Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DV


DV
senior tag

Meg az a jo, h piacra kerules elott kiderult a hiba. Latszik, h nem teszteltek le teljeskoruen a chipet.

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

768MB/sec? 12 év alatt végre valami fejlődés.

(#3) LackoMester


LackoMester
addikt

homokszem a gépezetbe :F
elöfordul bár kicsit kinos :DDD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Még jó, hogy nem került sor tömeges visszahívásra, és idő előtt rájöttek, hogy baj van.

(#5) P00By válasza LackoMester (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Így még mindig jobb, mintha már a piacon lenne :K

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Kellemetlen, de ettől még szerintem nem lesz nagy a késlekedés.
Ki kéne már hagyni azt a PATA-t, csak a baj van vele. ;]

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

én kivárnám a SATA3-al a natív támogatást.
majd mikor már az Intel Nvidia meg AMD is beleépíti a déli hídba a 2-4-6 meghajtó SATA3 támogatását akkor jöhet. addig nekem meg nem kell, pláne így ha még hibás is a külső gyártó chip-je

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) #72042496 válasza TeeJay (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel én is hasonlóan vagyok.

(#9) Male


Male
nagyúr

Ha csak a PATA rész hibás, akkor miért is nem lehet használni? A lényege úgysem ez, hanem az új SATA szabvány.

(#10) LackoMester válasza P00By (#5) üzenetére


LackoMester
addikt

hát igen,igy kevésbé kinos :)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#11) #65675776 válasza TeeJay (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nV ezzel egy füst alatt mondjuk kijavíthatná a vezérlői eddig ismert kritikus hibáit is...

(#12) bsh válasza #65675776 (#11) üzenetére


bsh
őstag

milyen hibák? volna erről egy linked? köszi

(#13) Ayg0 válasza bsh (#12) üzenetére


Ayg0
senior tag

egy a sok közül...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#14) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na, jöhetnének már a győzködők is, hogy minek amúgy is ez a SATA3, semmi sem használja ki :DDD
Amúgy engem csak még az érdekelne, mert nem találtam róla infót, hogy ezek a Marvell chip-ek is támogatják a FIS-Based Switching-et mint az SB8XX széria az AMD-től?

<-ƘƘ->

(#16) zed1983


zed1983
őstag

Huh, ez még időben jött...kicsit kellemetlen lett volna a felhasználóktól visszakérni.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17) lezso6 válasza Kendek (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Átlagjúzernek teljesen felesleges. :P
De jó ha van! :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Integra


Integra
titán

szvsz egy huszárvágással elkéne hagyni ezt a pata történetet végre..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Skizz válasza lezso6 (#17) üzenetére


Skizz
addikt

ki szabja meg, hogy mit csinál az átlagjúzer?

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem meggyógyítják, mert elég emberes a cucc :)

...

(#21) liksoft válasza D1Rect (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SATA eszközök hibakezelése csapnivaló a PATA cuccokhoz képest! Vagyis amíg nincs gondod jó a SATA, de utána csak sz..ás (ha nem egy-két szektorhibáról van szó). :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) liksoft válasza Skizz (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az átlagjúzer! :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) .mf


.mf
veterán

már múltkor is mondtam, hogy le vagytok maradva :DDD

A natív SATA-6.0-ra pedig még egy ideig várni kell: legkorábban jövő év első felében jelennek meg az elsők (AMD SB8x0 déli hidak, Intelnél később). Ez a chip meg első széria, azok pedig ritkán szoktak jól működni :DDD Ha rendes sávszélt kap, remélhetőleg a következő vagy harmadik revízió már működni fog. Nincs kedvem a natívat kivárni a következő gépcserével :) Meg addigra úgyis lesz újabb, amire várni lehet (pl. PCI-e3.0). No meg azt se felejtsük el, hogy attól, hogy integrált valami, még nem biztos, hogy jó lesz (ld. nv régebbi chipsetek ethernet illetve újabbaknál sata :DDD )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) keIdor


keIdor
titán

Inkább hagynák le a PATA-t...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szerintem is el lehetne már felejteni a régebbi szabványokat. A modernebb alaplapokat - főleg a csúcskategóriásakat - vásárlók többsége nem használja már sem az IDE-t, sem a Floppy-t, sem más hasonlóan elavult technológiákat.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, pár órája már akartam ide írni, de elfelejtettem hogy mit. :DDD

Most eszembe jutott. Szóval a következőt akartam mondani:

LoL

***

(#27) phpmoli


phpmoli
tag

ej, de konnyeden veszik, pedig az adatvesztes nem vicces.

(#28) #65675776 válasza .mf (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

A pletyka és a hivatalos elismerés nem azonos. Szóval nincs itt lemaradva senki.

(Nekem meg már a tököm kivan, hogy minden hírnél annyi az első hozzászólásod, hogy a PH! le van maradva...)

(#29) bsh válasza Ayg0 (#13) üzenetére


bsh
őstag

köszi
ez akkor csak intelnél fordul elő? mert én sok amd-s rendszert nyűvök nforce-al és semmiféle problémával nem találkoztam még, sem windows, sem linux alatt. mondjuk nforce600-as az pont nincs, de nf2-től felfelé nf700-ig van több féle is.

(#30) TeeJay válasza Integra (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

miért is kellene eltörölni?
zavar ha van egy PATA csati az alaplapon? (amire max 2 eszköz pakolható ugye)
nekem pl 2 darab Pioneer PATA DVD íróm is van és valahogy nem szívesen dobnám ki csak amiatt mert már minden átállt SATA-ra.

a floppy csatlakozó is még mindig megjelenik 1-2 lapon pedig annak már vagy 5éve semmi keresnivalója. na azt szüntessék meg :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) HSM válasza keIdor (#24) üzenetére


HSM
félisten

Az se lenne túl jó ötlet.... Nálunk a cégnél már jóideje SATA-ONLY Q35-ös gépek vannak, és elég gáz, hogy egy fos IDE CD-írót se tudok rákötni ideiglenesen, ha megkotlik benne a sata-s... Vagy ha adatokat kell lementeni egy régebbi winyóról, esetleg mert meghalt a gép alóla.... Szóval azért jó, ha van.... :U

(#32) Male válasza HSM (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Valahogy engem sem zavar, ha van... jól jöhet, és bizonyára filléres plusz költség.

Viszont ilyen esetekre jó egy PATA-SATA átalakító, vagy egy PATA-USB még inkább.

(#33) .mf válasza #65675776 (#28) üzenetére


.mf
veterán

1.) Akkor az már nem pletyka volt, hanem hivatalos hír.
2.) Az utóbbi két-három hónapban szerintem csak ebben a két esetben mondtam ezt -- ott azért, mert ironikus volt, hogy nemcsak bejelentették, hanem azóta már vissza is vonták; most meg azért, mert erre a vicces helyzetre akartam utalni.
3.) Minden hírnél nehezen, mert a hírek többségénél nincs is hozzászólásom, nem tizenezer hsz-nél járok, mint egyesek.
4.) Végül pedig: nekem a kioktató, beszóló-leszóló stílusú hsz-ekkel van teli a tököm.
További szép napot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) HSM válasza Male (#32) üzenetére


HSM
félisten

A PATA-USB kütyüből kettőhöz is volt szerencsém a cégnél, de egyik sem az igazi... Pl. nem tudod formázni, nem mindig ismeri fel, vannak vele bajok bőven, és az áruk sem éppen barátságos... (5-6K) A SATA-->PATA átalakító viszont nagyon jól működik, de utoljára anno az Abit jobb P4 lapjaihoz mellékelve láttam olyant... :F Lehet egyáltalán kapni még? :DDD

(#35) vottokar válasza HSM (#34) üzenetére


vottokar
senior tag

Szerintem SATA-PATA átalakítót most is árulnak a hardveraprón és nem is veszélyesen drága áron.
De különben én nem értem, hogy miért zavar itt sokakat a mai alaplapokon még fellelhető 1 IDE csatlakozó. Ha nincs rá szükség, akkor nem használja az ember és kész. Nagy helyet nem foglal, és még jópár embernek van régebbi PATA DVD írója és winchestere. Ha nem is fixre, de arhiválásra még megfelelnek, és nem hiszem, hogy ki kellene dobni egy párszáz gigás winchestert, mert új szabvány jött be.De lehet, hogy sza...gó vagyok. :F

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#36) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Mi az a PATA?
Mi az a Floppy?
Már a csövesek sem használnak efféle dolgokat :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#37) Ari18 válasza CsendesMark (#36) üzenetére


Ari18
őstag

Így van, Floppy helyett ott a pendrive aminek előnyeit nem akarom sorolni. Már rég ki kellett volna vonni a forgalomból.

(#38) Ayg0 válasza bsh (#29) üzenetére


Ayg0
senior tag

nekem is csak nf2 és 4 chipsettel szerelt amd-s lapom volt, de azoknál nem tapasztaltam ilyesmit. a régi nf4 ultra-s (ex)deszkám pedig ma is hibátlanul teljesít szolgálatot keresztapámnál, ergo ezeket nagy valószinűséggel még nem érintette ez a probléma.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#39) #65675776 válasza Ayg0 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

nF4-et biztosan érintette, sajnos volt szerencsém hozzá... (~100GiB adat minuszba.)

(#40) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez van amikor a régi technológia cipelése beleköp az újnak a levesébe :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) Ayg0 válasza #65675776 (#39) üzenetére


Ayg0
senior tag

ezekszerint szerencsém volt. hogyan jelentkezik ez a hiba? egyszer lefagy és kampó az adatoknak?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#42) #65675776 válasza Ayg0 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyjából pontosan így. De bármiféle fileművelet közbeni fagyás, legyen annak bármi a kiváltó oka, adatvesztéssel jár. A sokak által lesajnált VIA chipsetek ilyet soha sem csináltak (686B esete más tészta, de azt egy gyors revizióváltással javította a VIA, plusz sw javítás is volt hozzá. Egyébként sok egyéb hibához hasonlóan "véletlenül" azt is egy kreatív "termék" idézte elő). Csak a széthájpolt nFos... És az nV még elismerni sem nagyon hajlandó a hiba meglétét, nemhogy javítani.

(#43) Ayg0 válasza #65675776 (#42) üzenetére


Ayg0
senior tag

furi. mint írtam, nekem egyszer sem csinált ilyet, max ha tuningoltam, de az a fagyás ugye más tészta.
ezekszerint az mcp78 (750a SLi) is érintett?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.