Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) floatr válasza vicze (#50) üzenetére


floatr
veterán

A hasonlatod ennyit ért. Mit szeretnél mondani...?

Amúgy csak úgy itt hagyom: egy árvíz miatt kipakolt bányászfarm 2 évvel ezelőttről a rengeteg közül (via 9gag)

[ Szerkesztve ]

(#53) floatr válasza #32839680 (#52) üzenetére


floatr
veterán

Bocs utólag írtam bele, hogy ez a 10-es széria idején volt. De nagyjából így kéne elképzelni, hogy az utolsó kis lelakott raktárakban is ez van

(#54) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Mindegy Teflon Musk mar megkereste rajta amit meg kellett neki. :U

[ Szerkesztve ]

(#55) vicze válasza floatr (#51) üzenetére


vicze
félisten

Tényleg olyan nehéz megérteni, hogy ha valami pénzt csinál akkor nem fog eltűnni. Lehet dohány, alkohol, kv, stb drogok nélkül élni mégis vannak... Kívánni meg sok mindent lehet, meg gyűlölködni és egyéb élet frusztráció levezetés.

A képen 90%-ban ASIC-ek vannak és nem GPU-k.

(#56) anulu válasza vicze (#55) üzenetére


anulu
félisten

"ha valami pénzt csinál"

akkor téged is megkérdezlek. hogy az ég világban csinál ez pénzt? elég sok leírást elolvastam, de valahogy még nem sikerült megvilágosodnom, hogy ebben az egészben mi az a rohadt nagy hozzáadott érték, amit ezred ennyi számolással ne lehetne előállítani?

előre is köszi, ha végre ha te leszel az a valaki, aki el tudja magyarázni.

nem betiltani kell. pusztán olyan feltételeket szabni a flat-re váltáshoz, hogy ne érje meg. onnantól pedig a probléma saját magát oldaná meg.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#57) floatr válasza vicze (#55) üzenetére


floatr
veterán

Az átkozódásoknak vajmi kevés köze van a realitásokhoz, ez a lényege az átkozódásnak.

Ez a kép arra példa, hogy mennyire elterjedt. De ha ennyire benne vagy a dologban, akkor az ETH kapacitás bővülésére is biztosan tudsz mondani valamit. Bár igazából az sem változtat a helyzeten, max magadat (és másokat) csapod be vele.

(#58) mephi666 válasza vicze (#55) üzenetére


mephi666
nagyúr

de amíg a kávé/dohány/alkohol élvezeti/fogyasztási cikk, addig pl a btc-t nem lehet megenni/meginni/nézegetni :) mellékesen semmi produktum nem kapcsolódik hozzá: áramfogyasztó gépek "bányásszák" a nagy semmit (a saját tranzakcióikat hitelesítik), amiből egyeseknek 0 plusz befektetett munkával pénze lesz... azt akarták, hogy legyen egy tiszta, mindentől független "pénz", amivel mindenki jól jár, de közben csak az alvilágnak egy tökéletes eszközt pénzmosásra :C amíg a valós pénzek mögött általában van állami garancia és fedezet, a kriptovalutákat a spekulálás és pillanatnyi bizalom tartja egyben

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60) anulu válasza #32839680 (#59) üzenetére


anulu
félisten

ja, a kishalak meg utána "bitcoin károsultként" sírják tele a világot.
tbh, lex@rom, csak legyen már ennek az elmebajnak vége.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#61) ceia


ceia
őstag

Szimpatikus, nagy ember. Felőlem forduljon fel minden bányász, és mindenki, aki kriptovalutát vesz, mert ők is támogatják ezt az egész szemétséget. Be kéne tiltani minden coint.

        it's more fun to compute

(#63) da. válasza anulu (#34) üzenetére


da.
tag

nájsz :) tehát azért hogy te játszhass 139 fps-sel, szopjon soksok user, aki kriptóba tett X összeget.
értem, hogy nagy része nyereségvágy miatt állt bele, ami persze undorító dolog (bár nem teljesen értem mivel rosszabb, mint ha a BÉT-en MATÁVot vásárolgatnál), de azért nem teljesen jófejség. gondolom ha időben léptél volna és pont leszarnád mennyibe kerül egy kártya, akkor is azokért morzsolnál könnyeket, akik nem tudnak kib. erős VGA-t venni, hogy nagyobb felbontásban nagyobb fps-sel menjen a mittoménmi.

(#64) Chaser válasza lezso6 (#4) üzenetére


Chaser
titán

eszed tokja az...alapvetően:)
bárkinek egyértelmű aki követte ősztől a vga-k árait és eltűnését - én pl igen, hétről hétre láttam hogy fogynak/drágulnak, és nem a karácsony meg chip hiány miatt... -
de nagyon érdekes, hogy az eth pont nyár végén ugrott egyet, egyre többen beszálltak, míg a vga-k eltűntek, ajánlom megnézni különösen december-januárt eth szempontból...napjainkig
tudom-tudom, a hirtelen megdrágult nagyobb hdd-k/ssd-k ára sem az új "bányászattól" drágult meg ( :
és természetesen pont a vga hiánycikk számítógép komponensből, oda nem jut chip :d meg most már lassan hdd-be se fog chip jutni ;]

másik topikba csináltam szemléltetésképp egy eth árat tavaly november elejétől aktuálisan napjainkig
biztos nem ezért 1,3-1,5m ft egy 3090 véletlen sem kicsiny hazánkban, biztosan rengeteg ember van aki játékra veszi :K
alt="" title=""
csak annak a játéknak egy picit más a neve...alapvetően

szerk:
jah bocs, kw-os tápok is eltűntek/megdrágultak, hogy oda sem jutnak már chipek, milyen világot élünk.... ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) anulu válasza da. (#63) üzenetére


anulu
félisten

pont annyira nem érdekel sok-sok ember harácsolása, mint amennyire őket az én nyűgöm.

"Leben und leben lassen". élni és élni hagyni. nálam ez az egész kripto őrület csúnyán kivágta a biztosítékot.

beszálhattam volna, de már akkor is eszeveszett baromságnak gondoltam az egészet. akik meg benne vannak, azokat meg senki és semmi más nem érdekli, csak, hogy még több és több legyen nekik. de a miből is? valós termék/érték ugyanis nincs mögötte.
undorító, így szimplán.

amúgy meg nem. nem "139 fps"-el. hanem legalább 30-al. a mostani VGA-m ugyanis a monitorom natívjában (1440p) ennyi sem bír kipréselni magából.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#67) anulu válasza #32839680 (#66) üzenetére


anulu
félisten

:K

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) nexwo válasza Chaser (#64) üzenetére


nexwo
őstag

Én is követtem, ha januárban nem lett volna gyártói hivatalos bejelentés (rögtön vettem az első elérhető 3070-et) a drágulásra akkor most is kártya nélkül lennék.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#69) strandkorlát válasza da. (#63) üzenetére


strandkorlát
csendes tag

144 fps alatt nincs élet...

(#70) mephi666 válasza #32839680 (#66) üzenetére


mephi666
nagyúr

kell venni valami g-s ryzen-t, a vga-kat meg rakják fel jó mélyre oda, ahová nem süt be a nap :D

ui: 1 éve besz*ptam egy használtan vett gtx1060-al, ami 1 hónap után feküdt ki nálam... könnyen lehet, hogy korábban bányamunkát végzett és eddig húzta... azóta a ryzen3 2200g-n megy minden (720p-n a doom eternal baromi szépen ment, de a cp77 is bőven játszható volt... pl fortnite-ra tuti teljesen elég lenne... nekem majd a dia2 remaster/d4 lesz a vízválasztó: más játék addig nem nagyon érdekel... d3 is tökéletesen megy rajta fix 75fps-el maxon)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#71) nevemfel válasza floatr (#51) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nahát, mennyi fluxuskondenzátor! :DDD

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#72) arnyekxxx válasza da. (#63) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szopjon soksok user, aki kriptóba tett X összeget.

Ilyen a szerencsejáték.

(#73) Chaser válasza nexwo (#68) üzenetére


Chaser
titán

elég hivatalos volt az, ahogy alzán is hétről hétre drágultak az új rtx-ek:) nekem biztos :d azt nem gondoltam hogy eddig elhűzódika hülyeség, de már legalább őszig biztos - ha holnap bedől az eth akkor is, aminek sajnos nem nagy az esélye -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) floatr válasza da. (#63) üzenetére


floatr
veterán

Ha a spekulációval tönkreb...nak egy piacot, akkor annak a piacnak a fogyasztói azért lehetnek bosszúsak? Vagy a kriptósok személyiségi jogai sérülnek vele? :)

(#75) nexwo válasza Chaser (#73) üzenetére


nexwo
őstag

Ha magas akkor bányászni kell, ha bedől akkor fillérekért venni, win-win. Akkor dől be véglegesen, ha sebezhetőséget találnak a PoC-ban ami lehet PoW is.

@all
Aki szitkozódik az inkább reménykedjen, hogy jön a quantum pc amivel a crypto pénzek eltűnnek... persze majd jön a quantum crypto, reméljük észbekap a vezetés/kormány már csak irigységből vagy utálatból mert nem akarnak egy pár éve csóróból lett gazdaggal a Hiltonban enni.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#76) vicze válasza anulu (#56) üzenetére


vicze
félisten

Vett a Tesla 1milliárd$ értékű BTC-t, Musk csinált belőle 2milliárdod, eladták és lett pénz belőle.
Pontosan ugyan úgy működik mind a világ összes tőzsdéje, 0 különbség van.

@floatr: Ez arra példa hogy olyan helyekre viszik ahol a fenntartás hugyé szaré van. A kép Szecsuan régióból van, ahol az áram túlnyomó többsége vízerőművekből származik ezért olcsó az áram ezért van ott farm, ezért is vannak áradások is a túlszabályozott folyók miatt.

[ Szerkesztve ]

(#77) Chaser válasza nexwo (#75) üzenetére


Chaser
titán

nem kell venni akkor sem amikor filérekért van, és akkor megszűnik létezni...win-win:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) nexwo válasza Chaser (#77) üzenetére


nexwo
őstag

Ha nemzeti konzultáció címmel mindenkinek elpostáznánk ezt a világon akkor sem változna meg "megkérünk mindenkit, ne akarjon ingyen pénzt mert mások szomorúak lesznek" :) Mint írtam, az a remény, ha megtörik nem pedig megdől. :)

Bedönteni egy hosszabb időre ebben a mai netflixes/érzékeny/sok nemű világban már ezzel is lehet (influencer jog kell hozzá a Mátrixban):
Kontrollálatlan szabad tartalmú adatot tartalmazhat a crypto tranzakció (mint az utalásnál a közlemény) és ide lehetne írni "szólás szabadsággal": csak két nem van... BLM és társai... és ez a vélemény örökre benne marad a láncban névtelenül ;)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#79) Chaser válasza nexwo (#78) üzenetére


Chaser
titán

bedőlés alatt azt értem mikor olyan pontra esik, mikor a sok ámátőr' összeomlik és ki akar szállni, ha ez tömegesen megtörténik akkor jön jobb világ vga szempontból
felőlem 1f-ért is kínálhatnának nekem eth-t, akkor is azt mondaám rohaggyon' rátok...és ha mindenki így gondolkozna nem lenne ez a baromság, vga hiány sem
de ugye a többség nem így gondolkozik ( :
esetleg ha bekeményítenek az államok, és/vagy vga-val nem lehetne bányászni más lenne a felállás
majd az idő eldönti mi lesz
lehet muszklit is megunják ha még 1-2x eljátssza azt amit a btc-vel, annak is lenne kihatása a mesére

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) nexwo válasza Chaser (#79) üzenetére


nexwo
őstag

Közben módosítottam erre: #78
Az a baj, hogy ha az állam vagy egyéb valami tiltja be amit szintén nem kedvelnek .."nekem nem mondja meg".. hozzáállással, csak erősödni fog. Kell egy buta ember, akit követnek és neki kell kijelenteni valami butaságot amit elhisznek és csalódnak a cryptoban: "az ETH birtoklása elősegíti, hogy az 5G hálózat COVID-21-et okozzon...."

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#81) floatr válasza vicze (#76) üzenetére


floatr
veterán

Az árfolyamnyereségben semmi értékteremtés nincs, de ezt már máshol beszéltük

Pont a lényeget nem látod. Ezekben a régiókban rengeteg ilyen farm van, ahová szó szerint a gyártósorról kerül a cucc. A maradék 10%-ot meg elkapkodják az amatőr/wannabe bányászok 4-5x áron. De nyilván a bányászoknak semmi köze a hiányhoz :D
Persze az Nvidia maszatol, hogy ők sem értik ezt a nagy hiányt, igyekeznek növelni a kapacitást, de kötve van a kezük - azaz félnek a lufitól, hogy kidurran megint, mint 2 éve, és rájuk rohad a raktárban.

(#82) arnyekxxx válasza vicze (#76) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Vett a Tesla 1milliárd$ értékű BTC-t, Musk csinált belőle 2milliárdod, eladták és lett pénz belőle.

Biztos, hogy a folyamat során keletkezett 1milliárd$, nem csak átkerült egyik zsebből a másikba?

(#83) nexwo válasza arnyekxxx (#82) üzenetére


nexwo
őstag

Biztos, hogy egyik zsebből a másikba méghozzá egy "másik" céghez abban az országban ahol nincs adózás és a cég így "nem" termel profitot.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#84) #82595328 válasza arnyekxxx (#72) üzenetére


#82595328
törölt tag

Csak ez nem szerencsejáték. -> Piramis játék.
Azt is mindenki nagyon szereti, míg nem ő kerül a piramis aljára. Szó sincs itt szerencséről. Aki itt meggazdagszik, az az utána belépőktől veszi el a pénzt. Én nagyon várom, hogy végre betiltsák. Már most több 10 millió a potenciális károsultak száma, és még hol a vége.
Hiába az emberi hülyeség határtalan. Hol van ehhez képest a devizahitel válság.
Tehát legyen világos, itt nem szerencsejátékot játszol, hanem konkrétan lopsz.
Ez a sz@r meg nem pénz, és soha nem is lesz a pénz következő generációja. Szó sincs itt semmiféle fejlődésről. Vagyis igen. Ez a piramisjátékok következő generációja.

(#85) arnyekxxx válasza #82595328 (#84) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a piramisjáték az új belépők pénzéből működik, az árfolyamjáték az nem ilyen.

(#86) DrojDtroll válasza vicze (#55) üzenetére


DrojDtroll
addikt

"A képen 90%-ban ASIC-ek vannak és nem GPU-k."

Környezetvédelmi szempontból ugyan az: felesleges erőforrás égetés

(#89) nexwo válasza DrojDtroll (#86) üzenetére


nexwo
őstag

Egyébként nem a bányász hibája, hogy az áramot nem szélerőmű (kinyirja a madarakat) és napelem adja, ő úgy gondolkozik, hogy nem felesleges mert pénzt kap, illetve tisztességesen kifizeti az áramot mert telik rá. Ott a bibi, hogy nincs mindenhol megújuló erőforrás és koncepció az elhasznált elektronika (videokártya és SSD/HDD) ártalmatlanítására vagy újrahasznosításra. Előbb megy az ember kolóniát csinálni a Mars-ra, minthogy rendbe rakja a földet.

#88 morgyi
Az is megoldás, ha a lehető legtöbb ETH/BTC-t küldesz az örök vadászmezőkre, azzal hogy érvénytelen címekre utalod :) (bár így ritkább lesz és többet ér)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#91) vicze válasza floatr (#81) üzenetére


vicze
félisten

Honnan tudod, hogy nem adták el? Figyeli valaki a Tesla walletjét?

Továbbra is nagyméretű farmokon nem szórakoznak GPU-kal mert nem éri meg.
Mindenhol aki nem csak szórakozik azok 80+%-ban mind ASIC-ok

(#92) floatr válasza vicze (#91) üzenetére


floatr
veterán

Mert most az ethereum megy, amihez gpu kell, függetlenül az asic-felhasználástól. De kérdeztem, hogy mit szólsz az eth kapacitás-robbanásához, ami decemberben kezdődött igazán, és januárban kilőtt... ltc-hoz használt asic sehol nem tényező ebben a képletben.

(#93) nexwo válasza #32839680 (#90) üzenetére


nexwo
őstag

Az egyik fa aprító motorja 5,3 MW-os [link] , (külön kell telefonálni a szolgáltatónak, ha karbantartás miatt leállítják és vissza akarják kapcsolni, csak, hogy legyen viszonyítási alap, 20 kV-os közvetlen hálózatról jön.)

Megnézném itthon mennyire nőtt meg a rendszer terhelése [link]
Bár állítólag csökkent 2020-ban. Szóval a magyar bányászok csak hobbisták.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#94) DrojDtroll válasza nexwo (#89) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És ha valaki azért adna pénzt a bányásznak hogy szemetet égessen, vagy műanyagot dobáljon az óceánba akkor sem az ő hibája lenne, hogy csinálja?

(#95) nexwo válasza DrojDtroll (#94) üzenetére


nexwo
őstag

Egyébként, ezért fizetnek jelenleg is az országok, nemrég küldték vissza a németeknek az elektronikai hulladékukat ami keleten kötött ki, és a "szemétszállításért" fizettek a német adózok, újrahasznosítás szöveg, konténer tároló és szemét hegyek keleten ahol a nyugat európai szemét nem bántja ;) ezért is írtam hogy előbb lesz lakható Mars mint Föld.

Ha elterjedne a bioszámítógép, akkor már lehet a csirkemell és kenyér sem lenne a boltokban bányászat miatt....

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#96) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Beomolhatna az összes kriptovaluta végre. Ekkora lufit a világ nem látott még.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97) nexwo válasza szabogabor10 (#96) üzenetére


nexwo
őstag

Két képet fűznék hozzá:
[kép] [kép]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#98) L3zl13 válasza vicze (#91) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Attól függ mit bányásznak. Ha jól tudom azt Eth-ra még nincs asic alapú miner.
Bár be van igérve, hogy jön egy idén. Ha kijönne, és nem tudják kizárni őket, akkor a GPU árak be fognak zuhanni hirtelen.

Aki hülye, haljon meg!

(#99) #82595328 válasza arnyekxxx (#85) üzenetére


#82595328
törölt tag

Nézted már a bitcoin kapitalizációját? Szerinted véletlen?
Nem tiszta piramisjáték, azt egyből betiltották volna. Minden piramisjáték lefutása ugyanúgy néz ki, van egy felfutó szakasz (Ez van most ), majd utána mikor már elfogynak az új belépők, akkor összeomlik az egész. Itt is ez fog történni, csak mivel az ember hülyeség határtalan, ez még eltart egy darabig. Lehet ez ideologizálni, de aki itt meggazdagszik, az más kárára gazdagszik meg. Kvázi lop. Ezt Magyarországon még nem büntetik. Még!

(#100) nexwo válasza L3zl13 (#98) üzenetére


nexwo
őstag

Vállalkozó kedvű embernek ajánlom a VHDL programozási nyelvet, hogy az ETH bányász algoritmust átírja arra és közzétegye pastebin-en :DDD Nem kell sok idő és rátérnek a célhardverre (FPGA) :D [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.