Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Szokásos intel stratégia! SUXXX! :(((

Majd jönnek a hibák, kedves fórumtársak írják, hogy lassú a PATA vezérlője stb....:DDD

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csak egy láma kérdés.

Az új DVD meghajtók ezexerint SATA csatolósak? Vagy van valami újabb technológia, amiról lemaradtam volna?

***

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

Szerintem pedig pont ideje lenne már tényleg elfelejteni az IDE csatlakozókat. Nem igaz, hogy nem tudnának a gyártók SATA csatlakozós optikai meghajtókat fejleszteni, csak lusták hozzá, kényelmesen elvannak a PATA-val már több, mint egy évtizede.

Szerk.: Ollie: pont, hogy nem azok, ez a probléma.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) fasyrt


fasyrt
őstag

Feltéve, hogy az Intel már [x] mennyiségben szállított ilyen lapkakészletet alaplapgyártó partnereinek.

Oda nem kéne egy jelző?

(#5) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

ez LoL, erre nem gondolt az intel? :F

Resistencia eterna

(#6) Komplikato


Komplikato
veterán

A probléma többfelé tagozódik:
1. Kell az ATA66-nál nagyobb sebességű csatoló CD íráshoz vagy mondjuk max. 20x sebességű DVD íráshoz? Nem.
2. Lehet kapni SATA csatoló felülettel optikai meghajtókat?
Igen, de ezek csak az IDE változatok SATA átalakítóval. Állítólag elég kellemetlen inkompatibilitási problémákkal küzdenek.
3. Meg oldják az esezesebb gyártók, hogy mindezek ellenére IS legyen elég IDE csatlakozó a gépeken?
Egyértelműen igen. Az ilyen alaplapok egy része ICH7-el készül, másik részén pedig plusz PATA/SATA raid vezérlő csücsül.

Szóval ez a kényelmetlenség azokat érintik csak, akik vagy ''eredeti'' Intel alaplapot vesznek ÉS Intel chipsettel, vagy akik olcsóbb gyártók/modellek mellett döntenek.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

A megoldás egy 4000ft-os pci-os idevezérlő.

(#8) Tithian válasza Goose-T (#3) üzenetére


Tithian
őstag

Ha egyszer a véknyabb kábelen kívül a felhasználónak nincs előnyére, miért álljon át SATA-ra a DVD-írója is?
Azt el tudnám képzelni, hogy a Blu-ray meghajtókat egységesen SATA csatlakozóval szereljék majd (mint ahogy az új videokártyák is PCI-E csatolósak, bár lehetnének AGP-sek is), de miért kezdenének a CD/DVD gyártók SATA csatlakozós meghajtókat gyártani párhuzamosan a PATA verziókkal?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#9) robekri válasza GeorgeBerger (#7) üzenetére


robekri
addikt

Ami majd összeakad Intel SATA-val! :DDD

Ahogy Tithian is írta blue-ray szerintem már sata lesz!

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) pilóta válasza Komplikato (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem egy plextor satás DVD íróm van, és semmiféle inkompatibilitási problémája nincs, nemhogy kellemetlen...

Le az IDE-vel! :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) g@bo


g@bo
nagyúr

ostobái.

nem elég az 50 féle csippkészlet a 10 féle procijukhoz, de ráerőltetik más területen is az akaratukat a népre.

minek gyártanak ide eszközöket még, ha a kiskirály mást akar?

(#12) GeorgeBerger válasza robekri (#9) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Már miért akadna össze?

(#13) cortez25 válasza Komplikato (#6) üzenetére


cortez25
aktív tag

Akkor most elmarad a nagy conroe forradalom? :D Vagy az intel bebukja a saját lapjait és a chipsetből nem kaszál akkorát.... :F

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#14) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem tudom, hogy minek van még ide.
Lassú és nagy. :DDD

(#15) Komplikato válasza pilóta (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

''Nekem egy plextor satás DVD íróm van, és semmiféle inkompatibilitási problémája nincs, nemhogy kellemetlen...''

A múltkor hasonló témában PPéter vetette fel, és valami oknál fogva hajlok az ő véleményére adni optikai meghajtók ügyében (is) ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) Komplikato válasza robekri (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ahogy Tithian is írta blue-ray szerintem már sata lesz!''
Hááát, ha jól tudom az eddig bejelentett BR és HD írók mind PATA felületüek voltak. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#17) Frigo válasza Komplikato (#15) üzenetére


Frigo
őstag

Esetleg belinkelnéd a hozzászólását ?Mível most állok SATA-s DVD-RW vásárlása elött így érdekelne mit írt a témával kapcsolatban.

(#18) (Kolombusz) válasza Komplikato (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Annak azán sok értelme van. Aki megvesz egy bluray meghajtót az ne mondja, hogy olyan alaplapra ninsc pénze, amin van sata.

(#19) Goose-T


Goose-T
veterán

Majd a Dell jól seggberúgja a beszállítóit és rögtön lesznek SATA-s optikai meghajtók. Vagy nem. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) lapa


lapa
veterán

szerintem párhuzamos portosat szeretnék. a HD / BR pata meg a végképp lol.

(#21) Fori23


Fori23
őstag

Ha jól tudom, az Abit mellékelt valamelyik lapjához PATA->SATA átalakítót. Valami ilyesmi nem képzelhető el? A telepítés meglehetne róla, utána már működhetnének a lapra integrált IDE vezérlők /Marvell, ITE, Promise/

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#22) Loretto válasza g@bo (#11) üzenetére


Loretto
veterán

Pont ilyesmire gondoltam.
Függetlenül ettől a meddő próbától, nem lesz mindig ilyen toldás-foldás, hanem úgy marad a cucc. Nem fog a nyakukon maradni.

Soirée...

(#23) sh4d0w válasza pilóta (#10) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Na ja, de az Plextor, csúcskategória, nem közép és alsó...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Scream007


Scream007
őstag

hopp 1 bucka intel.... :C
Ugyanekkorát kellett volna sz*****k az erőltetett pci-e miatt és akkor már ez nem jutott volna eszükbe.
Ezután jön majd a pci híd teljes eltörlése>>ergo audigy4ig minden kidobható lesz :C
Frankó taktika, hogy 5x sz*****k le a f***t. :(((
Erőltetett fejlődés, mikor az elöző szabvány sem teljesne okés, értelmetlen.Ez most nem hírben szereplőre vonatkozik, de pl:ilyen a bluray és hd-dvd is.



[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#25) robyeger válasza Frigo (#17) üzenetére


robyeger
addikt

Nekem is SATA DVD íróm van, nyugi nincs vele kompatibilitási gond, csak DOS-ban :) Az XP vagy bármilyen újabb op. rendszer fel tud boot-olni róla, de még nem találtam olyan DOS-os meghajtóprogramot, ami megismeré. Ha valaki tud ilyet és meghajítana vele, megköszönném. DOS boot CD-hez kellene, habár manapság a Pen driver-ok korában már megoldható a Pennel is.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#26) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Már létezik 2 Pata csatival ellátott 965ös alaplap
Computexen is volt [link] EPoX EP-5P965-J

mindazonáltal tegnap beszereztem egy Sata-s samsungot DVDRW-t :)
mókás hogy leválasztható mint 1 pendrive :))

szerk: még egy kép: [link]
kíváncsi vagyok behozzák-e...

[Szerkesztve]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#27) Male válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Amennyire emlékszem PPeter hozzászólására, a Plextronak is épp úgy baja volt a SATA-vál, mint a többieknek... (talán ugyan azt az átalakítót építik be).


Az ODD gyártók hozzáállásán nincs mit csodálkozni, az ő szempontjukból semmi előnye nincs a SATA-nak, viszont a fejlesztés miatt extra költség...

(#28) Komplikato válasza Fori23 (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ha jól tudom, az Abit mellékelt valamelyik lapjához PATA->SATA átalakítót. Valami ilyesmi nem képzelhető el?''
Éppen azért vannak kompatibilitási gondok, mert egyik most kapható SE natív SATA, hanem átalakítóval készült PATA egységek! A hozzászólást meg megkeresem ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29) robyeger válasza Fori23 (#21) üzenetére


robyeger
addikt

Igazad van rögtön pont erre gondoltam én is a cikk elolvasása után. ;) Sokkal egyszerűbb lenne, ha az Intel beáldozna egy SATA port-ot, a PATA kedvéért, egy kisebb hátúlütője van, arra a párhuzamos kábelra csak egy master IDE egységet lehet majd rádugni, a kettő helyett.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#30) Komplikato válasza CsendesMark (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

''Már létezik 2 Pata csatival ellátott 965ös alaplap
Computexen is volt [link] EPoX EP-5P965-J''
2? A Computexen volt a GigaBytenak, Asusnak, és talán Foxconnak is TÖBB ilyen modellje.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#31) Komplikato válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

''Na ja, de az Plextor, csúcskategória, nem közép és alsó...''
Kivéve amikor középkategóriás modelleket csomagolnak be, Plextor cimkével. :(((

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) CsendesMark válasza Komplikato (#30) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

az albatronnál és a foxconnál is láttam, de azokat a márkákat nem ismerem annyira...

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#33) pilóta válasza Komplikato (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kik tesznek ilyet? linket pls...

Egyébként megint megy a lázadozás, mint az óvodában.
Valaki talán fegyvert fog rád, hogy ilyen lapkakészlettel szerelt alaplapot vegyél? Ha nem tetszik, vegyél olyant, amin van IDE csatoló, és máris meg van oldva a rettenetes probléma...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) D.Orion


D.Orion
veterán

Ez majdnem olyan, mint mikor az intel fogta magát és átállt DDR2-re. Annak nem volt sok értelme, mert nem lett semmivel gyorsabb a rendszer, sőt esetenként lassúlt is a nagy ídőzítések miatt.

Három alapvető kérdés fogalmazodott meg bennem ami alapján ha helyes a válasz akkor le van zárva a vita eme tervezés jogosságát illetően:
1. Mekkora az IDE sávszélessége?
2. Mekkora a SATA sávszélessége?
3. Mennyivel lehet most olvasni a leggyorsabb dvd-t?

Válaszok:
1. Ezt sajnos nem tudom, mondjátok meg ti, de nem hinném, hogy 21MB/sec alatt lenne.
2. Ha jól tudom akkor a SATA 1.5Gb/sec sávszélességet nyújt, a SATA2 pedig 3Gb/sec.
3. Tudomásom szerint a leggyorsabb dvd most 16x-os, ami jelen esetben 22160KB/sec sebességet jelent.

Valaki váltsa át nekem az 1.5Gbit/sec-et MByte-ra vagy KByte-ra, mert ez nekem nem megy. Az oké, hogy 8bit=1Byte. De Gigabit és megabit között mi a váltoszám?
bit: [link]
Byte: [link]

(#35) pilóta válasza D.Orion (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az IDE csatolónak a legkisebb baja az átviteli sebessége. A legnagyobb baja, hogy képtelen egyszerre több csatornát kezelni. Próbálj meg kisfloppíra írni, és kozben bármi mást csinálni...

Szóval már rég el kellene felejteni az IDE csatolót, és kész.
Amint megjelennek ezek a lapok, majd fogják árulni a satás DVD-ket ezerrel, és lehet venni olyant is. (nem mintha most nem lehetne...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) Integra válasza pilóta (#35) üzenetére


Integra
titán

valszeg felfogják erőszakolni rá az ide-t minden gyártónál, mert aki nem rakja fel, az lemarad az értékesítésben, mert nagyon sokan ragaszkodnak az ide-hez egészen addig amíg tönkre nem megy a hdd-jük vagy optikai meghajtójuk.
ez van.
pedig bizony kurva idegesítő amit mondtál:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) Komplikato válasza pilóta (#33) üzenetére


Komplikato
veterán

''Kik tesznek ilyet? linket pls...''
Hogy hogy ki tesz ilyet? Szerinted? Arról regélek, amikor például átcímkézett Teac meghajtót PX-750 típúsjelőléssel kiadták. Mármint a Plextor adta ki. Vagy te úgy tudtad, hogy minden meghajtójuk saját?
Vagy pl. azt gondolod, hogy az Asus gyárt optikai meghajtót? Mert kapni lehet .

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) D.Orion válasza pilóta (#35) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez oké, ezzel én is tisztában vagyok, de az adatok azért még érdekelnek. Nincs kedved kicsit matekozni? :)

(#39) pilóta válasza Integra (#36) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem elpusztul az gyorsan :D

Mivel a PC eladások zömét a brand gyártók adják, ők meg olyat raknak bele, amit akarnak, és ha az intel azt mondja nekik, hogy satásat akarnak, akkor olyat akarnak :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) pilóta válasza Komplikato (#37) üzenetére


pilóta
nagyúr

Regélni én is tudok. Olyat is hallottam regélni, hogy a marslakók manipulálják az óvodásokat, hogy több mákostésztát egyenek. Nem hittem el.
Ezt a teac meghajtós dolgot sem hiszem el például. Max ha adsz egy linket egy autentikus forrásról...

Az, hogy ki gyártja, az édes mindegy. Aki gyártatja, az olyant gyártat amilyent szeretne. Az nem átcimkézés, hogy a TEAC gyártósorain készült. Akkor lenne átcimkézés, ha legyártottak volna egy rakat TEAC írót, majd ezután átcimkézték volna Plextorra. Na az átcimkézés.

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) anaqer válasza Scream007 (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Hihetetlen... mosd már ki a szádat ember, a csillagozás sem ment fel egy minimális kultúrszint tartása alól. (Term. mindenkire vonatkozik.)

Egyébként valahol vicces, hogy megint szinte mindenki az Intelt marasztalja el, holott az ODD gyártóknak lassan... mennyi is? 4? 5? éve volt, hogy megoldják a kérdést. Hja, a kényelem nagy úr, meg aztán mennyivel jobban mutat a dobozon az a 20x írás meg mindenféle csicsás lemezcímkézési módszer mint hogy egy alapvető szabványt végre tisztességesen támogassanak...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) Male válasza pilóta (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Próbálj meg IDE vinyóra írni, és közben bármi mást csinálni... nincs ott semmi gond, az UDMA33 óta ez megoldott dolog...

(#43) pilóta válasza Male (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már régóta nem próbálkozom ilyennel. Csak scsi vinyóim vannak. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44) kowk


kowk
tag

[moderálva] én hozzácsapom azt a pár ezer forintot ahhoz a dvdhez, hogy vékonyabb legyen a kábele. a kompatibilitási problémák pedig abszolúte nem bizonyítottak. [moderálva] egyrészt az intel csak próbálkozik itt is valami fejlődést erőltetni a piacra - az oem piac biztos örömmel is fogadja.[moderálva]

// front van ma, vagy mi a manó?
//anaqer

(#45) Male válasza pilóta (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Megfelel? [link]


#43: #35 akkor cáfolva...

[Szerkesztve]

(#46) Male válasza kowk (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Ez szép megnyilvánulás volt... gratulálok. :(

Látom közben szépen kimoderálták :)

[Szerkesztve]

(#47) Komplikato válasza pilóta (#40) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tehetek róla, hogy PPéter olyan fórumba írta bele, aminek sose volt használható keresője. De ha jól értem: Amelyik írón nem megy a Plextools, az tutira nem Plextor gyártmány, amelyiken megy az se 100%, de az valószínüleg az. Ha jól értettem a 700-as szériában (aminek volt jó pár tagja) vagy a felének nem Plextor bele van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48) Fori23 válasza kowk (#44) üzenetére


Fori23
őstag

Így már nem érdekes

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#49) Komplikato válasza kowk (#44) üzenetére


Komplikato
veterán

Olvasd már el hőbörgés helyett a #41-es hozzászolást! Van vagy 5 éve SATA legalább, a szabvány már elötte is létezett, ez nem az Intel sara, hanem a gyártóké, mert lusták és soherek voltak egy kis fejlesztésre!
Ez olyan, mint amikor a pralel port hiánya vagy a soros port miatt sír valaki, holott 96 óta az USB-nek kéne lennie az alap csatlakozónak, most meg 2006 van.
Érted?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) PPeter válasza Komplikato (#47) üzenetére


PPeter
addikt

PX-504 = NEC (NEC chip)
PX-708 = Plextor (Sanyo chip)
PX-712 = Plextor (Sanyo chip)
PX-716 = Plextor (Sanyo chip)
PX-740 = BenQ/Philips (Philips chip)
PX-750 = TEAC (Panasonic chip), de BenQ gyártósor
PX-755 = Plextor (Sanyo chip)
PX-760 = Plextor (Sanyo chip)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.