Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

''olyan alsó- és középkategóriás termékeknél, mint a GeForce 8600, 8500 vagy 8400 akár 35–100 százalékos is lehet az IGP-nek köszönhető gyorsulás'' <---ez egy kicsit sántít. Vagy van olyan IGP, amiben 8400 mag van? :F

Egyébként nagyon örvendetes, hogy kezdik a chipgyártók előtérbe helyezni a fogyasztás csökkentést is a teljesítmény mellett.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) joghurt válasza Kriza (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Szövegértés!
Az IGP mellett van egy 8x00 (illetve a 8x00 mellett van az IGP).

De nem értem, mi a fenének van szükség két magra (már azon kívül, hogy eladhassanak mindkettőből) az energiatakarékosság szempontjából. Nyilván az ''okosabb'' magban is megoldható lenne a 2D-s rész kiemelése, és pihis helyzetben a 3D-s villanykályha teljes lekapcsolása. Már ha nem felejtkezünk meg a Vista csicsáiról, ahol egy sima file-kezelés is ad feladatot a 3D-s egységeknek.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) janpotocki válasza Kriza (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

''Természetesen minél erősebb az önálló kártya, annál kevésbé járul hozzá az IGP a sebesség fokozásához, bár olyan alsó- és középkategóriás kártyák mellett, mint a GeForce 8600, 8500 vagy 8400, a gyártó szerint akár 35–100 százalékos is lehet az IGP-nek köszönhető gyorsulás.''

- talán így egyértelműbb

(#4) HERR Z


HERR Z
veterán

szvsz még 2 azonos kártya összekapcsolása se megy driveresen hibátlanul, hátmég ezt a cuccot mennyi idő míg csucsin megcsinálják.......
amúgy az ötlet annyira nem rossz bár értelme nemsok

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Amikor megláttama cimet, tudtam, hogy erről fog szólni.
Felvehetnének az nvidiához mérnöknek. :D

[Szerkesztve]

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Na most ha mindezt driverből (mondjuk GF6-ra visszamenőleg) is meg tudnák csinálni, még talán gratulálnék is... így kicsit harmatos.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) venember83


venember83
nagyúr

Jo otlet, mozizashoz, nethez, office-programokhoz boven eleg az integralt cucc, 3d-ben meg bekapcsolt a kulon vidkari. Amugy gyorsitas kapcsan egyetertek HERR Z-vel, nem kene ezzel komplikalni a dolgokat.

Kulonben ezt eddig miert nem lehetett szoftveresen elerni???

mod: megeloztek :O

[Szerkesztve]

(#8) Translator


Translator
tag

De ha láma júzereknek bekapcsolják az SM 2.0-t meg a többi csicsát, hol fogja ez lekapcsolni a 2D-t? :(

[bocs, most láttam joghurtot is így megnyilvánulni.]

[Szerkesztve]

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#9) Male válasza joghurt (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy milyen IGP az, ami ezeknél a kártyáknál 100%-os teljesítménynövekedést tud okozni? (ehhez ugye minimum olyan szinten kéne lennie az IGP-nek, mint a különálló VGA-nak... sőt).


Csak nekem tűnik úgy, mintha lassan visszatérnénk a VGA + különálló 3D kártya megoldáshoz? Csak itt a VGA az integrált megoldás, a különálló 3D kártya pedig már lekapcsol, ha épp nincs rá szükség.

(#10) Vistaboy válasza Male (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem is pont ez volt az első gondolatom. Így a különálló GPU-t csak a komolyabb 3D-s teljesítményt igénylő feladatokhoz kellene tervezni, az intergált pedig felelne a 2D és a kevésbé megterhelő 3D-s feladatokért (Pl. Aero). Mint anno a 3dfx Voodoo... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) Integra


Integra
titán

nem buta gondolat
de alapjáraton miért nem képes a vga ilyenre? vagy a bonyolult felépítés miatt kapásból magasabb az alap fogyasztása ahhoz hogy egyáltalán megjelenítsen?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) ftc


ftc
nagyúr

micsoda okosság :DDD

De azon miért nem gondolkoznak el,hogy kevesebbet kajáló chipeket kellene gyártani?

Vagy egy ötlet

modulárisan összerakni a GPU-t mintha lego lenne

lenne egy 2D-t felelős egység amin mennek a Vista szuper fícsörök.Azt egy külön chipben kapna helyet a feldolgozo egység amiből annyit tesznek egymás mellé amennyit akarnak..ezzel szabályozhato lenne alaso,közép és felső at és ha nem lenne szükség rá akkor kikapcsolná a 2D-s része..

(#13) venember83 válasza Integra (#11) üzenetére


venember83
nagyúr

Kepes, lasd mennyivel kevesebbet fogyaszt minden vga idleban mint terhelve :DDD Felepites miatt szvsz nem kepes kikapcsolni magat, bar erdekes otlet lenne a szoftosan lekapcsolodo stream processorok... desktopban gondolom nem kell tul sok kraft.

(#14) Integra válasza venember83 (#13) üzenetére


Integra
titán

mert valóban, a mostani sli szerintem nem termel igazán profitot
kíváncsi lennék hogy pc felhasználók hány %-a nyomja az sli-ben
van egy alaplapi csiszet ami a töredékét eszi webezés és office közben. meg dvd nézéskor.
ha kell játék, akkor meg bekapcsol a csúcskártya a hozzá tartozó áram felhasználással.
de amúgy meg minek menjen?
meg aztán az újabb generációs új egy gpu-s vga mindig erősebb vagy legalább ugyanolyan erős, mint a régiből a csúcs sli-ben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem elképzelhető, hogy ezzel próbál meg az nV javítani a nagyon gyenge 8400/8500/8600-as sorozat teljesítményén? Bocsánat... nem nagyon gyenge, hanem felülárazott...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) ftc válasza sh4d0w (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

intVGA-al nem hinném...

(#17) frankie!


frankie!
őstag

A következő olyan PCI port létrehozása lenne, ami lekapcsol automatikusan ha nincs adatáramlás bármilyen eszköznél. Pl. hangkártya, nem használt eszközök...

(#18) joghurt válasza venember83 (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Pontosan erre gondoltam. Word-höz nem kell ezer shadernek és textúrázónak futnia. És nem hiszem, hogy olyan hatalmas technikai kihívás lenne a lekapcsolásuk. A tök más típusú procival párosított SLI-hez képest semmiképp. Itt nyilván tök más van a háttérben, mint ami a hivatalos indoklásban elhangzik.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) orbano


orbano
félisten

tehát ahelyett, hogy a GPU-kat terveznék meg rendesen skálázthatóra (a'la Intel SpeedStep), inkább ilyen tákolt félmegoldással próbálkoznak... nevetséges. Nem igaz, hogy nem lehet megoldani azt, hogy a g80-ban automatikusan kapcsolódnak ki/be a stream procik a terhelés függvényében, illetve állítódnak a feszültség- és órajelszintek is... persze ez a kamu megoldás biztos olcsóbb, ráadásul 2x annyi GPUt lehet így eladni... no comment

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) venember83 válasza orbano (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

SpeedStep ugrott be nekem is egybol, utana meg C'n'Q :P

(#21) frankie! válasza orbano (#19) üzenetére


frankie!
őstag

Igazad van, van egy kis marketing színezete az egésznek. Jó chipeket keveset terveznek.

(#22) kovy79


kovy79
őstag

Először a ''normál'' SLI-t raknák rendbe! :W Utána variálhatnák, mint kutya az aktust. :D

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) Male válasza orbano (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Feszt és órajelet szoktak állítani a VGA-k 2D/3D üzemmód... nVidia asszem az FX-eknél kezdte el, ATI (AMD) nem tudom mikor, de szerintem náluk is van.

Mondjuk a stream procik ki-be kapcsolása még tényleg bevezethető lenne.

(#24) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Azt még azért tegyük hozzá, hogy az int vga-s megoldások ált. erősek tuningban, szóval akinek van egy 8800-a, biztos beáldozza, hogy 3g felett menjen a c2d, azért, hogy idle-ban kevesebbet fogyasszon :DDD Inkább akkor vesz mellé egy netes configot. Szerintem :U

(#25) Ste


Ste
addikt

:C
naccerű, de minek is 8400 egy igp mellé?

(#26) Xmas válasza janpotocki (#3) üzenetére


Xmas
tag

Szerintem Kriza kapásból értette, csak arra próbált utalni, hogyha akár 100%-os lehet a teljesítmény növekedés az IGP-nek köszönhetően, akkor ezek szerint az is annyi teljesítményt tesz le az asztalra, mint valamelyik önálló kártya. (Igazából nagyobbat kellene akkor leraknia az IGP-nek, mert ritka a hagyományos SLI-ben is a második kártya teljesítményvesztés nélküli bevonása...)

(#27) Xmas


Xmas
tag

Én egész sok értelmest látok ki belőle. Pl. el tudnám képzelni, hogy alaplapon egy spec. grafikus vezérlő szabvány módon megjelenjen, amihez csak mindössze szabadon válogatható grafikus bővítő kártyákat kell illeszteni, esetleg tetszőleges számban. (Nyilván nem házi PC-kben, de korlátozottan ott is.)

Ipari grafikus munkaállomásokban jól nézne ki, ha be lehetne tolni pl. 1-2-4-8-... ilyen bővítőkártyát, és az alaplapi vezérlő pedig szépen leosztaná a melót.

(#28) Translator


Translator
tag

Asszem rajottem, mire lenne jo az IGP: fizikat szamolni :U

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#29) Hakuoro válasza Translator (#28) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Én látok benne fantáziát. :) Ha van igp meg vga is a gépben az igp is csinálhatna valamit ahelyett hogy letiltják. 2d-ben meg tényleg kevesebbet fogyaszthatna a gép. Azért ha a 128 vagy 320 steam procis vga feszülségét lecsökkentik akkor is többet eszik mint egy igp! :U

(#30) orbano válasza Hakuoro (#29) üzenetére


orbano
félisten

ha a 320 stream prociból lekapcsolsz 298-at, a maradék órajelét visszaveszed az eredeti 20%-ra, a feszt pedig csökkented 30%-kal, akkor bentebb vagy mint egy IGP. csak ugye ezt macera megtervezni, inkább sz*pjon a hülye júzer aki játszani akar. újabb ok a konzolra...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) Hakuoro válasza orbano (#30) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hogy kapcsolod le a 298 steam procit? :U
Külön magok lekapcsolását még el tudom képzelni, de kicsit nehéz lenne az elvileg szoros kapcsolattal rendelkező a mag közepén lévő egységek lekapcsolása. Inkább valami olyan megoldás kellene hogy van egy a mindennapi feladatokért felelős része a gpu-nak meg egy 3d gyorsításra szolgáló amit ha nem játszik a user lekapcsolnak teljesen. Tulajdonképpen ez is valami hasonló megoldás lenne csak itt a két egység nem egy vga-n lenne.

(#32) Hakuoro válasza Male (#9) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

7050Pv(2pipe 425Mhz) melé beraksz egy turbocache-s 6200-at :DDD
Egyébként 2d-ben lehet meglenne a 100% ;]

(#33) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Beyond3D van egy ezzel foglalkozó topik:[link]

(#34) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez jó kis ötlet sztem. Ati, gyorsan csinálj te is egy ilyet. :D Ati? AMD. :D

Jevons paradox

(#35) Hakuoro válasza Aprósólyom (#34) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Ez tetszik.
A géped teljesítményét nem a processzorod határozza meg, hanem a pénzed! :)
Milyen igaz!
:W

(#36) Aprósólyom válasza Hakuoro (#35) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:DDD Mindig csak az a pénz, pénz, pénz! :O :DD

Jevons paradox

(#37) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Az AMD is kihozza majd a saját megoldását: RS780 IGP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.