Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Xmas


Xmas
tag

Nagyon egyet kell értsek Versussal.

Arról nem is beszélve, hogy ahány helyen olvasol nVidia-s cikket, mindig megemlítik, hogy a kiszivárgott hírek még nagyon a távoli jövőre utalnak, de amit az nVidia kiad, az mindig igaznak bizonyul. (Legfeljebb addigra, mire kijön már kevés, de IGAZ.)

Az összevetés azonos MHz-en egy régi grafikus motoron, ami nem használja ki az új lehetőségeket, pedig kifejezetten hasznos. Elvégre az ''összeadó gépet'' az ''összeadó géppel'' mérd össze, ne a ''szorzógéppel''. Ha DX7 alatt ilyen eltérés mutatkozik, akkor lehet kalkulálni, hogy mekkora lesz a feature-k terén, amit a másik legfeljebb szoftverrel tud pótolni. Szóval, ne mondjuk már hülyeségeket a teszt logikusságáról... És nem hiszem, hogy a mérnökök ne szóltak volna, hogyha zavarta volna őket az összemérés.

Az, hogy egy szoftver egy beállítás mellett volt tesztelve, az is érthető. Valszeg van egy kiforratlan driver hozzá, amit esetleg talán már megpróbáltak kicsit optimalizálni (hogy az új kártyát érintő szoftverrétegek is felvegyék a versenyt a másik, kiforrottabb szofverrészeivel). Aki követte eddig az nVidiát, az tudhatja, hogy driverekkel nagyon ott vannak a top-on. (Utólagos driver által nyújtott 30%-os plusz teljesítmény, meg ilyenek...)

És még mielőtt valaki azt hinné, hogy haragszom az ATi-ra, tévedés. Én mindkettőt nagyon szeretem. És már a szakdogám írásakor éreztem, hogy átalakulóban a verseny. Igazából csak az zavar az ATi-ban, hogy a weblapjukon nem találok olyan kategóriájú információt a chip-ekről, mint az nVidia-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.