Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) peter76bp válasza lapa (#37) üzenetére


peter76bp
senior tag

Lemértem az optikával együtt a teljes vastagsága 38.7 mm és még legalább ugyanennyi hely van előtte a szélvédőig, de inkább több.

Most jut eszembe miközben írom be a méretet, hogy valaki kérdezte a kamiont, lehet, hogy neked is valami olyan járműbe kell, aminek majdnem teljesen függőleges az első szélvédője :F

Igazából ha ez a helyzet és a szélvédőd tetejére teszed, szerintem kap akkora dőlésszöget teljesen a szélvédőre hajtva, hogy benne legyen az a terület ami számít. Bár ez egy próba során dőlne el ténylegesen.

(#52) lapa válasza peter76bp (#51) üzenetére


lapa
veterán

köszi, ezért kérdeztem. ezzel már el tudok indulni.

(#53) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Felig a szerzohoz, felig a kozosseghez lenne kerdesem: milyen ennek az egesznek a jogi hattere Magyarorszagon?

A cikkbol az tunt ki szamomra, hogy a szerzo ezt foleg adatrogzito cellal vette, "ha tortenik valami". Na most, ha tortenik valami, akkor elo lehet-e venni a kamera felvetelet a rendorsegen, vagy a birosagon? Van-e ra jogszabaly, vagy csak a biro joindulatan mulik a dolog (es minden "pitibb" ugyet el kell vinni a birosagi szakaszba, mert a rendorseg nincs kotelezve a kamera figyelembe vetelere)? Nem mondja-e a masik fel ugyvedje vagy az ugyesz, hogy "poziciot es sebesseget en is tudok <<rafotosoppolni>>"?

Vagy pl. nemreg olvastam, hogy jo sok kamu gyorshajtast allapitottak meg az Egeruton, ahol nem volt kinn a 70-es tabla, es erdekes modon mindenki 68 km/h sebesseggel lett lefenykepezve masfel oran keresztul. Slendrian modon vezetett telepulesi jegyzokonyvvel, ilyenekkel egyutt. Ilyen vitatott gyorshajtas eseten lehet-e hasznalni a kamerat, mint bizonyitekot, ha mar a sebesseg es pozicio rohzitve van?

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#54) csibe1 válasza VS461 (#53) üzenetére


csibe1
addikt

Van olyan típus amit elfogadnak,mert állítólag igazságügyi szakértő által bevizsgált,és nem lehet manipulálni a felvételeket.A típusát így hirtelen nem tudom,még egy hasonló logoutos írás kapcsán kerestem rá vagy az írás szólt arról,nem tudom.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#55) lapa válasza VS461 (#53) üzenetére


lapa
veterán

szerintem csak úgy fogadják el, ha be van kötve a navhoz és egyből elküldi az önfeljelentés bírságának az áfáját a bankszámládról, akármikor gyorsan mész.

szóval ilyet keress ebajen.

[ Szerkesztve ]

(#56) csibe1 válasza csibe1 (#54) üzenetére


csibe1
addikt

Megtaláltam: Smarty BX1500 HD GPS
Elég csufi árban van.Valahol utána kellene érdeklődni,hogy egy általad rögzített felvételt elfogadnak-e bizonyítékként (ügyvéd,közlekedésrendészet stb.) balesetnél.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#57) szeksziboj


szeksziboj
tag

Így elsőre:
Alapos kis teszt lett ez thanx! ;)

Így hírtelen ezek jutottak eszembe a cuccról:
pro:
- A képminőség egész jó
- Egész jó szolgáltatásokat nyújt

kontra:
- A km/h kiírás lehetne felső sarokban is, így pont belelóg az elhaladók rendszámába (akik épp mondjuk lesodornák a tükrünket vagy ilyesmi. (persze ha lehet állítani a helyét akkor nincs gond)
- A tapadókorongos rögzítés szélvédőn amilyen univerzális olya rossz
pl ha ütközésnél törik a szélvédő rögtön lefittyen a kamera
- A csukló is elmozdulhat mikor nagyobb G erők hatnak a járműre becsapódáskor, ezáltal a kamerára is, ismét csak lefittyen a kamera, nem mutatja a lényeges képet, helyette a sebváltót, műszerfalat, minden mást

Monnyuk a rögzítés az más készülékeknél is ezekkel a problemekkel tarkított, szóval passz mi a megoldás a csavarozáson kívül :F

A FÁK tagországaiba beutazóknak (is) kötelező :DDD

(#58) peter76bp válasza csibe1 (#56) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ez a szakértői vizsgálat csak porhintés, hogy jobban vigyék a cuccot. Ha lenne ilyen doksijuk a minimum az lenne, hogy egy beszkennelt verziót kitesznek belőle.

Nem kötelező erejű de mondjuk egy balesetnél vagy akár utána odaadod a rendőröknek, akkor nem mondhatják hogy nem kell nekik. Ahogy a baleset után készített fotókat, úgy ezt is figyelembe kell vegyék mielőtt eldöntik ki a felelős. Ha meg bíróságig jut az ügy ott meg a bírón múlik minden.

Nekem volt olyan koccanásom ahol a másik fél szabálytalankodása volt a kiváltó ok és ezt a baleset utáni autók állásából is látni lehetett amit mobillal lefotóztam és utólag beküldtem a rendőrségre (mivel Ő
odébb vitte az autót mire a rendőrök kiértek). Nem mondták, hogy nem kell nekik. Ráadásul mindent tagadott a másik fél így 2 hónapig várnom kellett a kár megtérítésére. De az Ő felelősségét állapították meg.

(#59) peter76bp válasza szeksziboj (#57) üzenetére


peter76bp
senior tag

A sebesség a bal alsó sarokban egy kis szám ami csak az utolsó pillanatban takarja ki esetleg a rendszámot. Az eredeti videót nézve ha nem pont szembe tűző nap volt, akkor az összes szembe jövő rendszámát egyértelműen le lehetett olvasni.

A kijelzések helye egyébként fix. Nem lehet őket pozícionálni, max ha a firmwarebe belenyúl valaki, de ebbe nem mélyedtem bele.

Ez egyébként pont hogy nem tapadókorongos rögzítésű. Szóval tuti nem fog lefittyenni max ha akkora sebességnél ér baj, hogy repül minden. De a lényeg mindig a kiváltó körülmény, az meg rajta lesz még ha véletlenül le is esik a szélvédőről.

(#60) szeksziboj válasza peter76bp (#59) üzenetére


szeksziboj
tag

A sebességen van a hangsúly, mert ha az elég nagy, akkor pont, hogy az utolsó pillanatban van kb 1 képkocka ami még nem túl elmosódott, és ha abban pont ki van takarva... Nyilván kis tempónál a 30 fps még elég szokott lenni, de mondjuk 50 felett már kérdéses, főként rosszabb fényben. Ez pl azért lehet érdekes mert nem mindegy, hogy meddig húzódik el a nyomozás, ha már aznap bekopognak a cserbenhagyónál a zsaruk vagy hónapokig nem tudják lezárni az aktát. Netán ezalatt a biztosító is se fizet.

[ Szerkesztve ]

(#61) peter76bp válasza szeksziboj (#60) üzenetére


peter76bp
senior tag

Kérdés ugye, mi az ami elég nagy sebesség számodra. Itt van két képmentés, 99-as sebességnél felhős időben jól olvasható a szembe jövő rendszáma még jóval azelőtt, hogy oda érne a sebességbélyeghez.

Persze nem akarok kardoskodni mellette. Kíváncsian várok olyan típust ami ettől jobb minőséget produkál.

[ Szerkesztve ]

(#62) H1N1


H1N1
aktív tag

Folyamatos a felvétel?Amikor törli az első vagy előző felvételt, akkor is vesz fel?Gagyibbaknál előfordul,hogy addig nem vesz.

(#63) peter76bp válasza H1N1 (#62) üzenetére


peter76bp
senior tag

Folyamatos, van egy belső memóriája és gondolom amíg töröl addig ott tárolja a felvételt.

[ Szerkesztve ]

(#64) MongolZ válasza peter76bp (#63) üzenetére


MongolZ
addikt

Engem meggyőztél, néhány napja meg is rendeltem. Kíváncsi vagyok, hogy mikor szállítanak, már csak 48 napjuk van hátra :)

(#65) peter76bp válasza MongolZ (#64) üzenetére


peter76bp
senior tag

Majd beszámolhatsz mennyire vagy elégedett vele ;)

(#66) Mittu88


Mittu88
senior tag

Nagyon jó teszt lett, tényleg siralmas, hogy kb. ez az egyetlen magyar nyelvű fórum, ahol egyáltalán szó van az autós dvr-ekről.
Egy olyan kérdésem van, hogy a GPS csatlakozó az mire jó? Egy GPS-re kell rákötni ezt a kamerát, csak úgy talál jelet? Az elég gáz lenne :/

(#67) peter76bp válasza Mittu88 (#66) üzenetére


peter76bp
senior tag

Magától nem tud szerencsétlen jelet találni, mert a kamerában nincs GPS vevő. Ahogy írtam is a tapadókorongos talprészébe van a vevő építve, és azt a vezetéket kell a kamerába bedugni, azért van rajta GPS csatlakozó.

(#68) Mittu88 válasza peter76bp (#67) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ééértem. Köszi!

(#69) TaaT válasza Mittu88 (#66) üzenetére


TaaT
veterán

"tényleg siralmas, hogy kb. ez az egyetlen magyar nyelvű fórum"

külföldi fórumokon azért lehet tájékozódni, szal aki nagyon akar :)

Give them hell Ukraine!

(#70) Mittu88 válasza TaaT (#69) üzenetére


Mittu88
senior tag

Problémásabb. Aki meg nem tud angolul, az vegye a silányat?!

(#71) TaaT válasza Mittu88 (#70) üzenetére


TaaT
veterán

Ha nem tud angolul keressen cam típusokat és irány a jútyúb, 1kép többet mond 1000szónál, egy videó meg még többet ;)

Give them hell Ukraine!

(#72) H1N1


H1N1
aktív tag

Én végül GS2000-et vettem. Hogyan lehet ezeken frissíteni a firmware-t? Ez alapján megoldható?
[link]

(#73) peter76bp válasza H1N1 (#72) üzenetére


peter76bp
senior tag

Az eljárás menete akár jó is lehet, de a GS8000-hez más firmware kellene! Az itt felsoroltak nem jók ehhez a típushoz, így frissítéssel még nem kísérleteztem.

A GS2000 ha ilyesmi számú firmware-t tartalmaz akkor meg lehet próbálni. Csak mindenképp csinálni kell egy mentést mielőtt újat próbálsz feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#74) H1N1


H1N1
aktív tag

Az miért van,hogy ha elindítom a felvételt, akkor -pl. 3 perces ciklusidőnél- rögzít kb fél percet aztán megáll és nem villog a piros pötty?

(#75) peter76bp válasza H1N1 (#74) üzenetére


peter76bp
senior tag

Valami beállítási gond lehet. Mondjuk olyanra nem emlékszem, amitől egyetlen felvételt csinálna. Ha a Motion Det. On-ban van, akkor próbáld meg Off-ra állítani, vagy az érzékenységén változtatni. Egyszer mikor kipróbáltam nekem is leállította menet közben a felvételt, aztán valamikor később újra elindította.

(#76) H1N1 válasza peter76bp (#75) üzenetére


H1N1
aktív tag

Úgy néz ki bejött. Kikapcsoltam a motion szenzort és azóta megy folyamatosan. :R

(#77) MongolZ


MongolZ
addikt

Én is ugyanezt a kamerát vásároltam meg aliexpress-szen keresztül, közel 20 nap alatt kézhez is kaptam. Abszolút olyan, amilyennek elképzeltem és ebben ez a bejegyzés nagyon sokat segített. Pontosan ilyen eszközt kerestem, ugyanilyen elvárásokkal. Hatalmas köszönet a cikkért!

(#78) peter76bp válasza MongolZ (#77) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ennek örülök :C

(#79) MongolZ


MongolZ
addikt

Na, beüzemelve, minden okés, rövidke észrevételeim:
- az infravörös - ahogy vártam - csak jelzésértékű, bár rendszámot még nem próbáltam leolvasni vele éjszaka, nem hiszem, hogy számítana valamit
- a programjában nálam valamiért nem megy a google maps, csak a videót játsza le
- a lejátszója eléggé "kínai", azaz eléggé logikátlan maga a felépítése, a telepítés sem volt a legegyszerűbb, szerintem egy alap felhasználónak problémát jelentene

De egyébként minden okés, a szoftveres problémát meg megpróbálom megoldani.

(#80) peter76bp válasza MongolZ (#79) üzenetére


peter76bp
senior tag

Valami plugin gondja lehet. Vagy java vagy QuickTime vagy ilyesmi hiányozhat neki.

(#81) MongolZ válasza peter76bp (#80) üzenetére


MongolZ
addikt

Az az érdekes, hogy ha nem nyitok meg videót, akkor simán tudom használni azt a térképet. Nem tudom, hogy mi hiányozhat, QT is fentvan. Lehet, hogy örök rejtély marad. Mindenesetre a második utazásom alkalmával sikerült megörökítenem egy teherautót utolsó pillanatban kikerülő biciklist... (a cangás volt a hibás).

(#82) peter76bp válasza MongolZ (#81) üzenetére


peter76bp
senior tag

Vannak a videók fájlnevével megegyező MAP fájljaid?

(#83) MongolZ válasza peter76bp (#82) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen, vannak.

Na, mostmár ott tartok, hogy nem ír ki semmit, egyszerűen csak nem működik se a google maps, se a sebességmérés...

[ Szerkesztve ]

(#84) peter76bp válasza MongolZ (#83) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nem tudom mi lehet. Mikor elindítom a progit a gmaps alapból megjelenik jobb oldalt. Bal oldalt a videokép helye alatt két mappatallózó ikon van a bal oldali a videó a jobb oldai meg jpg. Ha betallózok egy videót azt betölti és rögtön megjelenik jobb oldalt a gmapson a videóhoz tartozó út jelölése és alatt a hozzá tartozó infok.

Viszont írtad a telepítést, de igazából telepíteni nem is nagyon kellett. Átmásoltam a teljes programmappát a PC-re és a setup.bat beregisztrálta a codekeket aztán azóta megy rendben. WIn 7

(#85) MongolZ válasza peter76bp (#84) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen, én is így jártam el. Nekem is megjelenik a gmaps, Hollandiát mutatja valamilyen okból. Na, még utánajárok.
Viszont ma megvolt az első furcsaság, ráadtam a gyújtást az autóra és csak fehér képernyőt jelenített meg. Kikapcsolni nem tudtam, resetelni akartam, csak nem volt nálam semmi tűszerű, úgyhogy szimplán levettem a töltőről és szűk 10 perc alatt lemerült. A következő bekapcsolásnál minden okés volt.

(#86) peter76bp válasza MongolZ (#85) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nem tudom mitől lehet. Mondjuk én pont nem látok rá vezetés közben a kijelzőre, csak hallom amikor bekapcsol a gyújtásnál, de ha lefagyna nem venném észre, viszont eddig mindig rögzített ahogy a fájlokat nézem.

(#87) H1N1


H1N1
aktív tag

Van egy hibás GS2000 eladó. 2 hétig bírta.
Már megrendeltem egy GS9000-et. Remélem ez tovább bírja.

(#88) peter76bp válasza H1N1 (#87) üzenetére


peter76bp
senior tag

Nem tudom mi okozta a hibát, és hogy honnan vetted, de érdemes lehetne a garanciára rákérdezni

(#89) H1N1 válasza peter76bp (#88) üzenetére


H1N1
aktív tag

Az ali-n vettem.
Különösebben nem érdekel a garancia.
Szerintem ez egy javított darab,mert az eredeti garancia címkére az egyik csavaron rá volt ragasztva egy új. Szétszedtem és mikroszkóp alatt átnéztem, nincs e valami látható baja, úgyhogy a gar ugrott. Ja! És a csavarok is elég gyengén álltak a helyükön menetügyileg, tehát tuti,hogy szét volt már kapva korábban.
Ennyi! Így jártam.
Az bosszant,hogy a kettő áráért már kaptam volna egy minőségit is.

[ Szerkesztve ]

(#90) peter76bp válasza H1N1 (#89) üzenetére


peter76bp
senior tag

Sajnálom :(

(#91) TaaT válasza H1N1 (#87) üzenetére


TaaT
veterán

Mennyiért rendeltél Gs9000-t?

Give them hell Ukraine!

(#92) H1N1 válasza TaaT (#91) üzenetére


H1N1
aktív tag

102,63$

(#93) TaaT válasza H1N1 (#92) üzenetére


TaaT
veterán

Csak azért kérdeztem mert 75$-ért árulnak belőle gyenge minőségűt is :B

Am leírásban olvastam hogy 1080p/60fps erre majd kíváncsi leszek :)

A tapasztalataidat itt is megoszthatod [link] :R

Give them hell Ukraine!

(#95) TaaT válasza Kalandor (#94) üzenetére


TaaT
veterán

Hajjaj :)

75$ GS9000: 1920x1080 24fps MJpeg
100$ GS9000: 1920x1080 30fps H.264

Érdemes alaposan elolvasni a leírást, abból többnyire le lehet szűrni hogy mit árulnak.

Give them hell Ukraine!

(#96) H1N1


H1N1
aktív tag

Nekem ma jött meg a 9000. Akárhogy nézem, lényegesen jobb mint a 2000.
A kellemes meglepetés az volt még,hogy a postásnak nem kellett fizetnem, pedig 20e fölött volt az ára.

(#97) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nagy jó leírás! Rendeltem én is egyet az Ebay-ről. Nekem a hozzáadott lejátszó program Win 7-en akadozott nagyon lassan indult el és állandóan lefagyott. Viszont találtam egy nagyon jó kis progit a Registrator Viewer-t. Ha másnak is ilyen gondja lenne, tudom ajánlani ráadásul magyar nyelvet is tud.
Nekem mintha az infra led nem működne, hiába engedélyezem a következő indulásnál megint tiltva van.

(#98) hxxtholz


hxxtholz
újonc

hi. tudna vki segiteni mi lehet az oka, hogy a PC nem ismeri fel GS8000L-t ? összedugom nem csinál semmit...

(#99) kopi73


kopi73
tag

Sziasztok.

Remélem tud valaki segíteni.Van egy SMARTY BX1500 -as készülék.Kivettem belőle a kártyát ekkor elkezdett sípolni én gyors visszatettem és azóta a kék színű REC és a piros színű over write ledek egyszerre viálágítanakk 3mp-t majd elalszanak.
Mit lehet vele csinálni? Esetleg van valakinek egy használati utasítása ?

(#100) popey37


popey37
addikt

Other Features HDMI , GPS , Motion Detection , Anti-Shake , IR Night Vision , Microphone , Loop Record , Delay Shutdown
Screen Resolution: 1920 x 1080DPI
Image sensor
Camera Lens 1
Image Sensor CMOS
Image Sensor Size 1/2.7 Inch
Camera Pixel 12.0MP
External Camera Pixel No
Lens
Wide Angle 170
Optical Zoom 4X
Display
Screen Type TFT
Screen Size 3.0 Inch
Exposure
ISO 100 / 200 / 400
Exposure Compensation +0.0, -1/3, -2/3, -1.0, -4/3, -5/3, -2.0, +2.0, +5/3, +4/3, +1.0, +2/3, +1/3
White balance
White Balance Mode Auto
Shooting
Video Format AVI
Decode Format H.264
Video Output PAL , NTSC
Video Resolution 720P(1280 x 720) , 1080FHD(1920 x 1080) , VGA(640 x 480) , QVGA(320 x 240) , WVGA(848 x 480)
Video Frame Rate 30
Images JPEG
Still Image Resolution 12M 4032x3024, 10M 3648x2736, 2M HD 1920x1080, 1.3M 1280x960 , 8M 3264x2448 , 5M 2592x1944 , 3M 2048x1536
Audio System Stereo
Functions
Microphone Yes
Auto-Power On Yes
LED Qty 4
G-sensor Yes
Time Stamp Yes
Storage
Built-in Memory / RAM 1024MB
Max. Capacity 32GB
Storage Expansion TF
I/O Interface
AV Interface AV-out , Mini HDMI
Data interface Mini USB
Power
Working Voltage 5V
Battery Capacity 200mAh
Working Time 9Hour
Language
Menu Language Japanese , French , German , Chinese Simplified , Chinese Traditional , Italian , Spanish , Russian
Other Features
Other Features Equipped with 170' A+ HD wide-angle lens

ez lenne a kiszemelt áldozat, csak az a gondom vele, hogy elviekben gps van benne, de a tartokonzolban nem látszik a képeken.
lehetséges, hogy már benne van a készulékben?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.