Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI & Creative - az új álompár? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Az adott piaci körülmények fényében ez inkább meggondolt lépés, mintsem ''bele a közepébe, lesz ami lesz'' típusú. Hajrá Creative! :)

A legjobb aláírás a héten

(#2) marso


marso
tag

nemhiszem hogy a creative 3d kártyái nagy piaci tényezők lennének.

(#3) GigabyteFan válasza marso (#2) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

én sem hinném ... főleg hogy aranyárban mérik a vGA kat ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#4) ebx


ebx
aktív tag

Lehet, hogy nem tul nagy a piaci reszesedese. Mindenesetre jelzeserteku ez is a vasarloknak, hogy hol es hova tart az iparag.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#5) guess.who válasza GigabyteFan (#3) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem nem a konkrét céget kell nézni, hanem a tendenciát, ahogy egyre többen ''menekülnek'' az nVidia süllyedő hajójáról... Lehet, hogy a Creativenak nincs túl nagy szelete a videokártyák piacából, viszont a név jól cseng, és ha ezentúl az ATival együtt fog jól csengeni ugye...

(#6) KZT


KZT
tag

A Creative idáig is gyártott Ati chipes VGA-kat(Pl.R9700,R9800),csak nem verte nagy dobra.

(#7) engusz


engusz
veterán

Egy kérdés kering már bennem mióta. Biztos vagyok benne, hogy csak az idő adhat rá választ. Ez a kérdés pedig az lenne, hogy mi van akkor, ha most már az nV új kártyái bődületes tempót fognak diktálni? Akkor a sok elpártolt cég visszamegy puncsolni? Persze emelett ott van az is, hogy az ATI is dolgozik az új kártyákon. Én ammondó vagyok, hogy az idő majd tényleg mindent eldönt, de Én egy picit szurkolok az nV-nek!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) engusz válasza KZT (#6) üzenetére


engusz
veterán

Csak Európában nem jutottak el. :( [L]http://asia.creative.com/products/graphics/3db5rx9800pro[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) marso


marso
tag

én 2 lehetőséget látok

1 ati tarol mindent vga téren, igy szinte mindenki atit fog árulni
2 nvidia végre felhagy a hazudozással, kiad egy értelmes vgat és kb kiegyenlítődik a piac, ilyenkor meg célszerű nem csak az egyik fél kártyáit árulni.

(#10) anulu


anulu
félisten

Úgy tűnik, hogy a nV - sajnos - lövöldözi az öngólokan az NV3x sorozattal :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) KZT válasza engusz (#8) üzenetére


KZT
tag

Ismerősömnek ilyen van. :D

(#12) Obi-1 válasza marso (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

3. XGI mindent visz ;]

Only a Sith deals in absolutes.

(#13) engusz válasza KZT (#11) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom, hogy nem ihunne vette.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) KZT válasza engusz (#13) üzenetére


KZT
tag

Pedig de.Ihunne vette. :D
Igaz,azóta sem láttam még sehol.

(#15) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

csak nem fog lassanként az nVidia is a 3Dfx sorsára jutni:F

-= No way back from Here =-

(#16) Niquis válasza [lAyCsI] (#15) üzenetére


Niquis
aktív tag

Nagyon hasonló a szitu szerintem...ettől függetlenül nem féltem az nvidiát, mert ami más: a cég üzletpolitikája, és az agresszív marketingosztály eddig sikeres volt, míg ha jól emlékszem, a 3dfx megpróbált inkább letenni valamit az asztalra (VSA-100 skálázható architektúra), és a marketing nála jobban háttérben volt. Persze legalább másfél-két év kell míg kiderül hogy mi lesz...

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#17) eper-fa


eper-fa
aktív tag

sztem oltári nagy baromság a cikkben, h a creative azért menne az ATIhoz, mert a csúnyanvidia ki akarja adni a SSot. könyörgöm, a piacon szinte monopolhelyzetben levő cég mit fél attól h egy másik cég kiad 1 azaz 1 db nem túl jó chipet, ami jó eséllyel nem lesz olcsóbb sem, és az is lehet h csak az nforce lapokban fog menni??

egyébként a creativenak azért jó a vga piac, mert könnyebben indul: neki már megvan a neve hozzá, már csak termékeket kell gyártania

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#18) engusz válasza KZT (#14) üzenetére


engusz
veterán

Az nagyon érdekes! A hivatalos Creative oldal szerint csak Ázsiában lehet kapni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) L3zl13 válasza engusz (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És mint tudjuk a legtöbb cég csak a hivatalos disztrin keresztül hozat be cuccot... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#20) hunluigi


hunluigi
senior tag

Nv :D
Ja és Nforce2 alaplap van alátolva. Szerintem teljesenjó!!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) hunluigi


hunluigi
senior tag

De ne értsetek félre nem akarok senkit nyiltan favorizálni... :U

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Brr, Creative, nem szeretem a ceget, miota kicsinaltak a Gravist, es feltorekvo utodait. A hangkartyai amugy sem jok annyira, amennyire a marketingje, pl. jel-zaj sokszor elmaradt az igerttol...

(#23) Agyasima


Agyasima
senior tag

''a kutyának sem kellenek''

Azért kiváncsi lennék, h ez számokban mit jelent. Szvsz nég mindig az nV kártyái fogynak legjobban manapság.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24) marcee válasza anulu (#10) üzenetére


marcee
addikt

Amúgy lehet, hogy a nVidiának egy termékciklust ki kéne hagynia, és kb 1 év múlva előjönni egy minden szempontból jó és korrekt kártyával.

Én abban reménykedem, hogy tavaly ilyentájt leesett nekik a tantusz, hogy szopos az nv30 és esélyük sincs a toldozgatásával az ati elé kerülni és ennek megfeleően, remélhetőleg más csapattal kezdtek neki az nv40-nek _már_rég_!
A féléves termékciklus tényleg durva volt, bár félidőben soha nem jött vadi új kártya akkor sem, de a kora tavasz eséllyes lehet mindkét részről, addigra mindkét csapatnak 1-1.5 éves lesz az előző fejlesztése.

\m/

(#25) marcee válasza engusz (#18) üzenetére


marcee
addikt

És? Csak május 1-től leszünk Európa.
Adddig is tartozni kéne valahova :D

\m/

(#26) marcee válasza hunluigi (#20) üzenetére


marcee
addikt

Tudom, hogy nem teljesen tartozik ide, de azért leírom:
Napokban próbáltam új mixed drivereket az nforce2-höz, nem jött be, uninstall közben úgy kinyirta a Gf2MX driverét, hogy vissza sem tudtam tenni (valami inf hibát csinált). Ezesetben jobban jártam volna Ati kártyával, nevetséges!

\m/

(#27) e-biza válasza marcee (#26) üzenetére


e-biza
őstag

nekem az ati driver nem jott le miután visszakerült az nv kártya. kiirta nincsen ati kártya benne. jobban jártam volna S3 kártyával :))

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#28) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Érdekes ez a ''suicide'' viselkedés az Nv-től. :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#29) badbrother válasza Hun'reeth (#28) üzenetére


badbrother
aktív tag

Te jó ég, micsoda idegen kifejezések, meg az aláírás is...:)
Fordítsd le légyszives az egyszerű földi halandóknak a hozzászólásod.
A kompetetívet, meg a ''per aspera ad astra''-t tényleg nem értem.:F

(#30) KZT válasza engusz (#18) üzenetére


KZT
tag

Nem tudom hogy jutott el ez a darab hazánkba,de tényleg az van neki.

(#31) Male válasza engusz (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Minket Kelet Európába sorolt a Creative, és oda viszi az Ázsiába szánt cuccokat . Az 5.1-es Live-ok megjelenésekor is az Ázsiába szánt változatokat lehetett eleinte kapni, azóta már mindegyik van: Európába, Ázsiába, Amerikába szánt verziók.

(#32) Raymond válasza Male (#31) üzenetére


Raymond
félisten

Nem egeszen. A helyzet az, hogy keleteuropaben nagyon a Bulk/OEM verziok fogynak. A vasarlokat nem nagyon erdekli a Retail az extraival, ha azokat ugyis ''meg lehet szerezni''.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Jeti válasza badbrother (#29) üzenetére


Jeti
csendes tag

Öngyilkos,
rögös az út a csillagokhoz

Aquila non captat muscas!

(#34) Jeti válasza Jeti (#33) üzenetére


Jeti
csendes tag

bocs, elnéztem, nem a suicid(öngyilk. hajlamú) érdekelt, a kompetició a verseny jelenti

Aquila non captat muscas!

(#35) badbrother válasza Jeti (#34) üzenetére


badbrother
aktív tag

Köszönöm szépen.
A Te aláírásodat értem:)

(#36) fanatic


fanatic
aktív tag

''látványos technológiai erőfölényben vannak az ATI kártyái''


Csak User vesz Atit, szervizes soha! Nálunk nagyon negatív a tapasztalat!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#37) erdoke válasza fanatic (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ehhez két kérdés:
1. Akkor mit vesz a szervizes? :F
2. Minden BBA és PBA egyformán sz@r lenne? :F

A legjobb aláírás a héten

(#38) Sav


Sav
tag

Ezt fejtsd ki bővebben fanatic!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#39) fanatic válasza Sav (#38) üzenetére


fanatic
aktív tag

Az ATI-val való szívás:

- driver problémák!
- régi gépek bővítésénél, amin régi volt a monitor is XP-n alacsony a felbontás!
- alacsonyabb tápegységnél bizonytalan működés, képponthibák!


NVIDIA-t berakjuk, működik!



Mielőtt még azt mondanátok, hogy NVIDIA fan, akkor a szervizes gépemben is ATI van!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#40) Power válasza fanatic (#39) üzenetére


Power
senior tag

Aha.
Én meg simán adok neked olyan nV kártyát amivel csak szívni fogsz és olyan ATI-t is amivel nem.

Power

(#41) LordX válasza fanatic (#39) üzenetére


LordX
veterán

Akkor próbáld ki a legújabb drivereket...

nV: (idézet:) nah, ebbe meg mi az ''optimalizáció''?
Ati: berakom, működik, szép, gyors, mi kell még?

(#42) Goose-T válasza Power (#40) üzenetére


Goose-T
veterán

Ne flame-elj. Nem az egyedi esetekbôl alakul ki egy szervizes tapasztalata. Biztos több kártya ment át a kezén, mint a tieden.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) Power válasza Goose-T (#42) üzenetére


Power
senior tag

Te vagy az óvóbácsi?
''Biztos több kártya ment át a kezén, mint a tieden''

Ezt nem tudhatod.
Senkinek se ment át az összesnek még a 5%-ka se, úgyhogy mielőtt kizárólagos kijelentéseket tesztek azelőtt jó lenne elgondolkozni.

Mindadig amíg ilyen általános kijelentéseket tesz valaki, hogy az nv/ati rossz, driver hibás stb, addig az a flame.
A másik az, hogy ha a videókártya nem működik annak ezer oka lehet és nem feltétlenül a videókártya tehet róla.

Power

(#44) rudi


rudi
nagyúr

Hát ennek az NV40nek NAGYOT kell szólnia mert bajok lesznek!
Ha az ATI ki tudja nyomni őket a VGA piacról akkor könnyen 200.000be kerülhet a következő csúcskártya :((
Eszelős bátorságra utal ha az NV az ASUSnak drágábban akarja adni a chipeket. Mi lesz ha az MSI is átáll (voltak ilyen hangok, szerencsére csak Inquirer szinten)?

OFF
Mi az hogy még nincs itt FreeM hogy leoktasson mindenkit...?
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI & Creative - az új álompár? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.