Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Felesbandi válasza da. (#63) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Azt birom, hogy jonnek allandoan a kornyezet tudatossaggal, hogy ez mennyire szennyezo. Megneznem, kozuluk hanyan ulnek autoba gyalog 15 perces tavokert.

Amugy meg engem egyaltalan nem erdekel, hogy lesz belole penz, amig tudom, hogy penz lesz belole. Sokkal nagyobb lelkiismereti kerdes lehetne, hogy sok vallalat, akiknek a termeikeit vesszuk, hogyan allitjak elo a termekeket (gyerekmunka, stb.). De persze ott nem szamit a "hogyan", csak a vegeredmeny. Egyiknel a penz a vegeredmeny, a masiknal a penzzel megveheto termek.

Erdekes modon ezek az elvek csak akkor jonnek eloterbe es lesz sulyuk, ha a 4k 120FPS-es kockulas akadalyozva van.

Gyanitom, sokakat az zavar leginkabb, hogy nem szalltak be idoben, lemaradtak a nagy penzekrol es mar tul kesoinek tunik a belepes a banyaszatba. Engem is zavar, hogy nem kezdtem el nyomatni 5-6 evvel ezelott.

Meg ilyeneket is hallok idonkent, hogy a banyaszoknak derogal a munka. A hardverre vajon hogyan szedtek ossze a penzt? Mig az ember dolgozik, a rigek tok jol vissza tudjak termelni a sajat arukat meg hozza a profitot.
Ha most akarnek venni eros es draga kartyat jatekra, visszabanyasznam az arat a kartyanak es le lenne tudva a problema.

(#152) Felesbandi válasza #32839680 (#66) üzenetére


Felesbandi
senior tag

WC papir, liszt, stb. inkabb az alapveto szukseglet kategoriaba tartozik. A videojatekozas nem.

Aki meg megveszi a "gamer" VGA-t, arra hasznalja, amire akarja, szive joga eldonteni, mit akar kezdeni vele.

Amugy tobb helyen is mondtak, hogy PS5-bol tobbet adtak el ezidaig, mint PS4-bol ugyanennyi idovel a megjelenes utan. Megis keszlet hiany van. Azon is banyasznak mar netan, vagy tenyleg megnott az igeny a kockulasra a bezartsag alatt es ezert lett tul nagy a kereslet?

(#153) floatr válasza Felesbandi (#152) üzenetére


floatr
veterán

Mert kábé ennyit látsz a dologból, a PC alkatrész és gaming ipar meg üdvözöl. A szoftveres támogatás drágulása miatt a szolgáltatásokon keresztül lesz emiatt még infláció is. De budipapír lesz, örülhet mindenki.

(#155) NomadND1 válasza BaLee (#150) üzenetére


NomadND1
senior tag

Néha gyorsabb vagyok mint a mobil :D Igen, év akart lenni.

Ha robban remélem úgy teszi, hogy utána senki se látja ;] De az idő majd eldönti ki tippelt jobban ;)

(#156) #49155328 válasza NomadND1 (#147) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jajaja. :C

Mindeközben:

:B

(#157) floatr válasza #49155328 (#156) üzenetére


floatr
veterán

Tegnap azért jó kis vérengzés volt, vaskos összegek cseréltek gazdát

(#158) #49155328 válasza floatr (#157) üzenetére


#49155328
törölt tag

Kezdődik ma is ahogy nézem. :(

(#159) floatr válasza #49155328 (#158) üzenetére


floatr
veterán

Szép... na ezért játszom inkább RDR2-vel, mint a megtakarításommal.
Nem leszek milliárdos, de hajléktalan sem.

(#160) #49155328 válasza floatr (#159) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ha nem is akarsz cryptózni, akkor stabil coin és évi 12% a kamat. Biztonságos és mégis több mint a banki kamat. ;)

(#161) floatr válasza #49155328 (#160) üzenetére


floatr
veterán

Akkor inkább már tech részvénycsomag

(#162) Chaser válasza Felesbandi (#152) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, nagy a kereslet
aminek pedig részint - sztem erősen - oka a vga piac kvázi megszűnése/ a vga-kirreális drágulása
egyik hozza magával a másikat
lassan sima gtx 1650-ek olyan ársávba kerülnek, nemhogy kijön az árukból kényelmesen egy series s és még marad is zseton, de ha így haladunk msrp áras series x/ps5 is futja belőle - más történet melyik bolt hogy árazza a konzolokat -
de a konzolok nem bányába kerülnek ( :
persze arra használja az eszközt a vásárló amire akarja, azzal nincs gond
ketté is törheti, rá is sz@rhat, az övé
de ameddig a kapacitást gamerekra szabják, addig a kedves bányász az aki hiányt generál
és miközben "dolgozik", mások 'opnak miatta - nagyn leegyszerűsítve mások kárán keres pénzt -
és a részvételével ő is generálja a drágulást
de azért látom hány "bányász" panaszkodik milyen drágák a vga-k meg a kw-os tápok ;] - és persze utóbbi is a chipek hiánya miatt drágult meg :)) -

szerk:
a szénbányákban egy kis terápia a "bányászoknak" azért esélyesen csökkentené a "bányászást"
4 vga-t fizet - 4 évet lehúzhat egy valódi bányában akcióban ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) updog válasza Felesbandi (#151) üzenetére


updog
senior tag

Jajj.

"Azt birom, hogy jonnek allandoan a kornyezet tudatossaggal, hogy ez mennyire szennyezo. Megneznem, kozuluk hanyan ulnek autoba gyalog 15 perces tavokert."

Megnézheted, de semmilyen összefüggésben nincs a témával, 0 értelme volt ezt felhozni érvként, semmire nem mentség vagy indok. Én is utálom az (indokolatlan) autósokat BTW.

"De persze ott nem szamit a "hogyan", csak a vegeredmeny"

És..?

"Erdekes modon ezek az elvek csak akkor jonnek eloterbe es lesz sulyuk, ha a 4k 120FPS-es kockulas akadalyozva van."

Ferdítésből jeles.

"Gyanitom, sokakat az zavar leginkabb, hogy nem szalltak be idoben, lemaradtak a nagy penzekrol es mar tul kesoinek tunik a belepes a banyaszatba. Engem is zavar, hogy nem kezdtem el nyomatni 5-6 evvel ezelott."

Nagyon remélem hogy ezt nem gondolod komolyan, mert akkor komoly bajok vannak. Van az egészséges szarkazmus/álmodozás hogy pedig nem is lett volna nehéz eltalálni 5 számot 90-ből, amit remélhetőleg két perc múlva elfelejt az ember, de ha valakit ez komolyan elkezd zavarni, abból nagyon csúnya dolgok sülhetnek ki.

"Ha most akarnek venni eros es draga kartyat jatekra, visszabanyasznam az arat a kartyanak es le lenne tudva a problema" :W hogy ez nem jutott eszembe se nekem, se millió más elégedetlenkedőnek. Vagy.... csak nem akarunk az általunk elítélt probléma részei lenni?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#164) mephi666 válasza updog (#163) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a bitcoin olyan, mintha valaki azért adna neked gazdálkodj okosan-ból kiszedett játékpénzeket, ha csak járatnád a kocsid az udvaron :D és az így kapott játékpénzeket egyik nap 1:1 váltanák valós forintra, amiből vehetsz kiflit a boltban, utána 1 órával viszont 500000:1 menne már a váltás, ha olyat gondolnak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165) Chaser válasza mephi666 (#164) üzenetére


Chaser
titán

ezt jól összefoglaltad :R ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#166) lezso6 válasza mephi666 (#164) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. A többi pénz is kb játékpénz, bizalom alapon működik. A kriptovalutával jelenleg az a legnagyobb baj, hogy mivel kurva drága a fenntartása, ezért fizetni is kurva drága vele. Jelenleg átlagosan 5-10ezer forint egy tranzakció (ETH, BTC), akármennyit pénzt küldesz. :D Magyarul pont az eredeti céljára nem éri meg használni, csak nagyobb tranzakcióknál (több százezer forint felett).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#167) Ezekiell válasza lezso6 (#166) üzenetére


Ezekiell
veterán

A többi pénz is kb játékpénz, bizalom alapon működik.

De azok mögött azért van valami apróság, ilyen GDP meg nemzeti bankok meg hasonlók, amik miatt lehet bízni bennük, hogy használhatók lesznek :) A kriptovaluták mögött mi is van ugyanígy?

A kriptovalutával jelenleg az a legnagyobb baj, hogy mivel kurva drága a fenntartása, fizetni is kurva drága vele.
Ha a másik sok legnagyobb baj-t ignorálod, akkor persze, ez a legnagyobb :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#168) mephi666 válasza lezso6 (#166) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja csak az nem mindegy, hogy a bizalomnak mi az alapja: egy ország gazdasági helyzete, ami mögött gyártó/szolgáltató/stb cégek vannak és tényleges termékek/szolgáltatások... vagy az, hogy melyik nagyember épp mit böfög, vagy fingik :D ...az alvilág viszont biztos előszeretettel használja pénzmosásra... lehet hogy buknak kicsit rajta, de hát mindennek van költsége... és ha ezzel "legalizálják", országok közt mozgatják a pénzeiket, teljesen jó nekik... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#169) lezso6 válasza Ezekiell (#167) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, a fiat mögött egy jegybank, de az csak szabályoz, nem garantál (hisz nincs már aranyfedezet), alapvetően ugyanúgy a bizalomtól függ, hisz a papírpénznek ugyanúgy nincs értéke, ahogy egy bithalmaznak. Ergo játékpénz.

Szerintem ha egy eszköz pont az eredeti céljára nem használható, akkor az a legnagyobb baj, hisz ez azt jelenti, hogy objektíve értelmét vesztette. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#170) #49155328 válasza lezso6 (#166) üzenetére


#49155328
törölt tag

Más coinban kell utalni. https://www.zilliqa.com/ Pár forint az utalás.

(#171) Ezekiell válasza lezso6 (#169) üzenetére


Ezekiell
veterán

De a szabályozás pont annyi, ami nincs a kriptok mögött. Már csak önmagában ez elég (és ezen kívül még ott van az adott ország politikai/gazdasági sülya is a pénze mögött). Szóval játékpénznek nem hívhatóak a fiatok, a játékpénz az a kripto :) Értem, hogy a kriptosok szeretnek ilyen ekvivalenciát vonni, és a fiatot lenézni, de attól még nem igaz. (ez nem ellened szól, csak általános megfigyelés)

A kripto meg nem itt vesztette értelmét sztem, de egyetértek hogy ez is gond vele :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#172) lezso6 válasza mephi666 (#168) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"az alvilág viszont biztos előszeretettel használja pénzmosásra"

Ez is csak addig működik, amíg nem tudják meg a tárcaszámot. Ez szerintem tök vicc a kriptóban, hisz ha valakinek tudod a tárcaszámát, akkor az összes tranzakcióját meg tudod ismerni, azaz hogy mikor kivel milyen pénzforgalma volt meg hogy mennyi pénze van. Azért ez is khm.

Most gondolj bele, ez olyan, mint ha valakinek tudnád a bankszámlaszámát, akkor onnantól kezdve azt is tudnád, hogy mennyi pénze van és milyen más bankszámlaszámokkal üzletet, mennyit és mikor.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#173) updog válasza #49155328 (#170) üzenetére


updog
senior tag

Akartam egyet ironizálni de komolyan érdekel. BTCZIL átváltás nem ugyanolyan tranzakció ami (sok) pénzbe kerül?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#174) #49155328 válasza updog (#173) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem.

(#175) Chaser válasza Ezekiell (#167) üzenetére


Chaser
titán

hát most éppen muszkli
jah már nem
lehet holnap igen ( :
a hülyeség és kapzsiság van mögötte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) lezso6 válasza Ezekiell (#171) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze. Nem is akarom összemosni a kettőt. Csak arról van szó, hogy a játékpénz mivoltjukban nem különböznek, egyik mögött sincs valódi érték. Ezt nem szabad összekeverni azzal, hogy te szubjektíve mekkora értéket látsz mögötte, meg mekkorát maga a piac.

De ez megint a te szubjektív véleményed. :D Én az objektívről beszéltem. A legnagyobb kriptohívő is cseszheti, ha mocskos drága a tranzakciós díj. Ez tény, nem vélemény kérdése. Az én véleményem csupán az, hogy amit az #169 utolsójában írtam. A több problémája ellenére, még arra sem igazán használható amire kitalálták.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#177) mephi666 válasza lezso6 (#176) üzenetére


mephi666
nagyúr

ponthogy valódi pénznél van mögötte érték :) már rég elmúltak azok az idők, amikor a pénz értékét a benne megtalálható nemesfémek adták... igaz, hogy a mostani pénz csak 1 olcsó papír, vagy érme, viszont nemzetközileg elfogadott és értéket képvisel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#178) lezso6 válasza mephi666 (#177) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a bizalom definíciója, hogy "elfogadott, és értéket képvisel". :D Érték mögötte akkor lenne, ha nemesfémre válthatnád. Csupán ebből a szempontból NINCS különbség a kripto és a fiat között. Viszont ezen a szemponton belül a fiat iránt (általában) sokkal-sokkal nagyobb a bizalom, mint crypto-ért.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#179) #49155328


#49155328
törölt tag

Ez tessék megnézni, érdemes minden hitetlennek.
Azután egy kicsit elgondolkodni. ;)

https://youtu.be/SJ-oLPjRLf8

[ Szerkesztve ]

(#180) tha_answer válasza #49155328 (#179) üzenetére


tha_answer
őstag

megegyszer. a btcnek minden eselye megvan elvenni a politikatol a hatalmat. mihelyst veszelyesnek erzik az allamok, micimackotol kezdve az utolso shithole helyig tesznek rola h a veszely megszunjon.

a nagy truvaj az hogy pont elotte kiszallni. de hogy ez 50k, 100k, 1M az a millio csillio dollaros kerdes.

(#181) #49155328 válasza tha_answer (#180) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sikerült végignézni úgy látom! :C :N

(#182) tha_answer válasza #49155328 (#181) üzenetére


tha_answer
őstag

remelem sikerult felfogni h a munkat nem uszod meg :C
abbol a kisemberbol lett milliomos melo nelkul gyorsan aki ki bir szallni tobbszazszoros, tobbezerszeres novekmennyel.
parmilliobol nem a 20xoros novekedesbol lesz milliardok.

btc az elejen, ripple 2017ben, most meg dogecoin, 330xoros megterules honapok alatt. ennyikeh. :DD

[ Szerkesztve ]

(#184) updog válasza #49155328 (#179) üzenetére


updog
senior tag

Én elkezdtem, áttekerve nagyjából 10 percet bírtam ki belőle, de baromi irritáló az a mackófelsős fazon, az eredeti videó meg semmi másról nem szól (ennyi alapján legalábbis ezt szűrtem le), mint a klasszikus (bullshit) hogy a múlttal megindoklom azt hogy miért ez lesz a jövő. Javíts ki ha tévedek, mégis csak te akarsz ezzel bizonyítani valamit, ne nekünk kelljen már 50 percig eret vágni magunkon :D

#183morgyi vagy nem. Én is azt mondom, nincs takargatnivalóm, de attól még a tranzakcióimhoz senkinek semmi köze.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#185) cappa72 válasza updog (#184) üzenetére


cappa72
nagyúr

ne nekünk kelljen már 50 percig eret vágni magunkon
50 percig nem is tudnál eret vágni, mert addigra többszörösen elvérzel! ;] :DDD
(na jó, max a hajszálereket...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187) lezso6 válasza #32839680 (#183) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor vesszen a fiat, bitcoint mindenkinek... ;]

A transzparencia tényleg jó, legalábbis bizonyos mértékig, bizonyos területeken. Pl közszereplők, közügyek, stb esetén mindenképp támogatandónak tartom, hisz az mindenkit érint, tudnia kell róla. De az, hogy bárki tudja, hogy én mikor mire mennyit költöttem, azt nehogy már, az személyes dolog, senkinek semmi köze hozzá. Viszont a nyilvános fizetést egyáltalán nem tartom rossz ötletnek, pl Norvégiában 20 éve ez van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#189) updog válasza #32839680 (#186) üzenetére


updog
senior tag

Mert ezt nevelték beléd. A fizetésed titkolod, mert titkolja a cég is, mert nem akar mindenkinek azonos munkáért egyenlő bért fizetni

Ha a munkáltatóm köteles nyilvánosságra hozni (mondjuk az összes alkalmazott számára elérhetően) hogy nekem mennyit fizet - OK. Akkor hozzanak olyan törvényt ami erre kötelezi a munkáltatót.

Ha ez onnan derül ki hogy bárki (pl. kollégám) megnézheti a tranzakcióimat, kisilabizálja hogy a havi +750.000 az csak a munkabér lehet, és este megvár a parkolóban egy bézbózütővel és rajtam vezeti le a fele akkora fizuja miatti feszkót, nos az ****ra nem OK.

Nem igazán értem mit segítene a kenőpénz, korrupió, terrorizmus témákban.
Mondjuk úgy, láttam már banki informatikai rendszereket, pontosan egy darab query a gyanús ügyleteket lekérni (meg amúgy bárki aki bankkal valaha szerződőtt láthatja leírva az összes szerződésen hogy pármilliós tranzakciók felett a *****be is benézhetnének - ha akarnának. Nem a lehetőség hiányzik most se hanem az akarat/erőforrás).

Millió egy indokot fel lehet sorolni, hogy a világ miért egy szar hely csak azért mert a pénzügyi tranzakciók nem nyíltak. 1-2-t mondhatnál :) Az a baj, valószínűleg az a millió indok nem a tranzakciók zártságából következik, hanem sokkal összetettebb problémákból, amire max. az ilyen fentebb írt bézbózütős megoldásokat szülne a publikálás, de a gondok nem szűnnének meg.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#190) #49155328 válasza tha_answer (#182) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hogy jön ide a munka :W :F

Mindig is szerettem a munkámat és fogom is! ;)
Nekem ez egy befektetési lehetőség, ennyi.

doeeg egy közvetlen, segítőkész ember.
Nem a ruha teszi az embert. :U

Na látod, neki már nem kell dolgoznia az életben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#192) updog válasza #32839680 (#191) üzenetére


updog
senior tag

"Különben az tehetné jobb hellyé a világot, hogy XY nagyvállalat legendákban létező direkt politikusok megkenésére lekötött pénzügyi keretéből valójában mekkora összeg vándorol YX politikus számlájára.
Másnap pedig látod hogy gőzerővel szavaz meg valami olyat, ami pont XY nagyvállalat számára előnyös.
Erre értem hogy ezek a nyílt tranzakciók jobbá tennék a világot."

Én meg erre értem hogy csak a nyílt tranzakciók semmi nem oldanak meg, mert amiket felsoroltál azt a jelenlegi rendszerekben is ugyanúgy meg lehetne nézni két kattintással, ha egy jogszabállyal ezek publikálását kötelezővé tennék (feltéve ha vannak olyan hülyék a felek hogy direktben egymásnak küldik a fent említett összegeket, és nem mondjuk egy sokadik alvállalattól vándorol egy offshore felé, ahonnan kp.-ban kiveszi egy stróman és átadja a célszemélynek). Ez utóbbin pl. pontosan hogy segítenenének a nyílt, követhető tranzakciók?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#193) Ezekiell válasza updog (#192) üzenetére


Ezekiell
veterán

A nyílt tranzakciók mindenkire nézve kötelezőek lennének, politikus meg nem hoz olyan törvényt, hogy csak neki nyilvános legyen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#194) updog válasza Ezekiell (#193) üzenetére


updog
senior tag

Mindenkire incl. magánszemélyek is? Mert akkor lásd #189 (k.ra nincs rendben-okfejtésem :D ehhez először egy jogszabályi háttér kell aztán egy össztársadalmi elfogadottság ~párszáz év tippre)

Vagy mindenkire kivéve magánszemélyek? Mert akkor meg is van a kiskapu.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#195) Ezekiell válasza updog (#194) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván hülyeség az egész, csak azt akartam mondani, hogy soha nem fognak a politikusok ilyen törvényt elfogadni, hogy nyilvánosak legyen a pénzügyi tranzakcióik bármilyen szinten :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#196) atok666 válasza lezso6 (#187) üzenetére


atok666
őstag

Neked mi a jo abban, hogy lathatod, hogy mennyit keres a szomszedod?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#197) vicze válasza atok666 (#196) üzenetére


vicze
félisten

Kérdezd meg a norvégokat.

[ Szerkesztve ]

(#198) atok666 válasza vicze (#197) üzenetére


atok666
őstag

Lezsot kerdeztem, hogy szerinte miert jo.

Atok

(#199) Ezekiell válasza atok666 (#198) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem a szomszéd a lényeg feltétlen, hanem a hasonló vegzettseggel hasonló pozícióban lévő ember. Tudod így mihez mérni a fizud, illetve talán kevesebb lesz a rongyrazo "bmwm van hogy lássák, de anyámmal lakok" arc.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#200) tha_answer válasza Ezekiell (#199) üzenetére


tha_answer
őstag

ha multinal vagy, siman be lehet loni, meg azert hiaba irjak ala, ugyesen intezve ki lehet ugy szedni az emberektol hogy nem sertenek semmilyen alairt clausolat.

a nem multi meg ugy se fizet annyit, szoval targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#201) #49155328


#49155328
törölt tag

🚀🚀🚀🚀😉

(#202) atok666 válasza Ezekiell (#199) üzenetére


atok666
őstag

Bertargyalason annyit alkudsz ki magadnak amennyit tudsz, amennyire bearazod magad/a tudasodat. Miert erdekeljen engem, hogy a kollega a szomszed asztalnal mennyit keres?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#203) tha_answer válasza #49155328 (#201) üzenetére


tha_answer
őstag

fals logika.
barmennyit hasznalnak erre a munkanelkulpenzkeresesremenyere azzal csak a kornyezetet pusztitjak mert:
- vagy szeneromu akkor ugye nem kell magyarazni
- ha meg megujulo akkor meg azert mert azzal a megujuloval ki lehetne valtani mas szeneromuveket amik ugyanugy mukodnek mert a vilagnak mukodnie kell - es nem banyaszni.

(#204) tha_answer válasza atok666 (#202) üzenetére


tha_answer
őstag

mert sjw.

(#205) #49155328


#49155328
törölt tag

Ez a lényeg nem a bányák. ;]

(#206) vicze válasza #49155328 (#201) üzenetére


vicze
félisten

Mennyit szívott? Vagy tolt rá egy kis extrát is? :C

(#207) tha_answer válasza #49155328 (#205) üzenetére


tha_answer
őstag

ezt tudjuk. megegyszer: a kerdes az hogy mikor kell kiszallni belole mielott megunjak a politikusok.

illetve nem most van a lenyeg: hanem amikor 100x-es nagysagrendu novekedesed van, az meg mar nemigen lesz btcvel, foleg nem gyorsan.

miert is? mert a lenyeges eletkulonbseg nem 100 millional kezdodik, hanem 900 millional.
ha most keresel annyit hogy 900 milliod legyen akkor mar elotte se volt gondod.

a nagy truvaly hogy egy milliobol csinalj 900at. na ez nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#208) Ezekiell válasza atok666 (#202) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ha rosszul áraztad be a tudásod? Ha tudod mások árát, akkor a tiédet is könnyen belövöd.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#209) tha_answer válasza Ezekiell (#208) üzenetére


tha_answer
őstag

egy jo szakember pontosan tisztaban van az araval.

(#210) Busterftw válasza Ezekiell (#208) üzenetére


Busterftw
veterán

Egy szimpla Linkedin salary kereses kb es ennyi, barki barmilyen orszagban/varosban megnezheti egyszeruen mennyiert mennek a poziciok.

Az alkukepesseg pedig szinten nem fix, hanem egyeni tulajdonsag illetve tanulhato.
Ezt a munkaero piacon illik tudni es alkalmazni. :K

(#211) atok666 válasza Ezekiell (#208) üzenetére


atok666
őstag

Amugy nalunk (SVK), a munkakereso/kozvetito oldalakon egy ideje mar fel kell tuntetni a leendo munkaado altal kinalt fizetest az adott poziciora.

Atok

(#212) Ezekiell válasza Busterftw (#210) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyetértek, ettol még ez előny a látható fizuk mellett, és ez volt a kérdés :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#213) tha_answer


tha_answer
őstag

". Sok befektető most úgy tekint a bitcoinra, mint digitális értéktárolóra, amely az aranyhoz, a lakáshoz vagy a jó borhoz hasonlítható. A történelem során azonban minden valódi értéktároló vagy jövedelmet, vagy hasznosságot biztosított,

a bitcoin pedig jelenleg nem biztosít jövedelmet és csak nagyon szerény hasznosságot."

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210525/elve-eltemettek-a-bitcoint-de-mi-lesz-helyette-484740

[ Szerkesztve ]

(#214) #49155328 válasza tha_answer (#213) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mást nem tudnak:

(#215) tha_answer válasza #49155328 (#214) üzenetére


tha_answer
őstag

ez egy elemzes az egyik legnagyobb befektetoi cegtol
ez lenne ra a cafolat?

[ Szerkesztve ]

(#216) #49155328 válasza tha_answer (#215) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ütik verik az árfolyamot, húzzák vissza a vonatot, mert sok bálna most kapcsolt.
Kellenek a FUD-ok. ;)

(#217) tha_answer válasza #49155328 (#216) üzenetére


tha_answer
őstag

addig amig uncle sam meg nem unja. :DDD

ha eleri a maximum erteket (legyen az barmekkora) akkor utana ki fogja venni? meg minek?

[ Szerkesztve ]

(#218) kymera


kymera
senior tag

Szerintem ez rém egyszerű.
Ha valaki hatalmas összeggel rendelkezik és még közismert is , az könnyedén befolyásolhatja a kripto-piacot.
De ugyanez érvényes lehet a valuta , olaj vagy bármilyen más piacra.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#219) BaLee válasza tha_answer (#217) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem fog elérni maximum értéket. Mégpedig pont amiatt ami most zajlik. 60k fölött nem nagyon lehetett venni BTC-t mert nem volt aki eladja, ezért jöttek a hírek, meg a tervezett eladási hullámok, le is ment 30k-ra az árfolyam 1-2 hét alatt. Van érdeke abban a bálnáknak, hogy az árfolyam az egekbe menjen vagy ott maradjon? Nem igazán, mert ők akkor megint nem fognak tudni venni, megint sokan átállnak HOLD stratégiára és abban nincs lóvé a nagyoknak. Helyette szerintem tervezetten fog le föl ingázni, mert abban van a legnagyobb lóvé. Ott sokszor lehet nyerni. Főleg ha te irányítod, vagy azok között vagy akik tudják, hogy hol az alja tervezetten és hol lesz a teteje tervezetten, eséskor lehet shortolni is stb stb ez mind rengeteg pénz.

Ettől persze még lehet, hogy az általánosságban működni fog, hogy ha veszel egy coint és évek múlva ránézel akkor többet fog érni de ez csak a nagyon nagy coinoknál igaz, kicsik simán eltűnhetnek. A bálnáknak nincs idejük ők folyamatosan akarnak sok pénzt keresni. Kisembert meg hitegetik, így rengetegen benne maradtak a coinokban a 64 ezres elképesztő csúcsokon (amikor minden 2-3 szorosát érte a mostani árának), mint most, mivel ugye nagyon sokan a 70 ezres árat prognosztizálták és senki sem akart kimaradni belőle. :)
Nem vagyok bent sok pénzzel de így is fájna kimondani mekkora a portfólióm értékében a különbség a csúcshoz képest. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.