Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Finoman szólva is bátor dolog 2010-ig jósolgatni...
Na majd meglátjuk

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) erdoke válasza Kalandor (#2) üzenetére


erdoke
titán

Tudom, a jó ház fontosabb. :D

GeorgeTerror: 2005-ig teljesen reális a terv, a későbbi is valószínű, ha a fejlődési ütemet nézzük. Már most vannak 500 MHz-en szaladgáló DDR-ek, a jövő pedig nem is annyira az órajel emelésében van a hír szerint, hanem az egy órajelciklus alatt küldött adatok mennyiségének növelésében (DDR:2->DDRII:4->DDRIII:8).

A legjobb aláírás a héten

(#4) Genialis válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Manapság az 1 giga memória épphogy elég valamire, 2009-re egy maximum 4 Gigás modul előrejelzése erőteljesen kevésnek tűnik. Főleg ha kezdenek majd elterjedni az MI szoftverek, amiknek a tudásbázishoz rengeteg memóriára lesz szüksége.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) erdoke válasza Genialis (#4) üzenetére


erdoke
titán

Otthoni gépben mire nem elég ma az 1 GB RAM???
Szerintem még az 512 MB is elég szinte mindenre. Nagyon úgy tűnik, hogy maradunk a dual channel-nél, ami azt jelenti, hogy min. 4 modul megy a lapra. 16 GB elégnek tűnik 7 év múlva. Mint ahogy 7 éve is bőségesen elég volt az 1024/16 MB.

A legjobb aláírás a héten

(#6) esteban válasza Genialis (#4) üzenetére


esteban
senior tag

Nekem is pontosan ez jutott az eszembe, ahogy az op rendszerek ¨fejlodnek¨ manapsag ... en is mar most az 1G-s modulokat keresgeltem .. ti. AMD-het gyakorlatilag nem lehet 4 modult hasznalni ...

remelem a chip/alaplap gyartok elkezdik novelni a slotok szamat ...

iBook + RedBull :)

(#7) esteban válasza erdoke (#5) üzenetére


esteban
senior tag

Attol fugg mit nevezunk otthoni gepnek ... ha komolyan hasznlasz photoshopot, vagy egyeb olyan alkalmazast ami eszi a memoriat, akkor 512 mar nem eleg ... 1G ... vagy feljebb ... es meg csak 2003-at irunk :(

iBook + RedBull :)

(#9) rudi válasza esteban (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Fejlődnek? XPpro-óta van valami ''jobb'' vindóz? Tényleg több mem kell a Linuxnak ma mint 3 évvel ezelőtt?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Zoz válasza erdoke (#3) üzenetére


Zoz
őstag

''a jövő pedig nem is annyira az órajel emelésében van a hír szerint''
De azért nehezen hiszem, hogy 2010-ben is csak 200 Mhz lenne a csúcs...

(#12) GeorgeTerror válasza esteban (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

én nagyon jól elvagyok a 256-tal photoshoppal :)

Az a vajom, hogy aki 2010-ig jósol az ojat tesz, mintha a 233mmx kijövetele után említették volna a prescottot... pedig még a tualatinról sem tudtak :)
vagy a morganról :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) Egon válasza Genialis (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

A felhasználók 90%-ának 256 MB elég mindenre, a 97%-nak meg 512...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Elrood válasza erdoke (#3) üzenetére


Elrood
őstag

DDR: Double Data Rate

Tehát a DDR2/3-s 2bitet fog szállítani.
Ami 4bitet szállít QDR-nek, ami 8bitet szállít az ODR-nek hívják.
Pl. FX5800, ott a DDR2-s ramok 2bitet vittek órajelenként:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) Egon válasza esteban (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez megint megszokás és a konkrét feladatok függvénye...
Kolleganőm szokott Photoshop-ban nyomulni (apróságokat csinál), még egy régi verzió van itt a cégnél (asszem 5.0).
A gép, amin van, egy K6-200, 64 MB RAM-mal, Win95-tel...:D És használja: mert nincs más... Vagy fél perc eltelik egy kép megnyitásakor - de ezt szokta meg, és nem nagyüzemben csinálja.
Nyilván ez a másik véglet, de úgy érzem, egy ''kicsit'' el vagytok varázsolva az optimális (ár/teljesítmény) gépigény terén...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) LordX válasza Elrood (#14) üzenetére


LordX
veterán

A DDR2 valóban képes arra, hogy órajelenként 4 bitet vigyen át/drót.

Csak az FX5800-ben visszavették ''kompatibilis'' üzemmódra.

Télleg, mi a ráknak hívják őket DDR-II-nek, DDR-III-nak, amikor valójában QDR és ODR ramok? Marketing?

(#17) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Azért ezt a 2010-es előrejelzést én sem nagyon hiszem. Egyrészt mert ma képtelenség megmondani mi lesz akkor, másrészt mert elég valószínűtlen egy ilyen, a hírben felvázolt lineáris fejlődés. 7 év múlva mindössze kb. 4-szer olyan gyors RAM-ok lennének mint ma? A Moore-törvény sem illik rá :) De a lényeg, hogy ha így fejlődnének mondjuk a vinyók is, akkor alapul véve hogy mi volt 7 éve, igyencsak rendes tárhely-gondokkal küzdene ma az informatika... :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#18) rudi válasza Kalandor (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja ja... Mindenkinek a CSICSA kell! Volt DOSos mp3 lejátszóm ami még 100MHzes 486oson is elvitte fullban a 122kbit-es zenéket most meg a winamp3 akár PIIn is beszaggat a crossfades kicsicsázott kezelőfelület miatt :O:O:O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Elrood válasza LordX (#16) üzenetére


Elrood
őstag

Ehh. Akkor ennek utána nézek:). Valaki, aki nagyon jártas a memóriákban, mondja meg, hogy a DDR2 VALÓBAN 4bitet képes szállítani órajelenként? Mert szerintem nem. Szerintem továbbra is 2bitet tud órajelenként, ezért hívják DDR-nek.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) LordX válasza Elrood (#19) üzenetére


LordX
veterán

Én nagyon jártas vagyok. :) Valóvan négy bitet szállít.
Úgy elsőre ezt a cikket tudom figyelmedbe ajánlani:
[L]http://www.lostcircuits.com/memory/ddrii/[/L]

(#21) erdoke válasza Elrood (#14) üzenetére


erdoke
titán

1x nekem is lehet igazam. Azt én is tudtam, mi az a DDR, csak én azt is tudtam, hogy DDRII=QDR.;]

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza Zoz (#11) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem? Láthatod, hogy a fejlődés itt nem a MHz-ekre gyúr, hanem az egy ciklus alatt továbbított adatmennyiségre. Valsz az okosok úgy látják, több benne a lehetőség. Egyenlőre amúgyis hűtési gondjaik vannak, lásd 9800Pro 128 MB DDR vs. 256 MB DDRII (még akkor is ha az SGRAM).

A legjobb aláírás a héten

(#23) Elrood válasza LordX (#20) üzenetére


Elrood
őstag

Ahham, kezdem kapisgálni, de ehhez kell pár nap míg megemésztem:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) Elrood válasza LordX (#20) üzenetére


Elrood
őstag

Szerintem, azért nem hívják ezt QDR-nek, mivel más technológia szerint megy 4bit adat órajel ciklusonként, ráadásul ,ahogy nézem kér freki van:).
Adsz QDR-ről is egy linket, hogy biztos legyek az előző állításomban?:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) LordX válasza Elrood (#24) üzenetére


LordX
veterán

QDR csak elméletben létezik memóriabuszként. A P4 busza viszont QDR...

(#26) nap


nap
addikt

Hat, joslatokrol csak annyit, hogy Nostradamus es Verne megmondta es kb. bejott.
A marketingesekrol nincs ilyen jo velemenyem, de nekik is be fog jonni, mert ok mondjak meg, mi van es azt is, hogy mi lesz. :(

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.