Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#189) ksanc


ksanc
őstag

Nem tudom, volt-e már szó róla, de akkor most jöjjön egy józan ellenvélemény és útmutató :)
Először is több tucat terméket rendeltem már a wishről, probléma nélkül, igaz, nem ész nélkül kattingatva. Fogyasztói társadalom+demokrácia, ami azt jelenti, hogy bárkinek joga van hülyének lenni, meg hülyének nézni bárkit. Lehet hőzöngeni, ez van.
Kicsit olvasgatni kellene és mindjárt kiderülne, hogy a 150 Ft-os cuccok, egyetlen vásárlónak elérhetőek, mégpedig az aznapi első, teljesen feldolgozott rendelést teljesítőnek, aminek az esélye kb. mint a lottó 5-ös, tehát aki erre hajt, annak kb. annyi esze is van... De visszatérítik a 150 Ft-ot...
Ami lényeges: műszaki cikket nem vásárolunk 100+ eladási mennyiség alatti eladótól (minden hirdetés alján ott van a szám), tabletet, telefont meg úgy 1000+ alatt nem.
Aztán el kell olvasni a véleményeket, ami jelentéktelen eladási mennyiségnél gyakorlatilag eleve nincs, tehát felejtős. Sok véleménynél is tökmindegy, mennyi 5 és 4 csillagos értékelés van, az 1 csillagosokat kell nézni, tuti lesz olyan, aki kifejti, hogy mi a valóság. Lehet megint továbblépni.
És talán a legfontosabb: a saját érdekünk, hogy ne legyünk síkhülyék. Valamennyire képben kell lenni annak valós értékével, amit venni akarunk. 20ezeré' SEHOL a világon nem létezik 6-8-12 magos processzor 256 GB tárhellyel. Ennyiért bármilyen csilivili hirdetésre kb. 1 GB ramot, 4 magos hulladék procit és 16GB tárhelyet kapunk. Bár ha jobban is értünk hozzá, tényleg jóval olcsóbban juthatunk működő kütyühöz az itthoni áraknál.
Aztán átverős oldalaknál nincs valódi vélemény, itt van.
Szóval ez az átverés része.
Ami viszont nagyon pozitív: ügyfélszolgálat. Nagyobbrészt automata, de kiválóan működik, a magyarsága kenterbe veri a haza ügyfélszolgálatok jó részét is. Eleinte angolul írtam, akkor is magyarul kaptam választ. Ha nem azt kapod, amit rendeltél és ezt normálisan leírod, fotókkal, akkor nekem még nem volt olyan, hogy ne kaptam volna vissza a pénzt. Igaz, általában én wish cash-ban kérem, az azonnal megjelenik, az utalásra várni kell pár napot.
Ha nem érkezik meg az áru az ígért időpontig plusz kb. két hét, akkor szintén szó nélkül visszatérítenek. Így lett ingyen egészen használható drónom például :) De kamu hirdetésből lett ingyen autós kamerám is, ami annak ugyan tényleg használhatatlan, de másra jó :D
De ha már fikázni kell, ott a lightinthebox pl., ott aztán lesheted a visszatérítést...
Az viszont tény, hogy egy ideje megszűnt az ingyenes küldés, annak a költsége a termék ára. A COVID itt is működik.
Röviden ennyi.
És hogy ezt hogyan engedhetik? Há' mé' nem tesz ez ellen valaki valamit? Hát ez borzasztó, így átverni szegény egyszerű embert! Hát pontosan úgy engedhetik, ahogyan nagyban is: átb***nak a szolgáltatók, akik teljesen törvényesen azt számláznak, amit akarnak, persze a kormányokkal pusziban. Átb***nak a telefongyártók, autógyártók, márkás gyártók, akik az emberi kapzsiságot, irigységet, hiúságot, kisebbrendűségi komplexusokat kihasználva adnak el neked brutálisan túlárazott termékeket. Átb***nak a kormányok, amiknek már régóta nem érdeke, hogy mindenkinek jó legyen. És lehetne folytatni a sort a végtelenségig.
De.
Lehet csinálni máshogyan is, de az a nehezebb út...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.