Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) vakablak93


vakablak93
őstag

Kedves cikkíró!,

szeretném századszorra is megköszönni (a kommentek száma alapján valszeg' több is már :DDD ) a munkásságodat eme szellemes cikk ügyében, jól felvidított egy unalmas munkanapon :C :C :C :C :C .
A cikk olvasása közben jókat nevettem :K , és egy hasonló cikk ugrott be amit évekkel ezelőtt bringás témában olvastam : [link]

Ami a terméket illeti (már ha ezt az izét annak lehet hívni) ez egyszerűen nem több környezetszennyezésnél...állami koszt és kvártély járna annak aki eme "termék" létrejötte és forgalomba helyezésében részt vett.

Ami a GPS-t illeti: Nem lehet hogy az egyetlen műhold amit látott csak egy másik ilyen "telefon" volt amit valaki pályára állított? ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#152) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Micsoda? Hauwei??? :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#153) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Engem ezektől is kiráz a hideg, de egyértelműen süt róluk a kamu, viszont az 1:1 copy termékek jobban aggasztanak.
A jófogás, facebook marketplace tele van és hardveraprón is felbukkan airpods/pro copy, amit pár ezerért vesz az illető és eredetiként adja tovább 60-70 ezerért.
Még az avatott szemeket is megtéveszti sokszor.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#154) Ciccuka válasza oriic (#122) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi akarsz ez Szép homogén ;]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#155) vlesi69


vlesi69
senior tag

Még ingyen sem kéne!!!! A market placen is van egy hölgy Huawei P40 Lite telefont árul, a telefon leírása Ő szerinte, 6.6 colos kijelző, azt hiszem 8 gb ram, 254 gb memória, 4800 mah akkumulátor, Google, Android 11, ezekre az adatokra emlélkszem, és előszőr 70000 ft-ért árulta, aztán a sok hozzászólás után levette majd újra felrakta 60000 ft-ért. ????

(#156) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Szívesen olvasnék még teszteket hasonló színvonalú termékekről! Remélem, lesz folytatása... :D

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#157) Reignman


Reignman
aktív tag

Egyebkent ki tudja, mi lesz a Hauwei-ből 10 év múlva. Emlékszem kb 10 éve vettem egy ismeretlen telefont a Tmobiltol, azt hiszem Pulse volt a neve, pici görgő volt a képernyő alatt. Teljesen használhatatlan ipari hulladék volt, csikos képeket készített, lefagyott, nem fogadta a hivasokat. Az akkor ismeretlen gyártó ma a világ egyik legnagyobbja, a Huawei...

(#158) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Megjelent valami új Honor, nézzük, mit ír róla a Mobilarena.
Honor nincs, viszont valami hülye magyarázza, hogy ne vegyél huawei-t... Na jó, nézzük meg, mit ír, aztán jól megkommenteljük. :(((

Blablabla wish.com blablabla

Jaaa, hogy gyöngyszem! hozok kukut! :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#159) -oli-


-oli-
aktív tag

Ez mennyire gáz, eddig sem hallottam jót a wish-ről, nem regisztráltam, de ezután biztos nem fogok.
A facebook-on persze ömlik a hírdetésük, tehát Zuckerberg is jót szakít rajta...

A legszörnyűbb az egészben, hogy a 21. században ilyet meg lehet tenni, akár kínai akár nem :(

(#160) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mi a jóóóóó isten!!! :DDD

Akkor most a Függetlenség Napja filmből az elnök főszereplő szájából jól ismert mondattal élnék a gyártó számára: "Atomot nekik!!" :DDD :DDD

149: Megkövetném Horst Fuchs-ot. Ő legalább használható termékeket adott el. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#161) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most lehet, hogy megköveztek, de én azt mondom, teljesen rendben van ez a telefon...
Egy jó 10 éve volt egy LG L7-es telefonom. 1 magos procival 512MB RAM-al Android 4-el 800X480-as kijelzővel... 80ezer Ft-ba került, és nagyjából pont ugyanezt tudta...
14ezer Ft-ért kapsz egy készüléket, amivel tudsz telefonálni, van benne pár alapfunkció, biztos tud ébreszteni van benne számológép stb... 14ezer Ft-ért... Ez akár még vállalható is lenne...
A pofátlanág értelemszerűen az hogy mennyi mindent össze hazudnak...
De ha annak hirdetnék, mint ami, persze nem lenne best buy, de akkor még azt mondanám rá, hogy oké..

(#162) Ricardo válasza Reignman (#157) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy ismeretlen No name gyártó esetében, még azt mondanám van benne valami. Mindenkinek el kell kezdeni valahol. Egy olyan gyártó esetében ami eleve megtévesztésre alapoz ez esélytelen. Már a névválasztásában is erre épít. Nem véletlenül nincs (nem csak a mobilok között )egy világmárka sem az ilyen jellegű cégek között.

Nem lett nagy cég a Neki , vagy a plima cipőket és az adibas pólókat gyártó cégek egyike sem.

(#163) aprokaroka87 válasza bacsis (#161) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem is van egy mtk6572-es telefon a fiókban valahol, igaz már nem müködik, de ha mükődne, az is gyorsabb lenne szerintem mint ez :D

(#164) DJGABI válasza Reignman (#157) üzenetére


DJGABI
addikt

miiii? :((( Pulse [link] meg Pulse Mini [link] anno ár/értékben kíváló telók voltak. Tesómnak legalábbis az utóbbi lett, nem nagyon panaszkodott rá. Nyilván a Blade utána fényévekkel komolyabb teló volt. Én meg Commtiva Z71-gyel nyomtam, nem tudom az optimalizálás vagy mi miatt de a ZTE tényleg anno kb az összesnél fluidabb volt. Meg az is pozitív volt hogy halálba lehetett moddolni, nyilván.

(#161) bacsis novemberben 5k volt trénél a Nokia 1. Arra azt mondom annyit megért. De ez egy fillért sem. 10 éves technika, tényleg egy FB-be nem tudsz bejelentkezni sem. képzelem mit szenvedne egy mai weboldallal

(#163) aprokaroka87 anyámnak Kiicaa Power van MT6580-nal, múltkor rákényszerültem cseretelóként használni, teljesen használható a mai napig is. Nyilván döcögős, de nem annyira mint a tesztelt készülék :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#165) Sutee89


Sutee89
aktív tag

rég nevettem ennyit egy cikken. Bog, neked 10 éves hulladék telefonokat kellene tesztelned életvitelszerűen :D

(#166) arnyekxxx válasza Marchocias (#133) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy évtizede vásárolok kínából ebayről aliról műszaki cikkeket, jellemzően ugyanazokat amiket itthon is megvehetnék webshopokban 2-3x annyiért, vagy olyasmit amit itthon szimplán nem is lehet kapni.

(#167) arnyekxxx válasza bacsis (#161) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ennél kevesebbért kapsz a teszkauchanban domimaxikum dobozban simmel együtt olyat ami működik is szóval ez 14ért még innen nézve sincs rendben.

szerintem

(#168) Zeki válasza arnyekxxx (#167) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Aldiban is voltak Blaupunkt telefonok, Telenor simmel. Kb ennyiért...
Magyar gari, biztos erősebb.

(#169) DeathAdder


DeathAdder
veterán

hmmmm.. a rendszerről az első képet látva Gingerbreadre gyanakodtam, ehhez képest kellemes csalódás :C

(#170) <Lacy85> válasza dionaea (#149) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, valóban egy lapon lehet említeni ennek a telefonnak az adatlapjával, meg a valós felszereltségével. :U

(#171) e-Ditke


e-Ditke
csendes tag

Egy dolgot nem értek: Most, 2020-21-ben honnan kapartak elő ilyen ősrégi hardvert? Pl. én már 6-7 éve sem láttam TN-kijelzős okostelefont, pedig a leírás alapján ez TN-kijelző lehet, abból is a legalja.

(#172) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hihetetlen hogy van aki felül a wish vonatra. :W

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#173) Polarstar válasza e-Ditke (#171) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez jó kérdés, mert a gyárak szinte át is álltak az újabb technikára. Ez valami nagyon maradék. A proci és oprendszer is. Hogy kerülhetett ez piacra???

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#174) arnyekxxx válasza Polarstar (#173) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem került ez A Piacra, ez a wish-re került :)

(#175) Mercel


Mercel
senior tag

Kedves Bog!
Ezúttal külön Köszönöm a tesztet, még soha mobil teszten ennyit nem röhögtem , helyenként hangosan :D

Viccen kívül IS köszi, hogy vettétek a fáradtságot, hogy részletesen beszámoltatok erről az ipari hulladékról és a wish.com aljadék kereskedelmi gyakorlatáról.

Ha csodás országunkban valóban komolyan vennék a netes csalások elleni harcot akkor ezt a cikket és az egyéb dokumentált szerkesztőségi tapasztalatokat érdemes lenne a megfelelő hatósághoz is eljuttatni.

Marcel

(#176) Zeki válasza Mercel (#175) üzenetére


Zeki
nagyúr

??
Semmit sem tud tenni egy magyar hatóság egy kínai webshoppal, ami piac jelleggel működik.

(#177) Graphics válasza bacsis (#161) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, ez hazudozás nélkül sem oké :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#178) UDPSendToF


UDPSendToF
csendes tag

Ennél még a 10+ éves Samsung Wave is használhatóbb. :DDD

Összehasonlításként, 1 magos 1 GHz-es (OC 1.4 GHz ;] ) Cortex A8 CPU, PowerVR SGX540 GPU (iPhone 4-ben ennek a gyengébb verziója, az SGX535 volt), 512 MB RAM (rendszer ~310 MB-ot lát belőle), 5 MP kamera, 3.3" AMOLED képernyő.
Van rajta egy 4.4.4-es Android a gyári Bada helyett, YouTube alternatív klienssel 480P-ig hibátlan, FM rádió megy, GPS jelet pár perc alatt talál, kamera se annyira tragikus a korához képest.

Kíváncsiságból lefuttattam rajta egy Quadrant-ot, 2D-ben kicsit rávert a tesztben szereplő valamire. ;]

(#179) Mercel válasza bacsis (#161) üzenetére


Mercel
senior tag

Nekem volt valamikor 2008-2011 között egy HTC Diamondom az is kb. 100-150 volt akkor.
Mai szemmel nézve egy hulladék volt, olyan merülési faktorral amit soha többé semmi nem tudott überelni és az egész egy kezelhetetlen hulladék volt amit csak a zseniális SENSE felület tudott kicsit enyhíteni.
De már annak is normális kijelzője volt. Meg úgy jól ki is volt találva az egész csak az okostelefónia hajnalán Ennyit tudtak. De azt többé kevésbé jól.
A cikkben taglalt hulladék nem pusztán azon az alapon hulladék mert átverés hanem mert nettó környezetszennyezés volt legyártani.

Marcel

(#180) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

A képeket nézve először azt hittem 86-ban Csernobilban vagy :C :C :DD :DDD

(#181) CrV6000


CrV6000
csendes tag

Zseniális cikk, borulok :D

(#182) Austin F.


Austin F.
tag

"a “Maimeite” szöveg olvasható rajta. És bár én erről a büdös életben nem hallottam"

Talán erre gondolhatott a költő: Májmétely

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ “Voyager is my collective” ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

(#183) phosphate


phosphate
csendes tag

Ismerős javaslatára beléptem a Wishre, de ki is regisztráltam kb azonnal.
Annyira TV shoppos szintű, telibe átb@szás (leárazás %-ok), hogy ennek felismeréséhez nem kell órákat böngészni. Ha ráadásul még egy kicsit képben is van valaki az ebay-en, ali-n elérhető termékek árával, akkor azonnal kiszúrhatja, hogy azok még leárazva is többe kerülnek a wish-en.

Sajnos az ebay-en is egyre gyakoribb a cikkben írt "olcsó ár a kattintásig" technika. Nem tudom miért nem szűrik azt, ha valaki 100Ft-os és 2000Ft-os, egymással max köszönőviszonyban lévő terméket párosít egy hirdetésbe, hogy ezzel a lista elejére ugorhasson.

A sosevolt fogyasztói árakról szomorú, de nekem egyből a Bosch jut eszembe. Ha nem is wish szinvonalon, de bizonyos termékeik (háztartási gép, gázkazán stb.) soha az életben nem kerültek annyiba, mint amennyiről folyamatosan megújító akcióval konstans "le vannak árazva".

(#184) dave0825


dave0825
őstag

Amikor csak láttam valahol megemlítve a wish-t, írtam azonnal, hogy felejtsék el, lehúzás az egész, kamu akciókkal, gagyi cuccokkal. Inkább banggood, gearbest, aliexpress, ebay... Lehet, hogy ezek drágábbak, de nagyobb eséllyel kapja az ember azt, amit rendelt. Bár kaptam aliról is pár olyan csomagot, amire wish volt írva egy kis matricára, szóval gondolom vannak eladók, akik ugyanazt árulják mindegyik oldalon.

A cikk hibátlan, régen nevettem ennyit, nagyon szórakoztató, és őszinte. Szép munka. Köszönjük! :R :DD

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#185) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Hát ez 2010-ben sem lett volna az a hú de nagy eresztés. :))

Ez komoly hogy tényleg ilyen "népszerű" a Wish ??? Ennyien be dőlnek ennek?
A letöltés sem kevés ebből azért.
[link] :o

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#186) <Lacy85> válasza Psychopeti (#185) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Kb. minden ~második-harmadik ismerősöm rendelget Wish-ről. Szóval ja, elég népszerű. :D
Sajnos.

(#187) w.miki


w.miki
veterán

Ismerősöm is rendelt hasonlót. Megreklamálta, a pénzét végül visszakapta.
Szóval ingyen volt egy telefonálásra használható "okos"telefonja.
Amit aztán pénzért eladott...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#188) Baggins86 válasza GreatL (#126) üzenetére


Baggins86
aktív tag

A hülyék ellen nincs orvosság. Mégis mit vársz? Tegyünk dugót a kések végére nehogy megszúrják magukat? A wish nem webshop, hanem egy kereskedési platform. Olyan mint az aliexpress. Mintha onnan nem lehetne tucatnyi Hauweihez hasonló telefont rendelni...

(#189) ksanc


ksanc
őstag

Nem tudom, volt-e már szó róla, de akkor most jöjjön egy józan ellenvélemény és útmutató :)
Először is több tucat terméket rendeltem már a wishről, probléma nélkül, igaz, nem ész nélkül kattingatva. Fogyasztói társadalom+demokrácia, ami azt jelenti, hogy bárkinek joga van hülyének lenni, meg hülyének nézni bárkit. Lehet hőzöngeni, ez van.
Kicsit olvasgatni kellene és mindjárt kiderülne, hogy a 150 Ft-os cuccok, egyetlen vásárlónak elérhetőek, mégpedig az aznapi első, teljesen feldolgozott rendelést teljesítőnek, aminek az esélye kb. mint a lottó 5-ös, tehát aki erre hajt, annak kb. annyi esze is van... De visszatérítik a 150 Ft-ot...
Ami lényeges: műszaki cikket nem vásárolunk 100+ eladási mennyiség alatti eladótól (minden hirdetés alján ott van a szám), tabletet, telefont meg úgy 1000+ alatt nem.
Aztán el kell olvasni a véleményeket, ami jelentéktelen eladási mennyiségnél gyakorlatilag eleve nincs, tehát felejtős. Sok véleménynél is tökmindegy, mennyi 5 és 4 csillagos értékelés van, az 1 csillagosokat kell nézni, tuti lesz olyan, aki kifejti, hogy mi a valóság. Lehet megint továbblépni.
És talán a legfontosabb: a saját érdekünk, hogy ne legyünk síkhülyék. Valamennyire képben kell lenni annak valós értékével, amit venni akarunk. 20ezeré' SEHOL a világon nem létezik 6-8-12 magos processzor 256 GB tárhellyel. Ennyiért bármilyen csilivili hirdetésre kb. 1 GB ramot, 4 magos hulladék procit és 16GB tárhelyet kapunk. Bár ha jobban is értünk hozzá, tényleg jóval olcsóbban juthatunk működő kütyühöz az itthoni áraknál.
Aztán átverős oldalaknál nincs valódi vélemény, itt van.
Szóval ez az átverés része.
Ami viszont nagyon pozitív: ügyfélszolgálat. Nagyobbrészt automata, de kiválóan működik, a magyarsága kenterbe veri a haza ügyfélszolgálatok jó részét is. Eleinte angolul írtam, akkor is magyarul kaptam választ. Ha nem azt kapod, amit rendeltél és ezt normálisan leírod, fotókkal, akkor nekem még nem volt olyan, hogy ne kaptam volna vissza a pénzt. Igaz, általában én wish cash-ban kérem, az azonnal megjelenik, az utalásra várni kell pár napot.
Ha nem érkezik meg az áru az ígért időpontig plusz kb. két hét, akkor szintén szó nélkül visszatérítenek. Így lett ingyen egészen használható drónom például :) De kamu hirdetésből lett ingyen autós kamerám is, ami annak ugyan tényleg használhatatlan, de másra jó :D
De ha már fikázni kell, ott a lightinthebox pl., ott aztán lesheted a visszatérítést...
Az viszont tény, hogy egy ideje megszűnt az ingyenes küldés, annak a költsége a termék ára. A COVID itt is működik.
Röviden ennyi.
És hogy ezt hogyan engedhetik? Há' mé' nem tesz ez ellen valaki valamit? Hát ez borzasztó, így átverni szegény egyszerű embert! Hát pontosan úgy engedhetik, ahogyan nagyban is: átb***nak a szolgáltatók, akik teljesen törvényesen azt számláznak, amit akarnak, persze a kormányokkal pusziban. Átb***nak a telefongyártók, autógyártók, márkás gyártók, akik az emberi kapzsiságot, irigységet, hiúságot, kisebbrendűségi komplexusokat kihasználva adnak el neked brutálisan túlárazott termékeket. Átb***nak a kormányok, amiknek már régóta nem érdeke, hogy mindenkinek jó legyen. És lehetne folytatni a sort a végtelenségig.
De.
Lehet csinálni máshogyan is, de az a nehezebb út...

[ Szerkesztve ]

(#190) cappa72 válasza ksanc (#189) üzenetére


cappa72
nagyúr

Á, régi dual-sim motoros. :C fórumtárs.
És nagyon jó summa

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191) rvgy75 válasza NoMagix (#10) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Egy pár ezer forintos telonál azért elmegy. De így ránézésre a több 100 ezres szifon 8nak sztem rosszabb volt a kijelző előlap aránya .

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#192) szmájli


szmájli
friss újonc

Köszönöm a cikket, ilyenre nagyobb szükség van mint a népszerű márkák készülékeiről szólóknak. A gyerekeknek ilyet vegyenek a szülők, hogy ne váljanak függővé.

(#193) pdr755 válasza vakablak93 (#151) üzenetére


pdr755
tag

Nem értek a biciglikhez, de a cikkben szereplő jármű eladója legalább nem ígéri, hogy ez ugyanazt tudja mint Tadej Pogacar versenykerékpárja a Tour-on, de csak 15 ezer forintba kerül :D

(#194) Ronyn


Ronyn
senior tag

... és akkor - ezek szerint - nem kap plecsnit?...

Ego sum... Ronyn 🧔

(#195) cappa72 válasza Ronyn (#194) üzenetére


cappa72
nagyúr

Már megelőlegezték neki. :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#196) Upo


Upo
addikt

A videót megnéztem, a cikket még nem olvastam, de az is meglesz. Nekem nagyon hiányzott, az android verziónál biztos hogy rögtön előhoztam volna az easter egg-et. Nagyon kiváncsi lettem volna hogy az eredeti kitkat maradt, vagy lehamisították a 10-est.
Megnézném belülről is, és lehet hogy valami rendes 6572 rommal jobban pörögne.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#197) elmo


elmo
aktív tag

Kösz a tesztet, élvezet volt olvasni. Videókat nem szoktam megnézni, de szerencsére most kivételt tettem és megérte. Két részt emelnék ki, ami a terméket messzemenően jellemzi:

"Minden, ami egy telefonban sz*r lehet, az ebben sz*r is."
"hitvány, selejtes, satnya f*s"

Pacsi! :D

(#198) Bog válasza Upo (#196) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hamis az is, megnéztem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#199) cappa72 válasza Bog (#198) üzenetére


cappa72
nagyúr

Factory reset után is megmarad a jelenlegi SW?
(mielőtt ilyet csinálnál, ments - ha van kedved ;] )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#200) aprokaroka87 válasza Bog (#198) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ez már az a szint amikor, még a jó öreg Mediatek 6572 és Android 4.4-et is megszégyenítik :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.