Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

megint egy nVidiás hír, kiváncsi leszek addigra a Radeonok hol tartanak...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Alan


Alan
aktív tag

Az eredeti cikk szerint nem biztos, hogy a beállítások azonosak voltak a két kártyánál.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

NVidia - Resurrection

I don't fit in. I fit out.

(#4) simonzé


simonzé
addikt

Ehhez már biztos, hogy ajándék hűtőgép jár. Asszem, ilyen nagy Gorenje.

I don't fit in. I fit out.

(#5) biker válasza simonzé (#4) üzenetére


biker
nagyúr

nem...

szerintem ez kiválthatja a távfűtést...
nem a kártyát kell agyonhűteni, hanem a hőt hasznosan felhasználni :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes, hogy egy DX7-es játékot futtatnak tesztként egy DX9-es kártyán. Megint az idióta marketing. Azt kellene látnunk, hogy DX9 alkalmazások alatt hogyan teljesít a kártya, mert ez így eléggé égett-szagú...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Juliuska válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Juliuska
senior tag

Látom, nem vagyok egyedül, ama feltételezésemme, hogy MÁR MEGINT izzít az nVidia PR-csapata...

A másik pedig az, hogy a gf 3 óta tul. képpen NEM volt számottevő újítás a gyártó részéről! Az ottani teljesítményt tehát jelentősen túl lehet szárnyalni, pláne akkor, ha EZÚTTAL a mérnökök is megmutatják tehetségüket (pölö: 128 bit helyett 256 bites memóriabusszal...)

Tuti érdekes évnek nézünk elébe, mert most az ATI van jobb helyzetben...!

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#8) KIP


KIP
csendes tag

valszeg ehhez is jár az ipari hajszárító:D

(#9) anulu válasza sh4d0w (#6) üzenetére


anulu
félisten

Az OK, hogy DX7, de milyen felbontásban és képminőség mellett??? Kapásból 3DMark 03 Mother Nature teszt? Azzal nagyon sokmindent elárulnának! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Alan válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

Az NV35-öt 42.74-es nem WHQL (tehát nagy valószínűséggel csaló, rosszabb minőségben renderelő) Detonator-ral mérték, a másik kártyáról nincs infó... senkit nem engedtek oda a géphez... csak a Quake3 teszteredményt lehetett megnézni, csak egy bizonyos beállítás mellett... arról sem szól a fáma, hogy a trilináris/bilineáris szűrés hogyan volt beállítva a két kártyánál (ugyanis az újabb Detonator-okban ''érdekes módon'' átnevezték az AF minőségre vonatkozó beállításokat, úgy, hogy az egyes beállítások neve megfelel az ATi Catalyst-ben szereplő neveknek, de a képminőség ugyanannál a névnél mindig eggyel rosszabb, mint a Catalyst-é)...

Szóval szerintem várjuk meg a függetlenebb teszteket. Az NV35 nyilván sokkal jobb lesz, mint elődje, de az is biztos, hogy ennek a mérésnek semmi köze a valósághoz.

(#11) Alan válasza Alan (#10) üzenetére


Alan
aktív tag

..egy link azoknak, akik utána akarnak nézni:

[L]http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?s=8d0cd77894b82ef735c641a758deb1c2&threadid=9105[/L]

(#12) Egon válasza Alan (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, de az Xbitlabs-nál levő német linken ott van, hogy idézem:''1.600 x 1.200, 4xAA, 8xAF''...
Ami meg a te linkedet illeti, ha jól látom az egy fórum...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

De ha jól tudom a G-FX5800 Ultra memcsije 1000Mhz -en jár nem? Nem csoda, hogy felére csökkentve csak a felét teljesíti... :O Ráadásul a proci órajelét is felére húzták...

(#14) Egon válasza Dr.Momo (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez pontosan így van. Csak hülyén nézett volna ki, hogy ha egyforma értéket mértek volna a két kártyesznél - még ha nyilván nem 250/500 lesz a _végleges_ órajele az NV35-re épülő kártyáknak... Mondjuk 400/800-on, kb. 60%-kal lesz gyorsabb mint az NV30, (persze csak ha ha hinni lehet ennek a ''tesztnek'') ami meg szvsz nem rossz eredmény...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Alan válasza Egon (#12) üzenetére


Alan
aktív tag

A fórum hozzászólásaiban ott vannak a linkek a cikkekre. Azért a fórumra mutató linket tettem be, mert aki kíváncsi rá, így bármelyiket meg tudja nézni (meg nem akartam egy halom linkkel vacakolni).

(#16) Alan válasza Egon (#12) üzenetére


Alan
aktív tag

Van egy olyan paraméter is az AF-nél, hogy ''Performance'' meg ''Quality'' (ATI), plusz ''Balanced'' meg ''Aggressive'' (nVidia). Nem mindegy, melyik mire van állítva ÉS hogy melyik mit jelent egy adott driver/kártya kombinációnál.

A lényeg mindenesetre az akart lenni, hogy a cégek sajnos egyértelműen rászoktak a csalásra, ezért egy ilyen, teljesen a gyártó által szabályozott bemutatónak sajnos már nincs információértéke.

(#17) duron


duron
tag

a Quake 3, az nem DX7, hanem OpenGL...

amúgy tényleg nincs sok értelme Q3-al tesztelni :)

duron

(#18) HEBI


HEBI
senior tag

Mi van akkor, ha azért futott alacsonyabb órajelen, mert ezt ilyenre tervezték, az órajel nem minden ? :))
Vagy mi van, ha azért, hogy ne kelljen rá egy agyonhűtés?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) Szőrös  válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Szőrös 
veterán

S van már olyan gém ami DX9et használ ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20) Tiggr válasza HEBI (#18) üzenetére


Tiggr
tag

Igen, ha az nVidia okos, akkor azt csinálja, hogy nem hajtja agyon az új chipet, hogy ne kelljen hajszárítót csinálni a kártyából, de ahhoz elég magas frekvenciára állítja be, hogy az NV30-at leverje (és konkurense lehessen a RADEON 9800 PRO-nak).

Amúgy a 130%-os sebességjavulás valószínűleg csak pár speciális esetben van meg, biztos lesz pár olyan eset is, amikor ennél jóval kisebb lesz a teljesítménynövekedés, ha lesz egyáltalán.

(#21) sh4d0w válasza Szőrös  (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Most megfogtál, momentán nem tudok ilyenről, de még mindig lehetőség a DX8 használata; ilyenek már vannak. Kettő: nem a kártya valódi képességeit tesztelik, hanem a sebességét. Márpedig a kettőt együtt kellene tesztelni.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Genialis


Genialis
aktív tag

Szerintem reális ami a hírben írva vagyon, még ha marketing céllal is történt a demonstráció.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#23) HiperG


HiperG
addikt

Kíváncsi vagyok mivel fogják hűteni a ''teljes órajelen'' hajtott változaton :t :t :t

(#24) Cefa


Cefa
senior tag

Állj miért nem egy azonos szintre butított ati val hasonlították. Azért mert nem merték. Az ati 9800-nak majdnem ennyi a valós orajele és mégi hazavág mindent. Ennyire lelassított fx meg nem biztos hogy arányosan lassullehet hogy sokkal lassabb ennyire butított állapotban. Mertha ebből a tesztből indulnánk ki akkor az azt jelentené hogy az új nv kártya két és félszer gyorsabb az fx-nél.
AMI egy ÖKÖRSÉG.
Én komolyan mondom szeretem az nvidiát titániumom van, de amit most csinálnak az siralmas.
Hallottatok valaha ilyen hülye teszteket az ATI-tól vagy netán a Sis-től vagy a matroxtól. Ők nam égetik magukat ilyen nevetséges hülyeségekkel.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#25) Cefa válasza Cefa (#24) üzenetére


Cefa
senior tag

Az Fx is baromi drága hát akkor ez mennyi lesz a 256 ddr-rel.
Lehet hogy képtelen nagyobb sebességre a kártya.
tehát a teljesítmény u.az lesz csak hajszárító nélkül.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#26) Cefa válasza Cefa (#25) üzenetére


Cefa
senior tag

Ilyen hírt mindenki csinálhat. A régi Még tavalyi fx-tesztekben mekkora előnye volt a béta fx-kártyának a radeonnal szemben. De mire kiadták meg lett hozzá normális driver addigra érdekes módon 0 ra redukálódott az előnye.

NA igy igazak az nv hírek.
Ja ez a kártya tuti nem jelenik meg majd csak karácsonykor.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#27) Egon válasza Alan (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Az uccsó mondatod annyira igaz, hogy aranyba kellene foglalni - sajnos...:(:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Cefa


Cefa
senior tag

A termék ''tape out''-ja már megvolt, így az NV35 sorozatgyártása lassan elkezdődhet!

Persze és gyökér kártyákkal mi lesz. Nv 31 és 36 ra gondolok.

Legalább ne üsse már egyik szavát a másikkal és jó lenne már ha eldöntené mi a fenét akar gyártai.

Én nagyon szerettem az nvidiát de kezdem utálni

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#29) Troll


Troll
tag

Jajjjgyerekeeeek... Hóllehet dual-AGP-s alaplapót kapní? Ebből a kártyából minnyárt kettőt vetetek a zapuval. :))

(#30) Versus válasza Cefa (#24) üzenetére


Versus
senior tag

Kedves Cefa persze hogy hallottunk! Sőt te is olvashatsz róla!
http://firingsquad.gamers.com/hardware/radeonquack/default.asp
Egyébként volt már szó erről a témáról itt a fórumon ,érdemes a többiek által adott linkeket elolvasni én speciel sokat tanulok belőle! :)
Egyébként kíváncsi lettem volna mit léptél volna ahhoz amiről írsz hogy egy Radeon 9800-al hasonlítsák össze az nv35-öt,mikor mondjuk (csak óvatosan) rávert volna 50%-ot ! Talán még ennél is jobban felháborodtál volna és teljesen jogosan kikérted volna magadnak az inkorrekt eljárást.Szerintem ha az nv35 nem lenne jóval ütősebb mag mint az nv30, nem is mertek volna ilyen összehasonlítást végezni pont akkor amikor jóformán a polcra kerülnek az első nv30-ak! Én szinte biztos vagyok benne hogy ez után a ''marketinfogás'' után nem kell sokat várnunk arra (sacc:2 hónap) hogy az nv35-ről teljesen lehulljon a lepel ,sőt talán elkezdődjön a sorozatgyártás is. Valószínűnek tartom hogy az nv30-as magok viszonylag kis számban történt gyártása sem csupán a gyártásban előforduló problémákra utal (ezt sem az nvidia állította) hanem arra hogy ''ők'' már tudtak valamit.Azonkívül nagyon divatos manapság szidni az nvidiát,de komolyan tegye fel az a kezét akinek a ti4200-asán különösebb nehézségbe ütközik a mai 3D alkalmazások futtatása.Aki meg ATI rajongó az velem együtt fog örülni mikor augusztus környékén annyiért adnak majd a boltban egy R350-es maggal szerelt Radeont mint most egy ''átlagos'' GF4-et.Elszánt Intel felhasználó vagyok de hidd el talán a legnagyobb AMD-drukker ,nagyon nem szeretném ha a ''nagyhal'' megenné a ''kishalat'' mert utána a ''nagyhal'' annyit kér és azért a szemétért amit és amennyit csak akar! Remélem érted miért jó az nekünk ha a konkurensek egymásra licitálnak!

Premium Vintage

(#31) Xmas


Xmas
tag

Nagyon egyet kell értsek Versussal.

Arról nem is beszélve, hogy ahány helyen olvasol nVidia-s cikket, mindig megemlítik, hogy a kiszivárgott hírek még nagyon a távoli jövőre utalnak, de amit az nVidia kiad, az mindig igaznak bizonyul. (Legfeljebb addigra, mire kijön már kevés, de IGAZ.)

Az összevetés azonos MHz-en egy régi grafikus motoron, ami nem használja ki az új lehetőségeket, pedig kifejezetten hasznos. Elvégre az ''összeadó gépet'' az ''összeadó géppel'' mérd össze, ne a ''szorzógéppel''. Ha DX7 alatt ilyen eltérés mutatkozik, akkor lehet kalkulálni, hogy mekkora lesz a feature-k terén, amit a másik legfeljebb szoftverrel tud pótolni. Szóval, ne mondjuk már hülyeségeket a teszt logikusságáról... És nem hiszem, hogy a mérnökök ne szóltak volna, hogyha zavarta volna őket az összemérés.

Az, hogy egy szoftver egy beállítás mellett volt tesztelve, az is érthető. Valszeg van egy kiforratlan driver hozzá, amit esetleg talán már megpróbáltak kicsit optimalizálni (hogy az új kártyát érintő szoftverrétegek is felvegyék a versenyt a másik, kiforrottabb szofverrészeivel). Aki követte eddig az nVidiát, az tudhatja, hogy driverekkel nagyon ott vannak a top-on. (Utólagos driver által nyújtott 30%-os plusz teljesítmény, meg ilyenek...)

És még mielőtt valaki azt hinné, hogy haragszom az ATi-ra, tévedés. Én mindkettőt nagyon szeretem. És már a szakdogám írásakor éreztem, hogy átalakulóban a verseny. Igazából csak az zavar az ATi-ban, hogy a weblapjukon nem találok olyan kategóriájú információt a chip-ekről, mint az nVidia-nál.

(#32) Cefa válasza Versus (#30) üzenetére


Cefa
senior tag

Figyelj lehet hogy igazad van.
Nekem nvidiám van(Ti4200-as és nagyon jó) és én nem úgy szidom mert megértem hogy nem sikerülhet minden termékük tökéletesre. Lásd intel P4 celeron. De akkor ne kamuzzanak bár tudom hogy ez a dolguk de hidd el hogy aki megszívja az nvidiával a hazugságok miatt az még az ismerőseit is le fogja beszélni a vételről. Ezt kellene belátni. Nekem ennyi nem tetszik az egészben.

Én nem akarom egyik gyártó halálát sem, mert a konkurencia az mindig jó és mindig lesz is.

De az biztos hogy egy memória csere nem fog 2.5 szeres teljesítménytöbbletet okozni.

Az idő majd úgyis mindenre választ fog adni.

üdv

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#33) Cefa válasza Xmas (#31) üzenetére


Cefa
senior tag


Na negyedében igaz amit írtál.

Mert a legújabb nv driverrel jóval lassabb az fx mint azzal az egyetleneggyel amit a 3dmarkra éleztek ki. A TH-n összehasonlították adrivereket is valamelyik tesztben és pont a legújabbak a whql-esek voltak a gyengébbek.

Amúgy meg a legújabb driverek már korántsem hoznak akkora javulást és korántsem olyan jók mint a régiek.(szerintem)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#34) Cefa válasza Versus (#30) üzenetére


Cefa
senior tag

Ja és köszi a linket áttanulmányozom.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#35) Versus válasza Cefa (#32) üzenetére


Versus
senior tag

''De akkor ne kamuzzanak bár tudom hogy ez a dolguk de hidd el hogy aki megszívja az nvidiával a hazugságok miatt az még az ismerőseit is le fogja beszélni a vételről''..... De hát mit kellene megszívni ? Nem értelek. Haragszol rájuk de nem tudom hogy miért. :) Nekem a mostani a 4. nvidia-s kártyám ,driver gondom sosem volt ,igaz az MSI-től hamar megváltam (nem teszett de konkrét gondom nem volt vele) viszont általában viszonylag drága Asus cuccokat veszek így csalódás még nem ért. Egy nyomorult kis voodoo 3 -at cseréltem egy v7700 de luxe-ra először ,megmondom őszintén nem szívesen de pár nap után már kedveltem ,aztán egy V8200 de luxe következett (akkoriban annyiba került hogy most az FX mellé egy nőt is kapsz annyiért :) , aztán a ti4200-as MSI után váltottam egy V9280S-re ami kellően brutális teljesítménnyel kárpótol a viszonylag magas árért. Legtöbb ismerősömnek nvidia-ja van és még senki sem panaszkodott rá,játékhoz még soha nem kellett javítópatch driver gond miatt és a sokat emlegetett képminőségről sem döntené el senki hogy milyen kártya van a gépben ,hidd el én megnéztem semmi különbség! Tudom most vér ciki vagyok de mikor XP-re váltottam nekem azzal sem volt problémám sőt az SP1 után a refresh gond is megoldódott ,nem kell semmi tweak a 100Hz-hez. FX-et én sem veszek ,egyszerűen azért mert nincs értelme egyelőre de az tuti hogy az NV35-öt ki fogom vesézni ,amúgy is csak akkor veszek hardwert ha már mindent tudok róla.És hidd el az nv30 és nv35 között ''kicsit'' több lesz a különbség mint egy sima memória csere ,elég a google-n rákeresni és találsz összehasonlító táblázatokat! A 2,5X teljesítmény feltételezem nem állandó de ha az 50% pluszt tudja az FX-hez képest az már elég ! :)

Premium Vintage

(#36) Cefa válasza Versus (#35) üzenetére


Cefa
senior tag

Eddig semmi baj sem volt az igaz de amiket elkövet manapság az Fx-től kezdve nekem az nem tetszik, Amúgy nekem sincs semmi bajom a gf4 titániummal.
De ott sincs már minden rendben. Pl: rengeteg ismerősöm mondja hogy a gf4mx440 milyen jó hogy egy gf4 est ilyen olcsón megvehet az ember és jobb mint a 3. Igen mondhatod erre hogy az atinál is ott aradeon 9000 csakhogy az már a válasz volt az nv kártyákra.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#37) Sanya


Sanya
nagyúr

Még egy porszívó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) Xmas válasza Cefa (#33) üzenetére


Xmas
tag

Úgy látom, nem a háromnegyedét kérdőjelezted meg az általam leírtaknak, szóval a ''Na negyedében igaz amit írtál.'' kicsit erős.

A problémás részben meg valszeg félreértettük egymást. Arra gondoltam, hogy ha a meglévő card már rendelkezik egy számára megfelelő driverrel, akkor a friss cucchoz is kell írni valami közelítőt. Ezért igen valószínű, hogy csak egy konkrét beállításra, egy szoftver igényeire lesz az megírva bugmentesre.

(Lévén hogy programozó vagyok, úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb dolog 1 program egy fix beállításai mellett tesztelni programforrást és hegyezgetni a teljesítményt. Főleg, ha csak egy bemutató célja van a dolognak. Aztán ha eljön az ideje lehet a teljesen elkészült biztonságos /de lassú/ kódot finomítani.)

Szóval a driveres rész arra vonatkozott, hogy miért csak egy beállítás volt, meg miért nem engedték, hogy a népek ökörködjenek a géppel. (Azon kívül, hogy a tesztchip kicsit érték ám...)

(#39) Xmas válasza Cefa (#36) üzenetére


Xmas
tag

Mivel az nVidia és az ATi (szőrszálhasogatók kedvéért: az ATi és az nVidia) társalognak egymással, ezért minden kártyára van válasz. És a válasz kártyára is van válasz.

És mindemellett én azt tartom, az a bátor, aki először mer szólni. Utána már könnyű okosat mondani. (relative könnyebb)

(#40) e-biza válasza Cefa (#32) üzenetére


e-biza
őstag

Én nem értelek. Mond csak mit kéne mondani az nvidiának? ''Tisztelt Hölgyeim/Uraim, igen sz*r kártyát csináltunk ne vegyék meg. Köszönjük''. Nah ezt ne várd. Kicsit naiv vagy ha ilyeneket vársz. A terméket el kell adni. Az nv35 és 30 között nem csak memosávszélesség a különbség, az nv30 pedig egy olyan kártya volt, ami a gyártási nehézségek miatt sikerült ilyen ocskára és késön kiadni. Kicsit nézz szét a témával kapcsolatban.

Valaki irta hogy a teszt nem WHQL driverrel volt tesztelve, ezért csalás az egész.A WHQL nem egy olyan elismervény, hogy az a driver tökéletes meg blabla. Ez arra van, hogy elkerülhessék a Windows felhasználók, hogy netán egy vacak drivert kapjanak amivel a windowsuk lefagy, netán el sem indul.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#41) Tomcat válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem vagyok benne egészen biztos, de a Quake III (Arena) nem OpenGL-es játék? Nem azért tesztelnek alatta minden kártyát mert független attól hogy milyen DirectX változat van éppen fönt? Vagy milyen verziójú DirectX-el kompatibilis az adott kártya?

Tomcat

(#42) Thom! válasza Tomcat (#41) üzenetére


Thom!
veterán

TNT2 (DX6) kb. ezt a szintet tudja a Q3A(OpenGL 1.2). GeF256 (DX7;OpenGL1 .3)) ennek semmilyen képességét nem használja ki csak a nagyobb Fill-Ratet.

(#43) Alan válasza e-biza (#40) üzenetére


Alan
aktív tag

A WHQL nem egy olyan elismervény, hogy az a driver tökéletes meg blabla. Ez arra van, hogy elkerülhessék a Windows felhasználók, hogy netán egy vacak drivert kapjanak amivel a windowsuk lefagy, netán el sem indul.


Itt arról van szó, hogy a DirectX 9 előírja, hogy színcsatornánként legalább 24 bites lebegőpontos számokat kell alkalmazni a 3D számításoknál. Ha ezt valaki nem tartja be, a meghajtóprogramja nem kap WHQL minősítést.

Az ATi R300 minden számításhoz 24 bites pontosságot alkalmaz (RGB -> 96 bit).

Az nVidia NV30 16 vagy 32 bites lebegőpontos számokat képes használni (RGB -> 64 vagy 128 bit), de 32 bites pontosság esetében a sebesség a felére csökken. Ennek ellensúlyozására a cég kiadott egy (több) olyan drivert (pl. 42.68), amelyik (1) csak 16 bites pontossággal számol, ezért ronda lesz a végeredmény, (2) néhány effektet ''elfelejt'' végrehajtani, (3) többek gyanúja szerint sok esetben még a 16 bites lebegőpontos számok helyett is 12 bites egészekkel számol (ami persze összehasonlíthatatlanul gyorsabb). Így sikerült végül az NV30-nak az R300-at pár százalékkal meghaladó eredményeket felmutatnia (főleg 3DMark 2003-ban).

Ilyen meghajtóprogramokra azonban nincs és nem is lesz WHQL minősítés. Ezértlényeges tehát, hogy az nVidia kártyáit WHQL driverrel teszteljék.

(#44) Alan válasza Alan (#43) üzenetére


Alan
aktív tag

Tudom, hoyg kérdeztem már, de nem lehetne megoldani, hogy a saját hozzászólásaimat szerkeszthessem??? :(

Tehát a #43 elején a dőlt betűs szöveg idézet volt e-biza-tól. A helyesírási hibákért pedig elnézést.

(#45) nap


nap
addikt

Örömmel jelentjük, hogy ''Minden napra egy NV30 hír'' akciónk ezennel véget ért.
Búslakodásra azonban semmi ok, hiszen ma indul ''Minden napra legalább egy NV35 hír'' akciónk. Érdeklődésüket megértéssel köszönjük. ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#46) Versus válasza Alan (#43) üzenetére


Versus
senior tag

Jó persze mondanánk volt értelme a csalásnak , ha mondjuk egy Radeon mérkőzött volna egy NV30-al. De nem ez volt a helyzet ,akkor most miért is csalt az nvidia ?! Amúgy sem a detonator ''helyzetérzékeny'' pl a quake.exe-re ! :)
Amúgy nem a 42.68 volt az amiről az nvidia azt nyilatkozta hogy a hihetetlen bugszar 3dmark03-ra optimalizálták ? Tisztára úgy rémlik! :)
Na jöhetnek a porszívóügynökök! :)

Premium Vintage

(#47) e-biza válasza Versus (#46) üzenetére


e-biza
őstag

Off
quack quack :))
On

Tényleg hivatalosan is megmondták, hogy azokat az utasitásokat amiket a 3dm2k3 bugosan kér, azt átrakja normális utasitásba a driver. Ezzel azt akarták bebizonyitani, hogy a 3dm2k3 méréshez tök felesleges, mert egyszerüen lehet rá optimalizálni, akár Alan sok feltételezése is valora válhat, miszerint lehet hogy 16bitet használ, lehet hogy kihagy effektet, de lehet túl sok a lehet ha rész. A lényeg, hogy játékban teljesitsen a kártya mindenféle quackozás nélkül :D

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#48) Cefa válasza e-biza (#40) üzenetére


Cefa
senior tag

Persze. Igazából nincs is sok bajom meg nincs is mire panaszkodnom, csak idegesit hogy az nvidia ami még 2 éve a világ legdinamikusabban fejlődő cége manapság oda jut hogy mindenféle atombéta kártyával ellenőrizhetetlen teszteket ad közre. Szóval azt hittem hogy az nv az kikezdhetetlen de csak volt egy-két jó éve és kész.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#49) e-biza


e-biza
őstag

csak egy kis okositás egy másik harwe softwer oldalról:

Mint tudjuk, gyártási megállapodást kötött az NVIDIA és az IBM.

''Amint az ismert, az NVIDIA jelenlegi csúcskategóriás grafikus processzora, a GeForce FX 5800 Ultra elsősorban gyártási problémák miatt csak jelentős késéssel jelenhetett meg a piacon. A vállalat ugyanis ragaszkodott ahhoz, hogy a rendkívül komplex chipet 0,13 mikronos csíkszélességgel gyártsák, a tajvani TSMC azonban a technológia kiforratlansága miatt nem volt képes időben és megfelelő mennyiségben előállítani azt. A közel három hónapos késéssel tavaly novemberben bejelentett processzor végül e hónapban kerülhetett kereskedelmi forgalomba. ''

ez csak azért fontos, hogy tisztában legyünk miért lett olyan amilyen az nv30 és miért nem lesz talán olyan az nv35 mint az nv30

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#50) Versus válasza e-biza (#49) üzenetére


Versus
senior tag

Kösz. Ez most tényleg kezd értelmes fórummá válni,remélem nem csak én olvasom ! :)

Premium Vintage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.