Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Olyanról is hallottam, hogy a (már kíépített) gázhálózaton keresztül gyöhetne a' zinternet.
Ami a csövön kifér :D

<< Heimdal >>

(#2) ALI_G


ALI_G
veterán

hasznos kis kütyü. feléért még nekem is kéne.

(#3) t72killer válasza ALI_G (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes kérdés, hogy itt is keményen titkosítani kell, mint a wifinél, uis ha valaki rácuppan a villanyvezetékemre (és nem b**sza agyon az áram elsőre:DDD) akkor lehallgathatja a netemet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
:C

"Csak úgy mondom"

(#5) Flashy válasza t72killer (#3) üzenetére


Flashy
veterán

ha a wifinél sikerül, akkor itt is fog. ennél kicsit behatároltabb is a dolog, biztosítékok, megszakítók megfogják a jelet.

(#6) Rover623 válasza Retekegér (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Aha...de mondták, hogy vigyázni kell, mert ha azon keresztül fórumozol és véletlenül flame-lsz, az egész kerület felrobbanhat...;]

primus inter pares

(#7) KrAt válasza Rover623 (#6) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD :C :DD

Amúgy tökjó, csak kicsit drága :(

(#8) beencee válasza t72killer (#3) üzenetére


beencee
senior tag

Mint minden erősáramra ''ültetett'' kommunikációs protokollnál, illetve eszköznél, itt is illik vmilyen szűrőt/fázis-jelismétlő cuccot alkalmazni a villanyóra előtt, amely nem ''engedi ki'' a házból a nagyfrekvenciás jeleket, illetve lehetővé teszi a 3 fázis közötti kommunikációt.

(#9) tkazmer


tkazmer
addikt

Szerintem tök jó....és kb 2-3 év múlva már egész jó árban lehet, kb annyiba kerül, mint 2-3 éve egy jobb wlan router...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) #96302336


#96302336
törölt tag

Jó holmi, csak arra lennék kiváncsi, hogy zavarhatja-e a kábelnetes hálózatot ez a cucc, mert nálunk a kábeltévé koax-hálózatán megy a net is.

(#11) Hani


Hani
aktív tag

750 méter már valami... pl egy nagyobb épületben jelerősítők nélkül is fel tudok húzni egy (átmeneti) hálózatot.

(#12) And válasza #96302336 (#10) üzenetére


And
veterán

Elsőre az jutott eszembe nekem is, hogy ismét feltalálták a kábelmodemet ;), pedig biztos többről van szó. De ekkora maximális bitsebesség mellett már kell analóg sávszélt is ennie rendesen, máshogy nem megy. Egy zsúfolt kábelrendszeren erre nem sok hely marad, és valszeg egyes hálózati elemek (szűrők, osztók, egyebek) is korlátozhatják az átvitelt.

(#13) Jim Tonic válasza Retekegér (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, ez poén-e, de elég meredek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) macilaci78 válasza And (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy nekem háromszori újrakábelezéssel sikerült olyan minőségű kábelek és csatlakozók kombinációját kifognom, hogy a videó erősítőjén keresztül már nem szellemképes a TV-adás... Szerintetek a hazai naggyon jóminőségő kábelTV-infrastruktúrában mennyire lesz életképes ez a megoldás úgy általában és vajh mennyire fogják fedni a gyári adatok a tapasztalati értékeket? :((( :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#15) CYBERIA válasza macilaci78 (#14) üzenetére


CYBERIA
őstag

Mivel itt éven belül megszűnik az analóg adás, ezért a szellemképpel nem lesz baj. Max egyáltalán nem lesz semmi kép (no or bad signal) ;]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#16) mAtech


mAtech
aktív tag

Ide is felteszem a kérdést. Ti tudtok olyan UTP (CAT5) kábelről, ami a megszokottnál vastagabb, mégpedig a nagyobb sávszél (Gigabit) átvitele miatt?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#17) Jim Tonic válasza mAtech (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, van olyan CAT5 kábel, amit speciálisan Gb-re gyártanak, némileg talán vastagabb, de nem feltétlenül. Rövid távra felesleges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) mAtech válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia! Nekem rövid távra kellene, de nem hálózathoz, hanem hangfalkábelhez ;) A vastagabbal meg valószínű, hogy a hangminőség is jobb lenne (na nem mindha most nem lenne profi). Persze ezt ki kellene próbálni.
Vajon bármelyik számtekboltban meg lehet ezt venni-rendelni?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#19) Jim Tonic válasza mAtech (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Öööö, mekkora teljesítményt akarsz átvinni rajta? Mert ez baromira nem erre lett kitalálva. Miért nem veszel hangfal kábelt?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Rover623 válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Rover623
félisten

Látszik hogy nem vagy kereskedő...:DDD
mAtech: hány méter kell a kedves vevőnek...?:P

primus inter pares

(#21) mAtech válasza Rover623 (#20) üzenetére


mAtech
aktív tag

Rover623 mennyi a méterenkénti ára?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#22) Rover623 válasza mAtech (#21) üzenetére


Rover623
félisten

Mit tudom én...:F
Azt sem hiszem hogy van ilyen...;)
Cat5, 6, 7 egyforma külső méretekkel rendelkezik, merthogy szabvány.
Az ún. ''gerinckábelek'' vastagabbak, mert nem 8 eresek (4x2) hanem 25x2 vagy 50x2...
De sem ezek, sem pedig a ''sima'' UTP kábelek nem alkalmasak hangfalkábelnek...valaki hülyére vett téged...:(
Ha tudnám hogy erre kell a vevőnek, nem adnék neki...

primus inter pares

(#23) mAtech válasza Rover623 (#22) üzenetére


mAtech
aktív tag

Okés.
CAT5 pedig tökéletes hangfalkábelnek! Bárki bármit mondd nekem most is az van és leszól bármilyen 1000 forintos méterenkénti árú hangfalkábelt (a réz az réz).
Számomra nagyon bevált, mert nem ''szinezi'' a hangot.

Mindenesetre akkor keresgélek tovább ez ügyben. Mondjuk az a ''gerinckábel'' nem lenne rossz szerintem.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#24) Jim Tonic válasza mAtech (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem akartál még rajta átvinni teljesítményt. Szerintem majdnem alkalmatlan arra, amire használod, de Te tudod.
Viszont azt biztosan nem fogom neked elhinni, hogy leszól bármilyen 1000Ft/m árú kábelt, mivel hifiket építek be évek óta, elsősorban autókba. Ha ismered fizikából ezt a részt, eleve tudnod kellene, miért nem lehet ilyen vékony kábelen 100Hz-et normálisan átvinni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) mAtech válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


mAtech
aktív tag

Üdv Jim!

Nekem jó! :)
Amúgy rendszer és rendszer között is van különbség, ezt te is tudod, ha már ezen a területen dolgozol. Egy autohifi kategória más, mint mondjuk egy csöves-erölködő szélessávú hangszóró párosítás, ami nem túl nagy teljesítményű.

Ha már ezen a témán vagyunk rajta, te mit ajánlasz, milyen kábelek azok amikkel te dolgozol és szerelsz autókba? Tudnál mondani párat? Köszi.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#26) Jim Tonic válasza mAtech (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ajánlom a Dietz high-end termékeit, de nem a komerszeket, amik a boltokban általában vannak. Üsd fel a 10 kilos katalógusukat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) mAtech válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


mAtech
aktív tag

Ok. Ha a kezembe kerül, meglesz.
Köszi

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.