Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aprokaroka87 válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak hogy ezzel versenyt korlátozol :)

(#52) pokmky válasza Ezekiell (#48) üzenetére


pokmky
tag

Nem csak egyelőre, az elektronokat nem fogod tudni felgyorsítani. :)

(#53) sztanozs


sztanozs
veterán

PlayStation Remote Play is van egy ideje.
Ráadásul 4+ -os besorolással van a Store, ban, de a PS-ön levő 18+-os tartalmak is játszhatók vele.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#54) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az ilyen versenyellenes szethuzas okozza azt, hogy van/lesz 10 fele film stream platform es hogy minden kedvenc/trendi filmet, sorozatott lathass, elo kellene fizetned tobbre. A cloud gaming ugyanez. Jo otlet, de ha x jatek csak az Nvidianal, masik csak a Google-nel, harmadik csak az MS-nek van, akkor annak a vegeredmenye az, hogy egyikre se fizetsz elo, vagy kivalasztol egy kompromisszumos megoldast. Arra is kell gondolni, hogy jobb kerulni a zart megoldasokat digitalis tartalmak eseten, mert jellemzoen csak berled a dolgokat, hiaba szerepel "Buy" a gombon vasarlaskor. Nem jo biznisz megvenni a filmeket, jatekokat csak 1-1 platformra, mert akkor kesobb nem tudsz valtani csak nagy veszteseggel.

Mondjuk 3-5 ev alatt a piac megoldja ezt a problemat is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#55) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szánalmas amit az Apple művel.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#56) Tocso1706


Tocso1706
csendes tag

Igazából nem értem, az alap problémát. Apple felépítette a teljes ökoszisztémáját. Hardvert, szoftvert magának készít, szoftverboltot magának tart fent, kb. mindenből van sajátja.

Ha övé a bolt, akkor ő dönti el, hogy mi kerül bele.
Ez olyan, mintha nyitnék egy kisboltot.. 100 vásárló szívesen jár hozzám, de van 2, aki elkezd hőzöngeni, hogy miért nincs nálam sajt.
Megnézem, nem éri meg sajtot árusítani, így nem lesz. Másnap megint jön a 2 ember, hogy miért nincs sajt, mondom nincs és nem is lesz. Én boltom, én mondom meg, hogy mit árulok, ahogy ez az Apple esetében is igaz.
Akinek, meg nem tetszik a bolt, keresni kell másikat. Nem gondolnám, hogy ez így akkora gond.

Arról pedig nem is teszek említést, hogy mondjuk egy fejlesztő csapat kitalált egy konzol játékot, amit valószínűleg tv-n vagy monitoron játszol. Nem gondolnám, hogy akkora élmény lenne mondjuk telefonon vagy akár egy tableten játszani.

(#57) Wesder válasza Tocso1706 (#56) üzenetére


Wesder
félisten

Aztàn meg majd pislogsz, ha az emberek ott vàsàrolnak ahol van sajt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#58) aprokaroka87 válasza Tocso1706 (#56) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha valaki megveszi több száz ezer forintért egy telefont, és esetleg megtetszik neki az Xcloud mobile rész, akkor vegyen új telefont?

Értem én hogy saját platform, de szerintem ilyet nem is illik.
Pláne ha a konkeruncia se cseszekszik.

(#59) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagy bukas lenne, ha a honapban kijonne az MS a Surface Duo-val, elfogadhato aron a bemutatot reszben kihegyezve az xCloud-ra, majd bejelentenek, hogy sajnos iPhone-ra nem lesz xCloud.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#54) üzenetére


Hopkins95
addikt

És mégis mit vártatok, hogy majd egy ernyő alatt hozzák az egészet és mindenki kap valamennyit a tortából? A film streaming platformoknál sem így történt, itt sem lesz másképp. :U

Inkább megveszem az eszközt és rá a konkrét játékot akár fitikai formában ami engem érdekel, mint hogy béreljem csak őket.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#61) Samott válasza Tocso1706 (#56) üzenetére


Samott
addikt

Az apple eseteben te mar nem a kisbolt vagy hanem a Tesco es akkor a hatosagok meg fogjak vizsgalni, hogy miert nem kaphato nalad sajt. Mert ha tul nagyra nosz, akkor mar pusztan a mereteddel torzitani tudod a piacot. Es azert neha megb.sszak az ilyen cegeket. Nagyon helyesen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#62) Ezekiell válasza Tocso1706 (#56) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az élményt hadd döntse el a user, hogy neki jó-e vagy sem, ne az Apple. A hasonlatod meg téves, felettem leírták, miért.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63) pokmky válasza Ezekiell (#62) üzenetére


pokmky
tag

Azt azért hozzátenném, hogy az apple ökpszisztéma azért megbízhatóbb és biztonságosabb, mert nem engednek be minden szart.

(#64) Alexios válasza pokmky (#63) üzenetére


Alexios
veterán

Azért itt most nem kispisti hobbiprojektjeiről van szó, hanem gigacégek termékeiről, ne csináljunk már úgy mintha minőségbiztosítási problémák lennének, és nem a 30% hiányozna Applenek.

(#65) Giovan! válasza Ezekiell (#62) üzenetére


Giovan!
addikt

Az user vehet androidot, ha fontos neki az xcloud, nincs rákényszerítve senki az iPhone használatára, ugyanis van alternatíva.

Az Apple sosem volt a “hadd döntse el a user” filozófia híve, ezzel nem árt tisztában lenni készülék választáskor. A saját platformján meg eddig is azt csinált amit akart, és valószínüleg ezután is azt fog. Erre kár rácsodálkozni 2020-ban :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#66) Ezekiell válasza Giovan! (#65) üzenetére


Ezekiell
veterán

A saját platformján meg eddig is azt csinált amit akart, és valószínüleg ezután is azt fog.

Pont itt van a szívás az Applenek, hogy nem. Túl nagyok ahhoz (NA piac >50%-a az övék), hogy azt csináljanak, amit akarnak. De ha még azt csinálhatnának, akkor sincs értelmes app review feedback, gumiszabályok vannak mindenhol, stb... Szóval teljesen jogosan kezd telelenni a töke velük mindenkinek.

(#64) Alexios egészen pontosan az hiányzik nekik, ennyi az egész történet

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67) pokmky válasza Alexios (#64) üzenetére


pokmky
tag

Az android is gigacég terméke, a gigacég terméke a play árhuáz, ami rendszeresen televan olyan szoftverekkel amik illegális adatot gyűjtenek, vagy hátsúkaput biztosítanak stb. :)

Hagyjuk ezt a gigacéges dolgot, egy nagy cégnél pont ugyanolyan emberek dolgoznak, mint a kicsiknél.

(#68) Alexios válasza pokmky (#67) üzenetére


Alexios
veterán

Szóval te tényleg azt gondolod jelen esetben épp nem engednek be minden szart, és nem az a gond hogy sokallják a 30%-ot?

A store tartalma meg egyértelműen csúsztatás mert az már nem(csak) a Google termékeivel van tele

(#69) Giovan! válasza Ezekiell (#66) üzenetére


Giovan!
addikt

De mondom, vehet androidot akinek ez nem tetszik, szóval semmiféle kényszerítés nincs.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#70) Alexios válasza Giovan! (#69) üzenetére


Alexios
veterán

Egy bizonyos piaci részesedés felett nem csak az számít hogy mehet a konkurenshez is. A Microsoftot sem azért büntették meg mert nem lehetett a Windowsra más böngészőt vagy média lejátszót telepíteni pl.

(#71) Samott válasza Giovan! (#69) üzenetére


Samott
addikt

Ha egy ceg ekkorara no, ez mar nem igy mukodik.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#72) pokmky válasza Alexios (#68) üzenetére


pokmky
tag

Mi csúsztatás? Ki mondta, hogy a store google tartalmakkal lenne tele? A google ellenőrzi elvileg a stora-ba bekerülő küldő szoftvereket, de gyakorlatilag mégsem sikerül nekik, mert hanyagok, vagy balfd@szok, vagy szerény véleményem szerint mindkettő.

Értem én, hogy kelet európában csak a korrupciót és, vagy a pénzt látjuk, de az apple mindíg is arról szólt, hogy csak azt engedik a termékeikre (ha egyáltalán), amit ellenőrizni tudnak és felelősséget is mernek vállalni érte. Ne érts félre, nem vagyok apple fan, én csak telefont használok tőlük, de azt épp az apple megbízhatósága miatt használom (nem a hardverrre gondolok).

Egyáltalán nem hiányzik, hogy tele legyen mindenféle pistike és, vagy adathalász szoftverekkel, mint a google termékei, ahol szabadon mindenki azt csinál amit akar és meg is van ennek az eredménye.

A felhős játékszolgáltatásoknak nem tudják ellenőrizni a tartalmát, ezért nem akarják ellenőrizetlenül a termékeikre engedni. Persze le lehet ebből szűrni azt is, hogy anyagilag nem lenne kifizetődő nekik, de akár azt is, hogy szeretnének valamiféle színvonalat fenntartani, ami manapság egyre ritkább és részemről én inkább értékelem az ilyesmit.

(#73) Wesder válasza pokmky (#72) üzenetére


Wesder
félisten

Nem Pistike meg adathalàsz szoftverekről van szó, hanem az MS jàtékstreaming klienséről, még mindig. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#74) pokmky válasza Wesder (#73) üzenetére


pokmky
tag

Értem ám, ez egy példa volt, amin keresztül talán sikerül megértetnem, hogy mi lehet az apple problémája, de látom nem sikerült.

Igen itt játékok vannak, amiket távoli szerverek renderelnek és a cikk is kitért arra, hogy bár ESRB besorolásuk van ezeknek, de úgy tűnik nekik az nem elég.

(#75) Giovan! válasza Wesder (#73) üzenetére


Giovan!
addikt

Tegyük fel a kormány rákényszeríti a céget, hogy engedélyezze az xcloud felvételét a store-ba. Ezzel olyan precedenst teremtenek, amit a jövőben másra is felhasználhatnak (az angolszász jogrend elég komolyan épít a precedensekre). Én nem hiszem hogy ez jó irány lenne.

Inkább a két cégnek kellene megegyeznie valahogy. Pl. az MS mégiscsak fizessen már valamit, ha egyszer a App Store-on keresztül fog elérni sok millió embert, az Apple meg engedje el a 30%-os sápot az esetükban. Valószínüleg megy is a háttérben az egyezkedés, csak ezt nem kötik a nyilvánosság orrára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#76) Wesder válasza Giovan! (#75) üzenetére


Wesder
félisten

Biztos lesz megegyezés, minden csak idő kérdése.

Egyébként Samsungnàl is úgy oldottàk meg hogy kikerüljék a G 30%-àr, hogy Samu Store-ból fogsz tudni venni dolgokat. Gondolom ott is landolt egy zsàk pénz a samunàl.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A kovetkezo par honap, egy ev megmutatja, hogy mennyire szamit, ha az egyik telefonon elerhetoek ezek a cloud gaming szolgaltatasok, a masikon meg nem. Ha az Apple eroskodik, lehet hogy tovabb veszitenek a piacbol. Emellett ha levaltjak Trump-ot, az is megtortenhet hogy a Huawei leveszik a bannolast es visszakaphatja a Play store-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#78) Samott válasza Tigerclaw (#77) üzenetére


Samott
addikt

Nehezen hiszem hogy a Huawei ugyhoz barmi koze van annak hogy ki az elnok. A huawei a kinai hadsereg cege, amerikanak meg nem erdeke hogy olyan infokhoz jussanak amiket eddig csak az amcsik tudtak kifigyelni. A huaweinek reszeltek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#79) Giovan! válasza Samott (#78) üzenetére


Giovan!
addikt

Pontosan, ha mást nem is, annyit elért Trump, hogy az amerikai nép nagy része mostmár felfigyelt a Kína jelentette fenyegetésre (elég csak megnézni a közvéleménykutatások eredményeit), és ezt már nem lehet visszacsinálni, ezzel szerintem Biden is tisztában van.

De ennek mondjuk az ég világon semmi köze a cikk témájához, szóval szerintem maradjunk inkább annál.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#80) Tigerclaw válasza Giovan! (#79) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak arra utaltam, hogy szorulhat az Apple a kovetkezo fel-egy evben tobbfele dolog miatt.

Most az egyik legnagyobb konkurensuk kispadozik, ami nagyon jol jott nekik, de ez valtozhat. Nem tudjuk Biden mit fog lepni. Ez az egyik ugy, ahol szorulhatnak.

Itt azt elemzik, hogy talan az Apple tulsagosan nyeregben erzi magat, de ez visszauthet: [link] Elpartolhat toluk a piac egy szamottevo resze, akiknek fontos lenne a felhos jatek. Ez egy masik ugy.

Halvany eselyel, de elindulhat ellenuk az USA-ban is egy vizsgalat monopolium ugyben. Ott eleg nagy szazalekat birtokoljak a telefonos piacnak es a masik oldalon osszefoghat az MS, Google es Facebook is. Ez egy harmadik ugy.

Negyedik dolog lehetne, hogy egy regi/uj szereplo lep a mobil piacra, a Microsoft es a telefonuk igazi sotet lo, a hatasa nem kiszamithato, foleg ha szerenyebben araznak. Ok pont ki fogjak emelni, hogy naluk megy az xCloud. Raadasul most nem az Apple utan, hanem elottuk mutatjak be a telefonjukat, meg elvileg Augusztusban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#81) pokmky válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


pokmky
tag

Le is fosnám a bokámat, ha az apple felhasználók a microsoft féle, igazából telefonon nemigazán játszható felhős játékok miatt vennének bármi más telefont.

Agyrém amit itt képzelegsz. :DDD

(#82) Wesder válasza pokmky (#81) üzenetére


Wesder
félisten

Csak szerinted nem igazàn jàtszható. Még mindig ott a Nintendo Switch a maga 7" és 6"-jàval. Szóval ha annak van bőven piaca (làsd 60+ milla eladott konzol 3.5 év alatt) akkor a telefonon Razer Kishi-vel Forzázós Orizásnak is van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#83) aprokaroka87 válasza pokmky (#81) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát aki Apple-t használ, az nem szeretne kipróbálni esetleg nem Apple szolgáltatást?

Ha esetleg valakinek bejön majd ez cloud gaming dolog, akkor lehet hogy a következő telefonja már nem Apple termék lesz.

De igaz ez fordítva is, van egy Xcloud előfizetésed, de neked tetszik az iOS, meg az iPhone, akkor vegyél mellé egy Androidos telefont?

(#84) pokmky válasza Wesder (#82) üzenetére


pokmky
tag

A nintendo switch egy játékkonzol, játékvezérlő gombokkal, amit szülők vesznek a gyerekeiknek. Az iphone egy telefon, amit a szülők vesznek maguknak, amin a játék erősen opcionális, ha mégis gyermeki lelkű a szülő és utazik, megveszi magának a switch-et és játszik, esetleg játszik a telefonon, telefonos játékokkal, mellette néha azért ránéz telefonon az e-mail-re. :DDD

Totálisan életszerűtlen az elméletetek. :(

[ Szerkesztve ]

(#85) Wesder válasza pokmky (#84) üzenetére


Wesder
félisten

Na jó, én feladom, reménytelen vagy. :DDD

Mindenre van kifogàsod, csak hogy bólogathassàl hogy az Apple helyesen teszik hogy nem lesz cloudgaming a telefonjàn. (egy darabig)

Ha az Apple Arcade-ra van igény, és ezek szerint van, màskülönben nem lenne, akkor a cloudgamingre is van.

Az Apple is biztos viccből reklàmozza Xbox controllerrel az Apple Arcade-ot.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#86) pokmky válasza Wesder (#85) üzenetére


pokmky
tag

Én nem azt mondtam, hogy helyesen teszi! Én azt mondtam, hogy a felhasználók csak a nem telefonokra készült felhőjáték miatt, nem fognak androidra átmenni és nyílván megvan az okuk arra, hogy leszarják a felhőjátékot, ami lehet pénz stb..
Sírok a röhögéstől már. :DD

Próbáljatok már egy kicsit elvonatkoztatni a néhány ideírogató fórumozótól, akik csak felhőben akarnak játszani.

(#87) aprokaroka87 válasza pokmky (#86) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Apple felhasználóknak ott az Apple Arcade, ami meg mobiljátékok felhősítve :)

Ilyenkor nem lenne egyszerűbb leírni azt nyíltan hogy te nem is akarod hogy legyen Xcloud iOS-en ?

Az Apple amúgy is egy elég magának való cég volt mindig is :)

[ Szerkesztve ]

(#88) pokmky válasza aprokaroka87 (#87) üzenetére


pokmky
tag

Apple felhasználóknak ott az Apple Arcade, ami meg mobiljátékok felhősítve :) :C

(#89) Giovan! válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


Giovan!
addikt

Most az egyik legnagyobb konkurensuk kispadozik, ami nagyon jol jott nekik, de ez valtozhat. Nem tudjuk Biden mit fog lepni. Ez az egyik ugy, ahol szorulhatnak.

Legnagyobb konkurensük? Lol. A Huawei az Apple fő piacain (vagyis nyugaton) azért nem volt akkora tényező, az eladásaik jelentős része főleg keleten jött nekik össze, és ott sem feltétlenül a csúcskategóriában, ahol az Apple versenyez. Persze egyesek szeretik azt hinni, hogy az Apple foglalkozik azzal, hogy hány mobilt ad el, de igazából csak a profit számít nekik (Tim Cook vezetése alatt meg pláne), ott meg messze vezetnek. Szóval ja, szerintem pont nem a Huawei gyengélkedésének köszönhetik azt hogy gurul a szekér.
Bidenhez meg én nem fűznék túl nagy reményeket a Huawei helyében, ez az ügy már rég túlnőtt Trumpon.

Itt azt elemzik, hogy talan az Apple tulsagosan nyeregben erzi magat, de ez visszauthet: [link] Elpartolhat toluk a piac egy szamottevo resze, akiknek fontos lenne a felhos jatek. Ez egy masik ugy.

Én nem hiszem hogy akkora lenne ennek a hatása, mint amilyennek beállítod, de majd a piac eldönti. Abban biztos lehetsz, hogy ha tényleg emiatt fognak visszaesni az eladások, akkor az Apple is lépni fog.

Halvany eselyel, de elindulhat ellenuk az USA-ban is egy vizsgalat monopolium ugyben. Ott eleg nagy szazalekat birtokoljak a telefonos piacnak es a masik oldalon osszefoghat az MS, Google es Facebook is. Ez egy harmadik ugy.

Nos egyrészt a fent felsorolt cégek egymásnak is riválisai és üzeleti partnerei egyszerre, akárcsak az Applenek, szóval én nem hiszem, hogy az Apple-lel szembeni összefogás a közeljövőben realizálódna. Másodszor, ezen cégek ellen is vizsgálódik az amerikai törvényhozás ha jól tudom, szóval ők sincsenek éppen biztonságban.

Negyedik dolog lehetne, hogy egy regi/uj szereplo lep a mobil piacra, a Microsoft es a telefonuk igazi sotet lo, a hatasa nem kiszamithato, foleg ha szerenyebben araznak. Ok pont ki fogjak emelni, hogy naluk megy az xCloud. Raadasul most nem az Apple utan, hanem elottuk mutatjak be a telefonjukat, meg elvileg Augusztusban.

A Microsoft egy androidos mobillal fog elstartolni, ami elsősorban a többi androidos gyártó számára jelent majd konkurenciát.
Nyugaton akinek iPhone-ja van, az általában rendelkezik még pár Apple kütyüvel, és ezen felhasználók nagy része szerintem nem fog csak azért lemondani erről a bejáratott és olajozottan működő ökoszisztémáról, hogy tolhasson xbox játékokat a felhőből a telefonján. De majd meglátjuk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#90) pokmky válasza Giovan! (#89) üzenetére


pokmky
tag

Másodszor, ezen cégek ellen is vizsgálódik az amerikai törvényhozás ha jól tudom, szóval ők sincsenek éppen biztonságban.

Pontosan, a facebook féléket épp feldarabolással fenyegetik.

(#91) Tigerclaw válasza pokmky (#84) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

TLDR verzio: Igen, ha nem tamogatjak az xCloud-ot, Stadiat, azzal elveszithetnek X% -nyi iPhone, iPad/Pro vasarlot. Hogy az X mennyi azt nem tudom, de inkabb legyen egy feature amit nem hasznalnak, mint ne legyen, mikor jol jonne.

Mas orszagban, ahol nem a magyar puma huzza a GDP-t, az iPhone minden korosztaly telefonja, vagyis olyan korosztaly is hasznalja, akinek a candy crush-tol tobbre van szuksege. Abban igazad van, hogy az iOS nem gaming platform, de ha kizarjak a felhos jatekokat, meg kevesbe lesz az a tobbihez kepes. Ez pedig dealbreaker, vagy legalabb egy minusz pont lehet a kovetkezo telefon megvasarlasakor. Ezek a pro/kontra ervek meg osszeadodnak. Most mar sokkal nagyobb a verseny.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92) pokmky válasza Tigerclaw (#91) üzenetére


pokmky
tag

Értem én mit mondasz, de szerintem nagyon eltúlzod a jelentőségét. Ha a messenger, meg az instagram tűnne el nyílván durva lenne, de szerintem a felhasználóik 95%-a azt sem tudja, mi az a cloud gaming, de azt igen, hogy mi az a candy crush, az meg megy. :)

(#93) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

[link] Ez alapjan az MS mar lemondott a tovabbi targyalasokrol, ahogy az Nvidia, Google, Facebook is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#94) BabMester válasza Tigerclaw (#91) üzenetére


BabMester
senior tag

Persze, Mac-et sem vesznek az emberek, mert kvázi nem létezik a gaming rajta... ja de, mégis jól fogy. Kb. ennyire dealbreaker, az iskolasokon meg pár kockán kívül senkit nem érdekel. :U

(Amúgy halkan megjegyzem, hogy a Playstation nem felhős streamingje megy simán iPad-en meg iPhone-on ;) )

[ Szerkesztve ]

(#95) Giovan! válasza BabMester (#94) üzenetére


Giovan!
addikt

Ráadásul a "gamer társadalom" is eléggé megosztott a cloud gaming célszerűségét illetően.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#96) Alexios válasza BabMester (#94) üzenetére


Alexios
veterán

Hmm, ott már tudják ellenőrizni a streamelt tartalmat? ;]

(#97) janeszgol válasza Giovan! (#95) üzenetére


janeszgol
félisten

Még megosztott.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98) Ezekiell válasza pokmky (#90) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az ilyen viselkedéssel az Apple is pontosan ezt fogja elérni

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#99) Tigerclaw válasza BabMester (#94) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En is vettem Mac-et, talan meg veszek is, de eszembe se jutna Mac-et venni jatekra. Senki se vesz Mac-et jatekra. Lehet hogy jatszik rajta, ha mar megvette, de nem azert veszi. Egyebkent a felhos jatek tipikusan olyan gepekre idealis, mint a Mac, ami nem idalis jatekra.

Annyit irtam, hogy akinek fontos a jatek, annak ez komoly minuszpont lesz. Akinek nem fontos, annak ez nem lesz szempont. En pl. nem jatszok telefonon, engem igy nem erint, hogy melyik telefonon lesz Stadia, vagy xCloud. Viszont van akiknek ez fontos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#100) Giovan! válasza Tigerclaw (#99) üzenetére


Giovan!
addikt

Ne általánosíts. Fentebb is írtam, nem minden gamer repes a cloud gaming gondolatától. De az tény, lesz akinek komoly szempont lesz. A kérdés hogy egyébb szempontokat mérlegelve elég indok lesz-e arra, hogy platformot váltson. Szerintem egy nagyon minimális réteg lesz, aki ezt meg fogja lépni, és láthatóan az Apple is erre számít.

Aztán ha mégis bedurran a cloud gaming (mondjuk pár éven belül), akkor még mindig ott az lehetőség, hogy megegyeznek valamelyik cloud gaming szolgáltatóval, vagy akár fel is vásárolják az egyik ilyen szolgáltatást.

Amúgy úgy tűnik az Apple és a Facebook tényleg a mobiljátékok miatt fognak összekapni: Apple doubles down on iOS 14 tracking privacy as Facebook panics

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.