Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PPeter


PPeter
addikt

A helyzet ennél bonyolultabb ám. Nemcsak egy madzag kell, aztán hadd szóljon, az ODD eszközök gyártóinak a szimpla fizikai interfészen kívül a módosított MMC parancskészletet, teljes fejlesztői háttércsomagot meg kell kapniuk a 100%-osan kompatibilis eszközök gyártásához. Ez a dolog az ODD meghajtókhoz még javában most formálódik, nem véletlen, hogy eddigi S-ATA csatolós meghajtókkal rengeteg kompatibilitási gond van/volt az adott vezérlőtől függően. Az Intel megpróbált egy kicsit erővel operálni, nem jött be, de ez várható is volt. Van amikor bejön a számításuk. Most aztán toldozgathatják a P-ATA vezérlőt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#52) pilóta válasza Male (#45) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kösz a linket.

A #43-on mit cáfolsz? :D

A #35 meg ténykérdés.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#53) PPeter válasza pilóta (#40) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem kicsit utánaolvashatnál pár dolognak...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#54) pilóta válasza PPeter (#53) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó, majd utánaolvasok :D
Hátha attól inkompatibilissá válik a meghajóm :D

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#55) Male válasza pilóta (#52) üzenetére


Male
nagyúr

A #43-ra írtam, hogy ezzel a #35 állításod azon része, hogy az IDE-vel baj van bukott...
Részletesebben: A #35-be aztmondod mi a baj az IDE-vel (erre ráadásul a floppyt hozod példának :F ), mire írtam, hogy ez a PentiumMMX korszak vége óta megoldott dolog, erre a #43-ba beírod, hogy ''jó hát nem tudhatom, nekem nincs IDE vinyóm''...

#54: Te direkt nem érted most? Az hogy nálad nincs probléma nem jelenti azt, hogy semmi gond nincs a kompatibilitással...

(#56) robyeger válasza PPeter (#51) üzenetére


robyeger
addikt

Amiről beszélsz inkompatibilitási gondok, azok véletlenül egy sima BIOS frissitésel nem megoldhatók, mondjuk parancskészlet módosítás??

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#57) Mackósajt válasza Komplikato (#49) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ez a soros port nem ilyen egyszerű. Arról van szó, hogy vannak számítógéppel kommunikáló berendezések, amelyek ciklusideje lényegesen hosszabb, mint a számítógépeké. És soros port kell hozzájuk pl. Senki nem fogja lecserélni a 10 éves, soros porton adatokat kiadó, és milliós értékű mérőműszert, csak mert közben a számítástechnikai ipar nagyágyúi úgy döntöttek, hogy legyen USB. Mi meg, amikor új laptopot akarunk venni, szívjuk a fogunkat. (Már csak azért is, mert a portok közti átalakítók teljesen megbízhatatlanok. Tiszta lutri, hogy ezekkel működik e.)
A PC gyártóknak igenis tekintettel kellene lenniük a szorosan vett PC-s iparon kívüli igényekre.


Az IDE vs. SATA kérdésben meg: miért autentikusabb meghatározója az Intel annak, hogy milyen csatlakozót kellene használni, mint az ODD gyártók? Ha a SATA szabvány uralma közös elvi döntése volt minden érdekelt félnek, akkor nem szóltam semmit.

(#58) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Mibe tarthat imitálni egy már meglévő technológiát? -Abit Seriller.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#59) Fori23 válasza robyeger (#56) üzenetére


Fori23
őstag

Már miért ne lehetne? Pl. az én lapomnál:
[ 0606 ]
----------------------
Fix CrashFree fail issue with ECC DRAM
Fix WinXP can't be installed from a PX-716SA SATA DVD-RW drive in AHCI mode.
Fix ECC initial incorrect
Adjust low threshold of CPU fan.
Support ATI CrossFire technology.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#60) anaqer válasza Mackósajt (#57) üzenetére


anaqer
veterán

Senki nem fogja lecserélni a 10 éves, soros porton adatokat kiadó, és milliós értékű mérőműszert, csak mert közben a számítástechnikai ipar nagyágyúi úgy döntöttek, hogy legyen USB
[link] - persze megértem én, ha a milliós értékű mérőműszerek mellett ezt már nem tudja kiköhögni a cég... ;]

Már csak azért is, mert a portok közti átalakítók teljesen megbízhatatlanok. Tiszta lutri, hogy ezekkel működik-e.
Huh...? Egy RS232 ennyire csak nem bonyolult...? :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#61) pilóta válasza Male (#55) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt sehol sem írtam, hogy ''jó hát nem tudhatom, nekem nincs IDE vinyóm''...
volt IDE vinyóm. Elég sok. És tetű lassú volt a párhuzamos lemezműveleteknél. Ez ténykérdés. Ezért váltottam SCSI-ra.

#54: Te direkt nem érted, hogy hiába van másnál inkompatibilitás, nálam akkor sincsen?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62) robyeger válasza Fori23 (#59) üzenetére


robyeger
addikt

Én tudom, de talán PPeter nem :) :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#63) GeorgeBerger válasza pilóta (#61) üzenetére


GeorgeBerger
tag

Most ezt úgy mondod, mintha a Sata vinyók sokkal gyorsabbak lennének párhuzamos műveleteknél.
Az, hogy elvileg gyorsabb a kapcsolat az alaplap felé, a vinyó sebességét még nem dobja meg (de gondolom ezzel te is tisztában vagy)..

(#64) FehérHolló válasza cortez25 (#13) üzenetére


FehérHolló
veterán

Conroe alá tök jó az X955 és az X975 chipset is. Ezt már ''jóval több'' ideje gyártják, veszegették is az emberek, tehát ha P965-el nem fog minden stimmelni, akkor sincs semmi baj a Conroe startjával (annak ellenére, hogy ciki a helyzet). Másrészt aki már vett egy X955ös, vagy X975ös lapkakészletű alaplapot, nem hinném, hogy át fog, vagy egyáltalán át szeretne állni P965-re.

Skynet is real. It's called Google.

(#65) PPeter válasza robyeger (#56) üzenetére


PPeter
addikt

Sajna nem. A mai ODD eszközök - vegyünk például egy ''szimpla'' DVD-írást - jóval összetettebben kommnunikálnak, mint mondjuk egy CD-író 7 évvel ezelőtt. A menet közbeni utánkalibráció, a puffer kiürülés elleni védelmek miatt a legtöbb az eszköt ma már majdnem ugyanannyit kommunikál visszafelé, mint amennyi adatot kap, ennek köszönhető, hogy a CD- és DVD-írást fel tudták tornászni ilyen sebességre, hogy szakaszosan írnak az írók, folyamatos, írás közbeni kalibrációt használnak és ezt mint az író alkalmazással összhangban teszik. Namármost az eszközvezérlésre használatos eredeti parancskészlet sem volt már jó erre, így egy kényszerű, mondvacsinált szabványosítási folyamat indult elt, sok esetben gyártó- és modellspecifikusan, tehát mindenki ment a maga feje után. Nem véletlen, hogy egy rakás ATA vezélrővel, külső USB vagy Firewire ->ATA konverterrel nem lehet a mai írókat használni, egész egyszerűen vannak olyan kommunikációs parancsok, adatcsomagok, amelyeket nem enged át, hibaként kezel, blokkol az erre fel nem készített vezérlő. Káosz van - amit a régi/új S-ATA csatolás megjelenésével sem tettek rendbe (egyedül a merevlemezeket tartották szem előtt), tehát egyelőre rengeteget kell még tenni minden fejlesztői vonalon (vezérlők gyártói, tervezői, meghajtók tervezői, firmware-ek írói, BIOS support stb. részéről), hogy az ODD cuccok átköltözhessenek a S-ATA csatlakozásra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#66) Mackósajt válasza anaqer (#60) üzenetére


Mackósajt
senior tag

1. Ki mondta, hogy ugyanaz a cég veszi az új laptopot, mint a milliós értékű mérőműszert? (Szal ez mellément...)
2. Nem bontunk meg brand laptopot, hogy házilag átalakítókártyát barkácsoljunk bele. Nagyon szép, hogy kaphatók ezek a kártyák külön, nem sokra megyünk vele.
3. tök mindegy mennyire bonyolult az RS232, a portközi átalakítók sokszor cserbenhagyják az embert. Ezt nem iternetes fórumon olvastam, a környezetemben jártak így, és én is így jártam. (Konkrétan én nem soros-USB átalakítással.)


(#67) PPeter válasza robyeger (#62) üzenetére


PPeter
addikt

Persze, van amikor BIOS és/vagy firmware frissítéssel befoltozható a dolog. De az esetek többségében nem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#68) Komplikato válasza Mackósajt (#57) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ez a soros port nem ilyen egyszerű. Arról van szó, hogy vannak számítógéppel kommunikáló berendezések, amelyek ciklusideje lényegesen hosszabb, mint a számítógépeké.''
Én ezt értem, de egy csomószor találkoztam oyannal, mint eladó, hogy 2002-2005-ben gyártott orvosi, geológia, földmérő, stb. berendezéseket gyártanak CSAK soros csatival. Meg paralel portos/soros portos HW kulccsal árulnak szoftvereket. Ez NEM normális dolog!

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#69) Fori23 válasza robyeger (#62) üzenetére


Fori23
őstag

Nem hiszem, hogy a Sata műszaki megoldásai titkosak lennének az ODD gyártók számára. Kb már ott kéne tartani mint a HDD-knél, ~10k egy 16x-os Pata író, és 12k ugyanaz Satá-val. Persze fontosabb, hogy legyen rajta 18x felirat.

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#70) PPeter válasza Fori23 (#69) üzenetére


PPeter
addikt

Hiába épít rá fizikailag teljesen kompatibilis S-ATA interfészt, ha a vezérlő nem is azonosítja helyesen a meghajtót, amikor az elküldi, hogy ő bizony egy ODD drive, ekkora pufferrel, ilyen és olyan paraméterekkel. Nem lehet rákenni a meghajtók gyártóira ezt a faramuci helyzetet.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#71) Komplikato válasza FehérHolló (#64) üzenetére


Komplikato
veterán

''Conroe alá tök jó az X955 és az X975 chipset is.'' :Y
Hát ez elég meredek kijelentés, az MSI első i975X-es alaplapja is csak házibarkács átforrasztással lehetett Conroe ready. Az oké, hogy még i945 chipsettel is (sőt AsRock i865 chipsettel is gyártott!) lehet Conroe Ready alaplapot csinálni, de egy csomó fizikai okból a régi alaplapokkal sehogy se fogsz Conroe procit rakni. :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#72) Komplikato


Komplikato
veterán

''Hiába épít rá fizikailag teljesen kompatibilis S-ATA interfészt, ...''
Lehet OFF-topic a kérdés, de egyes alaplapoknál mi célt szolgál a Biosban, ha a SATA vezérlőt PATA emulációra állítjuk? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#73) Mackósajt válasza Komplikato (#68) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mert orvosi, geológia, stb. mérőműszerek fejlesztői nem járatosak a számítástechnikában. Ez valóban hiba lehet, nem mondom, hogy nem kellene. De az is tény, hogy nekünk, akik egy műszerek szervízével és beállításával foglalkozó cég vagyunk, nincs erre hatásunk, ellenben a régi berendezések, és az elavult portokkal szerelt újabbak miatt szükségünk van a soros portra. Ez van. Épp most voltam kint egy vadiúj csodánál. Norvég import, 10 millába került. Van rajta RS232, és ethernet csatlakozó. Olyan mérőműszert, amin USB csatlakozó van, én még nem láttam. Persze lehet, hogy attól létezik, de a műszereket nem mi vesszük, alkalmazkodnunk kell.

(#74) pilóta válasza GeorgeBerger (#63) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Most ezt nem úgy mondtam. Az átviteli sebességhez ennek semmi köze. És sokkal gyorsabbak párhuzamos műveleteknél.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#75) anaqer válasza Mackósajt (#66) üzenetére


anaqer
veterán

Nem bontunk meg brand laptopot, hogy házilag átalakítókártyát barkácsoljunk bele.

Azért reméltem hogy ebbe nem fogsz belekötni, de tessék - [link].

a portközi átalakítók sokszor cserbenhagyják az embert.
OK, ezt elfogadom - de a linkelt kártyák nem (ill. a cardbusosok sem, lásd ([link]) portok között alakítanak át, hanem egy tisztességben megőszült, szintén ipari szabvány szerint üzemelő buszon ülő komplett vezérlők. Ergo, ez a probléma szintén kilőve.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#76) Fori23 válasza PPeter (#70) üzenetére


Fori23
őstag

Teljesen talán nem, de hogy lehet optimizálni egy vezérlőt a nem létező natív S-ATA ODD-re?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#78) faster válasza Mackósajt (#66) üzenetére


faster
nagyúr

Miért kéne egy nagy szériában gyártó cégnek foglalkoznia pár propietary echte soros portos karalábészeletelő robottal?

[Szerkesztve]

(#79) FehérHolló válasza Mackósajt (#57) üzenetére


FehérHolló
veterán

Édesanyám a Pécsi Környezetvédelmi Labor vezetője volt kb fél éve. Milliárdos mérőműszereik voltak/vannak, de érdekes módon a labor részen (nem az adminisztrációs részről beszélek) nincs 10 évnél fiatalabb gép. Értelmetlen újat venni, mert a régi is jól ellátja a feladatot. Ha elromlik, akkor meg a MÉH telepről (!!!) hoznak egy másik régi gépet/alkatrészt kb 500-1000 Ft-ért. Tehát szerintem nem reális az a feltételezés, hogy akárki is a mérőműszere miatt át szeretne térni SATA-ra, vagy az IDE->SATA váltás bármennyiben is befolyásolná őket a számítógépválasztásukban.

Skynet is real. It's called Google.

(#80) Mackósajt válasza anaqer (#75) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Erre most a korrekt válasz az, hogy még soha nem láttam eddig fényképen sem ilyen kártyát, és ezek szerint nem tudott róluk az az informatikus sem, aki a cégünk beszerzéseit intézi. De ha találok magyar boltot, ahol értelmes áron lehet kapni, szerintem beszélek a főnökömmel. :D
(Ami azt is jelenti, hogy blindre elhiszem neked, hogy ezek más megbízhatósági kategóriát képviselnek, mint azok az átalakítók.)

[Szerkesztve]

(#81) FehérHolló válasza Komplikato (#71) üzenetére


FehérHolló
veterán

Lehet, hogy tájékozatlan vagyok, de akkor kérlek javíts ki (azért vagyok itt, hogy okosodjak).
Szerintem Asus x975 és x955 lapjaiba biztos bele lehet majd tuszkolni a Conroe-t, MSI-nek nem néztem még ilyen téren utána, de mindjárt megteszem. Másrészt Intel honlapján mindkét (975 és 955) chipsethez oda van írva, hogy Core Duo 2 procikat is támogat.

Skynet is real. It's called Google.

(#82) robyeger válasza PPeter (#65) üzenetére


robyeger
addikt

Szerintem mióta kijöttek az első SATA optikák, nem sokat változott(bővült) a kommunikációs protokoll(már régi cucc pl: a megkezdett írás folytatása, azaz adatelfogyási hiba javítása), talán a Blue-ray kezeléssel gyarapodhatnak fel újból az ilyen jellegű gondok. Manapság a gyártók egyre rugalmasabban próbálnak megtervezni még egy mezei IDE vezérlő chipet is, jól lemérhető a frimware-k tárkapacitás növekedésén. Jelen optikákat nézve ICH8-nál én ezzel nem is számolnék, esetleg ICH5 esetében.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#83) Mackósajt válasza FehérHolló (#79) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Teljesen igazad van, csak azt nem értem miért mondod ezt nekem. Ilyen feltételezéssel éltem volna? Mikor?

(#84) Mackósajt válasza Mackósajt (#80) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Bár őszintén szólva, jobban megnézve nem értem ezeket a kártyákat. Mik ezek? Nem látom hol csatlakozik a laptophoz...

(#85) Komplikato válasza FehérHolló (#81) üzenetére


Komplikato
veterán

Bármit is írnak a chipset mellé, NEM (csak) a chipsettől függ!
Értd meg, ha valaki akar, akkor i915 vagy akár AGP-s i865 Conroe lapot is gyárthat, de újra kell terveznie a lapot hozzá, mert pl. más feszültségek kellenek a procihoz.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#86) FehérHolló válasza Mackósajt (#73) üzenetére


FehérHolló
veterán

Valószínűsítem, hogy a mérőműszerek tervezői is majdnem ugyanazzal az egyetemi végzettséggel rendelkeznek, mint a PC-s HW fejlesztők. Szerintem egyszerűen azért nem a mai gépekhez gyártanak mérőműszereket, mert általában a régi gépekre csatlakoztatják őket, tehát a piaci igények befolyásolják a tervezést. Se egy kórházban, se laborban nem láttam még olyat, hogy mondjuk a véranalizáló kütyü akár egy P3-asra lett volna kötve.

Skynet is real. It's called Google.

(#87) lapa válasza Male (#27) üzenetére


lapa
veterán

a kompatibilitási problémáktól eltekintve szerintem egy versenyző piacon igenis minél előbb meg kéne lépniük ezt a dolgot. ha csak egy gyártónak lenne működő sata odd-je normális áron, mindenki azt venné. ugyanez van/volt a hdd esetében is. a problémákon túl talán visszatartó erő lehet, hogy itt nem tudják nagy betűkkel ráírni a 150MB-t, mert egyértelműbb a jelentéktelensége, mint a hdd-nél. bár attól még ráraknák szerintem. valszeg csak a működési problémák miatt nem terjed.

(#88) Male válasza pilóta (#61) üzenetére


Male
nagyúr

#42 és #43... persze amikor még PIO modeban mentek, akkor lehalt a gép szinte, de azóta UDMA van, és mennek párhuzamosan a dolgok.


Csak a topic nem a te gépedről szól...

(#89) AMD Power válasza robekri (#1) üzenetére


AMD Power
titán

''Nem'' baj az! Én ennek csak örülök! Vágja az Intel saját maga alatt a fát! ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#90) PPeter válasza Male (#88) üzenetére


PPeter
addikt

Azért párhumazos adatátvitel beteszi ám a kaput most is, ha valami durva műveletről van szó. Nem véletlenül fut a DVD-Video authoring meg a videós utómunka SCSI merevlemezeken nálunk. :D

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#91) pilóta válasza Male (#88) üzenetére


pilóta
nagyúr

UDMA alatt is behal párhuzamos műveleteknél...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#92) robyeger válasza Komplikato (#72) üzenetére


robyeger
addikt

Az alap csatornakiosztásban elöl vannak a PATA egységek (1F0 és 170 portok), aztán jönnek a SATA egységek, míg ha átállítod PATA emulációra, akkor előre jönnek a SATA egységek. Mire jó ez? Pl: Win98 oprendszer csak az első két csatornáról tud felbootolni, a Win2000 már támogatja a kibővített csatornás vezérlőket (pl: ICH5)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#93) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Az ilyen hozzáállást hogy utálom! :(( Intel :(((
Miért nem néznek körül mielőtt ilyen baromságot csinálnak? Biztos olyanok hozzák az ilyen döntést akik nem látnak le a ''földig'' mert olyan ''magasan'' vannak. Suxxx

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#94) robyeger válasza pilóta (#91) üzenetére


robyeger
addikt

Minden a memória puffer méretén és hogy az milyen sávszélességel csatlakozik a déli hídhoz(feltételezve, hogy a fordulatszám, fejek száma, stb. azonos), ebben jobb a SATA a PATA-nál. Egy jó SCSI rendszerrel csak a memóriával agyonbombázott PCI-X SATA vezérlők tudják felvenni a versenyt.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#95) Male válasza PPeter (#90) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt nem tapasztaltam azóta... 3 vinyó van ebben a gépben folyamatosan (mind PATA), és videovágásnál egyik vinyórol a másikra, közben a harmadik csesztetése, stb. elég szépen teljesítenek, még soha nem vettem észre belassulást. Vagy a SiS IDE megvalósítása ennyire jó, vagy ennél több kell hozzá :)

Meg ne a SCSI-hoz hasonlítsuk (amik jóeséllyel amúgy is 10Krpm-esek, kisebb lemezekkel -> jóval rövidebb keresési idővel), hiszen a topicban a PATA eltüntetés és SATA-ra váltásról van szó...

(#96) Komplikato válasza robyeger (#94) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért HA nyerek a lottón, inkább egy memóriával súlyosbított SAS vezérlő + hdd felállást preferálnék. Rettentő gyors, raidben meg ... :R
Egyszer volt a kezemben egy Maxtor 147GB-s. :O

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#97) FehérHolló válasza Komplikato (#85) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs, hogy lassan válaszolok! Melózok és folyamatosan van valami megoldandó probléma, és nem tudok pontosan utánanézni a dolgoknak. Féligazságokkal meg nem szeretek vagdalózni.
Maradjunk ASUS-nál, mert őket tartottam szemmel már majdnem fél éve (új gépet kell vennem, MSI meg kiesett a szórásból, mert a jobb lapjai akkor még csak 667-es DDR2t támogattak hivatalosan).
Feszültségekkel az a helyzet, hogy Asusnak van egy precision tweaker névre hallgató utility-je az i955x-es és i975x-es lapkákhoz, amivel 12.5 mV-onként változtatgathatod a proci feszültségét elég széles tartományban (a határértékeket most sajnos nem találom), tehát a fesszel nem hinném, hogy lenne probléma.
Mindkét fenti chipsetes Asus alaplapok támogatják az 1066 MHz-s FSB-t, tehát ezzel sem lehet gond.
Ha szerinted van más buktató tényező, ami konstrukciós módon meg lehet oldani (tehát nem a chipseten múlik), akkor lécci írd le, mert butuskának érzem magam, hogy csak ez a kettő jut eszembe. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#98) Loha válasza pilóta (#35) üzenetére


Loha
veterán

Win98-at használsz vagy mi? :) XP alatt nekiállok másolni a floppyra és kb. annyira terheli le a gépet, mintha pendrive-ra másolnék... Egy kábelen tökéletesen megy a NEC DVD iró, és a TEAC CD iró is. Mondjuk a rendszervinyó csak egyedül csücsül a kábelen... :)
Szóval lehet szívni bizonyos esetekben az IDE-vel, de alapvetően közel sem olyan szar, mint amilyennek egyesek mosatnában beállítják... Pl. XP boot ahogy én észrevettem, sokkal gyorsabb IDE vinyóról...

Egyébként én még nem halottam róla, hogy létezne natív SATA-s DVD iró, vagy egyáltalán bármilyen ODD. Annak meg nem tudom mi értelme van, hogy az ember kifizet többet, a SATA-s ODD-ért, ami az átalakító miatt drágább és hosszabb is, vmint kompatibilitási problémák is felmerülhetnek, és mit kap cserébe? Egy vékonyabb kábelt...

(#99) Komplikato válasza FehérHolló (#97) üzenetére


Komplikato
veterán

Feszültségen nem csak a Vcore-t értem, de lehet igazad van, viszont az Asus oldalán sehol nincs odaírva egyetlen i955-ös laphoz, hogy Conroe vagy Core2Duo kompatibilis lenne.
Sőt a régebbi i975 lapokhoz se, azkból is csak az újabbak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#100) Alchemist válasza Mackósajt (#84) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyszerűen be kell dugni őket a PCMCIA slotba.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.