Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Majd én is szólok, ha találtam normális lapot a boltban 140e Ft-os processzorom alá. :(
Az egyik lapkakészletnek az IDE-vezérlője és az integrált hálója vacakol, a másik déli hídján lassú az USB és nem lehet rá SATA2 vinyót kötni, a harmadik, negyedik és ötödik csak fapadosan kapható, ráadásul ez utóbbi esetleg el se indul rendesen a gyári BIOS-szal.
Nem csodálom, hogy vállalati környezetben nem akarnak ezzel és hasonlókkal szívni.

Szóval hasznosnak tűnik a hírben szereplő kezdeményezés, mégha fogalmam sincs, mit is takar, hogyan lesz ebből magas fokú stabilitás valójában.

A legjobb aláírás a héten

(#2) pilóta válasza erdoke (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én sem értem, hogy mit szarozik az AMD ennyit ezen? Gyártson csipszetet is! De ne olyat, mint múltkori, hanem normálisat. Nem is értem, hogy miért hagyott fel a fejlesztésével, amikor az Intel betegre keresi magát ezen is...
Valamit javított a helyzeten az integrált memóriavzérlő, de akkor sem az igazi...
Engem is ez tart vissza igazán az AMD-től, hogy nem lehet tuti alaplapot szerválni opteronhoz. A xeonok mellé kipróbálnék egy dual opteronos cuccot, de egyrészt elég drága, másrészt a csipszet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Allien válasza erdoke (#1) üzenetére


Allien
veterán

Szerencsére, TE egyedi eset vagy, viszont az igényeid jellemzően hasonlít egy vállalati elvárásokhoz. Szerencsére azomban egy átlag usernek otthon elég egy NF4-s lapocska, bár, sajna nem tudom, mit értesz az IDE vezérlő problémán (tudom, hogy igazad van, csak a hátteret nem ismerem).:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) zsozsosama válasza pilóta (#2) üzenetére


zsozsosama
csendes tag

Lattal te mar amd chipsetes tyan lapot? Erosen ketlem mert akkor nem beszelnel baromsagokat -_-

(#5) pilóta válasza zsozsosama (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Taníts ó mester :R

Mesélj, mit tud az az amd chipsetes tyan alaplap? Még a Via is alázza...

LOL

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) raszputyin válasza pilóta (#2) üzenetére


raszputyin
senior tag

kérdés, hogy hol gyártanák, mikor már a processzorokból se tudnak annyit szállítani, amennyit a piac meg akar venni.
egyébként vlsz nagy befektetés lenne elkezdeni a chipsetgyártást nekik, mert már az elsőnek igazán szupernek kéne lennie, hogy ne veszítsenek presztízst. az Intel is szemlátomást komolyan tart attól, hogy az nVidia beelőzi 775-ös chipsetben... ha az AMD chipset csak egy a sok közül, akkor nem igazán éri meg beszállniok szvsz.

(#7) kraftxld válasza zsozsosama (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már láttam, volt is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) pilóta válasza raszputyin (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pontosan így van. Valamilyet most is gyárt, de nem ''valamilyet'' kellene gyártania, hanem a legjobbat. És a legstabilabbat. Az Intel ennek köszönheti a vállalati megrendeléseit, mert képes generációkon keresztül nagyon jó chipseteket is adni a processzorok mellé. Márpedig a laptop piac mellett, a vállalati megrendelések adják a nagy forgalamat, az AMD-nek is erre kéne rágyúrnia. Mert nem elég a nagyon jó proci, ha az egész rendszer együtt nem elég jó. És mivel egy bevezetett brandet kell legyőznie, nem elég ugyanolyan jót adnia, jobbat kell adnia és olcsóbban, hogy őt válasszák...
A cikkben leírt próbálkozás már ebbe az irányba hat, de szvsz még kevés lesz az áttöréshez. Merthogy az Intel már most nyújtja ezt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) zsozsosama válasza pilóta (#5) üzenetére


zsozsosama
csendes tag

Hat igen biztos vergagyit gyart az amd ha mindenki( sun/hp/ibm/stb ) az o chipsetjere epit. Nameg via chipset hol veri meg te szerencsetlen? Meg a via chipsete hol kezel le 4-8 procit? ...

(#10) zsozsosama válasza kraftxld (#7) üzenetére


zsozsosama
csendes tag

Nekem van is. Kozelebe sem jon semmi mas. Talan az iwill es azis csak ugyanezzel a chipsettel. Persze most a fel brand kategoriakrol beszelek. Ha brand kell akkor ugyis sun/stb lesz belole.

(#11) pilóta válasza zsozsosama (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

1. vegyél vissza. Egy kis jómodor...

2. nem írtam, hogy vérgagyit gyárt, de arról nem hiszem, hogy meggyőzöl itt bárkit, hogy olyan hipernagyonjó lenne. Egy átlagos tudású, középszerű csipszet. A sun/hp/ibm/stb meg azért épít rá, mert nincs más. Aki ilyen cuccok célközönsége, azt nem lehet via és egyéb dzsunka cuccokkal meggyőzni. Úgyhogy ha egyáltalán el akarnak adni belőle valamennyit, akkor kénytelenek az amd-ét használni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) AMD Power válasza Allien (#3) üzenetére


AMD Power
titán

Egyet kell értenem veled. Egy ''átlagos'' A64-s cpu-hoz van már jó ''minőségű''választék. Mind a VIA de főleg az nForce4 tökéletes választás lehet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13) erdoke válasza AMD Power (#12) üzenetére


erdoke
titán

Mindkettőt próbáltam az utóbbi fél évben. A VIA fapados, az nF4 meg bugzik. Persze ez utóbbit egyetlen HDD-vel és optikai meghajtóval felszerelt játék- és letöltőgépben nehéz észrevenni. Nameg ha valaki nem telepíti a fantasztikus LAN cuccokat... ;]
Csakhogy én nem azért vettem egy valag pénzért X2-es processzort, hogy lemondjak a sz@r chipsetek miatt a sok vinyó és DVD-író és külső meghajtók normális működéséről. :((

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#14) AMD Power válasza erdoke (#13) üzenetére


AMD Power
titán

Persze én teljes mértékben megértelek téged! De az átlagnak bőven elég a VIA és az nForce!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15) pilóta válasza AMD Power (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az átlag home-usernek valóban elég, de a cikk pont arról szól, hogy az AMD nem csak ott szeretne sikereket elérni, hanem a zsírosabb lóvét jelentő vállalati ügyfeleknél is. Márpedig a fenti hibákkal ez elég nehezen fog sikerülni. Egy válallatot nehéz meggyőzni arról, hogy váltsa le az 5000 db jól bevált inteles cuccost egy olyan platformért, ami nagyon gyors a játékokban, csak ne akarjanak egynél több ide eszközt ráaggatni....

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.