- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sirandrish: Dohányzás Vége(!?)
- lovag05: Híradó
- MasterDeeJay: Natív 3Dfx Glide Windows11 alatt Voodoo1 és Voodoo2-vel.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 ajánlható?- Puskill PSK-D5M6400BH-16G
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
''Ha elfogadnám, hogy ''firmware = szoftver'', akkor szoftver=firmware.
Tehát pl. böngésződ egy firmware?''
Szerintem jot fog tenni neked az a ket het pihenes, lehiggadsz, aztan nem irsz hulyesegeket.
(Hiszen a fenti logikat kovetve nyilvanvalo, hogy a rantott hus nem etel, hiszen ha a rantott hus etel, akkor az etel az rantott hus, marpedig a paprikas krumpli nem rantott hus - brillians.)
Egyebkent meg persze szoftver, mi mas lenne? Az egyetlen specialis tulajdonsaga az, hogy hol taroljak. -
-
L3zl13
nagyúr
Igen? Az eddigiekkel nem sikerült rácáfolnod az állításomra attól függetlenül, hogy igazad van vagy sem.
Úgyhogy egyenlőre fenntartom a korábbi hozzászólásom.
Egyébként a firmware és a BIOS besorolása nem teljesen egyértelmű. (Valaki egy speciális szoftvernek tekinti, valaki teljesen külön csoportba sorolja...)
Szóval abszólút semmi alapod a lekezelő hangnemre... -
Miracle
senior tag
,,Az ár/teljesítmény mutatója pedig a kategória legjobbja. Nem azon a pályán játszik, ahol az opteron, ez öngyilkosság volna az inteltől, magasabb szegmensre van pozicionálva.''
nade kollega Ur! Maga kicsit ferdit a valosagon!
azert azt az aprocska tenyt jegyezzuk meg csendben, hogy amikor az I2 kijott meg 3 egyenrangu szegmenst celzott meg vele az intel (munkaallomas, kozep, es felsokategorias szerver) elobbit annyira komolyan gondolta, hogy a HP a 20%piaci reszesedeset teljes egeszeben atallitotta Pa-Riscrol I2re. Az, hogy az I2bol vegulis felso-kategorias processzor lett nem az intel, hanem a piac ,,muve'' ugyanis a HP szepen 0-ra redukalta a munkaallomas eladasait (megegyszer: 20%os vilagpiaci reszesedesrol!) also kategoriaban meg szinten hasonlo sikereket ert el, de a felsoben viszont elkezdtek venni. szoval igy lett az I2 felso kategoriaba pozicionalva, nem annyira tudatosn -
dabadab
titán
1. Es az mi, ha nem software? Nincsen semmi csellentyucske, nincsen hardveres gyorsitoakarmi, csak szoftver.
2. Igen, tekintve, hogy az Intellel kozosen kezdtek bele az Itanium projektbe, ez nem is csoda. Csak azota a fejlesztesbol ki is szallt a HP, leallitottak az Itanium workstationoket - szoval ez lenne az Itanium masodik legnagyobb tamogatoja. Jol hangzik, nem?
3. Majd lesz infrastruktura - ahogy elnezem, AMD-nel az az elkepzeles, hogy alurol ragjak be magukat a piacra. -
dabadab
titán
''A transmeta nem tisztán szoftveres emulációt nyomot.''
De. A code morphing tisztan SW-bol ment, alatta meg szinten egy VLIW proci figyelt.
''A HP pedig mindent forgalmaz amire kereslet van''
Es ugy tunik, hogy Itaniumot egyre kevesbe akar forgalmazni (pedig az elejen nagyon lelkesek voltak). Ebbol a ket allitasbol nekem az jon le, hogy az Itaniumra egyre kevesbe van kereslet.
''Az opteron nem alkalmas high-end rendszernek.''
Miert nem? Mi az a feature, ami ott van az Itaniumban, de hianyzik az Opteronbol, ami miatt az egyik alkalmas high-end rendszereknek, a masik meg nem?
Es egyaltalan, mi az a high-end rendszer? Ezek (Bővebben: link) nem azok? -
dabadab
titán
Azert nekem ugy remlik, hogy a Transmeta jobban nyomta az emulaciot, a t. ugyfeleket meg nem annyira erdeklik az ilyen reszletek, csak az, hogy ha egyszer egy halom penzt kifizetett a vadi uj szervereert, akkor az lehetoleg gyorsabb legyen, mint a titkarno haromeves gepe.
Az Intelnek meg eddigi is csak vitte a penzet az egesz Itanium, a HP meg majd egy eve Itanium helyett Opteronokat pakol a workstationjeibe, decemberben meg ki is szallt az Itanium fejlesztesebol - en vhogy ezeket nem latom tul fenyes jeleknek. -
dabadab
titán
En inkabb ugy mondanam, hogy az EPIC lenyege a dinamikus OoO logika kisporolasa.
Az x86 emulacio sebessegerol meg nekem nem a ''jo'' jut eszembe, ahogy valoszinuleg a potencialis vasarlok nagy reszenek sem. Az Intelnel az eredeti elkepzeles az lehetett, hogy az EPIC majd olyan brutal gyors lesz, hogy ez majd megfeleloen ellensulyozni fogja az x86 kompatibilitast (meg talan arra is gondoltak, hogy aki 64 bitet akar, az is ezt fogja valasztani, de idokozben az AMD jol betett ennek az elkepzelesnek) - a gyakorlatban viszont kiderult, hogy annyira azert nem gyors, raadasul eleg baratsagtalan arcedula kerult az Itaniumra. Ezeken megprobaltak vmit javitani, meg vmi elfogadhato szintu x86 emulaciot krealni, de egyelore meg sokat lehetne faragni a dolgokon - idokozben meg itt az Opteron, ami elkezdte alurol ragni az Itanium piacat.
Szemely szerint en nem nagyon hiszek abban, hogy az Itaniumnak lenne jovoje - sot, jelene se nagyon. -
erdoke
titán
Kíváncsi leszek a Montecito magos Itanium2 procikra. Az 1,8 GHz, 667 MHz, 2 MB L2, 24 MB L3 a 100 W-os TDP-vel nem tűnik annyira vészesnek. Közel 2 milliárd (!) tranzisztor.
Ráadásul a korábbi Itanium2-vel a tűkompatibilitást is meg tudták oldani. Na jah, amikor akarják is... -
DcsabaS
senior tag
''Ez így erősen ferdítés. FP teljesítményt tekintve azonos gyártástechnológia mellett jobb e téren, mint az opteron.''
Ez _NEM_ igaz, hiszen itt nem az abszolút teljesítmény az érdekes, hanem az adott disszipációra eső processzálási teljesítmény. Szóval hiába a hasonló gyártástechnológia (90 nm), fajlagosan az Itanium 2 rosszabb, és csak a brutális méretezése (sok tranyó) miatt nagyobb az FP teljesítménye. Ez pedig előrevetíti, hogy a core-ok számának növelésével az Opteron abszolút FP teljesítményben is beérheti. Már 1-2 éve is láttam összehasonlítást 1-2-4 processzoros Itanium és Opteron rendszerekről. Szinte félelmetes volt látni, hogy míg az 1 CPU-s felállásban többnyire az Itanium volt a gyorsabb, a 2 CPUs felállásban az Opteron már mindenütt ott loholt a nyakában, a 4 CPUs felállásban pedig már legtöbbször az Opteron volt a gyorsabb, és az Itanium már csak egyes kreált, szintetikus tesztekben tudott valamit felmutatni. Xeon-os rendszereket is vizsgáltak, az Itaniumnal egyenletesebb eredménnyel, de az Opteronostól jelentősen kikapva. Pár hónapja pedig kimondottan a fogyasztás szempontjából hasonlították össze a dual Xeon 3.6 GHz és dual Opteron 2.6 GHz-es rendszereket (90 nm-en), ahol teljes terhelés alatt a Xeon-ok majd 3-szor(!!!) annyit fogyasztottak, mint az Opteronok, miközben a sebességük még így is jelentősen elmaradt. És az Itanium 2-nek még a Xeon-nál is rosszabb a hatásfoka!
''Az ár/teljesítmény mutatója pedig a kategória legjobbja. Nem azon a pályán játszik, ahol az opteron, ez öngyilkosság volna az inteltől, magasabb szegmensre van pozicionálva.''
A saját kategóriájának lehet a legjobbja, és az is lehet, hogy az Itanium nem akar az Opteron pályáján játszani (hanem menekül felfelé: immár nem is file- és web- szervernek, vagy grafikus/tudományos munkaállomásnak, hanem inkább adatbázis-szervernek szeretnék eladni), csakhogy az Opteron meg fel fog menni a magasabb kategóriákba, ezért végül is versenyezni fognak.
''A Xeon még rosszabb paraméterekkel rendelkezik(drága, sokat fogyaszt, gyengébb teljesítményű mint az opteron), mégis a legelterjedtebb szerver processzor.''
Fajlagosan (a fogyasztáshoz viszonyítva) a Xeon _NEM_ rosszabb az Itanium 2-nél, hanem _JOBB_. Persze ettől még meglehetősen rossz, különösen az újabb Opteronokhoz képest. Az elterjedtségét annak köszönheti, hogy sokáig nem volt megfelelő alternatívája (ugyanis az Itanium drágább, miközben egyenetlenebb teljesítményt nyújt, vagyis csak bizonyos esetekben aknázható ki a nagyobb processzálási teljesítménye).
Az egyértelmű, hogy ha az Intel akarja, akkor az Itaniumot is árulhatja potom pénzért - legalábbis volna miből fedezniük a veszteséget. Ez azonban még nem oldaná meg a szoftveres hiányosságokat, és a mérhetetlen fogyasztást. Nagyjából hasonló (de kissé rosszabb) helyzetbe jutnának, mint az Apple a vízhűtéses, 2.6 GHz-es dual PPC970-nel, ahonnan ugyebár az Apple is a kiutat szeretne találni. -
Raymond
titán
''Nem azon a pályán játszik, ahol az opteron, ez öngyilkosság volna az inteltől, magasabb szegmensre van pozicionálva.''
Inkabb arrol van szo, hogy csak ott van letjogosultsaga. Az alacsonyabb (1-4 processoros) szegmensben egyszeruen nem ekonomikus foglalkozni vele, mert nincs meg az (megfeleloen) olcso infrastruktura. Pedig az Intel meg itt sem adta fel - az idei es jovo evi tervek egyike hogy az olcso Itanium (most meg nem mondom a kodnevet) lekeruljon a 2 proc gepekbe. Az Itanium es a Xeon chipsetek egyesitesevel.
Új hozzászólás Aktív témák
- NBA és kosárlabda topic
- Spórolós topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- AliExpress tapasztalatok
- LEGO klub
- Milyen egeret válasszak?
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Remekül felszerelt, fürge 5K2K monitorral jelentkezett az LG
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 32GB ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest