Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Leadtek kártyák nVidia alapokon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Csupán 28 dB... Ha ez egy 8 procis szerverbe megy akkor minden megvan bocsájtva, mert ott úgysem ez les a leghangosabb... :( De könyörgöm egy asztali PC-be közel 30 dB??? Az elég hangos! :( Amúgy meg kíváncsi vagyok a teljesítményére. Eléri a 9700pro szintet? ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) anaqer


anaqer
veterán

229 euró... az vajon hány forint is? Hatvanezer? Erről ennyit...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) zsoltee10


zsoltee10
addikt

''Az Air Surround Fan hűtési megoldásnak köszönhetően az eszköz zajszintje csupán 28 decibel.'' ''csupán'' hmm.... :)

(#4) erdoke


erdoke
titán

479 € az nem ~ 499 $? Eléggé 9800XT-re van belőve árilag, teljesítményben még nem vagyok biztos, nem olvastam elég megbízható tesztet. A gyárilag megadott 28 dB minden eszköznél hangos. Nem tud 9800XT-féle fordulat-leszabályozást?

A legjobb aláírás a héten

(#5) faster válasza zsoltee10 (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Azért nem olya rossz az a RAM órajel.
Bár járathatnák 400(*2) MHz-en és akkor sokkal jobban lehetne húzni. :)

(#6) zsoltee10 válasza faster (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

én nem azt mondtam, hogy rossz, hanem azt, hogy nincs játék, nincs ráhagyva a tuningra. Nézd meg: 2,2ns=> 454 MHz, és 450-n járatják.
3,6 ns=> 275MHz, és 275-n járatják, gyárilag nincs benne egy kis plussz.
pl. 3,6 helyett lehetne 3,3 ns legalább, 2,2 helyett lehetne 2 ns, bár utóbbi érthetőbb, hiszen így is elég drága...

(#7) faster válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


faster
nagyúr

így is elég drága
Bizony, bizony. Főként az NV36 GDDR2 ramjai.

(#8) Keitaro válasza erdoke (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja kb 520 dolcsi.

Egyébként tetszenek a dobozok :)

Ezek tényleg nem tuning kártyák lesznek ram frontról

(#9) FreeM válasza erdoke (#4) üzenetére


FreeM
aktív tag

A 28 dB abszolút nem számít hangosnak, az összes létező hűtési megoldással összevetve!
Az NV30-óta (legalább) 2 féle fordulaton mennek az NV3x-es kártyák ventilátorai.
Ismét jól tájékozott vagy! :(

(#10) zsoltee10 válasza FreeM (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

te meg ismét személyeskedsz, és ne mond azt, hogy 28 dB nem hangos, ha nekünk az, ne te akard megmondani, hogy mit érzünk hangosnak! Nekem már 20dB is hangos...
a létező összes vga hűtéssel összevetve nem hangos? te sem vagy eléggé tájékozott!

(#11) Keitaro válasza FreeM (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

28db szerintem is hangos a két fordulatszám meg igaz volt, de ne feledd, hogy 3D és 3D módra voltak osztva, így az órajelek is máshogy kavartak. Bár az poén volt, hogy ha játék közben még a 7000-es fordulatú FlowFX-el is túlmelegedett a chip akkor lazán lejebb vette az órajeleket. LOL :DDD
Ez igen :C

(#12) faster válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Van egy 7000RPM-es WBK38 hűtőm. Te biztos nem vennéd meg! :DDD

(#13) Keitaro válasza faster (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Uhh... öcsémnek volt CAK38-a. Részvétem :)

(#14) faster válasza faster (#12) üzenetére


faster
nagyúr

Wow! Most néztem meg a gobalwinen. 46.7dB! Még jó, hogy nincs a gépben. :DDD

(#15) zsoltee10 válasza faster (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

uhh, a világból ki lehetne kergetni vele... :DDD Viszont andorpapa meghatódna ha hallaná.... :DDD

(#16) erdoke válasza erdoke (#4) üzenetére


erdoke
titán

A 9800XT fordulatszabályozós hűtése 2 féle ventifordulatot használna? Segítsen valaki, olyan tájékozatlan vagyok... :))

A legjobb aláírás a héten

(#17) FreeM válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


FreeM
aktív tag

Helyesen: Az összes létező léghűtéses megoldással összevetve.
Az állítás így igaz. Te persze megint teljesen másra válaszoltál, de ne is törődj vele!
Ja, és ne személyeskedj!

(#18) Keitaro válasza FreeM (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

A 28 dB abszolút nem számít hangosnak, az összes létező hűtési megoldással összevetve!
Az NV30-óta (legalább) 2 féle fordulaton mennek az NV3x-es kártyák ventilátorai.
Ismét jól tájékozott vagy!


Kiemelném, hogy azt mondtad : összes létező hűtési megoldással

Ebbe bőven beletartozik a 0dB-s heatpipe-os radeon is :)

(#19) zsoltee10 válasza FreeM (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

már megint nincs igazad, de ezt nem azzal kellene leplezned, hogy személyeskedsz, beszólogatsz! :(((

(#20) Keitaro válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Na de mivel mással, ha egyszer csak ehez ért? :)

(#21) faster válasza FreeM (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Ha jól látom, videokártyákról van szó. Márpedig akkor videokártya-hűtésekkel kell összevetni ezt a 28dB-t. Ami nem olyan rossz, mint volt a FlowFX, de nem is kevés.

(#23) FreeM válasza faster (#21) üzenetére


FreeM
aktív tag

Mihez képest nem kevés?

(#24) anaqer


anaqer
veterán

Ehh, decibeleket összehasonlítgatni alapból bizonytalan, mert nem lehet tudni, hogy mekkora távolságról mérték. Ami ugye nem mellékes...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) faster válasza FreeM (#23) üzenetére


faster
nagyúr

A videokártyák statisztikai átlagzajához képest, amit a tapasztalati, füllel elvégzett zajmintavételeimmel készítettem.

(#26) faster válasza anaqer (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Korrekt zajmérésnél a távolság, az akusztikus környezet (süketszoba), a zajmintavevő mikrofon spektruma, érzékenysége mindig specifikált.

(#27) anaqer válasza faster (#26) üzenetére


anaqer
veterán

És a fentiek közül melyik adatlapon szerepel, hogy melyik ilyen specifikáció szerint mérték? Mert azért van néhány, mint ahogy decibel skála sem egy van.
Arról nem beszélve, hogy nem garantált az adatok korrektsége, láttunk már súlyosabb stikliket VGA kártyák körül...
Meg aztán a legtöbben előbb utóbb nekiállnak megmoddolni a cuccot, és a zajra vonatkozó adatokat lehet sutba dobni. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) faster válasza anaqer (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Ha nem szabványos, akkor az nem zajmérés, hanem csak egy ''hangnyomásmérés''. A decibelskála hangnyomásmérésre egy fajta van.

(#29) FreeM válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


FreeM
aktív tag

Miben?

(#30) faster válasza anaqer (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Ha megmoddolják, akkor más lesz a zajszint, de lehet, hogy mégse. :) Erre nem tudok mást mondani.

(#31) FreeM válasza faster (#25) üzenetére


FreeM
aktív tag

Füllel meg tudod állapítani, hogy valami 28 dB zajt csap?

(#32) anaqer válasza faster (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Én sem kötekedni akartam, csak reméltem, hogy ez valamennyire kiveszi a szelet itt a nagy decibel-szám-háború vitorlájából. Nem vette, így jártam. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) faster válasza FreeM (#31) üzenetére


faster
nagyúr

[L]http://www.coolermaster-europe.com/Products/coolers/cp5-7jd1b-0l.jpg[/L]
A procimon most ilyen hűtő van (~24dB), és ami ennél hangosabb, az már engem zavar.

(#34) FreeM válasza faster (#33) üzenetére


FreeM
aktív tag

És a grafikus kártyádon?

(#35) LordX válasza Keitaro (#18) üzenetére


LordX
veterán

Az ''abszolút csöndes'' heatpipe nem 0dB, hanem mínusz végtelen dB :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Leadtek kártyák nVidia alapokon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.