Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MTbc


MTbc
senior tag

Szívemből szóltál. :R

(#2) The DJ


The DJ
addikt

Szinte ugyanezek a gondolatok számtalanszor megfogalmazódtak már bennem is, sőt nem egy logoutos írásomban is utaltam már rájuk, arról nem is beszélve, hogy a blogomban is sokszor visszatérek ezekre a kérdésekre.

Az írás nagyon jó és ha már pár embert elgondolkodtat akkor is többet tettél, mint amennyit egy átlagember tenni szokott. :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Szerintem valami nem oké a fejemben. Egyetértek Viszláttal :Y :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sajnos a mai világban eléggé rohanás az élet, sokszor nem is fogjuk fel mi történik :(

(#5) P.H.


P.H.
senior tag

A kétszáz éves ember... A gyűjteményem egy olyan darabja, melyet mindenképp meg akarok mutatni unokáimnak.

"Egy szó mint száz, irigylem Luthert és Asimov-ot azért, hogy így látták az életet. Végiggondolva jelenünket, lehet jobb lenne, ha vége szakadna az életnek, legalábbis a mostani formájában, mert azért valljuk be, Smith ügynöknek volt némi igaza a monológjában."

Feladni könnyű. Én bízom benne, hogy köztünk is vannak olyanok, akik legalább ilyen normális jövőt és világlátást adhatnak, és lesznek erre fogékonyak.

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#6) X Factor


X Factor
addikt

Megihletet, ez a kis monológ, elolvastam, elgondolkodtam, alkotok, ha kész a mű, majd belinkelem. :)

Make things work

(#7) bambano válasza P.H. (#5) üzenetére


bambano
titán

"A kétszáz éves ember... A gyűjteményem egy olyan darabja, melyet mindenképp meg akarok mutatni unokáimnak.": elrettentésként? Bár arra az Én, a robot alkalmasabb...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) evR


evR
aktív tag

Nagyon jó gondolatmenet! És szerintem nem csak Tildy fejében van zavar.. sokan elgondolkodnak ilyenen. Nem vagyok idős még, mégis már évekkel ezelőtt foglalkoztattak hasonló dolgok!

[ Szerkesztve ]

''...trend a lelke mindennek...''

(#9) TompapaTM válasza bambano (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Egy ritka kivétel, ahol nem veszett el a könyv a hollywoodi filmesítés során.

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszönöm mindenkinek, örülök, hogy többekben elindított ezt-azt :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kiváló írás, kiváló szerzőtől...

https://www.coreinfinity.tech

(#12) DArchAngel


DArchAngel
tag

Szép gondolatok.

Persze a realitás kicsit más...
De a rántotta tényleg finom. A múltkor olyan jót ettem belőle, és semmi negatív nem jutott eszembe róla :B

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#13) Matej válasza DArchAngel (#12) üzenetére


Matej
tag

Érdekes a 200 éves emberrel kapcsolatban, hogy elég nagy bukta lett a film. Legalábbis messze nem érte el azt sikert, amit megérdemelt volna. Nekem sokan szidták, megnéztem és végem volt. Szerintem hibátlan film.
Ok, jó alapanyagból könnyű dolgozni, de mindannyian tudjuk, hogy Holywoodban a legjobból is tudnak trágyát gyártani.
Nagymammá, aki elmúlt 90 éves, mondta egyszer nekem, hogy sajnál minket, hogy ilyen világban kell élnünk. Pedig ő kvázi látott 2 világháborút, és még mennyi cudar dolgot.
Ez elgondolkodtatott, hogy ha ő úgy látja, hogy a mai világunk rosszabb, mint az a sok rettenet, akkor komolyan valami komoly baj van itt.

MaTeJ

(#14) Bici válasza Matej (#13) üzenetére


Bici
félisten

Azért rosszabb a mai világ, mint a régi, mert régen a sok borzalomról minden ember tudta, hogy rossz. Ma azt hisszük a rosszról is, hogy jó, mert megetetik velünk sunyi módon.
Régen kívül volt baj, ma az emberek lelkében van a baj.
Nem az emberek tették magukat ilyenné, hanem hagyták magukat mások által ilyenné tenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) philoxenia válasza Bici (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mai világban mindenről azonnal értesülünk, ha a világon történik valami borzalom, néhány órán belül megtudjuk. Azelőtt, ha Kínában árvíz volt, évekbe tellett, hogy a hír bejárja a világot, ma talán két óra.Ráadásul egyre több ember van a földön, tehát nagyobb eséllyel történik velük valami rossz. A környezetünkben viszont a legveszélyesebb a közlekedés, ami szintén nem létezett ilyen szinten ötven éve.Azért hasonlítsuk össze a csecsemőhalandóságot, az éhezést, jegyrendszert is, az ötven évvel ezelőtti világgal, más lesz a kép, ha a régi rossz és a mai jó dolgokat is figyelembe vesszük. A lelkek pedig, az ÁVÓ a Gestapo idején se mindig voltak egészségesek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Viszlát válasza philoxenia (#15) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem a természeti katasztrófákról van szó, s nem is az egyéb betegségekről, stb...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17) philoxenia válasza Viszlát (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én se a katasztrófákra gondoltam, hanem a hozzájuk való viszonyunkra.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

Hmm. A 200 éves embert én is pont tegnap láttam előszőr. Nagyon tetszett, jó történet, jó tálalásban. Viszont nekem az jutott róla eszembe a rántottás, csókos jelenetről, hogy az évek alatt mennyire fentebb tolódott az ingerküszöböm, régebben sokkal kisebb dolgok is nagyobb örömet tudtak okozni.

(#19) christansson


christansson
újonc

Hm Élet, rántotta, elmúlás.Sokszor elengedjük betokosodott füleink mellett az ilyen - egyáltalán nem mellékes - szavakat.És te Viszlát nagyon is rávilágítottál ezekre!
A napokban gondolkoztam el ezeken én magam is, most beteg vagyok és van némi időm belenézni az ilyen témájú filmekbe a "szatelitről".Látom a világ végén élő népeket Üzbegisztán, Buthan, ahova még nem igazán jutott el a nyugat szele.Itt az emberek még családjaikért élnek mekdönci és kóla nélül.Ahol még fontos az "almaFA", amit nagyapák, gyermekek és unokák ültetnek együtt. De ott van pl. Tunézia (amit saját szememmel is láthattam) na ott a két végletet láttam egyszerre a nyugat szele már be-be kacsingat.Láttam ott lányokat tetőtől talpig csadorban (még a tengerbe is így ment fürödni ami lubickolás után bizony jópár kiló plussz súlyt jelenthet, míg meg nem szárad a ruha :) ) mellette a barátnői bikiniben, hát elkerekedett a szemünk (na jó csinosak voltak de nem ez a lényeg ).Egyszerűen ledöbbentem a közel-kelet konzervatívizmusa és a nyugat szabadossága, centikre voltak egymástól.Azt vonom most le ebből (akkor is), hogy tetszik-nem teszik a világ változik. Az emberek többsége nem fog almafákra gondolni mígnem tényleg eljön az utolsó órájuk, addig meg robog a vonat de piszok gyorsan. :DDD

(#20) Viszlát válasza christansson (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Érdekes tapasztalat lehetett Tunézia. Az is érdekes, hogy a sokat szidott (főleg nők helyzete és a terrorizmus miatt) arab világ sok szempontból még jóval életközelibb, mint a mi "fejlett" nyugati "civilizációnk"...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) opr


opr
veterán

Régen olvstam ilyen jó, elgondolkodtató írást. És ez nem csak a logout-ra vonatkozik.
Szóval grat, és köszönöm. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) zdanee


zdanee
őstag

Asimovval kapcsolatban nagy szivfajdalmam, hogy eleddig egyetlen epkezlab film nem keszult muveibol. Kedjuk azzal, hogy az osszes adaptacio a Robot-tortenetek kozul kerul ki, az Alapitvanyt valamiert mellozik. Pedig ugyancsak egyszeru lenne vaszonra vinni egy szinte direkt a TV adaptaciok szamara rovid epizodokra tagolt sztorit, ahol a parbeszedeken van egyedul a hangsuly, forgatokonyvre talan nem is lenne szukseg, csak 3 Gnomepress kiadvanyra... De ha sokaig kell varnom ra, leforgatom a hazikameraval en es a kisocsem, a nagypapi meg lesz Hari Seldon, mert gyakorlatilag ennyi kell hozza :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#23) Viszlát válasza opr (#21) üzenetére


Viszlát
addikt

Én köszönöm :)

zdanee: bár nem olvastam a Kétszázéves embert, a film maga szerintem teljesen korrekt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) 7 válasza Viszlát (#23) üzenetére


7
addikt

Marpedig erdemes elolvasni, egy par oldalas novella csupan. Ha jol remlik, az "En, a robot" c. novellasgyujtemenyeben benne van, de amennyiben megsem, akkor a "Robottortenetek" c. gyujtemenyben mindenkepp (ez az elobbinek egy kesobb kiadott, bovebb valtozata).

Az Alapitvany-sorozat magjarol (a 3 "kozepso", de eloszer megjelent konyvrol, tehat az eredeti trilogiarol) szerintem siman lehetne csinalni egy grandiozus mozitrilogiat (es meg jo is lehetne). A heptalogia tobbi resze mar nem olyan jo sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#25) csapos2


csapos2
addikt

"Aztán ott a csók, mennyire más volt 10-15 évvel ezelőtt, mint most, kissé elvesztette varázsát, hiába, nem vigyáztam rá eléggé…"

Itt valóban magadról beszélsz?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#26) Viszlát válasza 7 (#24) üzenetére


Viszlát
addikt

Sajnos a könyvek sora, amit érdemes lenne elolvasni, igen hosszú... de egyszer biztosan sort kerítek rá :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) Viszlát válasza csapos2 (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Nos, igen, de a hangsúly a kissé-n van...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) brownus válasza Viszlát (#27) üzenetére


brownus
veterán

bocs az offért, a Carnivale sorozatot ismered, nézted?

(#29) Viszlát válasza brownus (#28) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem. Miért?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) brownus válasza Viszlát (#29) üzenetére


brownus
veterán

kíváncsi voltam Neked tetszett-e; az usaban játszódik a 2. világháború után, a keresztény vallást feszegető témával, a jó és rossz harcával, hogy hol vannak a határok ha vki olyan képességgel rendelkezik, hogy gyógyítani tud, sőt feltámasztani, de ahhoz egy másik életet kell elvennie. van-e joga hozzá, és ki legyen az akitől életet vesz el. sajnos csak 2 évad van belőle, mi nemrég fejeztük be és nagyon tetszett.
olyan dark heroes a 40es években:)

(#31) Viszlát válasza brownus (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

Privi :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Elgondolkodtató, remek írásnak tartom. Rádöbbenti az embert egy-két dologra. Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.