Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kwzatz válasza Formaster (#46) üzenetére


kwzatz
őstag

"De bármilyen egyenletet felírhatsz egy játékra és hiheted azt, hogy a flössöddel nyered ezt az osztást, ha neki is az van és egy magas lappal üt."
Ez a leggyakoribb "érv", hogy "de hát a cooler szituációkat bukod, akármilyen jó vagy". És ez így van. Csak azt kell észrevenni, hogy ez egy leosztás. A póker sem sprint, hanem maraton. Az ellenfél ugyanígy be fogja bukni flush vs flushben a stackjét, tehát itt semmi különbség nem adódik a nyereségünkben hosszú távon. Ellenben különbség adódik az olyan dolgokból, hogy nem védi a vakját, túl sokat dob/túl keveset dob, nem betel eleget, nem hozza ki a legtöbb value-t a jó lapjából, nem használja ki a fold equity-t bizonyos szituációkban, többet bukik a gyenge lapjával, nem jól méri fel a relatív laperősségeket stb. Több tízezer meccs/több mint 1 millió leosztás óta megy szépen folyamatosan felfelé a profitot mutató grafikonom, pedig közben több száz/ezer flusht buktam be nagyobb flush vagy full ellen. Nem számít.

"Nem tanulmányoztam soha semmilyen könyvet, nem is akarok, számomra ez a kártyajáték nem jelent többet játéknál."
Ez rendben is van, nincs ezzel semmi gond, én viszont ebből élek, többek között azért, mert mások is így gondolkodnak róla, az ég áldja meg őket ezért.

"Nem játszom feszesen, inkább túl megfontoltan és kiváróan."
Ezt jelentené a feszes. :)

"Számomra ez az egész addig játék, amíg nem ásom bele magam tudományosan és őszintén szólva félek is attól, hogy ez esetben elveszteném azt a belém égett rutint, ami most tudat alatt jön."
Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy az a "rutin" valójában hibák tömkelegét jelenti, szóval az elvesztése csak pozitívumokkal járna, de ez mindenkivel így van addig, amíg nem elemzi a játékát. :)

(#52) tomcat78


tomcat78
őstag

Nahát....Asszem lehetne nyitni egy poker topikot :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#53) Ispy válasza tomcat78 (#52) üzenetére


Ispy
veterán

Nem kell :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54) tomcat78 válasza Ispy (#53) üzenetére


tomcat78
őstag

Nahát...egész meglepődtem :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#55) VIC20


VIC20
őstag

Elnézést, hogy hozzá nem értőként beleszólok, de csak a félreértés elkerülése végett kérdem: az eredeti téma valamiféle interneten keresztül játszott, elektronikus póker lenne, Tehát ahol nincsenek valódi lapok, az ellenfelek nem látják egymást, nem egy asztalnál ülnek?

(#56) Goldberg03 válasza Ispy (#53) üzenetére


Goldberg03
tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.