Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adika4444


adika4444
addikt

Jó kis bejegyzés. Anno én is terveztem szórakozni ilyesmivel több Kimsufi szerveren, darabja potom 20 euróért, de aztán elpasszoltam egyiket-másikat, így egy maradt. Ha nem is migration, de ami nekem nagyon tetszik és nem rég találtam, hogy ha a host gépet reboot-olom, lehet suspend-elni a guest-eket. Ez azért nagyon jó, mert ha rebootolok valami miatt, onnan folytatják a VM-ek, ahol abbahagyták. Nem vagyok hoszting, magamnak meg még egy-két embernek futtatok Windows-t, Debian-t, de nagyon tetszik, hogy minden onnan fut tovább, ahol abbamaradt az újraindításig.

Nagyon bejön ez a KVM + libvirt kombó, headless gép GUI nélkül a szerver a Franciáknál, a laptopom Windows amiről kezelem. Megnéztük a VmWare Esxi-t, de túl van bonyolítva ilyen egyszerű használathoz mint az enyém. A Proxmox-on gondolkodtam még, de jelenleg nagyon bejön, hogy a sima Debian-on fut az egész virtualizálós téma, így ugyanis a host OS-ra van téve csomó cuccom és csak az fut külön, ami Windows, nem saját vagy ami eldobós. A Proxmox is rakható, ha jól tudom Debian-ra, de erre a célra azt is overkill-nek érzem.

Na így a végére jól elkanyarodtam, de szeretek ezzel mókolni én is:D

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#2) hcl válasza adika4444 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, nekem is ezek miatt lett KVM. Kevesebbet eszik, és rugalmasabb. Rendesen frissül alatta az OS is.

Jó az ESXi, csak tényleg sok otthonra.

A migrálás azért lehet érdekes, mert ugye ha 1 géped van, és az meghal... akkor mehet tovább a móka a másikon, esetleg a kettőn együtt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) shaddam


shaddam
aktív tag

A g4l-t ajánlom ha olyan perverzióid vannak mint néha nekem hogy oda vissza vmware,proxmox, fizikai vas migrálás a program

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#4) hcl válasza shaddam (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra jó a dd is :) De ez ritkább, itt a futás közbeni virtuálgép mozgatás volt a téma.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.