Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pokmky


pokmky
tag

Ebben a formában teljesen elveszik az Apple, sok-sok éven át, nehéz munkával felépített előnye, ugyanis egységesen ugyanazon a szolgáltatáson futna a játék, méghozzá pontosan ugyanúgy.

Remélem csak viccnek szántad, hogy a felhős játék ugyanolyan, mint amikor a "kliens" rendereli.. :W

Mellesleg az Apple egyáltalán nem árul olcsó telefont, tabletet, amin ne mennének a játékok jól, továbbá az iOS is jó alap, szóval ilyen alapon a felhőnek semmi értelme apple mobil eszközön. :N

[ Szerkesztve ]

(#2) Giovan!


Giovan!
addikt

Gondolom az is benne van, hogy nem akarnak konkurenciát az Arcade számára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#3) Samott


Samott
addikt

Ebbol combos bunti lesz az almanak a vegen. Nem lehet a versenytarsakat igy kitiltani egy platformrol ha az ekkorara nott. Majd a hatosagok rendet tesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) b2fodist válasza Giovan! (#2) üzenetére


b2fodist
tag

Igen, plusz ezekből nem jön zseton, mert nem AppStore-on keresztül fizetnek elő, nincs IAP. Nem érdekük beengedni őket. Az hogy a iOS, tvOS, watchOS és MacOS egy walled garden nem csak azért van hogy kívül tartsa az Apple a szemetet hanem hogy szedhesse a belépőt.

(#5) Tigerclaw válasza Giovan! (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak azt nem akarjak, hogy a vasarlok mashol vegyek a jatekokat, tartalmakat, mert abbol nem tudnak lehuzni 30%-ot. Azt ketlem, hogy kenyszeriteni tudnak oket a nyitasra. Ahogy latom, most meg jobban bezarkoznak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Solten válasza Giovan! (#2) üzenetére


Solten
addikt

Valoszinuleg ez a fo ok.

Saor Alba

(#7) Alexios válasza pokmky (#1) üzenetére


Alexios
veterán

Az ios lehet jó alap lenne mondjuk egy switch szerű játékélményhez, de azért nem éppen kurrens vagy akár nextgen konzol/asztali játékok futtatására alkalmas, szóval igenis lehetne értelme.

(#8) htc07 válasza pokmky (#1) üzenetére


htc07
addikt

Mobilos játékoknál nem annyira prioritás az alacsony késleltetés, a legtöbb ember meg amúgy sem veszi észre, ha 60ms lesz a kvázi input lag, ahhoz képest, mint ha helyben futna. Ha meg fontos a low latency, akkor gondolom amúgy is ethernet kábelt köt a telefonjába az illető.

(#9) Tigerclaw válasza Alexios (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mar egy ideje azt allitja az Apple, hogy konzol szintu grafikara kepesek az iPad Pro-k, jobb iPhone-ok, es talan nem is nagy loditas, de eddig nem nagyon tamadtak le az iOS platformot a jatekkioadok AAA cimekkel. Par akad, de az Apple Arcade neve sem veletlenul "Arcade".

Kivancsi leszek, hogy az uj Mac-ek eseten mit fogunk latni. Ha azt nezzuk, hogy ott ujabb chip lesz, tobb RAM es energia all majd rendelkezesre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Giovan! válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Giovan!
addikt

Azért abból a 30%-ból megy többek közt a Store karbantartása is (pl. ezért van sokkal kevesebb szutyok benne mint a Playben), szóval teljesen érthető, hogy olyan platformot, aki igénybe veszi a felületet de semmit sem ad ezért cserébe, nem engednek be.

De ezt igazából meg tudnák beszélni a MS-al szerintem, hogy fizetnek egy x összeget az Apple-nek és rendben vannak. Viszont valahogy ez eddig nem történt meg, szóval hajlok rá, hogy inkább a saját gaming szolgáltatás védelme áll az Apple döntése mögött.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha annyira kell nekik, majd megveszik valamelyiket. 😂

(#12) Alexios válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Alexios
veterán

Ok, de az xcloudal jövőre a nextgen konzolokról beszélünk, nem egy 8 éves hardverről mint ami az eredeti Xbox One

(#13) Tigerclaw válasza Giovan! (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Volt mar sok ilyen eset es mindig ezen a 30%-on volt a vita. Gondolj bele, hogy sokszor ennyi a profit. Akivel megallapodtak, mint pl. a Netflix, az valoszinuleg sokkal alacsonyabb dijat fizet.

Ritkan az Apple jarna rosszabbul, ha nem engedne be egy appot. A Netflix mar regen egy olyan must have szolgaltatas nyugaton, ami dealbreaker lehet ha a kivalasztott telefonon, tableten nem elerheto, vagy nincs hozza app, ezert mondjuk nem fut optimalisan. Emiatt beengedtek oket olcsobban. Ugyanez a helyzet, hogy iden megjelent az Apple TV appal az okosteveken. Sokaig probalta elerni, hogy a vasarlok vegyenek hardveres Apple TV-t (csak az volt), de mivel azt se sikerult normalisan bearazni, igy nagyon kevesen vettek a konkurencia hasonlo megoldasaihoz kepest. Belattak, hogy jobb ha ok engednek es lehet nezni, vasarolni az iTunes-, Apple TV+ filmeket, sorozatokat draga hardver megvasarlasa nelkul kenyelmesen TV-n.

Abban igazad van, hogy az Apple Arcade-ot is vedik ezzel, foleg mivel abban is sereghajtok a piacon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Samott válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem aki nem hasznalja az apple fizetesi rendszert, aki kvazi ingyen adja a programjat ott, azt ne huzhassak le 30%-al. Marpedig se a Netflix se az xCloud nem ker az apple fizetesi rendszerebol, megoldjak az elofizetest a sajat eszkozeikkel, a sajat feluletukon (nem az appbol). Csak egy ingyenes kliensprogramot kivannak a felhasznalokhoz eljutattni.

A hatosagok dolga lesz hogy az apple ne elhessen vissza ezzel es azok el is fogjak rendezni ezt a kerdest.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15) pokmky válasza Alexios (#7) üzenetére


pokmky
tag

Ez nem is konzol, hanem mobileszköz rávaló játékokkal, amire eléggé drága a mobiladatforgalom, meg aztán minek streamelni, amikor megy a kütyün is?

(#16) Tigerclaw válasza Alexios (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az xCloud jovobe mutato a cloud technologia miatt, de amugy inkabb current gen, mint next.
Szerintem a Nintendo Switch hardveres szintjen mar par generacio ota tulleptek az Apple Ax chipek, csak mig a Switch egy dedikalt konzol, addig egy iPhone, iPad nem, es a PC-s, konzolos jatekfejlesztok is kerulik valamiert. (talan szinten penzugyi vita miatt).

Mara talan a One S szintjen is tulleptek. (Az Apple szerint ez mar 2 eve megtortent) Viszont tovabbra sem konzol az iPhone/iPad. Ha bekerul a Mac-be egy A14 vagy hasonlo es nem kell annyira sporolni az energiaval, mellette lesz 8-16GB gyorsabb RAM, gyorsabb pcie flash drive, erdekes dolgok tortenhetnek. Az sem lesz konzol, de mar kozelebb lesz hozza. Nem next gen, de egy Macbook eseten ez is oriasi lepes lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Giovan! válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Giovan!
addikt

Ebben egyetértünk, sokszor tényleg pofátlanul sok az a 30%. Én csak arra akartam rámutatni, hogy ettől még ez nem tiszta profit az Apple-nek, mivel ő is ad valamit ezért az összegért cserébe a fejlesztőknek. Hogy ez nekik megéri-e, az már egy másik kérdés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#18) Giovan! válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Giovan!
addikt

Plusz ott a hűtés is, amit egy telefon esetén nehezebb megoldani, mint egy dedikált gamer pc/konzol esetén.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#19) janeszgol válasza pokmky (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért hidd el, az a jövő. Én már nagyon várom. Szeptember 15!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) pokmky válasza janeszgol (#19) üzenetére


pokmky
tag

???

(#21) Dr. X válasza pokmky (#1) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Semmi értelme? Tehát akkor iOS-en van Halo, Gears, GTA V, Red Dead, az összes third party kiadó játéka, pl. EA, Ubisoft, Activision? Mert az xCloud az egy felhő xbox. Értő olvasást gyakorold még. Azt írta, ha felhőben van futtatva a játék, akkor mindegy az eszköz teljesítménye.

(#22) bryant56 válasza janeszgol (#19) üzenetére


bryant56
aktív tag

Mi van szeptember 15.-én? :F

(#23) janeszgol válasza bryant56 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

[link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) ratcache


ratcache
aktív tag

(#25) bryant56


bryant56
aktív tag

(#23) janeszgol & (#24) ratcache

Köszi.

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Aha... :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) Wesder válasza pokmky (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Hát persze, aztàn ha az Apple hozza a sajàt stream szolgáltatàsàt akkor egyből forradalmi lesz ugye? :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) Gabesz84 válasza Alexios (#12) üzenetére


Gabesz84
őstag

az még a jövő zenéje (2021 valamikor). Jelenleg ha jól tudom One S vasak szolgáltatnak az xCloudban. Azt a grafikát akár meg is közelítheti egy vadiúj iOS eszköz. Viszont a switch is egy konzol... lehet valójában arra gondoltak mint "konzol szintű grafika" :D

(#29) pokmky válasza Dr. X (#21) üzenetére


pokmky
tag

Persze, mert mobbillal ezeket mind tudod játszani... Hagyjuk már ezt.

(#30) arty


arty
veterán

szerintem az almásoknak "mindegy" mit nyomnak le a torkukon, almalogó legyen a túloldalon és veszik is, kerüljön bármennyibe :) vagy volt utóbbi években olyan almatermék, ami "nem ment át" ? :D ugye-ugye...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) Wesder válasza pokmky (#29) üzenetére


Wesder
félisten

Én Mix3-on jàtszottam Borderlands2-t, Ori&TWoTW-t, Forza Horizon 4-et.

Az a baj hogy nem érted mi az a jàtékstreaming. A szàmítàs nem a telefonon történik, így egy dzsunkafonon is úgy futhat egy jàték, mint az akkori legerősebb telefonon, mivel az sem helyben futtatja hanem felhőből.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) pokmky válasza Wesder (#31) üzenetére


pokmky
tag

Pontosan értem a játékstreaminget, nem vagyok laikus. Én csak azt nem értem, hogy minek streamelni, ha megvan hozzá a hardver, talán túl gyenge a hálózatok terhelése? Így is habzanak már a gerinchálózatok, közben mindent is streamelni akarnak már.
Mellette egyre használhatatlanabb a net valósidejű alkalmazásokra, mint a multiplayer játék például, kivéve persze éjjel. :W

Ja és itt most az apple-ről van szó, akik nem árulnak dzsunkafont, a legolcsóbb iphone SE is a felsókategóriában van számítási teljesítmény szempontjából...

(#33) Wesder válasza pokmky (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Rendben, de azt tovàbbra sem érted hogy ezek a jàtékok, nem fognak elkészülni soha mobilra mert nincs akkora vàsàrlóbàzisa hogy megtérülön, ellenben havi 10$-ért elérsz 200+ jàtékot és streamelheted.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) aprokaroka87 válasza pokmky (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni de lehet hogy egy két igen komoly AAA kategóriás játékhoz az ipad hardvere elég harmatos lenne :D

Ezek nem mobilra írt játékok...

(#35) pokmky válasza Wesder (#33) üzenetére


pokmky
tag

De alapvetően nem mobilra készült játékot nehogymár normálisan lehessen játszani mobilon. Nem értem mobilra miért kell, streamelni bármilyen notira is lehet, ami még mindíg elég necces játékra.

aprokaroka87

Ezek nem mobilra írt játékok...

Tényleg nem, hogy is lehetne játszani ezeket mobilon?

[ Szerkesztve ]

(#36) exedoc


exedoc
senior tag

Az Apple szerintem nem csak a felhőszolgáltatással áll hadilábon, hanem az okostelefonokkal is.

(#37) Wesder válasza pokmky (#35) üzenetére


Wesder
félisten

Ne aggódjàl, lesz PC kliens is, csak az hogy van kb 2milliàrd telefonfelhasznàló, egy kicsit nagyobb piac, amibe érdemes befektetni. Én meg mivel hasznàlom is, nem tartom hülyeségnek. Nyílvàn nem a hangyafasznyi SE-t kellene hozzà hasznàlni. A Switch Lite is 6"-os.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) Samott válasza pokmky (#35) üzenetére


Samott
addikt

A mobil csak kijelzo, mint a monitorod vagy egy TV.

These are the Xbox Project xCloud launch controllers

Szoval igy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39) Wesder válasza Samott (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Egy Kishi-t màr ki is néztem magamnak, de a PowerA kétoldalas megoldàsà is bejövős.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) aprokaroka87 válasza pokmky (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A kérdés kicsivel komplexebb.

Szerintem érintőképernyő mint olyan eleve nem is alkalmas normális játékra, viszont itt lesz kontroller támogatás, egy 6-7 colos telefonon nyilván nem azt az élményt kapja az ember mint egy 120 centisen, de mobiltelefont könnyebb hordozni, így pl utazáskor hasznos lehet.

Persze kell majd idő neki, de azt te felejtsd el hogy komoly játékok fognak futni simán telefon hardverén.

Tudomásom szerint pl mobilokban RTX támogatás sincs még.

+ Ott van az hogy nem kell plusz időt és pénzt költeni a mobilra készítésre.

Nem meg győzni szeretnélek, csak adni kell ezeknek esélyt :)

(#41) janeszgol válasza pokmky (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Már megválaszolták, kontroller. De jó helyen vagy, akár laptopra is küldheted. Milyen laptop van a legnépszerűbb kategóriában (150k-250k között)? Csirkék. És egyre csirkébbek, ahogy nézem a kínálatot.
Akkor legalább nem kellene kompromisszumot kötni ebben a kategóriában, hogy mi legyen jó, a hardver vagy a kijelző? Én tavaly vettem notit (Ryzen 2500U, 8/256) 160 ezerért, és hát a kijelzőben óriási kompromisszumot kötöttem sajnos. De ennyi pénzem volt, és kellett egy noti, mert tönkrement a régi.

De android kliens, ergo TV okosító, okos TV. Például. Mondjuk ezekhez már kelleni fog a jó net, és a jó wifi.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) Hopkins95 válasza janeszgol (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azért arra én is kíváncsi leszek, hogy mekkora adatcsomagos mobilnet kell majd ezekhez a streamelésekhez... :F Nekem most 10 gigás van, de szerintem elég hamar kifogyna.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) Wesder válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


Wesder
félisten

Vannak màr korlàtlan csomagok szóval nem egy nagy dolog. Flottàs csomagban meg kb 5k lehet? Nekem 2 évvel ezelött volt, 3500ft/hó Telenor. 80-mbps-et is mértem vele, de 40 alatt sosem volt. (Budapest)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44) Hopkins95 válasza Wesder (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

Végül is 6000 forint a Telenornál a 100 gigás csomag, nem is rossz. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Komolyabb felhos jatekra nem igazan alkalmasak a mobilnet csomagok. Az Nvidia ajanlasa szerint FHD 60fps eseten a minimum 25Mbps, vagyis egy oranyi jatek majdnem 12GB.

Ez nem csak ilyen last mile / ISP problema, hanem nagyon komoly hatasa is lehet a gerinchalozatra is. Ahogy most lehet latni, hogy a Youtube is visszavette a streamek minoseget a virus generalta extra forgalom miatt, ha a gamerek nagyobb tomege felhos jatekra allna at, annak is komoly negativ hatasa lenne az Internetre. Eleg sok regionalis kozpontra lenne szukseguk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Ezekiell válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért mire a gamerek többsége (de akár csak egy számjegyű százaléka) átáll cloud gamingre, az nem most lesz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47) Tigerclaw válasza Ezekiell (#46) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A kalapban nem csak a gamerek vannak, hanem azok is akik eddig az oldalvonalrol almodoztak arrol, hogy milyen jo is lenne, ha az o gyenge PC-juk, ultrabookjuk jobban futtatna a jatekokat. Azok fognak hamarabb elcsabulni, akiknek jellemzoen nincs gamer konfigjuk.

Ezzel nem azt mondom, hogy a cloud gaming sikeres lesz, csak ha veletlenul valamelyik ceg megoldana a fo problemakat, ami ahogy latom, nem technikai, akkor hirtelen bekovetkezhet egy nagyobb ugras. Jelenleg a corporate greed utjat allja a terjedesnek. Olyan mint a kornyezetbarat zold technologiak. Tul sokan tartjak a markukat, es emiatt versenykeptelenne valik a dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) Ezekiell válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


Ezekiell
veterán

Inkább a latency miatt versenyképtelen egyelőre a cucc, legalábbis az eddigi megoldásoknál. De abban igazad van, hogy a corporate greed is durva. Én szurkolok a cloud gamingnek, még ha én személy szerint nem is vagyok célközönség.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#49) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


Hopkins95
addikt

Szerencsére egyelőre a nagy cégek inkább nem engedik, hogy saját platformjukat másik cég meghódítsa ha gamingről van szó. Ez inkább maradjon is így, nem akarom, hogy egy nap mindent már csak bérelni lehessen. Inkább jó ez így ahogy most van.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) Ezekiell válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mivan...? Miért lehetne csak bérelni egy nap attól, hogy van cloud gaming is? :F Az meg külön wtf, hogy neked az jó, ha bekorlátozzák a nagy cégek a döntési lehetőségeidet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.