Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ezazz!!!!!! :C

:U

All Black...

(#2) Muton


Muton
addikt

ez tök jó! akkor elméletileg lehet 18 monitoros rendszerem is :DDD
végre van értelme az életnek. kezdek is gyűjteni :DD

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) Speed® válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Remek..eszébe jutott a tervezőgárdának, hogy ahová szánják, ott az integrált megoldások is komolyabbak lassan? Ráadásul PCI...ehh.

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

ipari pcbe dx10? értelme sok van ;]

(#5) zombikiller


zombikiller
tag

na ez szép teljesítmény gratz a gyártónak :R

(#6) zombikiller válasza #56573440 (#4) üzenetére


zombikiller
tag

mondjuk túl sok nincs XD, de kitudja így legalább a dolgozók szünetben tudnak tolni egy kis Crysist DX10 ben :DDD

(#7) as_Rock


as_Rock
őstag

A PCI sebessége mellett mi értelme ennek?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8) he7edik. válasza Muton (#2) üzenetére


he7edik.
addikt

Miért ha valakinek van egy integrált videókaris rendszere ( ami a desktop piac igen nagy hányadát teszi ki ) és nagyobb grafikus teljesítményre lenne szüksége azoknak egyáltalán nem lenne hülyeség. ( bestiális módon Vistát akar használni vagy HD anyagokat akar nézni )

Égő szöveg a flém vázon

(#9) Gabesz84 válasza zombikiller (#6) üzenetére


Gabesz84
őstag

5 spf-el :D (gyk.: seconds per frame)

(#10) he7edik. válasza #56573440 (#4) üzenetére


he7edik.
addikt

pont annyi mint a dx9-nek

Égő szöveg a flém vázon

(#11) Savage5


Savage5
senior tag

Ezt én teljesen butaságnak tartom. Ha ''ipari környezetbe'' is szánják, akkor is minimum AGP-s kellene. Oda pedig tényleg nem kell csúcskártya, de amelyik lapon van PCI csatlakozó, azon van AGP is, vagy jobb esetben PCI-E, és akkor az integrált megoldásokat meg se említettem, úgyhogy abszolút nem értem a Sparkle-t. :F

[Szerkesztve]

...

(#12) kmarton86 válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


kmarton86
csendes tag

ez jó másodperc per képkocka

http://www.youtube.com/watch?v=-pVrOUyuiTA&eurl=http%3A%2F%2Fsubba%2Eblog%2Ehu%2F

(#13) he7edik. válasza Speed® (#3) üzenetére


he7edik.
addikt

Csak nem mindenki fog alaplapot cserélni esteleg ram,proci stb.
Azért az ATI integrált cuccánál azért erősebb

Égő szöveg a flém vázon

(#14) #56573440 válasza he7edik. (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

mondjuk egy helyen ezt el tudom képzelni, az epia lapokon. ott meg a táp lesz szűk keresztmetszet, meg a hozzá tartozó ház szokott kicsi lenni ilyesmikhez. de otthoni felhasználásra mondjuk elképzelhető így. iparba senki nem fog egy darabig vistát használni szerintem.

(#15) antikomcsi válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

5 spf-el (gyk.: seconds per frame)

Ez aranyos, de mit is jelent? Hány másodperc telik el míg a következő képre vált? :DDD

Gondolod, hogy ilyen szörnyű a helyzet? ;]

(#16) Muton válasza he7edik. (#8) üzenetére


Muton
addikt

ha (desktop piacon) van vkinek egy integrált vga-s rendszere és bővíteni akar, akkor nem pci-on fogja megtenni, ha tényleg nagyobb grafikus teljesítményre van szüksége.

ipari környezetben meg nem sok szükség lehet a dx10

szerintem :)

nekem az az érzésem, hogy 'kínlódjunkösszevalamit' kategoriás cuccal állunk szemben

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) orbano


orbano
félisten

teljesen jó ez. legalább van választék... sok olyan gép van, ahova jól jön ez, ha másért nem, a vistásítás miatt

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Néztétek a tesztet még régebben a pci-os x1300pro-ról? Közel nem olyan vészes, mint ahogyan azt gondoljátok... Sok esetben még játszható is volt a játék.

És az csak 64bites volt. Ez 128bites (kérdés, hogy mennyit ér gyakoraltban).

[Szerkesztve]

(#19) kvp777 válasza Savage5 (#11) üzenetére


kvp777
tag

Ez a kartyatipus egy esetben hasznos, ha valaki agp-s alaplapban akar tobb videokartyat hasznalni. Igaz, hogy jobb lenne ha kiadnanak egy olcso kisteljesitmenyu kartyat, ami csak 2d-t tud, de manapsag az mar a vista ablakozorendszeret sem tudja megjeleniteni. A masik problema, hogy ha vista alatt valaki hd tartalmat akar nezni, akkor a masolasvedelem miatt a film elindulasakor elsotetednek a drm-re nem kepes kartyak. Igy viszont minden monitor hasznalhato marad vista alatt is.

A masik pedig az, hogy a pci-express 1-es csatolo pont egy 32 bites pci busz teljesitmenyet hozza, megis gyartanak pcie1-es kartyakat. Ha valaki nem jatszani akar, hanem csak videot nezni vagy dolgozni, es a videokartya tomoriti ki neki a videot, akkor nem kell olyan nagy savszelesseg a rendszerbuszra. (es igen, van olyan ember aki tobb monitort akar hasznalni munkahoz, esetleg az integralt agp-s kartya miatt nem tud vista alatt filmet megjeleniteni, esetleg csak a munkahoz hasznalt programja nem mukodik a regi integralt vezerlon)

(#20) Ribi válasza kvp777 (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valamint az integralt cuccok rendszerint nem DVI kimenetesek.

(#21) antikomcsi válasza Savage5 (#11) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem olyan butaság ez, Te is látnád értelmét, ha a melóhelyeden egy max 8 megás integrált ''vga''-val kéne küszködnöd.

Sok p3 végi, p4 eleji munkahelyi gép dolgozik ma még, javarészt matx, és a ház is ilyen, nem megy bele nagyobb lap. A 90%-án nincs agp csak 3 pci és egy amr, vagy cmr.

Ha azt mondja, a dolgozó, hogy vegyünk új gépet, a képébe röhögnek, viszont ezek a kártyák értelmes alternatívák. Viszonylag kis ráfordítással használható marad egy munkahelyi gép, aminek a feladata a ''pénz termelése''. Eddig nem sok lehetőség volt ezeket a gépeket bővíteni, legtöbb esetben radeon 7000-el oldották meg ez volt kapható pci csatival, és 64mega memóriával, de azért annál ezek az újak jóval jobbak.

(#22) Kriza


Kriza
őstag

Kb. fél órája vetődött fel a munkahelyemen, hogy egy DVR-be (videorögzítő) kellene egy PCI-os VGA. El is gondolkodtam, hol lehet még ilyen ritkaságot kapni, és tessék! :R Bár mondjuk szerintem idehaza igencsak ritkaság lesz.

Értelme van! Ugyanolyan létjogosultsága van ipari környezetben és speciális alkalmazásokban, mint mondjuk a soros portnak és ezt okosan fel is ismerte a gyártó.

mod: antikomcsi, teljesen igazad van! szimpi az userneved! ;)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) Kriza válasza Kriza (#22) üzenetére


Kriza
őstag

Nem is olyan nagy kuriózum ez. Lehet kapni LGA775-ös alaplapot amin a PXI-E mellett még ISA foglalat is van: [link], [link] Na ez a nem semmi! :Y :C

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24) zombikiller válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


zombikiller
tag

az már mellékes XD legalább közben lesz idő kajálni

(#25) Fáraó válasza Kriza (#23) üzenetére


Fáraó
őstag

Na most aztán tényleg lehidaltam! Már az alaphír se semmi, de ez: LGA775+ISA :Y

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) Kriza válasza Fáraó (#25) üzenetére


Kriza
őstag

Ja-ja, ráadásul a második lapban mennek a Core processzorok is.
Ilyen hírek is lehetnének néha a PH!-n. :U

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#27) elisha válasza Savage5 (#11) üzenetére


elisha
tag

Mondjuk, ekkora butaságot már régen olvastam.
A PCI sín jelenléte nem garantálja az AGP vagy PCI-E meglétét.
Igenis, nálunk akad olyan gép a munkahelyen ami PCI-VESA sines.
És egy cégnek jól jöhet egy ilyen kártya, nem kell gépet cserélni.
A tesztergépen pl. Win3.1 fut. Miért? Mert bőven elég.
Lesz kereslet ilyen kártyára, pont ez volt a téma a munkahelyen
pár hónapja hm...

Antikomcsi egyetértek.

[Szerkesztve]

Túlterhelt a szerver...

(#28) Tiggr


Tiggr
tag

Na, szinte mindenki fanyalog, hogy minek ez, de aztán csak elő tud jönni sokmindenki egy-egy alkalmazási területtel!

Én pl. szívesen begyűrném az Epiás alaplapomba a GeForce 8-ast! A házba is befér, mert van egy fektetett teljes méretű hely, sőt talán a 90W-os táp is elvinné...

Most egy Radeon 9100 van benne, ugyanis az alaplapi vezérlő kevés a Google Earth-höz. Ennyi most nagyjából elég is, de mi lesz, ha egyszer az XP támogatása megszűnik és nem lesz több frissítés...? Csak remélem, hogy a proci elég lesz...

(#29) HummeRC


HummeRC
senior tag

Nekem határozottan tetszik. Ha értelmes áron lesz, elgondolkodok a beszerzésén. Sokszor okozott már problémát, hogy olyan gép volt nálam, amin más fajta bővítési lehetőség nem volt, csak sima pci. A gép egyéb teljesitménye bőven elegendő lett volna arra amire szántam, de a vga gondot okozott, igy cserélni kellett az egész gépet. Fölösleges. Ha ezt nem árazzák túl, akkor ideális lehet az ilyen régebbi gépekbe.

Végre valakinek eszébe jutott, hogy az utóbbi 10 év összes pc-jében volt pci foglalat. :C

(#30) Yutani válasza Savage5 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

de amelyik lapon van PCI csatlakozó, azon van AGP is, vagy jobb esetben PCI-E

Egy majdnem 3 éves, több mint 700 szakmai hozzászólással rendelkező PH tagtól nem vártam volna ilyen ostoba kijelentést... :U

Tessék felülvizsgni és frissíteni az ismereteid, mert úgy látszik, te még nem hallottál az Intel i810 chipsetjéről, amely amellett, hogy az integrált VGA mellett csak PCI és AMR támogatással rendelkezik, rengeteg márkás gép alaplapjára épült, és ide valóban jól jöhet egy PCI-s DX9-DX10 kártya. Ne is beszéljünk azokról a P4 kategóriás márkás gépekről, amelyeknek az alaplapjáról lehagyták költségtakarékosság miatt az AGP csatolót, és azoknak sincs más lehetőség korszerűsíteni a még el nem avult, egyébként jól működő masinát.

Egyébként a Vista Aero felülethez elég egy FX5200 is.

#tarcsad

(#31) Yutani válasza Tiggr (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

A munkahelyemen egy 945-ös chipsetes alaplapú gépem van, integrált grafikával. Az még arra sem képes, hogy röccenés nélkül görgesse az Apronet hirdetéseit, bezzeg az előző gépemben lévő X300SE tökéletes volt. Szóval teljesen igazad van, bármit is mondsz. :)

#tarcsad

(#32) Hebry válasza Tiggr (#28) üzenetére


Hebry
senior tag

Van értleme, csak nem a mai átlagfelhasználó számára, aki azt se tudja mi a különbség az AGP meg a PCI-E között,márha tudják, hogy mi az. PCI-ról, meg ISA-rol ne is beszéljünk.

(#33) Rover623 válasza Yutani (#31) üzenetére


Rover623
félisten

A munkahelyemen egy 945-ös chipsetes alaplapú gépem van, integrált grafikával. Az még arra sem képes, hogy röccenés nélkül görgesse az Apronet hirdetéseit,
Talán próbáld meg rendesen feldriverezni...
Egy majdnem 6 éves, több mint 4000 szakmai hozzászólással rendelkező PH tagnak ez már nem okozhat gondot...;)

primus inter pares

(#34) God Vazzeg válasza Hebry (#32) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az átlagfelhasználó attól lesz ''átlag'' hogy nem ismeri ezeket.. De ez így van jól, mert nekem akkor kevesebb munkám lenne :D

(#35) Speed® válasza he7edik. (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért az ATI integrált cuccánál azért erősebb Nade melyiknél..?
Az RS485 (AM2) fronton valóban harmatos, még az nV6150 is lekörözi. Aztán ott a 690G/V (szintén AM2), az már valamivel jobb, de nem az igazi. Ellenben az RS600 (xPress1250) már igencsak odatesz, intgrál megoldásként is odaver 1-2 külsős-alsós megoldásnak ;) [link] Természetesen HDMI kimenet is van rajta..
1000X inkább egy ilyen lapkával szerelt alaplap, mint egy PCIos vidkari. Későbbi bővítéskor meg csak előny származhat abból, hogy van PCIeX csati is az új lapon.
Na lehet savazni ;]

(#36) ftc válasza HummeRC (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

Végre valakinek eszébe jutott, hogy az utóbbi 10 év összes pc-jében volt pci foglalat. :F

pl.: Akkor ezek szellemek?[link]
[link]

ahova ezek a jószágok mennek oda elég lenne egy S3 is :U

(#37) HummeRC válasza ftc (#36) üzenetére


HummeRC
senior tag

''pl.: Akkor ezek szellemek?''

Igen, ezek szellemek. Legalábbis kapni nem igazán lehet őket. :Y

A pci9250-ről hallottam, hogy volt itt a ph-n pár embernek, de a pci1550-ről még nem is hallottam, nemhogy árlistában megtaláljam.

Egyébként az s3 mondattal nem 100%-ig értek egyet. Van amikor igen, van amikor nem. Pl. egy p3-1000 ma is sok mindenre elég, de egy s3 kártya igazából már a böngésző ablakot is csak akadozva görgeti, nemhogy még valami kisebb 3d-s programot is futtassunk rajta. Ha viszont csak ''szerver''-nek használjuk a gépet, akkor tényleg elég lehet az s3 is. ;)

(#38) he7edik. válasza Speed® (#35) üzenetére


he7edik.
addikt

Lehet rosszul tudom de az RS600 kb. egy X700(LE) teljesítményét hozza

Égő szöveg a flém vázon

(#39) Yutani válasza Rover623 (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem is okozna, de egyrészt hozzáférési jogom nincs a telepítéshez, másrészt meg telepítve van hozzá a megfelelő (?) Intel driver. Nagyuram. ;)

#tarcsad

(#40) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Régen volt egy P2-es gépem és csak egy integrált vga volt rajta (agp-sem).
Vért izzadtam, mire találtam egy PCI-os Savage 4-est. :)

Nem tudom, hogy mennyi értelme van ilyen PCI-os platformra manapság, mikor az integrált vga-k is ''eléggé izmosak'' (pl.: GF 6150).
De azért örülök neki, mert így színesebb a piac. Már csak az ISA buszos DX10-es karikat várom :D :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) joghurt válasza Dr. Romano (#40) üzenetére


joghurt
addikt

Szerver alaplap pl., amiben nincs PCIe 16x vagy AGP foglalat?

A tej élet, erő, egészség.

(#42) Gyuri27 válasza he7edik. (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

''Azért az X700-ból megmaradt 4 futószalag is kétszer annyi, mint amennyi az ATI elődnek vagy az NVIDIA-féle konkurenseknek van.'' Az x700 6V/8P. Ez inkább egyy x300-s környéke. :DDD

Van értelme ennek a kártyának. Nyilván látni kellene valami teszt félét és árat is. Ötletnek kiváló, nem úgy mint a gainward csoda. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#43) Dr. Romano válasza joghurt (#41) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Olyat kell venni, amin vannak!!! ;] :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) Barton válasza Yutani (#30) üzenetére


Barton
senior tag

Intel i810 :F

Ennél hitványabb chipsetet még nem hordott a föld!

Na ezt nem kellett volna!

(#45) Barton válasza Yutani (#31) üzenetére


Barton
senior tag

Driver probléma lesz !

(#46) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Akkor egy jó ős P4 alaplapot kell elővarázsolni és megoldható a sext-SLI :DDD :DDD :DDD

Where do you want to go today?

(#47) he7edik. válasza Gyuri27 (#42) üzenetére


he7edik.
addikt

Akkor végképp

Égő szöveg a flém vázon

(#48) #19617792


#19617792
törölt tag

Ez nem is annyira hülyeség mint amilyennek tűnik!
Ha jól tudom az Asus Booksize barebonjai közül sokban nincs se AGP, se PCI-E x16 slot, csak sima PCI... olyan gépekbe ideális lehet!

Ilyesmire gondoltam:
Asus Pundit-R:
[link]

[Szerkesztve]

(#49) Speed® válasza he7edik. (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És?
Komoly játékra ugyanúgy teljesen alkalmatlan mint a hírben szereplő darabok, minden másban pedig nincs szükség még ennyi erőre sem. Ergó Inkább egy ilyen chippel szerelt lap és később ha szükségem van komolyabb VGAra, csak szépen veszek egyet és bepattintom a PCIeX slotba. Ellenben ha ezt a PCIos csodát megveszem egy őskövület alaplapba, ha netán játékra támad igény, kukázhatom mindkettőt..én személyszerint HTPCbe sem raknék olyan lapot, amin nincs PCIeX, nemhogy komolyabb célokra szánt gépbe..

(#50) twollah


twollah
nagyúr

Haaaat...

Ertelme eleg keves van.

Barebone rendszerbe talan ahol nincs PCI-E vagy AGP csatolo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.