Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Tudom l, hogy imádod sanyargatni magad, ezért megkérdezem: hány db routert kuldjek postán? ;]

Van 2db tökéletesen működő, ha jól sejtem az nem érdekel :DDD

(#2) hcl válasza #90088192 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, csak hibás kell, de abból sem mind :)
Meg ahol te vagy, onnan inkább ne postázzál, mert belerokkannék a pk-ba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) sonar


sonar
addikt

"Mint itt! " -nél nem müxik a link (feltéve ha akartál oda tenni)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) hcl válasza sonar (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Javítottam. :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Blasius0704


Blasius0704
tag

Tényleg nem akarok a helyihülye lenni, de ezek ilyen párezer-tizezer forint értékű cuccok, kiszámoltad már valaha hogy a befektetett idő-energia megtérülés mellet mikor éri meg megcsinálnod őket? Vagy én vagyok nagyon közgazdász?

(#6) hcl válasza Blasius0704 (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te vagy.
Mi van, ha azt mondom, nem csak pénzben térülhet meg valami?

(BTW de, még azt is ki lehet, hogy ha az a 941 pl. ingyen volt, mert hibás (valami minimális pénzbe persze került), és én konkrétan pénzt nem költöttem el rá, akkor ha nem kell vennem egy 3000Ft-os routert, akkor sem jártam rosszul, ha használatba veszem. Nézhetek persze helyette filmet is, de akkor még mindig routert kell vennem, ha kell 1 router :D . Nem mellesleg, ha már, akkor a rejtvényújságért is fizet az ember, de abból sem épül a tudásod. )

Azt már nem is mondom, hogy az ilyenekből megszerezhető tudás mennyit tud érni konkrét fizetésben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) nullpoint


nullpoint
senior tag

Legközelebb ha valakinek tönkremegy a fűtőszál a mosógépben, és nincs kedve/ideje szétszedni,megjavítani, csak küldje el hcl-nek postán vagy futárral. Alkatrészt sem kell küldeni mellé, majd megoldja valahogy.

;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#8) hcl válasza nullpoint (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A frászt, akkora döggel szórakozzon valami erőművész... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) nullpoint válasza hcl (#8) üzenetére


nullpoint
senior tag

Jajj má' most mit izélsz. Nem kell emelgetni. Szépen raklapra lerakod, ugyanúgy körbe lehet járni mint egy routert. :K :P

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10) hcl válasza nullpoint (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd befolyok alá, ja. Akkor legalább lesz befolyásom :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) nullpoint válasza hcl (#10) üzenetére


nullpoint
senior tag

Na ezt nevezem pozitív hozzáállásnak! :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#12) sonar válasza hcl (#6) üzenetére


sonar
addikt

Ott a pont! Rengeteget lehet tanulni és megtapasztalni. Az külön dicséretes, hogy össze is foglalod egy blog formájában.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13) hcl válasza sonar (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Paff, inkább csak azért, hogy
- lássák az emberek, hogy mi minden javítható (amire azt hiszik, hogy nem)
- ha valaki belefut valami ilyen problémába, ne kelljen annyit szívni vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hát nekem például aranyat ér ez a blog bejegyzés.
Konkrétan reményt adott egy projekt befejezéséhez amit már majdnem feladtam...

Köszi érte! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#15) hcl válasza Honkydoo (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

??? :D Mit csinálsz? :D (Elég gáz lehet, ha ez segít... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) carr


carr
őstag

Lyézus! :D az olvasásba is belezavarodtam! :D
Grat! :C
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#17) hcl válasza carr (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig amúgy nem bonyolult / csak nem fogalmaztam ilyen rosszul :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Honkydoo válasza hcl (#15) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát.. Rátapintottál a lényegre.. :D
Egy Intel Galileo gen2-vel csinálok egy Zenére változó színes vezérlést LED szalaghoz. Már lassan 3 éve dolgozom rajta.
No nem mintha a projekt olyan bonyolult volna. Inkább az elém gördülő megoldandó problémák azok amik ennyire elnyújtották az egészet.

Hol is kezdjem... Az ADC shiled amit használok, tökéletesen működik, egy Arduino UNO-val! Viszont a függvény könyvtárát kizárólag UNO-ra írták. Intelen nem fordul le, úgyhogy kuka.. OK, semmi baj, van az ADC-hez kernelmodul (mert a Galileo-n egy beágyazott linux van), de ha jól rémlik nem ahhoz a kernelhez, ami a Galileon van. OK, semmi baj, meghákoltam, így már lefordul (a fordítás erre a fostalicskára is megérne pár mondat @nyázást...) és be is tölhető. Viszont a gyári biosz nem tud kezelni dts -> dtd fájlokat, mert az x86-on nincs gyárilag támogatás erre... Ok, erre megoldás az U-Boot BIOS. Ehhez viszont fel kell valahogy flashelni a bioszt erre a jószágra. Nekem viszont nincs flashelőm (az Intel egy 60e Ft-os eszközt ajánl erre a célra, én viszont ezt nem szándékozom megvenni..). Ok semmi baj, megfelelő szoftverrel egy UNO is átalakítható flashelővé. Persze nálam valamiért nem működik ez a megoldás.. Ok semmi baj, KUKA! :W Már majdnem feladtam az egészet, erre jöttél te ezzel a bejegyzéssel, amiben egy 3eFt-os eszközzel ugyanazt a chipet (Winbond W25Q64) falshelted sikeresen, mint amit ezen a csodálatos (nem) eszközön van! :DD

Úgy vagyok vele, hogy még ezt megpróbálom, ha nem sikerül, akkor vagy hagyom az egészet vagy veszek egy ilyet.

Az egészben az a leg elszomorítóbb, hogy INTEL!! :W Egy nagy múlti cég, ami csinál egy jónak ígérkező hardvert, konkrétan nem 0 hanem -1 szintű támogatással! Az Intel saját fórumán, olvastam olyat, hogy "ja ezt nem tudja a szoftvere, de open source, úgyhogy fejleszd le magad...". És úgy emlékszem, valami alap funkcióról volt szó, NEM a NASA rakéta hajtómű fizikai modellezéséről. (ha érted mire gondolok :)) )
A dokumentáció 0, a fejlesztő környezet összerakása rémálom... Tudom, ez a board mostmár nem támogatott, de amikor támogatott volt akkor is egy kalap sz@ar volt az egész!

Jöhet a kérdés, hogy akkor miért csinálom ezt? :)) Egy dolog miatt! Mostmár be akarom bizonyítani hogy meg tudom csinálni! Kicsit olyan ez mint a Spartan futás. (már ha ismered) Igaz én nem voltam, de ahogy láttam másokat, szar, szar, de látod a végét és ott van benned, hogy meg tudod csinálni!
Én is így gondolom! Mert ha az U-Boot BIOS-al megy a driver akkor csak egy egyszerű FFT-s C kódot kell megírni és kész! (pont azt ami 3 évvel ezelőtt a tervem volt. :)) )

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19) hcl válasza Honkydoo (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF. A W25Q64 még párhuzamos portos Ponyprog-gal is flashelhető...

Mondjuk ebben az egy bonyolult dolog az a zene dekódolása, de én akkor már valahogyan egy virtuális kimenetről hajtanám, ami már csak a 16 bites vagy 32) kimenet, és azt adni egy Arduinonak soroson, hogy szépen azon byte-ok függvényében villogtassa a LED-eket.

Amúgy nem értem ezt az Arduino as ISP dolgot, eddig egy Arduinoval sem ment (apósnak elsőre sikerült :D )

Az Intelt meg ismerhetnéd, a VGA chipjeik és egyebeik driver támgatottsággáról. Leginkább Raspberry-t vegyél, mert az tényleg Open Source, és megy rajta minden, amit Debianra valaha megcsináltak.

"Viszont a gyári biosz nem tud kezelni dts -> dtd fájlokat"
Semmilyen más BIOS sem tud ez userspace feladat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Honkydoo válasza hcl (#19) üzenetére


Honkydoo
őstag

"WTF. A W25Q64 még párhuzamos portos Ponyprog-gal is flashelhető..."
Hát ebből látszik, hogy te értesz ehhez.. :)

"Mondjuk ebben az egy bonyolult dolog az a zene dekódolása, de én akkor már valahogyan egy virtuális kimenetről hajtanám, ami már csak a 16 bites vagy 32) kimenet, és azt adni egy Arduinonak soroson, hogy szépen azon byte-ok függvényében villogtassa a LED-eket."
Én ezt FFT-vel fogom megldani. Lesz erről bővebb bejegyzés később.

"Amúgy nem értem ezt az Arduino as ISP dolgot, eddig egy Arduinoval sem ment (apósnak elsőre sikerült :D )"
Hát ennek örülök, sajnos én is szívtam vele. :)

"Semmilyen más BIOS sem tud ez userspace feladat."
Igen, de ahogy néztem a bios-nak is támogatnia kell.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#21) hcl válasza Honkydoo (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, én sem értek, csak kutattam a TV flashelős móka kapcsán :D Meg voltak a 2000-es évek, amikorról emlékszem a PonyProg-ra :)

"Hát ennek örülök, sajnos én is szívtam vele. :)"
Ez az, hogy én is :D

FFT - Fourier-re gondolsz? De honnan lesz a kimenet, amit beadagolsz neki? DTS folyamot analizál?

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Honkydoo válasza hcl (#21) üzenetére


Honkydoo
őstag

"FFT - Fourier-re gondolsz? De honnan lesz a kimenet, amit beadagolsz neki? DTS folyamot analizál?"
Igen. Az ADC egy MCP320-as. Van hozzá még egy órajel generátor. Amikor az órajel generátor adja a takkot, akkor Az ADC olvas és SPI-n küldi az adatot a Galileo-nak. Ezt már Fast Fourier Transzformációval át lehet alakítani adott hang tartományokon lévő energia szintekre. Ebből lesznek a szalagon a színek. A tartományok nem pontosan lesznek elosztva, hanem, hogy esztétikus legyen. Végül a "sorminta" hosszát egy VU méter fogja megmondani.

Ennyi a projekt.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#23) hcl válasza Honkydoo (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír :)
Nincs valami ilyen azon a cuccon?
Csak egy ötlet, esetleg ezzel ki lehetne hagyni a macera egy részét. Persze lehet, hogy félreértettem a lényeget, de ha az Arduino-n működik a shield, akkor tudnád azzal használni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Honkydoo válasza hcl (#23) üzenetére


Honkydoo
őstag

Az a baj, hogy csak karakteres felület van.
Igazából a nagyobb baj, hogy maga a driver (vagyis a kernel modul) az ADC-hez, nem indul el.
Valami errort ír. De ez érthető is, hisz ezt a modult (szerintem) ARM-re tervezték, nem x86-ra.
Persze ez megkerülhető, ha beválik amit fentebb írtam. :)

Majd kiderül...

Ha szeretnéd megírom ide a fejleményeket. Nem is lenne baj, mivel ha megint előjön valami gebasz, legalább tudok valaki hozzáértőbbel konzultálni! :) :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#25) hcl válasza Honkydoo (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehhez a részéhez nem értek, de a "valami error" ebben az esetben is sokat segítene.

A karakteres felület meg annyira nem baj, működik azon is minden.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) carr válasza hcl (#10) üzenetére


carr
őstag

írok má egy pm-et. 1043ND V1.1 (1.7) kapcsolatban. :D :R
Azzal is lehet abúzulni. :P

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.