Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tök jó, hogy megint csak a pofázás megy, érdemi lépés semmi.

"Az NMHH elnöke a konferencián bejelentette: a hatóság erősíteni kívánja az előfizetői tudatosságot, így november végén – egy széles sávú pilot projekt keretében – elindítják azt a szolgáltatást, amelynek segítségével a felhasználók maguk is folyamatosan mérhetik széles sávú szolgáltatásuk sebességét."

Ez is tök jó, de méricskélhetem én a sebességet, ha csak egy szolgáltató van a földrajzi területen. Inkább azzal foglalkoznának, hogy mindenhol valódi verseny legyen a szolgáltatók között, ne az "előfizetői tudatossággal". Lehetek én tudatos, ha nem tudok másik szolgáltatóhoz menni...

https://www.coreinfinity.tech

(#2) stevve válasza sh4d0w (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen. Elég rossz, hogy még a fővárosban is több kerületben csak egy szolgáltató van jelen, ami így elég erős monopol helyzetet teremt...

Viszont a konferencia arra is jó példa volt, hogy az állam - még ha unszolásra is - végre meghallgatja a civil szférát és közelednek az álláspontok. Stratégiai szempontból lényegesebb dolgok hangoztak el a lakosság számára talán kevésbé értékelhetőek mellett. :)

Az NMHH rendszerére azért kíváncsi leszek, mert netsebességet mérő oldalból, programból annyi van, mint csillag az égen. Mitől lesz vajon jobb, hitelesebb az övék? Csak attól, hogy náluk fut majd? Lesz vajon bizonyító ereje? Lehet lobogtatni, hogy a szolgáltató megszegte a szerződéseben vállalt kötelezettségét?

(#3) .tnm


.tnm
addikt

jó lenne, ha már a tervezés/ígérgetés szakaszában tudatosulna mindegyikükben, hogy az internetszolgáltatásnak más, hasonlóan releváns mutatói is vannak, elsősorban az adatforgalmi korlátra gondolok, de a késleltetés se mindegy. (hogy a minimum garantált sebességet, vagy a forgalom-priorizálást meg se említsem)

Lassan már 42Mb/s-es mobilcsomagok lesznek a még mindig havi 500-1000 MB-os kerettel, ami a hálózat terheltségétől függően akár a névleges sebesség századára is visszaesik.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4) rt06 válasza stevve (#2) üzenetére


rt06
veterán

"Lehet lobogtatni, hogy a szolgáltató megszegte a szerződéseben vállalt kötelezettségét?"

nem, mivel a szolgaltatod csak sajat halozatan (a te geped, es az o internet fele nyilo vegpontjuk koze) garantalja a sebesseget, a tobbit nem (nem is tudnak, hisz lehet neked akarmilyen gyors neted, ha a szerver, amit megneznel egy isdn vonalon keresztul szolgalja ki kapcsolatok ezret - nemreg meg tudtam ilyet, par honapja fejlesztettek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5) stevve válasza rt06 (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom, így van-e. Ha igen, ezek szerint az NMHH mérése nem lehet mérvadó. Ergo felesleges - hacsak nem mondják ki, hogy így lesz.

(#6) rt06 válasza stevve (#5) üzenetére


rt06
veterán

"Nem tudom, így van-e."
akkor egeszen biztosan nem lebegtethetsz semmit, mert el sem olvastad a szerzodesed es a kapcsolod dokumentumokat (pl aszf), abban ugyanis ez benne van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) stevve válasza rt06 (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

:U Nem tudom, hogy az NMHH hogy gondolja. Így már rendben vagyunk? Egyébként nem szoktam megtanulni az ÁSZF-eket, de elolvasom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.