Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Postas99


Postas99
senior tag

Bog istEN VAGY!
Jó volt olvasni minden mondatodat.... Zseniális...!! :C
Nagyon köszönöm a sírva röhögős bemutatót. A video pedig ROTFL...

Nem csak a céget kéne beszántani, de magát a wish és a hasonló piacterket is... az ismerőseim az induláskor még rendelgettek dolgokat (kutya ruha, zokni, mosó zsák, egyéb haszontalan sz@rok - ilyeneket nem innen rendelünk, úgy igazán semmit sem) rájöttek, hogy inkább hagyják mert minden egy hulladék volt amit vettek... mivel angolul nem tudnak ezért buktak mindent..

A kis gyerek mondóka jutott az eszembe:
'Tercsi, Fercsi, Kata, Klára és valahány név a naptába. a wishről az árut megkívánva 3000-ért házhosz szállítva.. amit vettél ha kipróbálod menten a kukába kívánod.. mert
aki vesz mérges lesz, aki nem vesz pénzes lesz"

(#102) moleculez


moleculez
veterán

Ezt az ujjlenyomat olvasót túlgondolkodták, 8 évvel ezelőtt már LE LEHETETT TÖLTENI :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#103) dragonfx


dragonfx
veterán

Uristen ez wish egy hulladek.eddig is tudtam.
De ilyen atverest.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#104) janeszgol válasza gippazoid (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet hogy igazad van. Ők sokkal változatosabban öltözködnek, és mindent cserélnek. Mi férfiak egy órát 10 évig hordunk, ők azt is szeretik cserélni sűrűn. Igaz sokkal olcsóbbakat vesznek maguknak. Kedden felveszik a pirosát (márka mindegy), kedden a zöldet, szerdán a kéket stb.
Ékszert is sokkal tovább hordunk, ők meg cserélik heti, vagy napi szinten.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#105) joey04


joey04
titán

Egyet nem lehet elvitatni: izgalmasabb tesztet lehet belőle írni, mint a rendes készülékekből.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) Luck Dragon

Te jó ég , katasztrofális.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#107) gippazoid válasza janeszgol (#104) üzenetére


gippazoid
senior tag

Asszony már rendelt ali-ról 3-4 órát, aztán meg is magyarázta nekem hogy teljesen lényegtelen hogy pontos-e, az sem baj ha nem működik mert nem azért kell! Csak megy a ruhához. Szóval számomra értelmetlen kacat, egy karkötő pótlék. De legalább nem ékszer árban adják... :D

Gippazoid Novelties Inc.

(#108) beastars válasza cappa72 (#87) üzenetére


beastars
tag

De sajnos az. A termékek nagy része, hasonlo mint ez. Ugyan az a szitu. Ott is mese szép , renderelt kép vagy video meg a zseniálisan árazazott vevő csalogato áruk, aztan ugye jön a valoság. Ami meg ténylegesen igaz termék, az meg ugyan azon áron kaphato mint ide haza. Max par ezres a eltérés de a gari meg a vám + a utaztatàs miatt még nem is beszéltünk. Jó igaz van olyan hogy egy két terméketl látok jó áron . A Huawei gt 2 pronál láttam hogy kb 80000 ft lett volna ha ott veszem mig idehaza picivel 100 felet volt. Viszont megint ott van Murphy törvénye. Vám , gari...

[ Szerkesztve ]

(#109) S e t h válasza pirosmajom (#95) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ahhoz nyilván nagyobb magabiztosság szükségeltetik, hogy önelégülten egy nem létező szabályra hivatkozzunk.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#111) oriic válasza Mr Anderson (#110) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A mi?:D

Live-Die-Respawn

(#112) swayze válasza Graphics (#39) üzenetére


swayze
tag

Ezért a felfogásért tart itt a világ (migráció fogadjuk be szegényeket és ne a náluk lévő problémát oldjuk meg, háborúk felszámolásával). Mi magyarok is ezért tartunk itt (30 éve lopnak minket a politikusok és teszik tönkre az életünket még is mindig gazdagon távoznak). Oké a cikkben csak egy termékről van szó meg egy weboldalról, de akkor mit tennél azokkal akik (közvetetten az adódat zsebre teszik, ezért több 100-an halnak meg a kórházakba az ellátás hiánya miatt meg családok szegényednek el, stb stb) Ők akkor éljenek gazdagon békébe ahogy eddig is tették ez most akkor így jó ahogy van??? Igenis van olyan amikor az ember már nem érdemli meg az életet, mert ő maga már sokkal többét tönkre tette azzal, hogy se jelleme, se gerince!

(#113) pirosmajom


pirosmajom
csendes tag

Ténymegállapítás volt, semmiféle szabályra nem hivatkoztam. Nem kell prejudikálni, köszi!

(#114) SkyLine3000 válasza janeszgol (#59) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ilyen videókat bármikor megnéznék még. :) Meg itt látszanak igazán az olyan dolgok/reakciók, amik leírva nem. Jó volt a videó, nincs vele gond. Persze, vannak ettől profibbak, de a lényeg átjött. :D

(#115) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Az utóbbi idők legjobb tesztje volt!
Vigyorogva olvastam végig!
Köszi Bog! :)

Minden szavam magánvélemény!

(#116) m1lan válasza swayze (#112) üzenetére


m1lan
őstag

És ez most milyen tekintetben kapcsolódik a Hauwei m40 készülékhez? :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#117) dragonfx válasza beastars (#108) üzenetére


dragonfx
veterán

persze hulladék mind.
én is 2x beszívtam.szerencsére kis értékben.el is engedtem.
nem azt mondom bele lehet futni ilyenbe ali.n ebayen is.de kisebb az esély.
pedig sokat gondolkodtam már rendelek 30-40e.s telot mondvan noname.t mert a spec. alapján faxa.de mindig utolso pillanatba eszembe jutnak az ilyen példák.és azt mondom legyen inkább 2x annyi de tudom van márka gari biztonság.

én is rendeltem most ali.rol 5$os okosorát :)) :DD . hát olyan is.fos hulladék.tanulopénz.dísznek jo.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#118) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Segítek:

Minden szavam magánvélemény!

(#119) ttt1


ttt1
őstag

Sajnos a mobilarena sem a régi. Kimarad a tesztből az éjszakai felvétel, így ennek hiányában nem merem bevállalni a telefont ... :))

(#120) hekmi


hekmi
tag

Számomra egy kicsit azért elszomorító, hogy mennyien nem fogják fel a valódi problémát a Wishsel és az ilyen termékekkel. A cikket olvasva vicces és felháborító is egyben, hogy létezhet ilyen webshop ilyen termékekkel, amiknek az előállítása is környezetszennyezés, aztán meg ha rájön a felhasználó, hogy gagyit, dobja ki a kukába, ami különösen az ilyen elektronikai cuccok esetében megint csak környezetszennyezés.
A cikkhez pedig: tetszett és legalább ha már néhány laikus idetalál, már megérte megírni.
Talán az EU-nak is illene elgondolkoznia, hogy a hasonló oldalakat szankcionálni kellene...

[ Szerkesztve ]

(#121) Benetnes


Benetnes
tag

Az fasza kalács
Azok a képek jesszusom, mintha egy crt monitorról fényképezted volna egy Ericsson t68-al. Igazi időutazás.....
A napokban volt a kezemben egy LG Gt540 de már attól is kiborultam, egy ilyet elképzelni sem tudok.
Ezekért kéne bűntetni Kínát, gyakorlatilag szemetet gyártanak és mindezt ingyen teszik miután visszakéred a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#122) oriic válasza ttt1 (#119) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem keszult, csak Bog elfelejtette gondolom. Tessek:

;]

Live-Die-Respawn

(#123) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Azért én megjegyezném a Wish védelmében hogy baromi korrektek, ha nem vagy elégedett a termékkel. Bármi van, az appon keresztül 2 pillanat visszakérni a pénzedet.
- Rendeltem egy SNES klónt, a kontrolleren valamiért a gombkiosztás fel volt cserélve, így kvázi használhatatlan, reklamáltam, másnap már a számlámon volt a pénz. (igaz én paypallal fizettem)
- Rendeltem maszkot, vászonképet, az jött ami a képen volt és ha a várható szállítási határidőig nem érkezett meg a termék, 1 kattintás a kommunikáció egy botal, majd még kettő és már vissza is kaptad a pénzedet, függetlenül attól hogy valaha megérkezik e vagy sem.

(#124) zzola válasza oriic (#122) üzenetére


zzola
félisten

:DD

(#125) Juhaszatti válasza beastars (#108) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem nem egészen. Alin több tucat rendelésem van már, családtagoknak is van hogy rendelek, eddig mindig azt kaptuk amit vártunk.
Egy power bankot leszámítva, ami ugyan úgy néz ki mint a képeken, tökéletesen használható is, de a valóságban kb fele lehet a kapacitása, mint a megadott.. :))
De power bankból is ez már a 4. volt, a korábbiakkal nem volt probléma. Persze hozzá kell tenni, hogy csupa apróságot rendelünk csak onnan, 6-7 ezernél drágább szerintem még nem volt.
A Wish viszont tabu, onnan soha semmit.

[ Szerkesztve ]

(#126) GreatL válasza Baggins86 (#123) üzenetére


GreatL
őstag

És a többi hülye aki nem kéri vissza a pénzt az meg szponzorálja a csalást. Nem nevezném korrektnek sem a wish-t, sem a többi ilyen izét ami nem túl értelmes emberekből meríti a közönségét. Röhejesek az agitáló videók is a Face-n, ordas nagy kamu mindegyik.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#127) gbors válasza hekmi (#120) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem ezeknek a termékeknek abban a formában, ahogy gondolod, nincs előállítása, ami szennyezné a környezetet. Ha a telefonban 7 éves hardver van, akkor sanszos, hogy 5-7 éve valamiért talonban maradt, vagy QA processzen bukott és kidobás helyett félrerakott cuccot vett meg valaki olcsón / ingyen, kicsit hegesztette a software-t, aztán eladja óccsón, teljesen arcátlanul behazudott specekkel. Szóval a környezeti probléma önmagában létezik, de nem azért van, mert valaki megálmodta és "felépítette" a Hauwei "márkát".

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#128) Alert89


Alert89
tag

Még több ilyen tesztet! :D

(#129) PirosHello


PirosHello
senior tag

Köszi az élvezetes tesztet. Nagyon objektív volt, semmi "előítélet" a termékkel szemben :D :D Szerintem értékben azt kaptátok, amennyit fizettetek érte :B Kár, hogy használhatatlan. A ferdeszeműek sajnos mesterei az átverésnek (is)...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#130) Ixion77


Ixion77
őstag

Most miért a telefont kell szidni ha valakinek olyan nagy a feje hogy alig fér bele az előlapi kamera képébe? :))

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#131) -szabi-


-szabi-
őstag

Jó a cikk, sokat mosolyogtam.

(#132) elfelejtette válasza oriic (#122) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elfelejtette?! ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#133) Marchocias


Marchocias
friss újonc

Mondjuk nem is nagyon értem, hogy ki az aki műszaki cikket vásárol a wishről vagy aliexpressről, mit gondoltatok mi fog érkezni 14 ezer forintért, piac vezető csúcs készülék?...igazából nem tudom mit vártatok?! Szóval az hogy fikázva van a wish vagy az aliexpress tulajdonképpen annyi értelme van mint ahogy megvettétek onnan azt a telefont. :C :C

(#134) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem is terveztem megvenni.. :D

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#135) oriic válasza elfelejtette (#132) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nyilvan";]

Live-Die-Respawn

(#136) Robitrix


Robitrix
senior tag

nem olvastam végig a cikket se simán kitalálom. a felsorolt paraméterek 150%-a közelében se volt a a beígérteknek.
Jártam már így a WISH-en. Csak tablettel. Én is belefutottam egy igen kecsegtető ajánlat, ahol igértek minden szép és jót benne 30 valahány ezrért. Na kifizettem és megrendeltem. meg is érkezett. Kívülről pont olyan volt, mint a képen. Na de belül ég a és föld a realitás és az igéret. Ami csak létezik paraméter egy tablet esetében gyakorlatilag mind meg se közelítette a leirásban szereplőket. Kijelző felbontás, RAM, háttértár, a cpu se órajelben se tipusban a közelében nem járt régi 4 magos(8 helyett) volt benne olyan amit 7-8 évvel korábbi gagyi 15-20 ezerért kapható tabletekben volt. Egy dolog volt a leirásban korekt a kijelző átmérője. De még a wifi se üzemelt rajta. Mivel volt benne sim kártya betettem és neki álltam felfrissíteni. a net nem ismerte az állítólag 8.0-s androidos eszközre semmi nem akart felmenni. Na ekkor álltam neki alaposakban belenézni. Bár a rendszer kiirása szerint egy 8.0-ás volt a valóságban kiderült hogy egy 4.4-es verziójú KitKat van benne. Egy 6-7 éves rendszert mókoltak meg úgy, ha lekéri k a paramétereit hazudja azt, hogy ő egy 8.0-as verzió. Kicsit gyanús volt azért, hogy bár 8 GB RAMnak volt hazudva csak minuz 7 GB-ot sikerült kiirni a RAM méretre. :) Na ná mert igaziból 1 GB RAM volt benne. :) Na neki eresztettem persze minden féle teszt programot, amik azért közöltek minden szemétséget, ami nem volt igaz a gépben. Na ezért szépen lementettem minden adatot képernyő képet a tesztek által mutatott valódi adatokat és elküldtem a WISH-nek az egyértelmű átbaszás tényét. Na 1-2 nap múlva jelentkeztek is a panaszra. kértek még 1-2 adatot, azt is elküldtem. majd úgy 1 hét után korrektül az utolsó fillérig visszautalták a vétel árat. Még a trágya eszközt se kérték vissza. Azóta is ott porosodik a dobozában a szekrény tetején.
A Wish nem árul ő a szolgáltató felület és garanciát is vállalnak korregktül ha náluk valami kereskedő átbassza az ügyfelet. Ezen tapasztalatom szerint állják is az igéretüket. Aztán gondolom kamatostul leverik valamilyen módon a kereskedőn. Akit talán ki is basznak a wishtől gondolom túl sok vevő panasz után. Aki persze 2 hét múlva új néven regisztrál a wishez és ugyan úgy bassza át az ügyfeleket, mint korábban. Amig újra ki nem basszák onnan és akkor kezdődik minden elöről. :) Egyértelmű a megmanipulált rendszer paraméterek alapján, hogy ez egy a tudatos vevő átbasszásra készitett gagyi eszköz.

(#138) Graphics válasza Mr Anderson (#110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem rendeltél még Aliexpressről?

:D Hát nem fogsz infarktust kapni... Ugyanaz, mintha ebay-ről és társairól rendelnél.. Na persze nem wish-ről...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139) oriic válasza Mr Anderson (#137) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt irtad:

"Dehát olcsó,meg minden.... És a garancia?"

Poenbol irtam a garanciara hogy "Mi?"

Mert az ugye lenyegeben nincs gondolom, max ker az ember refundot.

Live-Die-Respawn

(#140) lócitrom


lócitrom
őstag

ha olyan fostos képminőséggel csinálna videót, ahogy képet magasabb fps-t elérne még el is lehetne adni hordozható VHS kamerának. majdnem komoly piaci részt töltöttek volna fel, de csak majdnem. talán a következő széria... :D

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#141) Robitrix válasza Robitrix (#136) üzenetére


Robitrix
senior tag

Amúgy eleinte gyanakodtam azért. A beígért eszköz simán volt a 150-250 ezer körüli eszközök tudásában. Kételkedtem, hogy azt valóban odaadná valaki 36 ezerért. Aztán legyürt az eredendő mohóság... hátha... :)
a tények azért azt mutatják, hogy csodák azért nincsenek. Senki nem olyan jószívű, hogy 5-10-szer olcsóbban odaadjon valamit.
A másik talán hibám, hogy bedölök a 7000-erért 2 darab 1-2 TB-os pendrive trükknek. :)
Az nyilván való, hogy a kapott pendrive.nak köze sincsen a USB 3-hoz. Hiába halványkék műanyag van a csatlakozónál. :) A sebesség adatok egy igen csak lassú 2.0 elektronikára utalnak. (talán ezért is olcsó) Persze azt se tudom, hogy a mutatott(extfat) méret igaz-e. egy normális formázás után derülne ki mennyi az a méret igaziból. :) De soha nem vettem a fáradságot, hogy rászánjak egy napot a formázással ezzel a sebességgel, ha tényleg 2 TB-os. Pár 10 GB-ot kíváncsiságból másoltam rá és a gagyi sebességet leszámítva hibátlanul rávitte. Így vélhetően 64 GB lehet a 1-2 TB-osnak eladott igen csak olcsó pendrive-ban is. Mivel egy 1 TB-os pendrive ára valahol az 50 ezer forint körül indulnak fel egész 210 ezerig vannak kétségeim, hogy odaadnak 4000-ért egy 2 TB-ost... :) Majd egyszer ha marha sok időm lesz tényleg megformázom... :)

(#142) Graphics válasza Robitrix (#141) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk nem értem ennek hogy lehet bedőlni, egyértelműen kamu... :U

LEhet formázgatni, de közelbe se lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#144) atike válasza Robitrix (#141) üzenetére


atike
nagyúr

"Aztán legyürt az eredendő mohóság... hátha..."

Erre alapoznak.

Pedig tele van a net azzal, hogy mekkora butaság bedőlni az ilyeneknek....

(#145) Jakesz


Jakesz
őstag

Nagyon érdekes volt ezt a tesztet olvasni és nézni. Volt egy kiadós nosztalgikus feelingje is a régi android rendszert látva. De még érdekesebb azt látni, hogy bizonyos cégek a pofátlanság határát mennyire kitolják, de még szomorúbb, hogy ezt jogilag megtehetik.

(#146) DJGABI válasza Robitrix (#136) üzenetére


DJGABI
addikt

ebay topicban volt kolléga aki esküdözött hogy ő tényleg 10/512GB, 2560*1600 IPS kijelzős tabletet kapott valami 30 alatt. Találtam róla review képet, hát a kijelzője betekintési szöge kb hasonló volt mint a cikkben lévő hauweinek :DDD [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#147) gippazoid válasza Benetnes (#121) üzenetére


gippazoid
senior tag

A t68 jobb képeket csinált.

Gippazoid Novelties Inc.

(#148) cappa72 válasza DJGABI (#146) üzenetére


cappa72
nagyúr

Teccett' a linken olvasható cucc ;] !

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#149) dionaea válasza cinemazealot (#96) üzenetére


dionaea
őstag

(#150) atike válasza dionaea (#149) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Milyen igaz, bár a kivétel csak a szabályt erősíti... :)

(Samsung EKG)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.