Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surranó


Surranó
aktív tag

Ez azért még messze van a lapostól...

(#2) Den válasza Surranó (#1) üzenetére


Den
veterán

ja, de milyen vicc az alcím... nem fog ez semminek az útjába álni. mire tömegtermék lesz már alig lesz olcsóbb a plazmánál, soha nem lesz olyan lapos, és akkora átlójú, viszont a lapos dizájn miatt rossz leszz a képgeometria és látványosan egyenetlen lez a fényerő

www.simson4t.hu

(#3) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Attól még hogy lapos lesz ha lesz egyáltalán ilyen, a crt sugárzási szintje marad, nem?
Az pediglen magasabb, mint az lcd v. plazma sugárzási szintje, vagy tévedek?

[Szerkesztve]

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#4) Den válasza A.P.I. (#3) üzenetére


Den
veterán

nem tévedsz, de ezek tv-k, teát elég messe ülsz hogy ne ártson

www.simson4t.hu

(#5) A.P.I. válasza Den (#4) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Csakugyan, ezt benéztem, meglehetősen indiszponált vagyok ma. :U

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#6) Loha válasza A.P.I. (#3) üzenetére


Loha
veterán

Most milyen sugárzásra gondolsz?
Egy Modern CRT nem bocsájt ki káros sugárzást, ez a 90-es évek elött volt téma...

(#7) Loha válasza Den (#2) üzenetére


Loha
veterán

Plazmának meg szar a képélessége...
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de amiket én láttam plazma TV-ket egyiket sem venném meg, ha lenne rá pénzem akkor sem, mert akármelyik CRT-nek szeb képe van...

(#8) Den válasza Loha (#7) üzenetére


Den
veterán

plazmának szar a képélessége? :) biztos hoogy plazmát láttál, nem nagy lcd-t? Mert azok téllegt nem olyan jók mint a crt, de a plazma képélességben kontrasztban (és minden más képtulajdonságban) sokkal jobb bármelyik mai nagyszériás megjelenítőtechnológiánál.

plazmának a hátránya a többinél vmivel rövidebb élettartam (pontosabban idővel fakulni kezd) illetve a pixelméret egy bizonyos méret alá nem csökkenthető ezért felbontásban lcd crt rá tud verni.

de hogy a képélesség nem szar az tuti biztos, abban a legjobb :)

www.simson4t.hu

(#9) A.P.I. válasza Loha (#6) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a crt működési elvéből fakadóan sugároz, az igaz hogy a maiak sugárzási szintje lényegesen alacsonyabb, mint a regi típusoké.
Ha nem igaz, majd korrigáltok.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#10) eXodus válasza A.P.I. (#9) üzenetére


eXodus
őstag

Mi a bajod a sugárzással??? Igen a crt sugároz de lényegesebben keveset mint korábban.
Ennyi erővel mobilt se lehetne használni, vagy zsebben tartani mert sterilizál :)

(#11) A.P.I. válasza eXodus (#10) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Nekem? Semmi. Egészen addíg, amíg nem kell 8 órát folyamatosan nézni. Nem vita kedvéért szóltam hozzá, pusztán tényként közöltem. ;)
Ki ne találd, hogy nem kell 8 órát nézni....:D

Ami sterilizál, az pedig a röntgen

[Szerkesztve]

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#12) Fade_Away


Fade_Away
őstag

aztmagyarázza meg nekem valaki, hogy ha bemegyek az ew vagy mm be és megnezek 10plazma tvt és 10lcd tvt és 10crts tévét és ezek után mért van az, hogy én a legocsobb crt ket jobbnak tartom képminőségileg a legjobbnak.
Láthatóan a crt a legjobb.

(#13) A.P.I. válasza Fade_Away (#12) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Szvsz egy jó crt-nek tuti jó képe van, de azért egy plazma se kutya. Ennek miértjét maj az okosak megmagyarázzák.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#14) Den válasza Fade_Away (#12) üzenetére


Den
veterán

nagy valószinüséggel azért látod jobbnak, mert az ilyen helyeken 50 tv-re rákötnek egy jelforrást, több tíz méternyi össze visza kötögetett vezeték beiktatásával.

ezért a jel jó zajos szellemképes, amit a crt a másik kettőhöz képest kisebb élességével, kontrasztjával sokkal jobban tolerál, elfedi a hibákat.

ha egy dvd-re közvetlenül kötött plazmát hasonlítanál egy ugyanígy kötött crt-vel, eszedbe sem jutna hogy a crt a jobb :)

az lcd tv-knél viszont szerintem is jobb a crt

www.simson4t.hu

(#15) wiziloo válasza Den (#14) üzenetére


wiziloo
tag

Én olyan gyönyőrű élesképű lcdtv-t láttam hogyfülem farkam tátva maradt:)
Ki volt rakva a plazmaképernyők mellé, és egy csöppet kilógott a sorból...:))
(sajnos az árával is...)

off
mindenestre számítógéphez még mindig a crt a legjobb...szerintem
on

(#16) Den válasza wiziloo (#15) üzenetére


Den
veterán

amíg szemben állsz az lcd-vel, nincs is gond :) na meg amig nincs gyors mozgás... de plazmával szemben nem sok esélye van, csak néhány spec alkalmazásban

www.simson4t.hu

(#17) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Szerintem ez szubjektiv, kár ebbe a dologba bevinni különböző áltudományos elméleteket, nekem pölö az összesnél jobban bejön a DLP projektoros TV a képélességével és színhűségével.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#18) Den válasza A.P.I. (#17) üzenetére


Den
veterán

nem áltudományos:) ezek mind visszavezethetőek a működési elvekre.

www.simson4t.hu

(#19) Raymond


Raymond
félisten

Az LCD TV-k egy nagy humbuk. A CRT kepe meg mindig jobb es kevesebb restrikcio van a jo minosegu kep eleresehez. Pl. egy Sony WEGA hazavag barmilyen LCD-t. A plazma viszont nagyon ott van. A kepe szep es a merete is megfelelo, csak az araval van gond :) Amugy a plazmanal sem mindegy melyik gyartotol van es melyik modell. Amit DEN irt a Saturn vagy MM bemutatopeldanyok beallitasarol pedig igaz. Amit ott latsz meg nem azt jelenti hogy egy keszuleknek igazan olyan ramaty a kepe. Rendese jelatadas kell neki es beallitasok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Power válasza Raymond (#19) üzenetére


Power
senior tag

A plazma TV-k könnyen kiéghetnek.
Jelenleg TV-ben a CRT-nek nincs versenytársa.

Power

(#21) pilóta válasza Power (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Dehogy nincs! A marketing! Jó marketinggel bármit el lehet adni, és bármit el is adnak. Nézd meg például, hogy mennyi tft monitort adnak el horror áron, pedig iszonyatos a képminőségük a crt-hez képest. És veszik. És utána mindenáron be kell hogy bizonyítsák maguknak, hogy helyesen döntöttek, hogy megvették, és milyen jó :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Notes


Notes
senior tag

A plazma tv és az lcd működési elve között mi a különbség?

Romanes eunt domus!

(#23) micro válasza Den (#16) üzenetére


micro
addikt

Szerintem az LCD tv jó multifunkciós megjelenítőnek.
Amig egy plazmára nem kötheted rá a számítógéped az alacsony felbontás miatt, addíg az LCD-re simán.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#24) d.zs válasza Loha (#7) üzenetére


d.zs
csendes tag

1. Szent igaz, hogy pl. egy MM-ban összevissza vannak kötve a plazmák - én ott kezdtem el nézegetni őket - , az eladók mondták, hogy egyáltalán nem a legjobb módon vannak rákötve a beltéri egységekre, dvd-kre, stb.
Amikor megvettem, és otthon komponens rákötöttem a dvd-re, fogtam a padlót rendesen. Igaz, a dvd is 128 MH-es...

2. Nagyon sok múlik a beállításon: ilyen helyeken egyszerűen csak belökik a gyári beállításokat, ami messze van attól, amit a plazmából ki lehet hozni.
Az enyémen - gondolom az összesen - a fényerő, a kontraszt és a színek mellett külön állítható az élesség, úgyhogy ez nem jelent problémát.

(#25) d.zs válasza micro (#23) üzenetére


d.zs
csendes tag

Ez egyszerűen nem igaz. Próbáltad? Mert én igen, és működik.
A multifunkcióról annyit, hogy én a plazmám bemeneteire csupán a következőket kötöttem rá:
1. Scart 1.: VHS, amibe bemegy a UPC parabolaantennájának a beltérije
2. Komponens: DVD kép
3. Audio in: DVD hang
4. Monitor in: a PC monitorkábelét egyszerűen csak be a tv-be
5. Scart 2.: hang ki a hifire (4x90/140W quadro)
Mindemellett még szabad egy másik komponens csatlakozás, és még két egyéb. Ha olyan van, dolgozhatok a számítógépen, közben kép a képben nézhetek videót, dvd-t vagy tv-t, és mellette cd-t hallgatok... Nekem ez éppen eléggé multifunkciós.

Láttam én is LCD tv-ket, pl. a MM-ban egy bazi nagy Samsungot 1,2 M-ért, de valami olyan életlen, hulla képpel, hogy az alapján meg az LCD, mint műfaj nem érdekel.

Szerintem egy plazmához semmi sem hasonlítható. Bár én már elfogult vagyok...

(#26) moonman


moonman
titán

lehet, hogy én vagyok begyöpösödött, de a jókis 19''-es ViewSonic crt-mnél jobbat még nem láttam. pedig nem mai versenyző. valahogy sose szerettem az lcd-k ''feelingjét''.

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Hat falra nem lehet akasztani az 100%.

(#28) Obi-1


Obi-1
őstag

A TV-k esetében nem nagyon számít, hogy milyen mély, szvsz. Belököm a szekrénybe, azt nem nagyon zavar tovább. De egy monitor esetében az az alacsony sugárzási szint is jól csökkenthető lenne a távolság növelésével. Ha mindig elég messze tudnád tolni a képcsövet, már nem is kellene TFT.

Only a Sith deals in absolutes.

(#29) micro válasza d.zs (#25) üzenetére


micro
addikt

Tudom, hogy lehet sok bemenete.
De a felbontása kicsi az LCD-hez képest, és ezért nem jó számítógépes használatra.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#30) d.zs válasza micro (#29) üzenetére


d.zs
csendes tag

Attól függ mire. Rengeteget fényképezek családi eseményeken, a gyereket, nyaralást, utazást, stb. Én 70%-ban digitális a fényképezőgéppel készített fotókat dolgozom fel a számítógépen és rendezem PowerPoint diasorozatokba. Összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény visszanézni pl. a tengerparti nyaralás 300 képét a plazmán 1. akkorában, és 2. olyan minőségben, színekben, stb., mint anno a 17''-es monitoromon. (El is passzoltam a lányom ovijának. Volt nagy öröm :) Mint monitor szuper volt, de amire én használom, sokkal jobb a plazma.

A másik 30%-ot a saját szerkesztésű audio cd-k irogatása teszi ki, amire szintén megfelel a felbontás.

(#31) Den válasza micro (#29) üzenetére


Den
veterán

ez csak a ''fajlagos'' felbontásra igaz, tehát az egységnyi területen elérhető max felbonztás, azaz ugyanakkora felbontásnál a minimum kijelzőméret kisebb lehet, viszont mivel a plazmák nagyok ezért azok is tudnak akkora felbontást ami hdtv-hez vagy pc-hez kell. A számítógés felhasználást plazmánál csak az korlátozza hogy a sokáig változatlan kép beéghet a képeryőbe (pl desktop ikonjai), de már erre is van megoldás, tehát normál használat mellett nem kell félni a beégéstől

www.simson4t.hu

(#32) Den válasza Obi-1 (#28) üzenetére


Den
veterán

ha olyan szerencsés vagy hogy van elég helyed :) nálunk pl. azért nem lehet a nézhetőség szempontjából ideális helyre tenni a tv-t mert a mélysége miatt nem fér el.

www.simson4t.hu

(#33) Den válasza Notes (#22) üzenetére


Den
veterán

az lcd-ben egy kristályos tulajdonságú anyag van a pixelben, amivel elektromos áram segítségével váltoiztatható a pixel fényáteresztő képessége (bonyolultabb a dolog de ez a lényeg), ezzel, és szinszűrőkkel, álítják elő az állandó fényerejű fehér hátérvilágításból a képet. A plazmánál a pixel ritkított nemesgázzal van töltve, amiben elektromos gerjesztés hatásáéra elektronáramlás indul meg, és az elektronk a pixel falán lévő foszforrétegbe csapódva, fénykibocséltást gerjesztenek. Azaz nincs háttérviágítás maga a pixel világít. (olyan aműgy mint egy miniatűr neoncső)

www.simson4t.hu

(#34) micro válasza d.zs (#30) üzenetére


micro
addikt

De netezni, meg szövegszerkeszteni nem elég a felbontása.
Szerintem..

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#35) micro válasza Den (#31) üzenetére


micro
addikt

Mekkora egy 106-cm képátlójú plazma felbontása?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#36) Xmas


Xmas
tag

Itt mindenki kitárgyalta már a képélességet, meg a többi barátságosan szubjektív paraméteret. DE!

Azt szeretném én látni, hogy a ''lapos'' CRT-k tömegben megközelítik az LCD-ket! Erre azt hiszem, egyhamar nincs esély. (Hacsak nem kezdik el üveg helyett palsztikból önteni a CRT-t.)

(#37) Den válasza micro (#35) üzenetére


Den
veterán

btipusfüggő, mindjárt nézek párat

www.simson4t.hu

(#38) Den válasza micro (#34) üzenetére


Den
veterán

nem is azért vesz az ember bazinagy tv-t :)

most hirtelenjében philipset néztem a 107 centisek közt van 852x480 és 1024x1024, de ez európa, az amcsiknál ahol már eléggé megy a hdtv, ennél nagyobb felbontásuak is vannak

www.simson4t.hu

(#39) micro válasza Den (#38) üzenetére


micro
addikt

Amiket itthon láttam, azok mind 852x480 körül voltak, az meg kevés...
szerintem..

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#40) Obi-1


Obi-1
őstag

Ez miért Infotech egyébként? :F

Only a Sith deals in absolutes.

(#41) Obi-1 válasza Den (#32) üzenetére


Obi-1
őstag

Egy TV mélysége általában nem olyan vészes, a 72 centis tévé mélysége kb. megegyezik egy 19''-os monitor mélységével. Ezért hasznosabb lenne a monitor mélységét csökkenteni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#42) Den válasza micro (#39) üzenetére


Den
veterán

mire? tvnek bőven elég dvdnek szintén. ráadásul ezek csak számok leírva, a tv képét nézve, nem hiányzik egy pixel sem

www.simson4t.hu

(#43) Den válasza Obi-1 (#41) üzenetére


Den
veterán

mondom, szerencsés vagy. nálunk sok a mélység, ráadásul jócskán több mint egy 19 colos monitoré

www.simson4t.hu

(#44) micro válasza Den (#42) üzenetére


micro
addikt

Hogy ne legyen külön tv-m és monitorom, arra kevés.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#45) WN31RD válasza Den (#43) üzenetére


WN31RD
addikt

Gyakran még egy 15'' monitor mélysége is sok...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#46) dabadab válasza Den (#42) üzenetére


dabadab
titán

HDTV, Bluray, egyeb HD forras.
Eg es fold.
(Ja, es a framerate-tel is csinalhatnanak vmit, eleg szanalmasan bir kinezni, hogy ha a kamera vegignez vmi tajon, akkor szinte egyenkent lehet latni a frame-eket :( )

DRM is theft

(#47) Den válasza micro (#39) üzenetére


Den
veterán

panasonicban van 107 centis 1024x768 és 125 centis 1366 x 768 ez utóbbi egyébként nagyobb mint a legnagyobb felbontású pana lcd ami 1280x768 pixeles, míg a 20 colos lcd-k csak 640x480-asok

www.simson4t.hu

(#48) dabadab válasza A.P.I. (#9) üzenetére


dabadab
titán

De igaz.
Azert is olyan nehezek a CRT-k, mert az uvegek tele van nyomva olommal.

DRM is theft

(#49) Den válasza dabadab (#46) üzenetére


Den
veterán

ez most mire vonatkozik?:)

www.simson4t.hu

(#50) aurum válasza Loha (#6) üzenetére


aurum
senior tag

ha persze hogy nem... :U

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.