Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Nem gondoltál rá, hogy (akár szintén bontásból származó) süllyesztett csavarral rögzítsd a zsanért, hogy ne karcolja a tablet hátulját?

Tényleg ilyen bazivastag plexi van egy monitorban? :Y

A tej élet, erő, egészség.

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

Még jó hogy nem crt monitorokat bontottál az utóbbi 15 évben. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Egész jól néz ki, gratula érte! :K Ez a tabletmizéria amúgy általános jelenség, esetleg sorozatgyártásban nem gondolkodsz? Alávághatnál a kínai konkurenciának, magyar kézműves termékkel! :D

(#4) hcl válasza joghurt (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolni, de annyira nem süllyedt be az sem (meg a plexi nagy rohadék, bármire elkezd törni, különösen a feszítő erőhatásokra :D ) . Amúgy különösebben ez sem karcol, mint kiderült :)
Amúgy régebbiekben tényleg volt ilyen. Samsung 710 740n pl, azt tudom, hogy abból volt hibás 17-es plexim.
De van 19-es Fujitsuból való is.

A későbbi CCFL, és LED-esekben vékonyabb, a laptop LCD-kben is, szerencsére. Meg azokban a vastagság sem állandó, az óráknál macera is volt belőle...

@Jack Hunter : Inkább ne :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát te nagyon perverz vagy. ;]

Kézifűrészhez képest szép egyenes lett a vágás. Használtál valami 'vonalvezetőt' hozzá? Régóta tervezek plexit vágni én is, de nekem más elképzeléseim vannak vele kapcsolatban. Megadtad a motivációt, hogy végre utánajárjak a megfelelő eszköznek. :) Durva, hogy ilyen lazán meg tudtad fúrni, az enyémek 'elporladtak' az első próbálkozásra.

kb. egyzett

Apró typo.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6) hcl válasza Mr Dini (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem szokott ilyen szép lenni, de reszelővel lehet javítani a dolgon :)
Illetve nem használtam semmit (se hely, se eszköz :O )

Fúrást meg több fokozatban - ezzel sosem volt bajom eddig, a vágás szokott problémás lenni.
Illetve ha van ismerősöd nagy fordulatú körfűrésszel, az is jó hozzá :) És jó vastag kell plexiből, meg nem szabad nagyon a szélén fúrni, mert nagyon könnyen szétrepedezik :S

Hajrá :) (A bugfixet köszi :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) joghurt válasza Mr Dini (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Annyi trükköt láttam, hogy széles celluxszal leragasztják a vágás/fúrás helyét, és az védi a felületet a karcolódástól.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Mr Dini válasza joghurt (#7) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na ez pl egy remek ötlet! Köszi a tippeket mindenkinek!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9) hcl válasza joghurt (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Príma lett, gratulálok :C A csavarokhoz esetleg lehet egy kisebb gumi vagy műanyag tömítést ragasztani, mely picit magasabb mint a csavar, akkor nem fémhez ér a tablet - tipp.

(#11) hcl válasza DarthSun (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi - igen, ez is jó ötlet, ha valaki utánépíti.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) zoltannemes


zoltannemes
újonc

Épp az újrahasznosítható műanyagokról olvasgatok (pl.: veszem a Spar-ban 15 forintért a lebomló zacskót, közben ez csak akkor bomlik le, ha nem "normál szemét" módjára behajítják a föld mélyére, hanem speckó körülmények között hulladékosítják), és szeretnék venni a készülékeimre újrahasznosított anyagokból készült tokot. Sajna nem látom a fórumon a képet, hol lehet látni?

(#13) hcl válasza zoltannemes (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...kevéssé értem a kérdést... Hol nem látod a képet?

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.