Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Azért, ha már a driverekről van szó:
Volt egy gf4mx440-m. Gainward.
Feltettem a 40.72-es detonatort, és elindítottam a counterstrike-ot. Xp alatt.
Hát aztec pályán jól átláttam a nagy faajtón. Ez hmmmm nekem elég dutva bugnak tűnik.
Szóval nvidia elfeljtett drivert írni. A linuxos driverekről meg pláne egy szót se

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#52) Jaq


Jaq
tag

Az a teszt lehet olyan amilyen, de akkor is hozta a jokora kulonbseget, ami egy ilyen stadiumu karttol azert nem is rossz.
Raadasul az, hogy csal az nV. a driverrel, csak feltetelezes...
Aztan a WHQL is nagy baromsag, nekem meg a gyari driver sem az :))

(#53) sh4d0w válasza Jaq (#52) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hmm... Miért is baromság a WHQL driver? Egy szó sem esett ebben a topicban arról, hogy a gyári driver WHQL. Néhány gyári driver igen, de a legtöbb nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) Xmas


Xmas
tag

Mindig mindenki azt mondja, hogy a versenyhelyzet milyen jó a végfelhasználónak, meg minden. Nekem más a véleményem:

A verseny megöli a kreativitást.

A lépéskényszer nem hagy időt a fejlesztésre, a tehetséges mérnökök kibontakozására. (Ha valaki emlékszik még a 3D elejére, akkor talán arra is, hogy a Voodoo is belehalt a versenybe, pedig milyen szépen haladt. A két párhuzamos kártyát követő többprocesszoros megoldások igen frappáns gondolatok voltak.)

Egyébként elég megnézni a processzor piacot. Még mindig x86 rendszereket nyomunk, még mindig ott figyel a 16 bites mód, a szegmentált memória, az IBM által lefektetett alapok, miszerint az első 1 MB szoros felosztottságot mutat. Jó lenne, ha túl lehetne ezeken a gyökér dolgokon lépni. A régi szoftverek futtatására mindenki meg tudna őrízni a kamrában egy 486-ost...

Én személy szerint örülnék neki, ha nem gazdasági verseny lenne, hanem technológiai, csak hát ezt nem támogatják a végfelhasználók. Ők ugyanis gazdasági megfontolások alapján fognak dönteni, így a cégek is erre kényszerülnek. (A Voodoo is csak egy darabig tartotta magát a fanokkal, bár a fanok igazából semmit sem jelentenek ebben. A fanok is csak fórumhuszárkodni tudnak...)

(#55) marcee válasza sh4d0w (#6) üzenetére


marcee
addikt

A Quake III még mindig OpenGl-es játék, igaz hogy kb. DX7-es feature-öket használ.

A tesztben tényleg ez az egyik trükk.

A másik poén, hogy az ati azzal verte le - többek között - az nv-t, hogy kipróbált/bevált gyártástechnológiával gyártotta az r300-at, míg az nv nekiugrott a 130nm-nek és beletörött a foga. Szerintem a mostani is hasonló helyzet: az r350-nek van ugyan ddr-ii vezérlője, de egyelőre sima 256 bites ddr-rel hozzák ki, így nincsenek a memória gyártókra utalva.
Gyik: Az nV most is ..opni fog, szerintem!

\m/

(#56) Xmas válasza marcee (#55) üzenetére


Xmas
tag

Mondja már meg nekem valaki, hogy miért trükközés az, ha két kártyával bemutatják, hogy különböző teljesítményt nyújt ugyanazon feature-k használata esetén, azonos frekvenciákon.

Könyörgöm, pont az a lényeg, hogy nem olyan feature teljesítményt hasonlítanak, ami a régebbiben nincs meg, csak szoftveresen nyújtja a másik hardveres teljesítményével szemben. Ne legyünk már ennyire buták...

(#57) marcee válasza Versus (#30) üzenetére


marcee
addikt

Azonkívül nagyon divatos manapság szidni az nvidiát,de komolyan tegye fel az a kezét akinek a ti4200-asán különösebb nehézségbe ütközik a mai 3D alkalmazások futtatása

Szezont-a-fazonnal tipikus esete: szídta itt valaki az Gf4-et???
A korábbi kártyáikkal semmi baj, sőt tán még egy év múlva is jók lesznek.
Az a borzasztó, hogy nem sikerült élkártyát gyártaniuk (enyhe kifejezés volt :D ), de ez nem tartja vissza a marketing-gépezetüket attól, hogy papiron a porba gyalázzák a konkurenciát, saját magukat isten-császárnak tüntetik föl 3-5 éves játékokkal, stb.

Én speckó kétlem, hogy néhány hónap alatt elő lehetne állni az eddigi csúcs kártyájuknál 130%-kal gyorsabb chippel. Mindezt arra alapozom, hogy baromi ritka a hirtelen teljesítménynövekedés (teszem azt fél év kölönbséggel megjelenő két kártya között soha nem volt még 30-50% vagy nagyobb teljesítménykülönbség. De ''ezért'' gondoltam, hogy nem fog nagyot ütni az intel HT-ja, és ezért kétkedtem, amikor arról szóltak a hírek, hogy az r350 8x2 pixel-texel pipline lesz (r300 8x1) és mindezt fél évvel a bátyuska után, no persze nem is lett. (tömjjjjéééént :D )

Csak arra tudok gondolni, hogy ezzel akarják a népet meggyőzni arról, hogy nem érdemes arra a ''rövid idő''-re ati kártyát venni, amíg megjelenik az nv35.

\m/

(#58) marcee válasza Xmas (#56) üzenetére


marcee
addikt

No, hát csak azért, mert pl, teszem azt, a memória vezérlője gyengébb egy kicsit mint a konkurenciának, akkor az a max 256*256-os textúrákat használó Q3-ban nem feltétlenül jelentkezik (igaz ennek az FSAA, Aniso ellentmond), de semmiképppen sem veszi annyira igénybe a kártyát, mint a legújabb gamák. (pontosan arról van szó, hogy senkit nem érdekel, hogy a q3-at 3-400 fps-sel lehet-e rajta játszani, ellenben, hogy az ut2k3-ban játszható lesz-e az 1600 vagy a Domm3, esetleg 3d mark 2k3)

A másik ami nem jön ki egy régi játák alatt, az a pixel-vertex shader-ek képessége, ami egy csöppet fontos mostanság...

(megkaptam az első lebutázásomat, kösz :D )

\m/

(#59) marcee válasza marcee (#58) üzenetére


marcee
addikt

ellenben, hogy az ut2k3-ban játszható lesz-e az 1600 vagy a Domm3, esetleg 3d mark 2k3

ehh..., sz'al azé érthető, nem?

\m/

(#60) marcee válasza Xmas (#56) üzenetére


marcee
addikt

Hogy konkrétabb esetet ne mondjak, a Gf4 MX-ek (amiknek ugye nem sok közük van az igazi 4-es sorozathoz, gyakorlatilag a nevük is hazugság) Dx7-es alkalmazásokban a magas órajelüknek köszönhetően meglepően jól szerepeltek...

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.