Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

És lőn megelégedettség! :)

Jelenleg én sem igazán használom ki a procim erejét (illetve csak nagyon ritkán), pedig már 3 éves. Az is igaz, hogy hosszú távra vásároltam.
Más kérdés, hogy a munka miatt a memória-sávszélességet viszont maximálisan kihasználom. Ebből a szempontból akár az Ivy Bridge-E is jöhetne! :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) greenity válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Én is gondolkodom a 2*4 giga bepakolásán :D de alapvetően így is jól fut a gép :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Geri Bátyó válasza greenity (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

4 gigánál több nem sok dologhoz kell. Nálam sem a mennyiség volt a lényeg, hanem a 3 csatornás memóriavezérlő. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) greenity válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

:D értelek, de nem baj, ha több van :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Geri Bátyó válasza greenity (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kárt tényleg nem okoz! :N Kihasználni viszont csak akkor tudod, ha 64 bites az oprendszered!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) greenity válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

ezzel pedig semmi gond nincs :) mindkettő az :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Samus


Samus
addikt

Pontosan nem emlékszem, de egész véletlen nem nVidia GPU-s géped van? És nem CUDA képes? Bár gondolom az általad használt programoknak nem nagyon van alternatívája, de az említett funkció elég komoly számítási teljesítményt képvisel, csak még mindig nem nagyon támogatott...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) greenity válasza Samus (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

Így van, viszont minek terheljem a graf kártyát, amikor még így is kihasználatlan a processzor?
Hozzáteszem a maxima nagyon nem szereti a párhuzamos programozást.... maple-ben lehetne róla szó, de sokkal több a macera vele, mint amennyit nyerni lehet a dologgal.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Samus válasza greenity (#8) üzenetére


Samus
addikt

Ha egyszer van kedved, azért próbáld ki egy egyszerűbb számítással, mennyit nyerhetnél vele.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) greenity válasza Samus (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha egyszer lesz időm és energiám és nem azzal telik az estém, hogy próbálok épkézláb programokat írni, akkor ígérem megteszem.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Kephamos


Kephamos
addikt

Nekem a játékot leszámítva egyszer sikerült az ADINA-val kihasználni a cpu-t, de mint kiderült csak azért, mert elbénáztam valamit. :DDD

(#12) greenity válasza Kephamos (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

:D

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.