Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csyppa


Csyppa
senior tag

Lehet csak én vok ennyire elvetemült :D , de én ennyiért lehet vennék vmi régi p3-as gépet és azzal is el lehet követni az ilyesféle dolgokat. Tévedek?

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#2) Male válasza Csyppa (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Megbízhatóság, méret, sebesség, fogyasztás... mind a P3 ellen szól. (igaz, használhatod egyben letöltőgépnek is akár). Jah, és a P3 időszakban USB 1.1 volt, tehát még egy USB kártyát is vehetsz. Árban sem jössz ki sokkal jobban, már ha nincs meg eleve a él gép :)




Amúgy itt hová kell driver??? Nem simán hálózati meghajtónak látszik, ha ezt bekötöm (és rá valami USB-s vinyót mondjuk)?

(#3) Faby válasza Male (#2) üzenetére


Faby
senior tag

Megelőztél :)

Szerintem sem jobb egy ilyen célra egy külön gép, zajos, karban kell tartani stb.

Viszont nekem jól jönne valami hasonló megoldás, hogy hálózatról elérhető legyen egy (vagy több) meghajtó, anélkül hogy egy asztali gép be lenne kapcsolva. Jelenlegi otthoni konfig 1 asztali gép, +2-3 laptop, vezetéknélküli routerrel.
Néztem ethernet csatis külső HDD házat, de az drága (legalábbis ahol én láttam), mást meg nem találtam.
Egy ilyen kütyü jó lenne nekem is, akár kevesebb porttal is.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#4) Csyppa válasza Male (#2) üzenetére


Csyppa
senior tag

Ez tény... :R
Meg az is igaz hogy ez jobban néz ki, mint egy régi házba berakott p3-as(persze újba is be lehet rakni...)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Lehordom a gépeket a pincébe, kerítek hozzá matroxos távmonitoros mókát meg ezt, oszt jónapot. Düböröghetnek a ventillátorok utána. Szerintem hasznos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) tgabi333


tgabi333
tag

Én a sebességére lennék nagyon kiváncsi, sejtésem szerint nem valami gyors.
Hasonlót lehet elérni routerekkel is, szerintem ez annyi, hogy a saját routerükből kivették a wireless-et, meg a switch-et és 5 usb-t raktak rá.

Azt írja, hogy driver kell hozzá, elég érdekesen működhet, csak azokon a gépeken fogom tudni használni az usb-t ahol fel van telepítve a szoftver?

Esetleg úgy működik hogy oda amit bedugok az olyan mintha a saját gépemre dugtam volna? Ehhez viszont már tényleg kell driver. Nem is olyan rossz megoldás, bár nem újdonság ez, úgy hívják hogy usb over ip

(#7) marcee válasza bambano (#5) üzenetére


marcee
addikt

Szerintem is nagyon hasznos. Nyomtató szervert kerestem nemrég, kisirodába, 2-3db nyomtatóhoz usb-s nyomtatóhoz, de égen földön nem találtam, ez tökéletes lenne, és még többet is tud.

\m/

(#8) biokill1 válasza Faby (#3) üzenetére


biokill1
tag

küldtem neked PÜ-t!

rejtett up! :D

(#9) dabadab


dabadab
titán

Azert az erdekelne, hogy ez hogyan is mukodik. Mert azt meg el tudom kepzelni, hogy a memoriakartyaolvasokat, meg a tobbi mass storage device-t SMB-n kiajanlja, a nyomtatokat hasonlokepp, de mit csinal mondjuk egy egerrel v billentyuzettel?...

DRM is theft

(#10) sekli


sekli
addikt

egy ilyen nagyon hasznos lenne nekem is..., de szerintem a 130USD egy kicsit sok erte, ennyiert mar le tudom cserelni a mostani WiFi Routeremet USB-s re...

(#11) ody42 válasza dabadab (#9) üzenetére


ody42
senior tag

szerintem ez nem SMB-t vagy NFS-t használ, hanem ''tunnelezi'' az adatokat IP (v. ethernet) felett. Ezért is kellhet a driver hozzá.

(#12) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
És ha ezen van egy merevlemez akkor az egy hálózati meghajtó amit mindenki elérhet?

"Csak úgy mondom"

(#13) Szanya


Szanya
tag

És, ha ráteszem a Mac mini tetejére, akkor valyon kilóg- e?

''Szanya csak egy van.''

(#14) Lars


Lars
őstag

Tetszik. Ha kicsit szelídebb lenne az ára, akkor vennék is egyet. Mondjuk 3 usb-vel kissé olcsóbban ? :D
Sajna nem piac, pedig lenne kedvem alkudni :D
A nyomtatóm az asztali gépemre van dugva, és elég kellemetlen ha nyomtatni akarok, akkor ezért külön bekapcsolni. Egy ilyennel meg lenne oldva. Ráadásul egy USB-s winyót is rátolnék, és akkor már a hálózati meghajtó is meg lenne oldva.
Kérnénk tesztet ha megjelenik :U

(#15) REDeath


REDeath
őstag

linuxra nem is lesz driver?

és a portjai tovább oszthatók usb hubokkal? :)
ez mindig is érdekelt, hogy lehet-e így egy usb portból csinálni mondjuk 8at:) pl. egy kettes, ezekbe két 4-es így kapok 8at? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#16) arty


arty
veterán

ilyen eszközt gigabites csatoló nélkül én mamár nem vennék meg ... 10mbyte/s kevés.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) sekli válasza REDeath (#15) üzenetére


sekli
addikt

csak akkor osztja a savszelesseget is..., de mivel itt a 100Mbit mar ugyis kevesebb, mint az USB2.0 480Mbit-je, ezert szvsz mindegy....

(#18) sekli válasza arty (#16) üzenetére


sekli
addikt

attol fugg, mire..., nyomtatonak, kartyaolvasonak tokeletes, scannernek es HDD-nek mar talan egy kicsit keveske...

(#19) REDeath válasza sekli (#17) üzenetére


REDeath
őstag

de akkor végülis működik csak sávszél kevés lesz? akkor már tudom :) megnyugszik a lelkem:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) bbazsy


bbazsy
őstag

ha ezzel szeretnék meghajtani egy hangkártyát, egy winyot, egy egeret me gnéha egy nyomtatot + NETezni is, akkor felejtsem el, jol gondolom?

..

(#21) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Függetlenül attól, hogy vinyóhoz, tv tunerhez és hasonló nagy sávszélességű cuccokhoz nem az igazi, szerintem ez egy marha jó termék. Olcsó és egyszerű, mint egy faék. Nekem a nyomtató és a scanner van rákötve, de szerintem teszek még rá egy hangkártyát is, azt még valszeg elég jól elviszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem nagyon találtam más, ehhez hasonló terméket.

(#22) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez hasonlót tud valaki 10ezer alatt? Win7-te legyen kompatibilis :)

Előre is köszönöm a segítségeket! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.