Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Akkor mégse High-End VGA lesz...
Sok szarkavaró pletykalap... (fudzilla) :W

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) Petya88


Petya88
tag

Majd meglátjuk...

(#3) Drizzt válasza keIdor (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem lesz az is. Kellene lennie.

I am having fun staying poor.

(#4) Speed® válasza keIdor (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt már elég rég óta sejtjük ;)
(vicces, hogy amiről a fórumon hónapok óta megy a téma, az feltűnik hírként is :D )

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

G92: nov.12.
Crysis: nov.16.

micsoda véletlen egybeesés;]:D

Ha jól látom a 8800GTX lassan kihúzza a másfél évet a csúcson, régóta nem volt erre példa.

(#6) keIdor válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


keIdor
titán

Másfél év azért még messze van.:) Még az egyet sem értük el, de igazad van, rég volt erre példa! :R

#3: Kellene, de szerintem nem lesz. Talán majd az R700 elött...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Na akkor a sok hülyegyerek ismét nagybevásárlást fog tartani apucival ;]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Csak legyen jo kozepkategorias kari, bar asszem szamomra mar mind1, 7950GT-t se hasznalom ki jo jatekok hijan...

(#9) slayer006


slayer006
addikt

DirectX 10.1 :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#10) HERR Z


HERR Z
veterán

HD 2900PRO/GT megemlítése minek?

(#11) janpotocki válasza Speed® (#4) üzenetére


janpotocki
senior tag

igen, mert utálok pletykákból hírt csinálni, de előbb-utóbb a különböző forrásokból szivárgó (fél)infók elérnek egy kritikus tömeget, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni - és ami alapján a bizonytalan vagy ellentmondásos vagy nyilvánvalóan hamis információk kiszűrhetőek. ebből a szempontból sokkal jobb egy fórum, mert ott az ember nem tartozik különösebb felelősséggel, hogy amit ír, később tényleg - legalább nagyjából - megállja a helyét :)

(#12) rocket válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


rocket
nagyúr

Valamit kihagytal ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) Kriza


Kriza
őstag

256bites a memóriavezérlő? Ez visszalépés a 320-hoz képest. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Engedtessék meg egy pár gondolat. Pár emberke a HKEPC-nél tudni véli, hogy a Texel Fill-Rate 5GTexels/sec lesz. Ez kb. fele a 8800GTS-nek. Ha ez így van akkor ez kompenzálható az előzetesben pletyizet 1TFLOPS-os számítási teljesítménnyel. Ha a felépítés erősen a Shader teljesítmény felé menne el, akkor az a nem várt dolog következne be, hogy nagyon magas lesz a kari ALU:Tex aránya, még a HD2900XT-énél is magasabb. Ez előre vetíti sejtésem, hogy egy drisztikus ALU:Tex arány növekedés előtt állunk. Ha minden a fent vázolt módon történik akkor az nV tulajdonképpen visszaminősítette a GF8800-at papírnehezékké. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Alvin_ti4200 válasza rocket (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gears Of War? UT3?:D Melyiket?:D

(#16) munky


munky
őstag

AMD szokás szerint késik :(((

hát már jó lenne ha jönnének új VGA-k.

AMD-nél nagyon durva, hogy van nekik 1X egy HD2600 XT 26-30K körül és utána egy nagy ugrás és HD2900 XT 90K körül.

Nvidiánál kicsit más helyzet de ott is csak azért mert a 8600 GTS-t nevetségesen magas áron adják.. Bár azért ott is nagy a telejesítménybeli szakadék a 8600 GTS és a 8800 GTS 320mb között...

természetesen most csak a DX10-es kártyákról beszéltem.

[Szerkesztve]

(#17) rocket válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem jatekra gondoltam :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) arpi6k válasza Abu85 (#14) üzenetére


arpi6k
addikt

''Ha minden a fent vázolt módon történik akkor az nV tulajdonképpen visszaminősítette a GF8800-at papírnehezékké.''
:DDD

Intel & ATI

(#19) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

Azért lenni itt egy probléma: NINCS JÁTÉK!!!

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#20) Abu85 válasza arpi6k (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem nevetnél rajta, ha száz rongyod benne lenne egy GF8800-ba. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) HERR Z válasza FÖNÖK (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

crysis/biosoch/ut3/mohaa meg még vagy 5-10 faxa game
?

[Szerkesztve]

(#22) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Minek ez a rohanás... visszasírom az S3 vagy a Voodoo kártyák korszakát.

(#23) arpi6k válasza HERR Z (#21) üzenetére


arpi6k
addikt

+NFS: Prostreet +COD4 +Clive Barker's Jericho

Intel & ATI

(#24) keIdor válasza HERR Z (#21) üzenetére


keIdor
titán

+még vagy 10 nagy cím, ami idén jön.

#22: Megértelek.

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) arpi6k válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


arpi6k
addikt

Sírjad csak, mi addig jót játszunk! :U

Intel & ATI

(#26) Johnny Cage válasza HERR Z (#21) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ezek közül a Crysis lesz talán az, ami tényleg elkezdi látványosan használni a DX10-et, bár nem vagyok benne biztos, hogy DX9-ből közel ugyanazt ne lehetne kihozni (a napokban éppen erről nyilatkozott Gabe Newell). A Bioshock meg pont ugyanúgy néz ki DX10-en, mint DX9-en. (Szabad szemmel alig látható a különbség.)

(#27) m4rc!


m4rc!
őstag

Ez az állandó várakozás..jó lenne, ha már végre picit stabilizálódana a helyzet.. AMD sajnos megint késlekedik, mint mindennel.
Na mind1 azért mostmár kihúzom egy 2600pro-val a 2900pro-ig, remélem majd vmi elérhetó áron fogják kínálni és nem olyan soká

We are analog players in a digital world

(#28) Nimrod


Nimrod
addikt

Valahogy nem érzem úgy, hogy le kéne cserélnem az X1300-at. Majd talán egy év múlva. :)

(#29) Cloud_s válasza FÖNÖK (#19) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

World of Warcraft ;) (vagy :( ?)

[Szerkesztve]

(#30) Johnny Cage válasza arpi6k (#25) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ne aggódj, én akkoriban jobbakat játszottam. Most meg futhatsz 3 hetente a boltokba, ha futtatni akarod a játékaidat. (Nem véletlen, hogy a konzolokat manapság a legtöbb játékfejlesztő egyértelmű előnyben részesíti. Jó példa erre a Bioshock, ami több éves fejlesztés után is televan technikai bugokkal - a kifejezetten hozzá legyártott driver ellenére.)

[Szerkesztve]

(#31) Drizzt válasza janpotocki (#11) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez a hkepc meg valami megbízható dolog lenne, vagy micsoda? Milyen nyelven van? Nekem csak krikszkrakszok jönnek be az oldalukon.

I am having fun staying poor.

(#32) Drizzt válasza Johnny Cage (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azért a soft particles szerintem igencsak szembevágó, bár még csak videón láttam a dx9, dx10-es összehasonlításokat mindenről, de a füstök minősége jelentősen különbözi, Bioshockban meg még az árnyékok.

I am having fun staying poor.

(#33) Hebry


Hebry
senior tag

Ha kijönnek...
Amúgy középkategóriának ott vannak az előző generációs csúcskártyák, amik még nem tudják a DX10-et, de nincs is DX10-es játék jelen pillanatban. vagy csak elhanyagolható mennyiségben...
Videókat látunk, de élőben még nem sokan...
És ha a hardvered tudja is a DX10-et. Ott van még a Vista... :DDD

[Szerkesztve]

(#34) rocket válasza Abu85 (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Hol olvastad az az 5-ot? mert vrzone 50-rol ir :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#35) Kriza válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


Kriza
őstag

Ja-ja, aztán sírnak, hogy kevés a nyereség meg nagy a fejlesztési költség.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) keIdor válasza Cloud_s (#29) üzenetére


keIdor
titán

Ahoz nem kell erő... egy 6600GT-n is elfut maxon...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#37) Yutani válasza Drizzt (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valami távolkeleti, talán koreai, persze annak is a déli fele... :DDD

#tarcsad

(#38) Cathulhu válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hehe, parancsolj:
[link]
[link]

Hamár a cím úgyis ''Ősztől ismét átrendeződik a VGA-paletta'' :D
bár sokat át nem fog rendezni, de jó látni, hogy még próbálkoznak :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39) Cloud_s válasza keIdor (#36) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Pont ezt akartam én is érzékeltetni, hogy a Pc-s játékpiac húzónevéhez nem kell különösebb ''póver''. Aki csúcsvga-t vesz sosem játszani veszi, hanem mert tech-geek (ami nem baj egyébként).


[Szerkesztve]

(#40) keIdor válasza Cloud_s (#39) üzenetére


keIdor
titán

Nem csak az a húzóneve...:) Sokan nem WoW-oznak, én sem pl. és nem is fogok... :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) Nimrod válasza keIdor (#36) üzenetére


Nimrod
addikt

És utána megy a csodálkozás, hogy miért lagos a játék. :U

(#42) Tuco Ramirez válasza Abu85 (#14) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Azért ez a GF8800 mint papírnehezék, elég súlyos kijelentés volt... Tényleg ilyen drámai változás előtt áll a PC-s játékipar? Számomra laikusként elég hihetetlennek tűnik, hiszen jelenleg még nagyon is jól muzsikálnak ezek a karik (még a legújabb DX10 demókkal is, ld. Bioshock, WiC, MoHA). Pontosan mit jelent ez, azt hogy az a magas ALU:Tex aránynál jóval lassabban futnak majd a progik GF8800-al? Szerinted mikorra várható, hogy megjelennek új játékok, amelyek ilyen magas ALU:Tex aránnyal rendelkeznek? Azaz mikortól lesz érdemes elgondolkodni a GF8800-asok cseréjén?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#43) Cloud_s válasza keIdor (#40) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Én se, de attól még durván húzónév. Sőt, a másik húzónévhez (Sims) sem kell nagy vas.

(#44) janpotocki válasza Drizzt (#31) üzenetére


janpotocki
senior tag

csak kiindulópont volt, hozzá még vagy 20 hírt olvastam el, hogy szemezgessek az adatokból. amúgy nem krikszkraksz, hagyományos kínai írás, ha tudod, mit keresel benne, egy fordítóprogrammal egész jól lehet boldogulni :)

(#45) Abu85 válasza rocket (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elírták 50 az képtelenség a mai technikával. Ha tényleg 50 lenne akkor nem lenne hely másnak. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Loha válasza Johnny Cage (#30) üzenetére


Loha
veterán

Aki lassan másfél éve vett egy 7900-ast, az azóta is vígan elvan vele, de a 2 éve vásárolt 7800GTX is mindenre elég ha vki nem maximalista. Bioshock demóban nem vettem észre semmilyen bugot.

(#47) fLeSs válasza Tuco Ramirez (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak szeret spekulálni, és a G80 nem éppen a kedvence. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Abu85 válasza Tuco Ramirez (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyugi még mindig csak pletykák vannak. Meg kell várni a végleges megjelenést, de ha igaz, hogy 1TFLOPS-os és 5GTexels/sec-es chipről van szó akkor totálisan más elveket követ, mint a G80. Nagyon nagy valószínűséggel az új elvek felé halad majd a fejlesztés. Szvsz visszatérünk a kérdésre ha lesz hivatalos paraméter a kariról. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Tuco Ramirez válasza Cloud_s (#39) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

''Aki csúcsvga-t vesz sosem játszani veszi''

Igazad van, én sem játszok a 8800GTX-el, még valami baja esne közben! Viszont minden nap kiveszem a gépből, megforgatom, legeltetem rajta a szemem, letörölgetem, megsimogatom és persze rányomok egy jó éjt puszit... :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#50) rocket válasza Abu85 (#45) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha igazak a pletykak lesz majd 2xG92 GPU-val kartyaja az NV-nek, 8800gts-nek 24GTexel/s a fillrate teljesitmenye, 2x25GTexel/s= 50GTexel/s :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.