Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Nem éppen szimpatikus döntése az Apple-nek, és én is pénzügyi okokat sejtek a háttérben. Azaz: maga a Xbox app ingyenes, és bár a Store-n tartáshoz is fizenti kell egy minimális összeget (tudtommal), de a lényegből, az előfizetési díjakból ők egy centet se látnak, és ez nem tetszik nekik.
Van egy olyan érzésem, hogy főleg az iPhone tulajdonosok háborognak emiatt, és teljesen joggal. Persze nem tudni, hogy ez a réteg pontosan mekkora és mennyien váltanának emiatt Androidra, de ha az eladásaik csökkennének jópár százalékot (ami mögött millió darab készüléket kell odagondolni), az őket is jobb belátásra kényszerítheti. És nem ez lenne az első eset náluk, lásd: a 2000-es évek elején az iTunes is akkor csak akkor lett sikeres, miután átírták Windowsra is.

A másik dolog meg ugye az, hogy az xCloud használatához kontrollert kell csatlakoztatni a telefonhoz. Nem tudom, hogy e téren az iPhone-nak milyenek a lehetőségei, de van egy olyan sejtésem, hogy ez is egy olyan szempont, amit Cupertinoban nem néznek jó szemmel.
Amúgy lazán kapcsolódik, de van valamilyen lista a támogatott Androidos készülékekről? Mert azt nehezen hiszem, hogy csak egy minimális rendszerkövetelmény (CPU, GPU, memória, képernyőméret, OS verzió, stb.) alapján lehessen futtatni az xCloudot, de ne legyen igazam.

Persze ehhez az előfizetéses modellnek is sikeresnek kell lennie, és itt Netflix szintű sikerre gondolok. Mondjuk úgy, hogy az MS exkluzívok premierkor bekerülnek, van rá esély, de a nem képesek pótolni vagy visszaszerezni az idén a Game Passból kikerült, pár éves nagyobb játékokat (csak az idén kiment a listából: Rise of the Tomb Raider, Batman Arkham Asylum, Prey, Grand Theft Auto V, Fallout 3-4, Devil May Cry V, Undertale), akkor az a szolgáltatás gyors végét jelentheti.

(#53) sztanozs Ezen már bennem is fölmerült hogy mi van, ha az Apple már megegyezett a háttérben a Sony-val, és iPhone-ra a PS Now lesz elérhető. Na, az megaton lenne!

(#72) pokmky Az elméleted ott bukik meg, hogy az Apple termékeken is elérhetőek előfizetéses, filmes streaming szolgáltatók (Netflix, HBO Go, stb.), márpedig a játék stream is hasonló, csak (kis túlzással) többször nyomja meg az ember a gombot, mint egy videó alatt. Sőt, maguk a felkerülő játékokat is a MS határozza meg, ahogy az előbbi példákban is a filmkatalógust felülről vezérlik (nem szabadon feltölthető, mint a YouTube-nál), szóval a tartalom ezen részét az Apple maga is le tudja ellenőrizni.
Ha meg szoftveres kifogásuk van az appal szemben, azt meg tessék egyenesen közölni, de szerintem inkább pénzügyi dolgok állnak a háttérben.

(#80) Tigerclaw Nem hinném, hogy a Microsoft ismét beleugrana a mobilpiacba, bár ki tudja. Nekem mondjuk a WP bejött (asszonynak volt), sőt, a csempés kialakítás mobilon szerintem életképes is volt (de desktopot nem kellett volna erőltetni, ez tény).
De ha még élne a rendszer, akkor ez lehetett volna a killer app.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.