Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Hát, azért a gémerek nem fogják lefosni a bokájukat a 40-60Hz-es képfrissítéstől...

(#2) #72042496 válasza mad823 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt majd a VGA áraktól. :D
Az UltraFine amúgy is munkamonitor inkább. (Az mondjuk érdekes, hogy szinte csak a gaming monitorokban nyomják a magas frekvenciákat a gyártók, amikor a desktopon végzett bármiféle művelet is folyamatosabb és kellemesebb pl. 120 Hz-en.)

[ Szerkesztve ]

(#3) imi3est válasza mad823 (#1) üzenetére


imi3est
csendes tag

Majd vesznek más típust. Szerintem nem a gamerek a célközönsége ennek a típusnak. Amúgy van LG 4K 144Hz-es monitor: LG 27GN950-B 320 ezer Ft. Aki meg gaming-elni veszi és azt hiszi hogy egy 4K 60Hz jobb gamingre mint egy 1440p 140Hz, az meg is érdemli. (kivéve ha nem fps-re veszi, mert egyéb játékokhoz elég lehet a 60Hz)

(#4) mad823 válasza imi3est (#3) üzenetére


mad823
őstag

Egy percig sem gondoltam, hogy gémereknek kéne ezt venni, csak nem értettem, hogy hogy került ez a cikkbe. Amúgy nem gémer felhasználásra jó cucc ez, bár nem látok különbséget a 27UL850 és ez között...

(#5) #72042496 válasza imi3est (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fölmerült bennem, hogy ennek vajon milyen az uniformitása.

Épp a 27GN950 az, amit elsősorban desktopra, irodai dolgokhoz kinéztem, falikaron a dizájn is passzolna. Csak túl gyakran olvasni masszív bleedről, felhősödésről, vajon az UP sorozatban is bennvan ez a pakliban?

(#6) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Legalább 75Hz, azért nem ártott volna

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7) Balu77


Balu77
őstag

Ez a talp design valahogy nem akar kikopni. Úgyszintén lg tulajként nem tudom megszokni. Egyszerűen nem tetszik és nem is valami praktikus.

izé

(#8) #72042496 válasza Balu77 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, hogy nem vigasztal, de a gaming monitorjaiké még rosszabb szerintem, nekem olyan van. :)

(#9) imi3est válasza #72042496 (#5) üzenetére


imi3est
csendes tag

Nem tudom milyen a gn950 uniformitása, nekem LG 27UL600-W van 1-2 hónapja, ami szintén 4K 60fps IPS, de egy alsóbb kategória (bár valahol azt láttam hogy a 600,650,750 és talán még a 850-ben is ugyanaz a panel, csak a felszereltség más). Én teljesen elégedett vagyok. Netről rendeltem, kicsit tartottam tőle de pozitívan csalódtam, nagyon jó kis panel van benne. Éles, jók a színek, fényerő, betekintési szög is jó. Én nem látok feltűnő bevilágítást, elég egyenletes a fényerő. Ehhez képest a GN950 gondolom nem roszabb. Bár nem vagyok grafikus és főleg nappal használom munkára. (sötét háttérrel általában)

[ Szerkesztve ]

(#10) #72042496 válasza imi3est (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez jól hangzik!

Én egy ASUS PG279Q-nel fürödtem be, három sarokban csúnyán bevilágított, az egyikben gyakorlatilag a képernyő közepéig. Gondoltam, hogy a fórumokon felülreprezentáltak a gondok, én is épp belenyúltam. De amikor visszavittem az Oázisba, mondták, hogy gaming IPS-eknél ez sajnos általános. :(

A többi (nem gaming) IPS-ről nem kérdeztem őket, vagy csak nem emlékszem már.

A dicséretek mellett a GN950-ről is látok annyi panaszt, hogy nem merem megvenni. Illetve bejelentették a GP950-et HDMI 2.1-gyel, ami nekem még praktikusabb. Erősítővel használom a számítógépet, és HDMI 2.1-re váltva egy kimeneten mehetne a 2160p@120 kép és az LPCM 5.1 vagy HD hang.

[ Szerkesztve ]

(#11) imi3est válasza #72042496 (#5) üzenetére


imi3est
csendes tag

Bocs közben ránéztem kíváncsiságból erre a gn950-re és tényleg elég gyenge backlight bleed szempontból. (pl ebben a tesztben) Szóval így sajna valószínűleg ebből a szempontból nem alapozhatsz az én tapasztalatomra, mert úgy tűnik ebből a szempontból roszabb a gn950. Hiába, sajna nincs tökéletes monitor. (Én is befürödtem nemrég egy csoda gaming monitorral, mert a betűk élessége nem volt jó - pedig 144Hz QLED volt - játékra tökéletes volt, de szöveget olvasni, dolgozni nagyon nem). Ezt a backlight bleed problémát élőben kellene látni hogy mennyire zavaró, mert ezt leszámítva nem lenne rossz ez a gn950.

[ Szerkesztve ]

(#12) imi3est válasza imi3est (#11) üzenetére


imi3est
csendes tag

Kicsit túl sok lett a "szempontból" :)

(#13) Tigerclaw válasza imi3est (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szoveges munkara vajon a VA vagy az IPS lehet jobb?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) mad823 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem tök mindegy, inkább a felbontás és a PWM (hiánya) számít ott.

(#15) #16939776 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha hófehér háttér előtt fekete szöveget kell olvasni napi 8 órát akkor Én a VA-ra szavazok.
IPS-en nem tudod annyira levenni a fényerőt, hogy idővel ne érezd túl fényesnek, mire ez sikerül a fehérből piszkos szürkés-kékes valami lesz, és nem lesz tőle hosszabb ideig olvashatóbb a szöveg.

Érdemes megnézni azt is, hogy a két eltérő pixel-struktúrán miként rajzolódnak ki a karakterek:[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) imi3est válasza mad823 (#14) üzenetére


imi3est
csendes tag

Lehet jó a VA is, de ahogy mad823 írta a felbontás (inkább pixelsűrűség) fontosabb és hogy ne legyen PWM-es a háttérvilágítás. (bár manapság egyre ritkább a PWM-es) Egy nagyobb felbontású monitoron több pixel jut egy karakterre, és így szebbek a betűk. Egyedül WinForms szoftverfejlesztésnél lehet szívás kicsit, és néhány régebbi programnál ami nem támogatja a nagyobb felbontású skálázást ott sajnos nem jobb a nagy felbontás. Viszont a VA-val én befürödtem, mert belefutottam egy ilyen mint a képen bal oldalon levő pixel elrendezésű panelba. Ezek az rgb alpixeleket még további kis részre osztják és fényerőtől függően csak az egyik fele világít. Na az ilyeneknél lehetetlen élesre állítani a betűket, mert recés lesz a széle. Játékra, filmezésre jók ezek (úgy olvastam hogy gémer monitorokban fordul elő ez a panel), de hosszú időn keresztül szöveget szerkeszteni vagy olvasni nem jó rajta.

(#17) imi3est válasza #16939776 (#15) üzenetére


imi3est
csendes tag

Nekem most IPS van VA után és nem tapasztalok ilyen kékes valamit. Szerintem ez panel és háttérvilágítás függő lehet. Vagy lehet a régebbi IPS-eknél fordult elő nem?

(#18) #16939776 válasza imi3est (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, ezek még CCFL-es ah-ips monitorok, a kékesség a back-light bleeding hatása lehet, nem a színpontatlanságé, mert 80cd/m2-re (igen alacsony fényerőre) vannak be kalibrálva.
És persze kamerával ellenőriztem, nem villog, nincsenek lelakva a csövek sem, mert új koruktól alacsony fényerővel volt használva.

Az szopás, a VA-t eredetileg tartalom fogyasztásra lett kitalálva, szóval semmilyen garancia nincs arra, hogy mindegyik ilyen/olyan lesz pl.: szöveg megjelenítésre. Engem az akaszt ki, hogy igen kevés jó minőségű kép készül és kerül ki az adott panel pixelstruktúrájáról, szöveg és különböző geometriák megjelenítésé közben. Amiből látni lehetne előre, hogy lesznek-e (akár ilyen) anomáliák.

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez nyilván professzionális monitor, viszont a gyárilag kalibrált az csak nekem tűnik oximoronnak?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Tigerclaw válasza #16939776 (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Most IPS paneles monitorom van. Amikor csak lehet probalok sotet temat allitani, mert azon sokkal kevesebb a betu koruli arnyek/elsimitas barmi is az, igy nem csak a kisebb fenyero miatt kenyelmes olvasni, de konnyebb is olvasni. Arra viszont nem gondoltam, hogy a magasabb VA kontraszt miatt lentebb lehetne venni a fenyerot.

Akkor eldolt. UHD VA paneles monitor kell 27 inch kornyeken. Feljebb mar lecsokken a ppi meg UHD eseten is. Jobb lenne meg nagyobb ppi, de ha kijelzo meret is kell melle, akkor az UHD mar keves. 24 inchre nem mernek visszalepni.

Amugy a grafikusoknak szolo monitorok mellett keszithetnenek olyan speci monitorokat is, amik azoknak idealisak, akik kenytelenek kepernyon sokat olvasni, irni. Biztos hogy komoly vasarloi tomeg igenyelne.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) imi3est


imi3est
csendes tag

Nem akarlak lebeszélni, de a fehér háttér ha zavarja a szemed az a háttérvilágítás típusától lehet. "Duracellm.." is írta hogy régebbi CCFL-es IPS monitorról írta hogy zavaró rajta a fehér szín. Valahol olvastam olyat hogy az egyik Samsung VA panel fehér háttérvilágítása zavart valakit nagyon. Szóval szerintem a fehér háttér hogy zavaró vagy nem az nem attól függ hogy IPS vagy VA. Ez a kontraszt dolog se számít szerintem olyan sokat, én pl ahol fekete alapon fehér betűt nézek ott is fentebb állítom hogy ne legyen teljesen fekete a háttér, mert úgy már túl zavaróan nagy a kontrasz. (új IPS monitoron) Ha a fényerőt teljesen leveszem szinte nullára, akkor is jól olvashatóak a betűk. Az a baj hogy nehéz látatlanban eldönteni ezt, mert minden termék más, és minden embernek mások az igényei. Láttam már régi IPS-t amitől kifolyt a szemem, láttam régi VA-t ami elviselhető volt, láttam új VA-t amitől kifolyt a szemem és láttam új IPS-t ami teljesen jó (a mostani) Szóval bármi lehet :) Ezért érdemes lenne élőben megnézni, összehasonlítgatni ha lenne rá lehetőség. Persze még úgy se biztos, mert fél óra alatt nem biztos hogy észreveszed ha valami nem oké a képminőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#22) Tigerclaw válasza imi3est (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek mar LED hattervilagitasuak es ezt talan mar PWM "mentes".

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) #16939776 válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mondjuk úgy, hogy azok már tényleg nagyon kicsit villognak.
A gyakorlatban ugyan úgy PWM IC hajtja a led-csíkot, csak egy LC tag (Low pass filter) van köztük.
Praktikussági okokból nem lehet tetszőlegesen alacsonyra, messze a PWM kapcsolási frekvenciájától meg választani ennek a töréspontját. így a zaj és a "DC"-vé alakított feszültség fluktuációja mindig ott lesz a ledek tápfeszültségén. Szerintem optimális esetben 2-5%-ra le lehet ezeket szorítani, ha ennél is kevesebb a cél, akkor a hatásfok kárára meg lehet próbálni másik megoldást keresni, a ledek /tényleg/ állandó áramú meghajtására.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.