Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) kwzatz válasza Ptech (#17) üzenetére


kwzatz
őstag

Előre is sry a hosszú postért, de ez számomra egy érdekes téma. :D

Ptech: Persze, azért is írtam, hogy a kezdőket ledarálják. Úgy értettem, hogy hosszú távra nem tud ilyen csalással tervezni senki, mert ha egyszer kitiltottak, akkor a saját neveden már ott nem játszhatsz. Ha nyerő játékos vagy, nem igazán éri meg ezt kockáztatni. Előtte lehet, hogy keresnek vele ezek a csalók valamennyit, de max. a kisebb téteken, fentebb észreveszik a rendszeresen játszók. Ma inkább a "félig bot - félig ember" megoldásokkal van probléma, ahol ember kattintgat ugyan, de különböző szituációkra előhívható táblázatokat használnak mellette, ami segíti a döntéseket. Bár pontosan nem tudom, hogy működhet a dolog, olvastam egy ilyen esetről, eleinte engedélyezték, aztán később mégis tiltották az egyénnek, de nem került nyilvánosságra a pontos működése a szoftvernek. Az ilyeneket nehezebb is szűrnie a termeknek.

kenwood: "Egyebkent Mero Laszlo konyveben olvastam, hogy az egyik legjobb poker strategia,hogy egy random szamsor alapjan bloffolsz." Jó régi könyv lehetett. :D Viccet félretéve, valószínűleg nem fogalmaztad meg elég pontosan ezt a dolgot, mert önmagában ez így egy kicsit se füle, se farka megállapítás. A stratégiád sok tényezőtől függ.
Konkrétan a blöffről: Azt, hogy hány %-ban érdemes blöffölni az adott szituációban, meghatározza a bet size-od mérete, az ellenfél range-e, fold to cbetje, illetve a későbbi utcákon mutatott dobási hajlandósága, a board textúrája, az előzmények stb. Egy random számsor, ami alapján blöffölsz (valójában nem is teljesen értem ennek a pontos megvalósulását), kevés lesz.

Taliga: Érdekes amit írsz, részben igazad is van. Emberi oldalról közelítve a heads up a legnehezebb, és a világ legjobbjainak (már ha van egyáltalán ilyen) tartott játékosok is általában a heads up játékosok. Összetett is a kérdés, és eleve a "Heads up" megnevezés sem pontos. Először is: SNG vagy cash game? Milyen deepen indul a játék? Minél deepebb, az ember számára annál több a hibázási lehetőség, és annál nehezebb átlátni az egészet. Heads upban, ahogy írtad, csak két pozíció létezik, de sokkal több lappal kell játszani (hyper turbo husng-ben konkrétan 75-80%, cash game-ben gondolom még több is akár), így sokkal több lehetséges postflop szituáció is adódik, míg mondjuk egy full ring játéknál a legtöbb lapkombinációval szimplán dobás van az esetek 80-85%-ában, és nem kell tovább gondolkozni. A szűkebb induló range-ek miatt postflop sem olyan változatosak a szituációk, sokkal kevesebb a számítás. Ráadásul a játékosok range-ei, postflop játéka sem tud olyan drasztikus mértékben, dinamikusan változni a handek közben, mint heads upban, mert szimplán nincs akkora tér rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.