Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapi007


Csapi007
veterán

:C - szerettel várjjuk
De az elszoorítő hogy csak a legdrágább Vista támogatja a 4 magot. :(

"Csak úgy mondom"

(#2) afterburner_ válasza Csapi007 (#1) üzenetére


afterburner_
őstag

johetne mar valami fincsi teszt:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#3) pschio


pschio
őstag

ebbol oriasi bukta lesz. ez a 2 foglalatos 2x2 magos megoldas nem lesz versenykepes a kenthfield-el.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4) REDeath


REDeath
őstag

Kedves angyalka, szeretnék karácsonyra egy AMD 4x4... :DDD

pschio: azé majd a 2*4 magos ''talán'' oda pörköl az intelnek :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5) Thomas1


Thomas1
őstag

Szerintem nem lesz ez annyira szörnyű. Ha megfelelő támogatottságot kap, akkor még szerveroldalon, és munkaállomásokban is sikerrel szerepelhet. Persze ehhez elengedhetetlen egy megfelelő marketing, és árpolitika kialakítása, de ha okosan csinálják, nem lesz ebből bukta. A későbbi esetleges 2*4 magso proci cseréje pedig jónak tűnik, alaplapváltás nélkül megúszható, persze ez még arrébb van, de 8 mag már komolynak tűnik ebben a szegmensben.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#6) Phoenix


Phoenix
csendes tag

Hát én is csak azt mondom, hogy hosszabb távon azért a 2x 4 magos lehetőség nem hangzik rosszul (főleg, hogy a K8L azért elég jónak ígérkezik). A 2 hűtő kell meg nem téma, hiszen a dobozos procihoz úgyis adnak :)

If you have No Fear, then your car isn't fast enough

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Csak az a gond,hogy Socket F-es procik alá csinállják...Pl egy AM2-s alá pl 2db X2 3600+ -al érdekesebb lenne

(#8) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hááát...érdekes elképzelés! Két proci két hűtővel?! Nem lesz kicsit sok egy hagyományos házba? Arra azért kiváncsi lennék, hogy mennyivel emeli meg alapból a ház hőfokát a második proci!? Milyen hőelvezetési megoldással oldahtó meg az ideális házhőfok?

Alléz Olympique de Marseille!

(#9) LSL1337 válasza ftc (#7) üzenetére


LSL1337
őstag

ATX méretben kiváncsi leszek rá...

(#10) zsulboy válasza Csapi007 (#1) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én ezen már nem is csodélkozom,M$! :DDD

A 2x4 mag tényleg ütős lesz majd,de én szerintem maradok az Intelnél. :B

[Szerkesztve]

(#11) yakuza.tora válasza LSL1337 (#9) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, kicsit zsúfolt lesz az alaplap. PCI foglalatból jó ha egy darab kerül rá! Vagy se...

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#12) ftc válasza LSL1337 (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

kb így fog kinézni:
csak 1-2 slot nem lesz rajta

[link]

[Szerkesztve]

(#13) Ste


Ste
addikt

két proci két procihűtővel nekem eléggé esélytelennek tűnik
majd az egyben 4magos lesz az igazi, nem az ilyen ''hihetetlen megoldás''

mire meg kijönnek a 4 magosak, addigra úgyis kell majd új lapot alájuk tenni a fesz szabályzó áramkörök miatt

mindenesetre a több vga-é a jövő a jelek szerint, a gigantikus lapoké, a kilowattos tápoké és a szoba méretű számítógépeké :D

jah, és tudtommal az Xp is támogatja a 4 magot

(#14) ftc válasza Ste (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

foglalt függő....

home 1 foglatot
prof 2 foglalatot

támgat..magok száma nem érdekes...

(#15) yakuza.tora válasza ftc (#12) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szép szimetrikus lesz. :D
Ütősebb léghűtés kizárva?! Víz is van a világon! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#16) Senior tag válasza zsulboy (#10) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ne is csodálkozz rajta, mert nem igaz. A két foglalathoz kell az Ultimate, a két vagy akár a több maghoz nem, amíg azok egy foglalatba mennek.

Na, megint lekéstem. :)

[Szerkesztve]

Ugorgyunk!

(#17) opr


opr
veterán

sokan keveritek a procit a maggal...
Az, hogy valami négy magos, de egy proci nem ugyan az, mint 2 db kétmagos proci, külön foglalatban... :U

mod: Senior tag: 12mp :DDD

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Sztem az AMD ezzel a lenini útra tévedt. :Y Csak idő kérdése, hogy mikor fordul vissza. Remélhetőleg nem lesz 40 év! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#19) gliskard


gliskard
senior tag

A dual opteron és dual xenon alaplapoknál a két tokból, két hütö, stb. adódó problémák eddig is adottak voltak és ezeknek az árkategóriájának alsó/középsö része eddig is egybe esett a hardcore gamer gépekkel.

Nekem szimpatikusabb megoldás a 2x2 mag, mint az egybe tokozott 2x2 mag, lévén az FSB áteresztöképessége kevésbé limitálja a rendszert. A hö is jobban kezelhethö, hiszen nem egy helyen szabadul fel. Persze kinek a pap, kinek a papné...

a 4 magos intelnél már emlitettem, hogy elég húzós az új 4 magos intel proci ára, hiszen a intel alapú MacPro-ban 2 darab 2 magos Xenon ketyeg és az ára elég versenyképes - 2200$ - 2x2Ghz/1Gb 667Mhz DDR2 FB-DIM/GF 7300GT 256Mb (+300$-ért pedig a 2x2Ghz helyett 2x2.6Ghz-es procival kérhetö.)
Valamint az árban benne van az OSX és még win-t is lehet rá telepiteni, mindezt egy jól szerelhetö házban, garanciával. Ja és nem kell elfelejteni, hogy ez összeszerelt ''brand'' gép és nem darabokban vásárolt otthon összeszerelt.


(#20) #95561216 válasza Ste (#13) üzenetére


#95561216
törölt tag

''mire meg kijönnek a 4 magosak, addigra úgyis kell majd új lapot alájuk tenni a fesz szabályzó áramkörök miatt''

Nem Intelről van szó :)

(#21) #95561216 válasza gliskard (#19) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg az se felejtsd el, hogy Intel meghálálva Apple marketingtevékenységét enyhén nyomott áron adja Applenek a procijait, szóval inkább más márkára kellene hivatkozni.

(#22) ftc válasza gliskard (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

AMD-nél nincs sávszél probléma....
AMD 4 magosa előzetes AMD-s forrásokból nem fog több hőt leadni mint a mostani X2-ek

(#23) gliskard válasza #95561216 (#21) üzenetére


gliskard
senior tag

Ez tény, de a cucc ''bárki'' számára megvásárolható, tehát valós alternativa akár játszani is... Nállam eleve furcsa dolog 2000-2500$ elköltése játékra használt gépre, ami gyorsabban veszti az értékét mint amagyar forint, de ez egy más kérdés...

(#24) yakuza.tora válasza gliskard (#19) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az FSB-vel kapcsolatban igazad van, de én jobban hiszek az INTEL elképzelésében. 2x2-ig meggyőzőbb lehet az AMD, de mi lesz a 16, 32, stb... magos procikkal? Nem vagyok vízhűtés fan, de ilyen teljesítményű prociknál már elengedhetetlen lesz egy házon kívüli, jó hőcserélővel ellátott folyadékhűtő rendszer. Persze, az is lehet, hogy nincs igazam. Vagy mégse?

Alléz Olympique de Marseille!

(#25) Ősember válasza ftc (#22) üzenetére


Ősember
őstag

ez a normális, hogynem ad le több höt, caskhogy 2 proci van :DDD
a drágábbik vista meg azért kel lhozzá gondolom, mert 2 külön proci, nem mert 4 mag :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) ftc válasza Ősember (#25) üzenetére


ftc
nagyúr

K8L-re irtam,hogy nem fog több hőt leadni mint a mostani X2-ek....

(#27) REDeath válasza yakuza.tora (#24) üzenetére


REDeath
őstag

tegyük fel intel nem gyárt majd ilyent hanem minden mag egy prociban lesz. de most az a helyzet hogy az intelnek van 4 magosa.. ez szép és jó, az amd ezzel a platformmal ezt ellenlábalja. csakhogy jön az amd-nek is a 4 magosa és akor meg már 8 ag lesz, intelnél meg még mindig csak 4 :P

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#28) yakuza.tora válasza REDeath (#27) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:D
Ez jó okfejtés, csak tudod, az INTEL 4 magosa már kész, az AMD 4 magosárol még csak olvasunk! Egyébként örülök az ötletüknek! Éljen a verseny! A labda átkerült az INTEL oldalára.
Az AMD elképzelésével kapcsoltban azért vannak kétségeim, mert mi van a plusz hővel? Mi van akkor, ha a két proci közül valamelyik feladja a harcot? Az alaplap elvileg kompatibilis lesz, de ezt majd meglátjuk...

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#29) #56474624


#56474624
törölt tag

Én kicsit gyorsnak tartom ezt a rohanást. Jött ugye nemrég a kétmagos proci, most meg már lassan 2x4 magosokról beszélünk. És az egészben az lesz a szívás, ha a játékokat is majd ehhez mérik, akkor majd örülhetünk, ha minimum grafikán toljuk a túlhúzott procinkkal a legújabb játékokat. Na meg mennyi ennek az egésznek a fogyasztása? Ha már így duplát látunk mindenből mostanság, akkor mekkora lehet vajon az a táp, ami ellát 2 db 4 magos procit, 2 full extrás vidikártyát, 2 nem kis fogyasztású proc. hűtőt stb. Megkockáztatom, még a 750-es sem elég. Sőt... Pénzügyileg nézve a dolgot: 1000$ a két proc. együtt, az 200 000 ft. A videókártyából 2 csúcskategóriás modell az mondjuk 300 000 ft. Egy ilyen rendszerhez memóriából is kell úgy 3-4 GB, az megint egy 100 ezres durván. Csak arra akarok rámutatni, hogy nagyon föl fog tolódni az abszolút felső kategória ára. Ehhez képest még 3-4 éve egy ugyancsak abszolút felső kategóriás gépet fele ennyiből ki lehetett hozni. Én pedig sajnos nem tartozom azok közé egyenlőre, akiknek a pénztárcája is lépést tud tartani ezzel.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#30) REDeath válasza #56474624 (#29) üzenetére


REDeath
őstag

:) nézd meg a mostani abszolút csúcsgamer konfig árakat.. pl. Alienware...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#31) #56474624 válasza REDeath (#30) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én a 3-4 évvel ezelőttihez képest mondom. Ahhoz képest nagyon elszaladt a ló.

(#32) Fekete Fény


Fekete Fény
tag

Ez egy jó ötlet :Y Maj megveszem az új alaplapot és procit és utánna ha kijött a K8l akkor veszek belőőle kettőt. :DD
Na ja ,csak mennyiért ráadásúl drága a vista 100k amivel rendesen működik :O Ám Megint hazavágjuk az intelt :D :D :D :D :D :D :C :C :C :C :C :C
Mindörökké AMD :R

(#33) Zull válasza #56474624 (#29) üzenetére


Zull
senior tag

Pont megvalaszoltad a sajat problemad :P

Ha mindenbol ketszer tobb van (marmint fizikailag, nemugy hogy ket mag, hanem ket proci, ket vga, ketszer annyi mem) akkor persze hogy ketszer annyiba kerul :DDD :DDD :DDD

(#34) REDeath


REDeath
őstag

[link]
ezt én álíítottam össze alienware-en elég olcsó szerintem :DDD:DDD:DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#35) Jim Tonic válasza pschio (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pontosan. Ki akar majd két foglalatot az amúgyis szűkös helyeken? Ki akar két hűtőt? Ráadásul ez nem jelent semmi előnyt, biztosan létezik dual 775 alaplap, így akár már holnap megépítheted a nyolcmagos rendszered Intelből. De senki nem akar olyat. Balfasz stratégia az AMD-től, senki nem fogja venni.
Még egy foglalat az AMD-től?????

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) ftc válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


ftc
nagyúr

Socket F már rég piacon van alaplapon talállhatók a lábak mint LGA-nál...

(#37) Zull válasza Fekete Fény (#32) üzenetére


Zull
senior tag

''Ám Megint hazavágjuk az intelt''
Nem is tudtam hogy amd fejlesztomernok ill amd reszvenyes vagy, szolhattal volna elobb is...
Amugy hazavagjatok az intelt tenyleg, az arakban... Igy tovabb!

(#38) VaniliásRönk válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Te ... :) Az Intel megoldásának ugyanúgy semmi értelme, a lényeg hogy a sznoboknak kelleően drága cuccot kínáljanak, a halandók javarésze (hozzánemértő és szűk pénztárcájú egyszerre) meg csak azt nézi ki gyártja a legyorsabb CPU-t, és attól vesznek valamit, ez nem ritkán Intel Celeront jelent... :DDD
A foglalatokról meg Intel fronton is lehetne beszélgetni, PIII alatt 2+1 volt (Slot1, 370, 370 Tualatinhoz) P4 alatt 3+1 volt (423, 478, 478 Prescotthoz, 775), és 775 alatt is kétféle van, Pentiumhoz és Conreohoz, szóval aki csak fikázni akarja valamelyik gyártót, az fog találni indokokat, csakhogy ennek semmi értelme. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) VaniliásRönk válasza Zull (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Neked is annyi eszed van hogy felveszed az ilyeneket, meg azonosulsz egy profitorientált vállalattal...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) LSL1337 válasza REDeath (#34) üzenetére


LSL1337
őstag

ez csak kétmagosá áá de gáz iylet venni már xD

amúgy nem kell félni hogy elszaladna a ló a magokkal

1,5 éve van x2 ha jól emléxem kicsit kevesebb de még igazán kétmagra optimalizált cucc sincs amjd ugye 2007 elején jönnének, bár nem tudom sc4 mit szól a kétmaghoz, mivel az UE3.0-s

(#41) he7edik.


he7edik.
addikt

Időhúzás jellege van a dolognak valahogy túl kell élni az a fránya 2007-es évet az AMD-nek

Égő szöveg a flém vázon

(#42) #95561216 válasza #56474624 (#29) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ugye csak überbrutál 3d gamerekből áll a számítógépes paic.

(#43) Novai


Novai
tag

csak jól járunk vele ha minnél előbb jönnek ki az uj procik így a 2 magosok ára gyorsabban lemegy

(#44) s1ru2


s1ru2
senior tag

Én ebben az egészben csak azt nem értem h az AMD felvásárolta az ATi -t akkor meg minek pajtáskodik anynit az nVidiával ? Meg miért arra jön ki az első platform ? :F ebből nekem kb az olvasható ki h AMD megvette az ATi aztán szépen lassan elővehetjük a fehér zsepit és integethetünk. :( Nem igazán értem... Akár R600 at is hozhatnák már ha AMD ék ennyire űberügyesek.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#45) fLeSs válasza s1ru2 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Utána kéne olvasnod, hogy az AMD miért is vette meg az ATI-t.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) VaniliásRönk válasza s1ru2 (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért nem ATi-ra jön ki a cucc, mert Opteron alapokon megy az egész, professzionális ATi chipset pedig nem volt, az AMD még csak most kezdte el hegeszteni az új cumókat, ennyi a történet, nem kell temetni sem az Xpress chipseteket, sem a Radeonokat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#47) ftc válasza s1ru2 (#44) üzenetére


ftc
nagyúr

olvass és megtudod miért vette meg.....sokkal nagyobb dolgokban gondolkoznak mint pl gamek

(#48) s1ru2 válasza ftc (#47) üzenetére


s1ru2
senior tag

Persze én se csak a játékokra gondolok. Csak hamár így összefonódtak én kicsiny agymmal úgy gondoltam (bevallom soxor nem tudok olvasni ezt azt) hogy hamár ilyen szépen ősszejöttek esetleg közös lesz az új AMD üdvöske is. Na mind1. Azért kíváncsi leszek rá :D

De VaniliásRönk válasza befoltozta a lyukat a tudásomban. KÖ :R

[Szerkesztve]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#49) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

A 2*4x4 processzorral a játékosokat célozzák meg akik képesek kidobni $1000 egy olyan hardware eszközre, amit semmilyen játék nem támogat :DDD
:C

All Black...

(#50) deter


deter
aktív tag

Nekem is az okozza a legnagyobb kérdőjelet, hogy fog ez elférni egy alaplapon?
Mert ehhez jön még a 3 PCIe slot. És gondolom PCI ból is legalább egynek lennie kell rajta. Lehet, hogy a mem slotokon spórolnak majd :)

2007 Q3 ütemtervben, már 4 PCIe foglalatról beszélnek. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.