Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor74


tailor74
őstag

Mire elbír több játékossal is, Gyuri bácsinak már lehet mindegy lesz.
Minden esetre nem rossz teljesítmény így sem. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez remek, de mi értelme?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) pilóta válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

MI értelme a mesterséges intelligenciának? Várjál csak, nem is tudom. Végül is semmi... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Ptech válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Ptech
őstag

Rászabadítod az online póker oldalakra, te meg elmész nyaralni. Közben meg dől a lé :DDD

(#5) oriic válasza Ptech (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy-egy rossz kör után meg jön a Judgment Day. :D

Live-Die-Respawn

(#6) Ispy


Ispy
veterán

A póker egyik alapeleme a megnyerhető/elveszthető pénz értéke. Anélkül semmi értelme az egész játéknak. A póker pénz nélkül olyan, mintha valaki labda nélkül szeretne focizni.

Egyébként ha veszít a gép, akkor elküldik egy hétre bitcoint bányászni büntiből, vagy mi? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) enginev3.0 válasza pilóta (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát, nem tudom. Igazából mi? Mert ez se nem műt meg, se nem csinál nekem ebédet, de még dolgozni se tud helyettem.

Az olyas fajta intelligencia már életképesebb, de ez ami maximum újabb csalásokra, és anyagi gondokra ad lehetőséget, rohadtul semmi értelme

Már most látom ahogy néhány ember alkalmazza, mások kárára, és remélhetőleg később a saját kárára, vagy ahogy a szerencsefogadó oldalak alkalmazzák az emberek kárára.

Előnye semmi.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) tserrof77


tserrof77
senior tag

Ergo csak "hendcápra" jó, de addig meg nem jut el?!?! :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#9) Ptech válasza oriic (#5) üzenetére


Ptech
őstag

Annyi izgalom meg kell :D

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

Én egy nagyon egyszerű trükkel okoztam hatalmas károkat a szerencsejáték-iparnak: sosem játszottam szerencsejátékot. Eddig nyerő vagyok. :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) macilaci78 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Logikai műveleteket old meg, épp, mint Dr. House. ;]

Taranti: eddig nullszaldós vagy. :o

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) Formaster válasza Taranti (#10) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor kéne egyet játszani, szűz kéz mindig nyer ;]

(#13) MCGaiwer válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez saját magát tanítja, fejleszti. Ha elég időt adsz neki, lehet még meg is műt a végén...

Genetic algoritmusról hallottál már?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#14) kwzatz válasza Ptech (#4) üzenetére


kwzatz
őstag

Aztán kiszúr egy tapasztaltabb játékos, jelent és lesújt a Banhammer a számládra. Tavaly év elején néhányan jelentettünk így egy kb. 10 botból álló csoportot az egyik igen ismert teremben, mentek is a francba. Szerencsére még kerestem is rajtuk, valamint egy erőteljes kárpótlást is kaptam. :D (mivel összesítve a 10 ellen pluszban zártam, a terem viszont egyénenként vizsgálja az esetet, így azok után, akik ellen bukóban voltam, megtérítették a veszteségeimet) Persze ezek a botok csak a populációs tendenciákhoz vannak beállítva, automatizált döntésekkel. A gyenge játékosokat még így is ledarálják, de ha kiszúrod őket, akkor végük van, mert nem alkalmazkodnak a játékodhoz. Így sem érdemes ellenük tolni, mert annyit nem tudsz ellenük általában nyerni, mint random emberek ellen, és amellett, hogy csaló sz*rháziak, károsak is, mert a nagy játékmennyiség miatt durva tempóban szedik ki a pénzt a pókeres ökoszisztémából. Annál problémásabb lesz a helyzet, minél közelebb kerülnek a GTO-hoz.

Egyébként az meg, hogy csak heads upban jó a Libratus... Az az egyik legösszetettebb része a játéknak, és 4 rendkívüli heads up játékossal játszik a bot, a varianciát minimálisra csökkentették ráadásul a tesztben, mivel 120.000 handet játszanak, speciális módon:
A 4 játékos 2x2 fős csapatokra van osztva. 2 ember játszik normál módon a gép ellen, a másik 2 pedig megkapja ezeknek a leosztásoknak az ellentettjét, hogy minimálisra csökkentsék a lapjárásból eredő varianciát. Szóval, ha a gép itt nyer, akkor ugyanúgy képes lesz darálni 3,5,6,9, 10 fős asztalokon is. :)

Taranti: Szerencsejátékot én sem játszok, inkább pókerezek. :))

[ Szerkesztve ]

(#15) enginev3.0 válasza MCGaiwer (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, de rendesen megsajnáltam szegényt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) tomazin válasza Taranti (#10) üzenetére


tomazin
veterán

Nem nyero vagy, hanem nem veszto.
Kicsit mas a 2.

(#17) Ptech válasza kwzatz (#14) üzenetére


Ptech
őstag

Nyilván kidobják őket, ha észre van véve a turpisság.
Viszont jó eséllyel ez már az után történik meg, hogy megszedték magukat a kezdőkön.
Ha nem érné meg csinálni, akkor a fene sem írna botot rá, nem?

(#18) kenwood válasza Formaster (#12) üzenetére


kenwood
veterán

Kerdes,hogy hany 14 feletti embernek szuz a keze :DDD

Egyebkent Mero Laszlo konyveben olvastam, hogy az egyik legjobb poker strategia,hogy egy random szamsor alapjan bloffolsz.
Az elegge konyen leprogramozhato.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Makaó válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Makaó
csendes újonc

"Amúgy az értelme ennek annyi, hogy a hiányos információkon alapuló bonyolult helyzetekre minél pontosabb választ kaphassanak az emberek. Erre jól modellezhető téma ugye a póker, de pl. egy üzleti terv, egy katonai haditerv vagy egy lehetséges orvosi kezelésút is tele van hiányos információval, amikben egy ilyen AI tud majd segíteni."

(#20) TaliGa válasza kwzatz (#14) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Én ellentmondanék, szerintem a Heads Up éppen, hogy a (gépek számára) legkönnyebben feltérképezhető terület, lásd csak két pozíció létezik, gyorsan begyűjthetők a statisztikai adatok az ellenfélről (több parti pörög le adott idő alatt), a szélesebb induló range-k is az MI-nek kedveznek ha már van elég mintája.

"So say we all"

(#21) Formaster válasza kenwood (#18) üzenetére


Formaster
addikt

Na szép ;] :DDD Nem pont erre gondoltam :C

(#22) kwzatz válasza Ptech (#17) üzenetére


kwzatz
őstag

Előre is sry a hosszú postért, de ez számomra egy érdekes téma. :D

Ptech: Persze, azért is írtam, hogy a kezdőket ledarálják. Úgy értettem, hogy hosszú távra nem tud ilyen csalással tervezni senki, mert ha egyszer kitiltottak, akkor a saját neveden már ott nem játszhatsz. Ha nyerő játékos vagy, nem igazán éri meg ezt kockáztatni. Előtte lehet, hogy keresnek vele ezek a csalók valamennyit, de max. a kisebb téteken, fentebb észreveszik a rendszeresen játszók. Ma inkább a "félig bot - félig ember" megoldásokkal van probléma, ahol ember kattintgat ugyan, de különböző szituációkra előhívható táblázatokat használnak mellette, ami segíti a döntéseket. Bár pontosan nem tudom, hogy működhet a dolog, olvastam egy ilyen esetről, eleinte engedélyezték, aztán később mégis tiltották az egyénnek, de nem került nyilvánosságra a pontos működése a szoftvernek. Az ilyeneket nehezebb is szűrnie a termeknek.

kenwood: "Egyebkent Mero Laszlo konyveben olvastam, hogy az egyik legjobb poker strategia,hogy egy random szamsor alapjan bloffolsz." Jó régi könyv lehetett. :D Viccet félretéve, valószínűleg nem fogalmaztad meg elég pontosan ezt a dolgot, mert önmagában ez így egy kicsit se füle, se farka megállapítás. A stratégiád sok tényezőtől függ.
Konkrétan a blöffről: Azt, hogy hány %-ban érdemes blöffölni az adott szituációban, meghatározza a bet size-od mérete, az ellenfél range-e, fold to cbetje, illetve a későbbi utcákon mutatott dobási hajlandósága, a board textúrája, az előzmények stb. Egy random számsor, ami alapján blöffölsz (valójában nem is teljesen értem ennek a pontos megvalósulását), kevés lesz.

Taliga: Érdekes amit írsz, részben igazad is van. Emberi oldalról közelítve a heads up a legnehezebb, és a világ legjobbjainak (már ha van egyáltalán ilyen) tartott játékosok is általában a heads up játékosok. Összetett is a kérdés, és eleve a "Heads up" megnevezés sem pontos. Először is: SNG vagy cash game? Milyen deepen indul a játék? Minél deepebb, az ember számára annál több a hibázási lehetőség, és annál nehezebb átlátni az egészet. Heads upban, ahogy írtad, csak két pozíció létezik, de sokkal több lappal kell játszani (hyper turbo husng-ben konkrétan 75-80%, cash game-ben gondolom még több is akár), így sokkal több lehetséges postflop szituáció is adódik, míg mondjuk egy full ring játéknál a legtöbb lapkombinációval szimplán dobás van az esetek 80-85%-ában, és nem kell tovább gondolkozni. A szűkebb induló range-ek miatt postflop sem olyan változatosak a szituációk, sokkal kevesebb a számítás. Ráadásul a játékosok range-ei, postflop játéka sem tud olyan drasztikus mértékben, dinamikusan változni a handek közben, mint heads upban, mert szimplán nincs akkora tér rá.

[ Szerkesztve ]

(#23) tecsu válasza kenwood (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Mérő László pókertanácsai néhány WSOP karkötővel lennének csak relevánsak, anélkül inkább viccesek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) tecsu válasza kwzatz (#22) üzenetére


tecsu
addikt

"Ma inkább a "félig bot - félig ember" megoldásokkal van probléma, ahol ember kattintgat ugyan, de különböző szituációkra előhívható táblázatokat használnak mellette, ami segíti a döntéseket."
Márpedig a jobb játékosok legtöbbje használ statisztikát élőben kiértékelő szoftvert.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) Ispy válasza kwzatz (#22) üzenetére


Ispy
veterán

Ugye minden pókeres (már aki kicsit is komolyabban veszi, azaz manapság elég sok ember) nagyjából tisztában van a matekkal. Így a kezdő lapok erősségével is, nagyjából milyen lapjaid lesznek induláskor és nagyjából hány %-ban. A blöff csak akkor működik, ha minél jobban kiegyensúlyozod a range-edet, megfelelő bet sizingot alkalmazol és nagyjából tisztában vagy azzal is, hogy a veled szembe ülő játékos milyen játékot képvisel. Sokan azt hiszik, hogy a blöff az, ha egy jó nagyot odavágok az asztal közepére, aztán minden szalad, amerre lát. De például egy calling station próbálj meg kiblöffölni, aki az egy párjával is elmegy akár all-in-ig is. Szóval, amit mondani akartam, hogy igazad van, a blöffölés egy nagyon nehéz kenyér, nem olyan könnyű azt profitábilisan játszani. Ráadásul egy jó játékos tudja váltogatni a feszes-agresszív, laza agresszív játékstílust folyamatosan, így még nehezebb kiismerni a játékát.

(#24) tecsu

Sőt, ma már szinte kötelező használni, ha nyerni is akarsz, igaz ez csak egy halom statisztika, azokat értelmezni is kell tudni "futásidőben", az már megint egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26) tomcat78 válasza kwzatz (#22) üzenetére


tomcat78
őstag

Random blöff:7-2 eltérő színben,preflop all-in :D Erre még egy heads-upban sem mondhatja senki,hogy tág range.. :DDD
Amúgy,hogy tegyek a témához talán valamit:teljesen eggyetértek abban,hogy nem mindegy milyen heads-upról van szó.Teljesen más megközelítést igényel egy SNG,MTT,mint a cash game...Nekem pl az utóbbi sosem ment valamiért.Eleve a stackek mérete miatt is más a játék képe még 2 ember esetében is.Az esetek javarészében a kis stackel FT-ra kerülők pl egy MTT-n teljesen "befeszülnek".Heads-upnál javarészt ugyan ez a szitu.Bár 10bb környékén már álltalában senkinek nincs mozgástere...Így a gépnek sem nagyon lehet,mert pl amennyiben nem push-fold-ot játszik,elég hamar meg lehet enni simán preflop emelésekkel.
A leszűkített variancia miatt így azt gondolom,hogy bár szép eredmény amit elértek,de hosszútávon nem hiszem,hogy jelentene valamit is a dolog.Pláne,hogy egy heads-upban-a tágabb range miatt-sokkal nagyobb szerepe van,mint mondjuk egy verseny más részeiben.Élesben,valós játékban nagyban csökkennének az esélyei a nyerésre.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#27) Ispy válasza tomcat78 (#26) üzenetére


Ispy
veterán

Egy időben játszottam micro limites hu sng-t, ott találkoztam olyanokkal, aki minden leosztásban all-in-t mentek. Az első dobom, a másodikat is, a harmadikat már meggondolom, a negyediket meg megadom már egy AJ-vel is, mert nem fog tudni jobb lapot mutatni. Szóval egy jó játékos egy ilyen mindentbetolok lángelmét kifiléz hamar. Vagy legalább is az nagy eséllyel fog jobb lapokkal játszani, az hogy nyer is, az már más kérdés persze, tudjuk, hogy a pókerben a hosszútáv a fontos. Már aki ki tudja várni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28) tomcat78 válasza Ispy (#27) üzenetére


tomcat78
őstag

Hidd el ilyen madarak nem csak ott vannak....Akadnak szép számmal máshol is :D Ha egyet-egyet nyernek is,hosszútávon biztosan kifizetnek.Bár MTT-n repült egerem ilyen baromarcú miatt 3-4. leosztásnál,kézben top párral kb 6-4 jellegü lappal riveren sora lett...Erre csak azért emlékszem ennyire,mert valamikor éjjel volt a verseny,és kis családom nagyon örült az ébresztőnek,negyed óra múlva dühöngés,majd alvás tovább szitunak :DDD Csak tudnám elötte mikkel ment all-in :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#29) Ispy válasza tomcat78 (#28) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, hát ez egy teljesen átlagos leosztás, tele a padlás ilyenekkel nekem is :DDD

Én le is szoktam az MTT-kről, max. néha szórakozás miatt egy-két turbó, ami 3-4 óra alatt lepörög, 1 óra után meg már úgy is csak push-fold megy.

Igaz mostanában már a pókerről is leszoktam, nincsen már nekem időm ilyen huncutságokra :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) kwzatz válasza tecsu (#24) üzenetére


kwzatz
őstag

PT4-et és HUD-ot én is használok a heads uphoz, de ezt nem igazán kiértékelőnek mondanám, inkább statisztikákat megjelenítőnek. Amiről fentebb írtam, az viszont több ennél. Valami olyasmi lehet, hogy a lapodhoz, effektív stackhez és flophoz mérten GTO közeli tanácsokat osztogat, te pedig kattintasz. Gondolom Piosolverrel számolgattak, aztán valahogy bevitték az adatokat egy ilyen kis segítő szoftverbe.

tomcat78: "Bár MTT-n repült egerem ilyen baromarcú miatt 3-4. leosztásnál,kézben top párral kb 6-4 jellegü lappal riveren sora lett..."
Két asztalon hyper husng-zve ilyesmit átlagban 5 percenként látsz, amikor éppen "te vagy a hordóban", akkor meg gyakrabban is, túlzás nélkül. :D

(#31) EVL2


EVL2
aktív tag

Remélem gyorsan fog fejlődni ez a mesterséges intelligencia. Nincs annál lehangolóbb mint amikor elmész egy jó házibuliba és elkezdenek pókerezni. Minden bulit megöl! Minden alkalommal úgy kezdődik hogy játszunk gyufába, de az úgy unalmas és mindenki vakmerő. Utána jön az apró. Utána valakinél elfogy az apró és bevált egy ezrest. Ezek után már nincs megállás és csak azért is vissza vásárolja magát. Elbukik mindent és fos hangulatában hazakullog. Persze ha jó a baráti kőr megkönyörülnek rajta és a végén a nyertes fizet mindent vagy vissza adja a zsetont a többinek. Elég ciki helyzet de legalább nem lesz holnap bűntudata. (és a többiek is talán kevésbé fogják utálni)

Na már most ezt kilehetne védeni ezzel a mesterséges intelligenciával. Össze eresztenénk egy rakás vesztes agysérült szerencsejátékost. Még ők buliznának a gépek (a nevükben) kizsebelnék egymást. Mindenki boldogabb lenne és az eredményt csak a buli végén közölnénk. Ez azt jelenti hogy senki sem lépne le a kudarca miatt hamarabb a buliból és egész este izgalomba tartaná az egész hazardőr bandát. :D
Én is jól érezném végre magam mert nem lennék kitéve a társadalmi nyomásnak. Lehetne a haverokkal beszélgetni meg bármikor felállni az asztaltól mert pl: pisálni kell.
A női társaság is élvezné hogy sokkal nagyobb szerepet kapnának ezeken az eseményeken. A sörhordáson kívül érdekes kulturális programokkal gazdagíthatnák az estét.

Szóval igenis nagyon fontos ez a fajta mesterséges intelligencia! Az ilyen fajta intelligenciát még a szerencsejátékosok is megkaphatnák. Vagy tekintettel a szociális és anyagi helyzetükre igényelhetnék ingyenesen is.

Szóval a társadalom igenis boldogabb lenne tőle.

[ Szerkesztve ]

(#32) Hiftu


Hiftu
senior tag

A botok kispályás csalók az online pókerterem tulajdonos, Phil Ivy-val szemben. A saját, speciális kliensében megjelent az összes leosztás. Ott bukott le, hogy a pre-flop eldobott lapokról is volt infója egy reply csomagban. Valaki elkérte töle és nem figyelt oda.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#33) #56573440 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Hát, nem tudom. Igazából mi? Mert ez se nem műt meg, se nem csinál nekem ebédet, de még dolgozni se tud helyettem."

Back to the roots yeah! Amivel nem lehet párosodni azt megesszük, amit megenni se lehet az mimá' hagyjuk má'... :DDD

"Az olyas fajta intelligencia már életképesebb, de ez ami maximum újabb csalásokra, és anyagi gondokra ad lehetőséget, rohadtul semmi értelme"

Bármi, amit lehet bármi másra is használni, kockázatokat rejthet, azt dobjuk el. Te kezded a konyhakéseddel.

Ez még mindig egy út. Fejlesztik, de még mindig messze vagyunk attól, hogy több legyen mint tech demó. Évek óta vannak élesben működő "MI"-k pl tőzsdén kereskedő cégeknél, mert brutálisan sok adat alapján kell pillanatok alatt adni venni. So what?

Soha nem akar egy ilyesmi program se megműteni, kaját csinálni neked, vagy épp zsaluzni. Ettől még használható tudás és knowhow halmozódik fel, amit meg máshol is lehetne használni.

EVL2:

Ezért van nálunk a házibulinak két szabálya: nincs semmilyen szerencsejáték, és nem kapcsoljuk be a boxot, mert akkor fifázni kell, ha fifázunk akkor ott meg késelés lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) Taranti válasza macilaci78 (#11) üzenetére


Taranti
senior tag

:))

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) kwzatz válasza Hiftu (#32) üzenetére


kwzatz
őstag

1. Phil Ivey.
2. Phil Ivey nem pókerterem tulajdonos.
3. Phil Ivey-t nem póker, hanem baccaratos edge sorting miatt ítélték el.
Ha trollkodás volt a hsz, akkor oké. :D Volt egyébként ilyen superuser csalás az Ultimate Beten, Russ Hamiltonhoz köthető.

EVL2: Érdekes dolog ez. Így hogy rendszeresen pókerezek, én kifejezetten könyörgök, hogy az ilyen összejöveteleken semmiképpen ne játsszunk. :D

(#36) hypno skate


hypno skate
senior tag

Én még most is azt mondom, hogy a póker azoknak a játéka, akik hülyék az ultihoz. ;]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#37) Viszpi


Viszpi
tag

Hm... elhangzott pár érdekes dolog HU SNG témában, amihez én is írnék ezt azt :)

10 BB alatt Nash push csak hasonlóan nash push-t játszó ellenfél ellen érdemes, max az elején, de aki túl laza vagy túl feszes ott mindenképp változtatni érdemes azokon a range-eken, különben EV-t veszítesz..
Másik: 8-10 BB-nél is érdemes lehet még nem push fold játékot játszani. pl GTO range builderen van egy kisebb video solving 8 BB pre strategy... érdekes dolgokat számolnak ki. S mint ismeretes Hyper HU SNG-ben, már +0,5 BB is sokat számít...

Az igazán jó játékos HUSNG-ben szerintem az, aki baromi kellemetlen módon tudja variálni azt, hogy mit hova pakol át, mint value-t, thin value-t, semi-blöfföt,blöfföt, airt, és az ezeket alkotó alapköveket is akár balanszáltan akár variálva, pl nem cbetelsz TP-vel hanem donkolsz néha, de ezt FD-vel balanszálod stb... hol alap sizeing egyensúlyozott betsize és blöff aránnyal, hol overbet megfelelő blöff aránnyal stb stb...

Ezeket pedig 2-3 asztalon fejben tartani borzasztóan nehéz. Ehhez képest egy tucat standard stratégiát játszani és megtanulni 20-30 range-et fejből viszonylag könnyű... ezért is van csak nagyon kevés magas tétes jó játékos...és sok "közepes" jó játékos, persze attól még ezzel sokan 1-2k $-t keresnek havi szinten így is.

Aztán meg ott van a spin & go amire rákattant a nép, ott még bejön a szorzó is, mégjobban megdobva a hyper varianciát

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#38) Formaster


Formaster
addikt

Jézusom mikről beszéltek ;] Nekem a póker az csak póker, taktika és figyelem, illetve megérzés. Az itt elhangzott szakszavakról halvány gőzöm nincs, ha lenne akkor számomra már nem is játék lenne :R

(#39) Ispy válasza Formaster (#38) üzenetére


Ispy
veterán

A póker leginkább matematika. A többi a kitartás, koncentráció, játékelemzés

Ezen kívül mentálisan kell erősnek lenned, hogy amikor nem adja a szerencse (variancia), akkor ne gőzölj be és kezdjél el ámokfutni (tilt)..

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40) Formaster válasza Ispy (#39) üzenetére


Formaster
addikt

Matematika? :C A póker számomra leginkább logikai, stratégiai, személyiségi és szerencse játék és a legkevésbé sem matematikai. Az maradjon a Black Jack asztala. A metális oldalával egyet értek, le se üljön az ember játszani, ha nem tudja kivárni míg jönnek a lehetőségek, illetve kihullanak az ámokfutók. Persze valaki meg úgy látja, hogy beszáll kockázatos flopokba és így szerez magának jobb pozíciót, mert türelmetlen és nem hisz a logikában. Ők általában többször buknak, mint én ;]

Ismertem olyan embereket, akik azt hitték, hogy ebből fognak élni, megtanultak mindent a pókerről, félbehagyták a fél életüket, mert azt hitték ez az ő sportjuk. Mondanom sem kell mi lett ebből. Mert cseszheted a logikád, a személyiséged és a stratégiáidat, ha nem tudod a szerencsét meglovagolni :R

Szerencse vs szerencsétlenség a véletlensszerűség törvénye alapján 1:1 átlagban. A kérdés, hogy mennyit buksz a szerencsétlen körön és mennyit nyersz a szerencsésen. Ehhez kell a logika ;]

(#41) kwzatz válasza Formaster (#40) üzenetére


kwzatz
őstag

Röviden: Én ebből élek. Igen, matematika. (többek között, ahogy az már felsorolásra került) :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Formaster válasza kwzatz (#41) üzenetére


Formaster
addikt

Ez esetben érdekelne a miértje? Hol jön ide a matematika?

(#43) kwzatz válasza Formaster (#42) üzenetére


kwzatz
őstag

A matematika segítségével határozol meg szinte mindent, ami alapján egy döntés megszületik. Az egyszerű számításoktól kezdve, mint például az effektív stackek meghatározása, különböző esélyek számítása (milyen eséllyel lesz sorod, színed turnre, riverre), pot odds/implied odds kalkulálása, a bonyolultabb dolgokig, mint például Bayes-tétel segítségével a populációs tendenciából kiindulva megbecsülni egy adott ellenfél lényegesebb frekvenciáit viszonylag kevés leosztás után, összetettebb EV számításokig (például több utcás blöff EV-jének a meghatározása). Nyilván sokat ebből nem az asztalnál végzel, egy idő után pedig már szinte észre sem veszed, hogy számolsz, mert bizonyos dolgokat egyszerűen már tudsz és alkalmazol enélkül is. Pl. nem fogok 4 handenként Bayes-tételezni, mert sok százezer leosztás után már ismerem a populáció tendenciáit, és körülbelül szinte mindig tudom, hogy milyen laptartománnyal pötyög nagy valószínűséggel az ellenfelem az éppen aktuális handben. Ez jellemző husng esetén, de lehetne még itt ICM-számításokról is beszélni például MTT-k, vagy többjátékos SNG-k esetén.
Az ilyen számítások és az ilyen irányú felkészültséged, tapasztalatod mind hozzájárul ahhoz, hogy nyereséges legyél.

(#44) tomcat78 válasza kwzatz (#43) üzenetére


tomcat78
őstag

Hagyd rá,kell a fizető közönség :DDD
Ha valaki befizetett valahová néhány dollárt,és elbukta,nem fogod tudni meggyőzni,hogy hosszútávon nem a szerencse a mérvadó ebben a játékban...Persze kell hozzá az is,félre értés ne essék.Pl egy MTT-n,ahol több ezer vagy akár 10ezer+ induló van,kell néha egy-egy "mákos" leosztás is mondjuk egy FT eléréséhez.Ami nem feltétlen jelent rossz helyzet értékelést,csupán van némi szerencse faktor is.
Egy kicsit hülye példa:Régebben egy oldal kizárólagosan magyaroknak rendezett mikro versenyén 10 alkalomból 7x voltam döntő asztalon...ebből 3-at megnyerni is sikerült(ez asszem egy egész jó sorozat volt :D ).Nem nagyon volt arra példa,hogy 1-2 embert leszámítva ne lett volna teljesen hektikus a döntő asztal.A szerencse lovagokat kb pillanatok alatt ki lehet szúrni és bedarálni az esetek javarészében.A maradék esetben szerencséjük van...viszont mindenképp ráfizetésesek hosszútávon.Persze ahogy látom van aki máshogy gondolja itt...Azzal szívesen leülök játszani személyesen is,csak hozzon magával megfelelő mennyiségü zsetont :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#45) kwzatz válasza tomcat78 (#44) üzenetére


kwzatz
őstag

"Hagyd rá,kell a fizető közönség :DDD
Ha valaki befizetett valahová néhány dollárt,és elbukta,nem fogod tudni meggyőzni,hogy hosszútávon nem a szerencse a mérvadó ebben a játékban..."

Nem feltétlenül gondolom, hogy euzsolt esetén ez állna fenn. Látszik a hsz-én, hogy tudja azt, hogy kell hozzá valamilyen skill, sőt, ő is írta, hogy logika, stratégia, személyiség alapján játszik, szimplán nem gondolt még bele mélyebben, hogy valamilyen szinten ezek is a matematikából következnek, vagy ezekből kovácsolhatsz előnyt a matek révén. A kommentje alapján azt is feltételezem, hogy valamennyire feszesen játszik, szóval ezekkel már eredményesebben áll hozzá, mint a játékosok 2/3-a. :) (jó, mondjuk husng-ben pont nem jó a feszes játék, de ha jól értelmezem MTT-ről írt a hsz-ében)

Ez mind jó kiindulási alap, persze a lényeg ezután jön a tanulással, számolással, elemzéssel. És nem akarok én senkit meggyőzni arról, hogy matek kell a pókerhez - illetve nem kell egyetemi matematikát látni a dolgok mögött, mert az alapok szinte mindenki számára megtanulhatók -, mert van néhány olyan egyedi játékos, aki valahogy anélkül is érvényesült (persze ez a ritkább, és itt egyből felmerül a kérdés, hogy a nagy számok törvénye alapján vajon nem pont ezek a játékosok a kivételes szerencsések), de az egészen biztos, hogy az előző hsz-emben felsoroltakkal mindenki jobb esélyekkel játszik, mind hozzátesz ahhoz, hogy mennyire vagy jó játékos. Rövidtávon persze a szerencse játékszere mindenki. :)

(#46) Formaster válasza kwzatz (#45) üzenetére


Formaster
addikt

Félreértés vagyon :DDD Nem vagyok szerencse lovag, direkt raktam ezt az utolsó helyre. De bármilyen egyenletet felírhatsz egy játékra és hiheted azt, hogy a flössöddel nyered ezt az osztást, ha neki is az van és egy magas lappal üt. Az igaz, h a valószínűség számítás matek. Lehet h azért nem látom ezt ennyire mélyen, mert nekem a kártya játék 5-6 éves korom óta természetes. Nem kell ehhez semmit számolnom, tudom mi az amibe beszállok, tudom mi az amit nem játszok meg és érzem mikor meddig mehetek el, illetve jól olvasok az emberek gesztusaiból, legyen az akár egy tét választás.

Nem tanulmányoztam soha semmilyen könyvet, nem is akarok, számomra ez a kártyajáték nem jelent többet játéknál. Nem játszom feszesen, inkább túl megfontoltan és kiváróan. Nem játszok sokat sem, mert ettől hasznosabban is eltölthetem a szabadidőm. Számomra ez az egész addig játék, amíg nem ásom bele magam tudományosan és őszintén szólva félek is attól, hogy ez esetben elveszteném azt a belém égett rutint, ami most tudat alatt jön. Nem tartom magam magasan jó játékosnak, de amatőrnek sem. Voltam már 2. helyezett 1000-es versenyen, ez nekem bőven hozza a boldogságomat, azt az örömöt, amiért leülök játszani.

És ha vesztek, attól sem leszek szomorú, még ha bukok 5-10 dollárt akkor sem, kivéve akkor, ha valaki értelmetlen terrorizálós játékot játszik és még a szerencse is mellé pártol. Jajj nekem megint kimondtam a tiltott szót, "szerencse" ;]

(#47) tomcat78 válasza kwzatz (#45) üzenetére


tomcat78
őstag

A póker ész játék.Lehet játszani többféleképp,stílusban.De egy biztos,akik pl megélnek belőle,nem Fortuna kegyeltjei csupán.Viszont aki nem ismeri fel/be a matematika jelentőségét és jelenlétét a játékban,az szerintem nagyban a szerencsére hagyatkozik.Aki viszont egyszerüen....fizető vendég,egész addig,míg a sztereotípiákon túl nem lép,a sikertelenségét,sikereit is a szerencsére fogja fogni.
Soha nem éltem ebből,bár akkor valószínűleg kb ezt is ki tudtad elemezni.De szeretek játszani,ha nem vagyok hulla fáradt,egy időben törött kézzel itthon voltam hónapokat,elég jól is ment egy bizonyos(mikro tétes) szintig.Tettem kisérleteket kicsit feljebb is,de kicsit elemezgetve a játékomat,ott már túlságosan befeszültem azt hiszem.Viszont a cash game soha nem feküdt valamiért...Egyszerüen nem tudtam elkapni a fonalat,kisérletezgettem,de szinte mindig bukó volt a vége.
Amit írtam a magyar versenyekről csak egy kirívó példa volt,ami nem az én tudásomról szól,hanem inkább a sok lelkes szerencsejátékosról.Irreális normál esetben ilyen mennyiségben jó helyekre oda érni.De-akkoriban legalábbis-jól jellemezte a színvonalat,hogy kb 75-80%-ban pénzbe tudtam érni ezeken a versenyeken.Sokszor anyázásoktól kisérve stb...Mert csórikám nem fogta föl pl,hogy UTG-ből nem kéne preflop all-in tenni magát 9-9-el,stb...De akkor gondolom ismerős a téma. :R
Deeeee,asszem kicsit elmentünk a heads-up témától :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#48) Ispy válasza tomcat78 (#47) üzenetére


Ispy
veterán

Auuu, cash game. Igen, az egy másik műfaj. Emlékszem befizettem 50 dodot és elkezdtem micro limites 9 fős turbo sngket játszani, hogy bankroll építsek, aztán éppen akkoriban jelent meg a zoom, kipróbáltam, nagyon tetszett a pörgés, aztán kb. 2 hát alatt elbuktam közel 1000 dollárt, amit addig összekuporgattam. Azóta annyira nem erőltettem a póker, igaz főleg időhiány miatt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49) tomcat78 válasza Ispy (#48) üzenetére


tomcat78
őstag

Nézd a jó oldalát....A hűségpontok pörögtek :DDD
Amúgy ismerős a téma :W :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#50) Borzoló


Borzoló
senior tag

1v1-be én is jobb vagyok. Felértékelődnek a lapok... :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.