Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Feltámad a Diamond Multimedia (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vitus


Vitus
őstag

Huh! Ez nagyon nagyon jó hír :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#2) gericooper válasza Vitus (#1) üzenetére


gericooper
aktív tag

diamond tény h. nagy név. én viszont mindig is kerültem. persze csak az ára miatt sajna.

(#3) Johnny


Johnny
senior tag

Van már egy topic a hírhez: http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=27617

(#4) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Teljesen egyet értek. Anno a V770 Ultra volt a kedvenc karim. Aztán végül nem az lett, mert másfél évet csúsztunk a gépvásárlással :O

(#5) faster válasza gericooper (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Inkább nagy név volt. Kérdés, hogy csak a brand-et akarják feléleszteni, vagy tényleg olyan jók lesznek az új cuccok, mint voltak a Diamond cuccok régen.

(#6) Marczi


Marczi
csendes tag

Csak 1 kiegészítés: Az utolsó Diamond Viper kártya a Savage 2000 chipre épülő ViperII volt. Ez a chip '99 végén jelent meg, és akkor már voltak V770-es kártyák.

Egyébként én nagyon örülök, hogy visszatér a Diamond, mert majd' minden grafkártyám Diamond volt. A 3D-korszakból: Viper 550, Monster II - na, ehhez kellett egy nem-Diamond Tseng 6000, - S540 és a még most is szolgáló ViperII. Előtte pedig 3-4 S3-Trio sorozatra épülö kártya. Sőt, még SonicImpact S70 és S90 hangkártyáim is voltak - illetve az S90 még meg is van. Szóval, az új gépembe újra szeretnék egy jó kis Diamondot tenni!!!

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Hugom gépében egy 32 megás stealth van.Nem volt az olyan rossz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Keitaro válasza tildy (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Csak nem egy Stealth III S540? :)
Ó istenem mennyit szívtam anno vele a rossz S3 driverek miatt, meg mert nem szerette az alaplapomat... De különben jó kártya volt, Metal rullz (bár 2D-ben rém csiga)

(#9) pRedATor


pRedATor
tag

Ami még engem érdekelne, hogy felkarolják-e a korábbi kártyákat magyarán drivereket képesek lesznek e készíteni pl.: az MX300-hoz nem ártana már vmi jó driver...

(#10) Keitaro válasza pRedATor (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Kétlem, hogy ilyet tennének.

(#11) tildy válasza Keitaro (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

de, azthiszem:)
Én is szívtam, ronda szinekben ment csak a windowsom:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Cefa válasza Keitaro (#8) üzenetére


Cefa
senior tag

Ja s3 metal wheel of time unreal stb.

Piszok gyors volt és messze a legjobb képminőség 3 d ben.

Hova lett vajon?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#13) Keitaro válasza Cefa (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Elsüllyedt az idő tengerében mint a Glide...

(#14) Keitaro válasza tildy (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Remélem azóta S3-nál megtanultak drivert írni, mert a DeltaChrome-ot nagyon várom :P

(#15) eper-fa


eper-fa
aktív tag

félek attól, h ez az egész csak a régi névre fog építeni, és minőségben/sebességben köze nem lesz az akkorihoz... (nehogy vki nekem benyögje h csak túlszárnyalják a TNT2Ultra szintjét mert baj lesz :)) )

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#16) mozso válasza pRedATor (#9) üzenetére


mozso
senior tag

[L]http://www.vortexofsound.com[/L]

A Diamond nem nagyon tamogatta a Vortex2-es kartyajat, de a referencia driverek mindig is jok voltak.

Nem tudom kinek ismeros meg a Diamond Edge1 es az Edge2 (nvidia chipek), de anno korszakalkoto elkepzelesek voltak.

(#17) Bogyó bá' válasza pRedATor (#9) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

...vagy még inkább az MX-400-hoz.....:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18) Grafman


Grafman
aktív tag

Van valakinek az enyémnél régebbi Diamond kártyája? : Tseng ET4000AX 1MB/ISA. Sajnos már nem mükszik.:(

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) Keitaro válasza Grafman (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Pedig ez már egy kisebb kincs :)

(#20) pRedATor válasza Grafman (#18) üzenetére


pRedATor
tag

Szerintem Te nyertél :C . Nekem a legrégebbi egy Diamond Stealth 64 (S3 Trio) 2MB, PCI. Ja és van rajta egy jack dugóhoz hasonló ki- vagy bemenete, amiről fogalmam sincs mi; épp eleget kutattam utána a neten semmi eredménnyel. Még eredeti csicsás Diamond driver is van hozzá, de semmit nem írnak ott sem, pedig jó lenne tudni mi a fene is az...

(#21) azzio


azzio
aktív tag

jó hír, jó hír.
csak az a baj, hogy ettől még ÚJ CHIPEK nem leszenk, csak más is fogja árulni. a most aztán kint leszünk a szarból. továbbra is csak az nvidia meg az ati lesz a piacon, ahogy a hírből is kiderül, ezeket az ipari hulladékokat ültetik majd be az új diamond kártyákba. mellesleg, ki tudja, merre járnak már az akkori diamond mérnökei, és kik/milyenek lesznek az újak. és hogy mikor lép vissza végre a piacra az s3, hogy végre legyen valami normális chipre épülő videokártya is, és nem kartell-áron. vagy pl. a maxtor? ok, hogy parhelia meg minden, kezdetnek nem volt rossz a high-end felé, de hol a folytatás? meg lehetne olcsóbb is.

(#22) Keitaro válasza azzio (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Matrox, a Parhelia meg... jó lenne, de nem ennyiért. kb ezen ár feléért már ajánlgatnám is talán :))
S3 meg ne aggódj jön. Ajánlom a Deltachrome cikket :P
No meg ott vannak a Volarik. Bár azoktól én nem várok sokat

(#23) Neovenator válasza Keitaro (#22) üzenetére


Neovenator
senior tag

Egyetértek. Két csatlakozós dual architektúra olyan teljesítménnyel, mint a többi gyártó egy lapkás kártyái, (és az S3 részéről) tápcsatlakozó nélkül.
Csak lenne már december... :))

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#24) Keitaro válasza Neovenator (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

December? Te tudsz valamit, amit én nem? :))

(#25) Chapell válasza Keitaro (#24) üzenetére


Chapell
aktív tag

Biztos akkorra kap egyet :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#26) up


up
senior tag

A kártyákról nem tudok mit mondani, viszont volt már dolgom bestdata cd-rw-vel, és hááát... ne minősítsük!

(#27) up válasza up (#26) üzenetére


up
senior tag

Reméljük nem bóvlit akarnak majd eladni a Diamond nevével...
bár az is igaz, hogy ma már nemigen készülnek szar videokártyák, illetve ez leginkább csak a csipektől és a memóktól függ, nem annyira a gyártótól :)

(#28) Neovenator válasza Keitaro (#24) üzenetére


Neovenator
senior tag

Már a januári hivatalos bejelentéskor közölték, hogy minták az első félév végére (mint ahogy azt az itt is felbukkant IDF cikk is igazolta, mármint a mintapéldányokat), a végleges verziók (A1) pedig decemberre érkeznek, legalábbis mobilra. Eddig maximálisan állták a szavukat, és bár született egy cikk arról, hogy ha az IDF-re csak A0-ás tesztpéldányokat tudtak hozni, akkor az A1-ig még legalább 6, a végleges forgalomba hozatalig pedig 8 hónap fog eltelni, azt hiszem nem kell aggódnunk mivel:
1. Azok a mintakártyák már június vége óta megvannak, tehát még ha el is fogadjuk a 6-8 hónapot, akkor is időben van az S3, de nem kell elfogadnunk sem, hiszen:
2.A VIA révén (a pénze révén ;) ) az S3 Graphics olyan modellező rendszereket vásárolt, amivel real-time tudják tesztelni a chip hibáit, képességeit, tehát jóval kevesebb idő telik el az A0 és A1 között mint normális esetben, ráadásul szügségtelenné válik az A2, A3 verzió is, mivel már az elején ki tudnak szűrni minden hibát. Ezt már az év elején hangsúlyozták, tehát valószínű, hogy késni fog.

Ami pedig a drivereket illeti, a neten keringő előzetesek egyöntetűen beszámolnak arról, hogy a kártya lassú volt ugyan (hisz a félsebességen működő, még hibákat is tartalmazó A0-át láthatták), de a driverei -bár még csak béta- teljesen jók (nincsenek képhibák) és a 3D gyorsaságon kívül minden egyéb funkció (de-blocking, real-time filterek, képernyőfordítás, stb.) működik, tehát emiatt sem kell aggódnunk. Az S3 mostanában tér át az uniformizált drivercsomagra, ami hasonlatosan a detonator-hoz és a catalyst-hoz egyszerűbbé teszi majd a dolgokat.

A verebek szerint a high-end változatú DeltaChrome, az 'F1 pole' sajna tápcsatlakozóval érkezik majd, de természetesen csak a RAM miatt, mert a chip fogyasztása egyébként csúcsváltozatnál 5W, mobil verziónál csúcson 3.5W, alapjáraton pedig 0.5W, tehát nem a mag miatt kell a tápcsati (NV és Ati lapkák 50W körül...) A 'mainstreem', 'value' és mobil váltotatoknál terészetesen nem kell majd csatlakozó.

Még valami: az ár! Mivel a DC viszonylag későn fog megjelenni, az S3 a már jól bevált szokásához híven mindenkinél olcsóbban fogja majd kínálni, erre sem lehet panasz.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#29) Neovenator válasza Neovenator (#28) üzenetére


Neovenator
senior tag

[i]''Ezt már az év elején hangsúlyozták, tehát valószínű, hogy késni fog.''[/i]
...tehát [i]nem[/i] valószínű, hogy késni fog.


"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#30) Keitaro válasza Neovenator (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó tájékozott vagy S3 ügyben, köszönöm szépen az infókat!

(#31) Neovenator válasza Keitaro (#30) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nincs mit. Hja, már négy éve várok rá, de most már aztán igazán jöhetne, mert a ViperII kezd kicsit lassú lenni... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#32) Yutani válasza Neovenator (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor te igazi S3-fan vagy, ugye?

#tarcsad

(#33) Neovenator válasza Yutani (#32) üzenetére


Neovenator
senior tag

Öööö...na lássuk csak: 8 év alatt nem volt más a gépekben, mint S3. Trio64V+, Savage3D, Savage2000 és most egy Savage4 is egy nosztalgia-gépben...hmmm...ja, asszem az vagyok :))

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#34) Keitaro válasza Neovenator (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

:))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Feltámad a Diamond Multimedia (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.