Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kpal


kpal
veterán

Jó kis teszt ;) .Jó csak az ára ami most nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#2) bela5 válasza kpal (#1) üzenetére


bela5
aktív tag

Szerintem is jó a teszt,de szerintem nem ez lesz a következő médialejátszóm...

(#3) zeg


zeg
senior tag

Analóg adás digitalizálása külső analóg forrásból megoldható ezzel az eszközzel?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#4) Gomez86


Gomez86
őstag

"óriási felbontáső"

Ebben csak 100-as hálókártya van, ugye?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5) Integra


Integra
titán

azért érezni ezeken a készülékeken,hogy a hjundáj tankerhajókon nőtt fel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Zoz


Zoz
őstag

Ilyesmi cuccból nem létezik olyan amit a digitális kábeltévével lehetne használni?

(#7) Lars válasza Integra (#5) üzenetére


Lars
őstag

Nekem tetszenek a tankerhajók is :D
Egyébként jó kis cucc, ha lenne benne még egy analóg tuner is, akkor már most is elgondolkodnék rajta.
Szerintem jó kis cucc, és az irány is jó, remélem a többi gyártó is követi őket.

(#8) rudi válasza zeg (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen. Amit a kompozit bemeneten beküldesz neki, azt szépen le tudja menteni, mint ahogyan a cikkben is írva vagyon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza Gomez86 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, csak 100-as hálózati modulja van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) foxyr válasza Lars (#7) üzenetére


foxyr
tag

Lehet, hogy csak elsiklottam fölötte, de nem úgy van, hogy analóg tuner is van benne?

Ami kimaradt, hogy a feliratoknál, lehet-e a felirat keretének a vastagságát változtatni. Visszatérő probléma, hogy a fehér feliratok a fehér képen olvashatatlanok, amennyiben nincs fekete keretük. Az sem mellékes, hogy az egy hangyányi keret, vagy pedig rendes, látható fekete.

(#11) Lars válasza foxyr (#10) üzenetére


Lars
őstag

Csak digitális tuner van benne, és kompozit bementen bejövő jelet tud rögzíteni, ami mondjuk lehet egy analóg tv-adás is. Pl egy videómangó kimenetét rá lehet kötni, ezzel megoldható a dolog, csak akkor már 3 távirányító van a kezemben, és pont ezt szeretném elkerülni :)

(#12) foxyr válasza Lars (#11) üzenetére


foxyr
tag

Hát így már tényleg nem annyira vonzó, bár a távirányítós dologhoz annyit tennék hozzá...Logitech Harmony.

(#13) Gabor970 válasza foxyr (#12) üzenetére


Gabor970
addikt

nem is rossz ez a kütyü.... nekem az nagyon tetszik, hogy FLAC megy, szeretek ZENÉT hallgatni!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#14) BaLee válasza foxyr (#12) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Miért nem vonzó? Az esetek 95%ban adott egy TV amiben nincs DVB-T tuner, ezt pótolják ezek a kis kütyük úgy, hogy ezen váltasz csatornát és ez csak az analóg adásokat fogja. Így a TV-n nézed tovább a megszokott csatornáidat, ha átváltasz HDMI-re (vagy amivel összekötöd) akkor meg nézheted a digitális adásokat.

De a külön kapható kis DVB-T boxok (melyeknek ára 20-30 körül van) is csak erre képesek. Hidd el, hatalmas a különbség egy HD tv-n egy HD minőségű m1 és egy sima anetnnás vagy kábeles vétel között...

Igaz tényleg kell hozzá egy normális antenna ami 5-8 ezer ft.

Árban nem rossz a készülék, ha valaki kihasználja mindazt amire képes.

Szívesebben olvastam volna egy több szereplős tesztet, mivel már kapható pár rivális.
Nekem pl. egy Novatron NTR82 HD lejátszóm van ami hasonló tudású, árban is teljesen hasonló.

(#15) defiant9


defiant9
tag

A hosszú ú kezelése látszólag nem okés.

(#16) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Lassan én is beruházok egy ilyen lejáccós cuccra. :DDD
De lehet inkább htpc lesz belőle, valami izmosabb fajta. TV-t személy szerint nem nézek (utálom hogy 5 perc műsor után 10 perc reklám van, és ezért még fizessek is), viszont a htpc-vel játszani is lehetne a TV-n (mondom, izmosabb cuccra gondoltam). :DDD

Tényleg jópofa cucc, de hyundai-t nem vennék ennyiért. Van egyáltalán hasonló kategóriás tapasztalata valakinek? :F

Bár fejlesztik a kezelőfelületet, azért sok 20k-s minilejátszó már tudja pl. az indexképes filmlistázást. :K

Ami viszont nagy erőssége az a két hdd. 4 TB azért már sok mindenre elég, és csatlakoztatható még külső eszköz is, ha jól néztem akár 2 db is. Vagyis a 4 TB most nőtt 8 TB-ra, ami már impozáns... :D :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#17) gyiku válasza nvyktor (#16) üzenetére


gyiku
nagyúr

barmilyen lan-os player + nas.

hüllő

(#19) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Fele ennyit meg adnek is erte :)

(#20) miccur


miccur
aktív tag

Jó a teszt. Csak kár hogy Hyundai :P Kicsit ocsmány szegény és gagyi érzetet kelt... :DD
Bár a funkciók elismerésre méltóak.

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#21) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Azért az kár, hogy nincs benne analóg tuner. Ac rayen felvevőjen pl analóg+digitális, vagy 2 digitális tunerrel van szerlve.

(#22) robyeger válasza Lars (#11) üzenetére


robyeger
addikt

jól látom; ezen készülben CI slot sincs, így a kódolt DVB adások is kiesnek, kérlek javítsatok ki ha tévednék.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#23) M@trixfan válasza nvyktor (#16) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, nekem sincs tunerem és nem hiányzik :) Gamer HTPC régóta foglalkoztat. Zajjal lesznek problémák. Ha 720P a cél akkor egyszerű, viszont 1080P 60 fps zajos lesz. Valamire való, megbízható és esztétikusan megépített vízhűtés pedig 100 000 Ft többlet. Zenehallgatáshoz kell a tökéletes csend. Lehet jobban járnál egy 20k-s lejátszóval a mostani géped mellé.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#24) DarkByte válasza robyeger (#22) üzenetére


DarkByte
addikt

CI foglalat kellene bele és karácsonyra ha esnének az ilyen hybrid-ek árai megvan mit kapnak szüleim :)

(#25) BaLee válasza DarkByte (#24) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Esni fognak idővel, de most ez az ár (~50k) teljesen reális.

Mit kapsz ma 25-30ért? Általában egy átlagos médialejátszót amiben az esetek többségében még belső vinyó hely sincs.

Mit kapsz azért a plusz 20 ezerért? DVB-T tunert, plusz egy olyan készüléket amivel tudsz digitalizálni külső forrásból, HD műsorokat felvenni, és vinyót tenni bele külső ház nélkül. Ha ezek közül 1-2 dologra szükséged van, már megéri.

Ha egyikre sincs akkor meg amúgy is válogathatsz 25 körül. :)

(#26) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

RAID van-e?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) rudi válasza Parci (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nincs. Ezek a Realtek chipek nem tudnak olyat kezelni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza robyeger (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Jól látod, csak kódolatlan adáshoz jók ezek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) lazsi


lazsi
tag

Szóval akkor ez csak DVB-T-ről tud felvenni és DVB-C-ről nem?

(#30) DarkByte válasza BaLee (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos, ez nagyon szubjektív hogy kinek mi jó. :) De egyébként igen, nincs vészes áron. (Igaz én ha majd egyszer odajutok hogy lesz normális TV-m a saját lakásomban, akkor HTPC mellett teszem le a voksomat, amihez vehetek aztán olyan tuner-t ami jól esik, akár DVB-C-t is. Habár már most sem érdekel a TV különösebben, nem tud szórakoztatni. Azt a néhány sorozatot pedig most is meg tudom nézni)

Igazság szerint szüleimnek már egy ilyen is megtenné: [link] Csak ez sem fogad kódkártyát, viszont MKV-t, DivX-et lejátszik, tud felvenni USB-re DVB-T-ről, vagyis dobhatnám a DivX-es DVD lejátszót és a VHS-t a kukába. :) És árban a fele sincs. Tudom, se Ethernet, sem vinyó, de a jelenlegi kiszedem a packed B-VOP-ot a DivX-ből, kivárom az alsó hangon 5 perc DVD-RW-re pörkölést, odaadom a lemezt amit utána a DVD lejátszó hosszú másodpercek alatt felismer és elindít (nem egy mai darab) már egy pendrive-os módszer is jelentősen tudná gyorsítani. :) Nem is akarom direktben szembeállítani vele, mert nem ugyanarra a feladatkörre van, szóval ez most csak inkább ilyen hangos gondolkodás.

[ Szerkesztve ]

(#31) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

A Diginél nem kódolják a digitális adásokat és nekem régóta jó lenne egy olyan cucc, ami set-top-box, médialejátszó, Torrent és fájlszerver egyben. Kissé sok az áramszámlám. Ha tudja a DVB-C-t már veszem is meg!

PS C:\>_

(#32) PB


PB
tag

Hálózati kötetként meg tudja osztani a benne lévő 1-2 vinyót?

(#33) BaLee válasza DarkByte (#30) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Abszolút logikus amit leírsz meg rendben is van. Viszont ha már lesz pénzed jó TV-re akkor abban lesz DVB-T ill. DVB-C tuner szóval nem kell olyan lejátszót venned ami tudja vagy tunert a HTPC-be. :)

A szüleidnek pedig tényleg bőven elég lenne amit belinkeltél. Más korosztály, más igényekkel. Nekik nincs szükség arra, hogy a letöltött filmeket hálózaton keresztül átmásolják a lejátszóra, vagy éppen ezen torrentezzenek, mert jóval kevesebbet fogyaszt mint egy PC meg hangja is szinte semmi. De egy magunk fajtának ezek nagy előnyök. :)

(#34) rudi válasza DarkByte (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ezen a dolgon lehet órákat hangosan gondolkodni. Mert ha már beleteszek a rendszerbe egy (HT)PC-t akkor az csinálja meg rendesen a NAS, vírusírtó, mélszerver, képszerver, webszerver, printszerver, médiaszerver, FTP meg minden szerepét. Ha már eccer...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi válasza BaLee (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont ha az egészet megdobod egy XBMC-vel, akkor akár a szülők is lazán nézhetik a sorozatokat, és még nagyon érteniük sem kell hozzá. Gondloj bele, hogy egy jó hosszú télen hogyan örülnének az "izaurának" :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó kis cucc ez, de még mindig van mit fejlődni.

...

(#37) sbazsi


sbazsi
veterán

jónak tűnik!

(#38) Peet


Peet
senior tag

Én kb 1 hónapja akadtam rá ennek a lejátszónak a kistestvérére (HMB R600). Nekem nagyon tetszik, hogy van benne tuner és az 1 db winyó is bőven elég, és 49-ért már hozzá lehet jutni (persze winyó nélkül.)

Én az alábbiakban gondolkodtam régebben:
- HTPC: mindenre jó, még talán játszani is, de drága lassan indul és sokat fogyaszt
- mediaplayer winyóval: jó de ha torrentezek rajta éjjel nappal megy a TV alatt és zavar a hangja + szerintem hardveres képességei miatt talán többet fogyaszt mint egy NAS
- NAS + mediaplayer: a mediaplayer csak akkor megy ha kell, a nas meg torrentezik, viszont így 2 eszközt kell venni , tehát drágább (de külön így egyszerre kevesebb pénz), már majdnem HTPC ár, viszont a fenntartása kevesebb, de nem is tud annyit.

A fentiekből az utolsót választottam és a NAS már jó ideje megvan, már csak mediaplayer kellene. Mediaplayert már 20-25-ért kapni, viszont miért ne lehetne benne tuner is, amikor mi csak ingyenes földfelszini sugárzású (DVB-T) adásokat fognánk (hegyen lakunk a vétel is jó lenne szvsz), és fogunk most is csak analóg tuneres régebbi plazma TV-vel, amit nem akarunk lecserélni még jó darabig, és TV szükségletünket is kielégíti az a pár ingyenes adó. (és ingyen is van, nincs havidíj).

A dilemma ott kezdődik, hogy a Hyundai készüléke 49 amiért vehetek egy 20-25 ezres mediaplayert és mellég 25 körül egy DVB-T tunert.
Ez miért jó, amikor így elesek pár extra funciótól?
Mondjuk azért mert tunerből vehetek olyat ami digitális műhold adásokat is tud esetleg fogni (antenna már megvan) vagy éppen kártyával később foghatok vele kódolt adásokat is ha megunnánk azt a pár ingyenest + most csak mediaplayerre kell költeni és abból is olyanra ami jobban megfelel az igényeimnek, és esetleg később külön cserélhetem a tunertől függetlenül.

Ami viszont negatívum a fenti dologgal kapcsolatban,hogy 1-el több vacak a nappaliba, 1-el több távirányító, és talán több fogyasztás már megint....

(#39) petXYZW


petXYZW
tag

Ebben az 59K árban benne van legalább egy HDD???

(#40) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Na ez egy nagyon jó teszt volt! :) Épp most akartam összerakni egy HTPC-t, de inkább egy ilyet veszek! A HTPC sincs meg ennyiből! Sztem a 60e még vinyó nélkül is egész korrekt!
:R :C
Köszönöm a tesztet, most már nem kérdés mi lesz a következő beruházás!

"Elvileg 2012-től az Európai Únióban kötelező átállni a ..." Jaaajjjj!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#41) Egon


Egon
nagyúr

Azért jók ezek a cuccok, mert gyakorlatilag ki tudnak váltani egy merevlemezes DVD-felvevőt (is), amik igencsak hasonló árakon kaphatók (HD-lejátszási képesség nélkül).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) Halo válasza BaLee (#14) üzenetére


Halo
senior tag

Nem kell pedig speckó antenna...

vettem minap egy hagyományos lepke antennát 3,7K HUF volt az ára, egy mezőberényi kiskerben. a szomszéd faluban lakok, ami légvonalban mintegy 70 km-re van a szentesi toronytól. irányba állítottam az antennát, bedugtam a tv-be és legnagyobb csodálatomra, be is tallózta a digitális adásokat :)

(jah és még lusta voltam, nem is raktam fel a tetőre... kiraktam az ablak elé, egy 2 m-es lécre kötöttem fel - full igényesen, gyorsbilinccsel :) idővel persze lesz végleges megoldás, de most jön a vb, fog a fene vacakolni tetőre mászással, miegymással :) )

előtte pedig már 10-20K között próbáltak rámtukmálni antennát... nesze neked speckó antenna... :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#43) rudi válasza Halo (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy ahol Te próbáltad ott nem kell speckó antenna. Budapesten, a sok ház takarásában bizony kell, meg dombos területen is, meg a toronytól távolabb is. Egyelőre. majd meglátjuk, mennyit változik a helyzet, ha feltekerik a sugárzási teljesítményt. A foci VB ideje alatt erre van esély, állítólag az olimpia idején is erősítettek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Gusztáv válasza rudi (#43) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, a városokban neccesebb a dolog. Szerencse kérdése, nekem egy kis erősítős Thomson szobaantennával jön, ami nem is kimondottan DVB-T antenna. Kell egy kis időt szánni az antenna elhelyezésére 5-10 cm is nagyot sokat számíthat. Most is megy a foci-vd full hd-ben :DD , a képminőség tényleg baromi jó. Az olimpia alatt tudtommal még mpeg2- ben adtak, azért volt jobb a vétel.

Hogy a lejátszóról is írjak, nekem is nagyon tetszik. Az ára is korrekt csak rakhattak volna bele egy CI kártyaolvasót, persze akkor jóval drágább lenne. Ha nem lenne már egy htpc-m DVB-S, DVB-T kártyával, akkor elgondolkodnék rajta. A DVB-C nek sok értelme nincs, amíg semelyik szolgáltató nem hajlandó csak kártyát adni (kivétel a digi, de az meg sajnos nincs mindenhol :( ).

Laci

(#45) DarkByte válasza Gusztáv (#44) üzenetére


DarkByte
addikt

Az olimpia alatt is H.264 volt a kódolás, max. ha most van Dolby AC3 hangsáv, akkor az nem volt akkor, csak MPEG Layer II.

(#46) BaLee válasza Halo (#42) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az, hogy neked éppen nem kellett az egy dolog, meg szerencse.

De ettől még ne állíts olyat, hogy senkinek nem kell, mert hülyeség. A magyarországi lefedettség tetőantennára van méretezve, ez nem zárja, ki azt, hogy akinek jó a rálátása a toronyra vagy közel van hozzá az tudja venni szobaantennával.

Mellesleg a Te lepke antennád 3.7K volt, ennyiért már lehet kapni tetőantennát is, 4-8k között mozog a legtöbb kifejezetten DVB-T vételére képes antenna. [link]

Ha szerencséd van akkor a régi hagyományos antennával is tudod fogni.

Tegnap én is megnéztem az első meccseket HD-ban, na ez olyan szinten szép, hogy aki még nem látta az nem tudja elképzelni. Ehhez képest a sima m1 adás analóg antennán (vagy kábelen) egy kilúgozott, homályos f*s.

(#47) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Akkor szóljon nekem valaki ha lesz 1000-es lan is rajta.
10/100as lan 10éves tech már...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#48) Gabor970 válasza BaLee (#46) üzenetére


Gabor970
addikt

Nekem csak HD ready plazmám van, 50"-os, de ennyire tökéletes képet én még nem láttam a tévémen, mint a mostani meccsek HD-ben! Én egy szobaantennával nézem, mert közel a torony (Nagykanizsa) Ha minden ilyen minőségben menne (filmek, stb) meg sem fordulna a fejemben, hogy esetleg szükségem lehetne full hd-ra.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#49) Komplikato


Komplikato
veterán

A kütyü jónak látszik, de ...
Nem fogja a kódolt DVB-T adásokat, ennyiért már beleférhetne!
Nem kezel formázott és/vagy beágyazott ASS feliratozást? :Y

Nekem bőven elég lenne egy Alcor HD 1500 is, de abban sincs CI kártyaolvasó, a nagytesója meg nem médiaplayer. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) DarkByte válasza Komplikato (#49) üzenetére


DarkByte
addikt

Az Alcor HD-1800-ra gondolsz? Mert igen, abban már van kártyafoglalat, MPEG-TS-ben tud felvenni (ha jól láttam a gyártó korábban valamilyen saját TPR szabványt támogatott amit valószínűleg semmi nem tud megnyitni), viszont média lejátszási képesség tényleg nincs :( Én ezért is várok ki egy kicsit, hátha lesz valami újabb modell ami már ezeket is tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.