Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

örömmel várjuk őket :C

2 éves korában szeretném egy ilyenre csodára cserélni a notim

..szerintem jónak tűnik

(#2) Gordiann


Gordiann
őstag

Optikai meghajtó elhagyását nem tartom jó ötletnek.... bár ki tudja...lehet, hogy fölösleges úton-útfélen dvd-zni... :U

(#3) shteer válasza Gordiann (#2) üzenetére


shteer
titán

a hagyományos DVD-zés igencsak eszi az akksit - laptopra bőven elég a nirmál divx film, desktopra meg már a HD a menő :))

mára a külső írók ára is elfogadható szinten van, ha meg adnak hozzá az csak jó lehet

..szerintem jónak tűnik

(#4) Treb


Treb
tag

Az árakon is zsugorithatna h az átlag felhasználonak is alternativa lehessen!!
Amugy respect! :R

[ Szerkesztve ]

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

na végre valaki kiveszi az optikait a notiból! Személy szerint elég ritkán használom az optikai egységet, lévén hogy van vezetékes és vezeték nélküli háló na meg ott a külsö 2,5 hdd.
Eddig is volt olyan megoldás amiböl ki lehetett venni az optikai drive-ot és floppy-t vagy pótaksit lehetett illeszteni a helyére, de amiböl tervezéskor kihagyták és gazdálkodtak a helyével abból nem sokat ismerek.
Elég vicces, hogy szinte egy-két kiegészitötöl eltekintve az apple gépei "szabványos" pc notik, mindezek ellenére tudnak mind design, mind szolgáltatásban jobbat csinálni (szubjektiv vélemény) mint a többi gyártó. Arról nem is beszélve, hogy valószinüleg éppen az egyikkel gyártatja és szerelteti össze öket.

(#6) sghc_toma válasza gliskard (#5) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Eddig is volt olyan megoldás amiböl ki lehetett venni az optikai drive-ot és floppy-t vagy pótaksit lehetett illeszteni a helyére, de amiböl tervezéskor kihagyták és gazdálkodtak a helyével abból nem sokat ismerek.

ibm X széria, hp nc4xxx széria :U

a hírrel kapcsolatban: annyiszor volt már szó 13-as macbook pro-ról, kíváncsi vagyok, most tényleg lesz-e..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#7) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Azért én nagyon nem örülök neki, hogy kiveszik a meghajtókat a notikból. Mindig szüksége van rá az embernek szerintem. Kiírni ezt azt. Igaz hogy a minőségük sem olyan mint az asztali gépes dvd írók, meg a gyorsaságuk sem az igazi. Az akksi meg egy olyan dolog szerintem, amin tudnak csiszolni, mindig nagyobb és nagyobb teljesítményű akksikat fognak gyártani, hogy mi felhasználók meg legyünk vele elégedve. Én is tervezem egy MAC BOOK vásárlását, az áruk nem annyira megnyerő de a minőség odaát van. :)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8) dr faustus válasza Mr.Grincs (#7) üzenetére


dr faustus
senior tag

Azért én nagyon nem örülök neki, hogy kiveszik a meghajtókat a notikból.

Nem veszik ki a notikból, csak néhány szubnoteszre jellemző ez. Nekem pl. nagyon ritkán van szükségem optikai meghajtóra, arra meg elég egy külső USB-s meghajtó.

Warning: Explicit Content

(#9) xedos


xedos
addikt

Na végre... már egy ideje erre vártam...
Kíváncsi leszek a paraméterekre és az árakra!
Szerintem 400K körül lesz az alap, a csúcs SSD meghajtós meg vagy 600K !!!!

(#10) geoff


geoff
tag

Örülnék, ha meglépnék a hírben szereplő lépést. Lenne már január ;) :)

(#11) Mr.Grincs válasza dr faustus (#8) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

De az necces ha hurcolni kell a meghajtót a mini sub noti mellé:( Olyan benyelős kéne mint a MAC BOOK ba:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#12) WN31RD


WN31RD
addikt

Több mint 3 éve használok beépített optikai meghajtó nélküli subnotebookot (ThinkPad X), és soha nem hiányzott az ODD. Annyira rettentően ritkán van rá szükségem, hogy arra tényleg elég a külső, és általában kifejezetten előny, hogy nem pazaroltak erre súlyt, helyet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) danielh2 válasza WN31RD (#12) üzenetére


danielh2
tag

Pontosan így van. Én most nyár végén vettem note-t, és azért nem csaptam le egy használtan 2,5 év garral jó áron árult felspécizett X60-ra mert nem volt benne ODD (másik kérdés h asztali helyett is használnám, és ahhoz hosszú távon kicsi a 12")
Végül egy 14"-es ODD-s Thinkpad lett és 1 hónap után feltettem az ODD-t a polcra, most meg már árulom is, mert hamarosan UB aksi fog a helyére kerülni. Ha ritkán kell, van külső.
All in all, sztem senki ne féljen ODD nélküli laptopot venni, különösen ha nem asztali helyett veszi (ha igen akkor +külső), az élet bebizonyítja h tényleg nincs rá szükség (én se hittem el, de tényleg így van)

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#14) sidhe válasza WN31RD (#12) üzenetére


sidhe
tag

X series figyel nalam is (X40), es sosem hianyzott az optikai meghajto. Raadasul a fenenek kell a serulekeny, es nagy disk, amikor tobbgigas, egyszeruen irhato usb sticket lehet kapni relative olcson.

(#15) kohi


kohi
tag

és ebből lett a csokoládé :) akarom mondani Air :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.