Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Szép lehetett. Én nem sokat sétáltam erdőben, de ha túltettem magam azon, hogy biztos rámmászik/megcsíp egy vagy több kullancs, és/vagy egyéb bogár, rovar, ragadozó, akkor jól érzem magam a természetben, bár ilyenkor ősszel már kicsi a lombkorona (cserébe messzebb látni, és a színes levelek szebbek). A nyár közepén, mikor minden zöld és sűrű, az az igazi :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) greenity válasza Samus (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, akkor is szép :)
Viszont kevesebb a gomba :) Mi gombázni járunk általában :)

Nem tudom, engem nem zavarnak a bogarak, rovarok és egyebek, bár ebben benne lehet, hogy horgászom :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Isten igazi temploma az erdő. Áhítat tölt el, ha erdőben barangolhatok, és nincs a közelben senki. Különösen a tölgyerdő a kedvencem, egyedi illat terjeng, és az őszi avar bársonyosan csitítja lépteim zaját.

Ami pedig azt illeti, az ősz a kedvenc évszakom. Talán korral jár? Én is kifelé haladok kimért időmből, mondjuk úgy, hogy az "őszömben" élek. Mindegy. Az tény, hogy ilyen színkavalkád, illatözön csak ebben az évszakban van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) greenity válasza Vakegérke (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

:K én is szeretek barangolni :)
Régen minden hétvégén mentünk gombázni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) vimes


vimes
senior tag

Mi a mártélyi holtághoz szojktunk kitekerni néhanapján... nem vagyok nagy természetjáró, de azért jól esik néha kimenni a természetbe, mégha nem is a vadon közepe az uticél :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#6) Vakegérke válasza greenity (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem önreklámnak szánom, de úgy vélem, hogy ez az írásom híven tükrözi, mit érzek, ha az erdő avarján tapodok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) greenity válasza Vakegérke (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

:)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Még annyit, hogy szeretem a gombát. Pörkölt, leves, jöhet. Csakhogy...
Egyszer a feleségem rokonai hoztak egy szakajtónyit. Köszönjük, meg minden, elsősorban a feleségem áradozott, én inkább nem szólaltam meg. Szívem szerint elhajtottam volna őket a faxba a gombájukkal együtt. A családi béke kedvéért hallgattam.

Mikor elmentek végre, csak ennyit kérdeztem anyucimtól: megfőzöd a gyerekeknek?
A válasz rövid volt: nem.

Nem bízom a személyes tudásban, csakis bevizsgált, vagy termelői gombát vagyok hajlandó megenni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) greenity válasza Vakegérke (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

:) mi amit ismerünk megesszük :D de azért ha úgy adódik mindent elviszünk megnézetni :D

Édesapám nagynénje gombavizsgáló volt, úgyhogy apu sokat tanult tőle :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Vakegérke válasza greenity (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Végülis minden gomba ehető. Egyszer. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) greenity válasza Vakegérke (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Nah jó, de amit évek óta szedsz és évek óta megeszed, és ismersz, azt nem kell minden alkalommal vizsgáltatni :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Vakegérke válasza greenity (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Stimmt. :)

Ha megengeded, szaporítom még a szót.
Mikor katona voltam, egy gyakorlat alkalmával erdőben táboroztunk. Kunyeráltunk a konyhásoktól hagymát, meg sót, adtak bő kézzel.
Irány az erdő, gombaszedés. Vittem én is egy halommal, azonban a vidéki srác, aki értett hozzá, egyet kiemelt, a többit azonnal kidobta. Azt az egyet is csak azért tartotta meg, hogy lássam, amikor kettétöri, milyen szépen megkékül. Farkastinoru, vagy mi a fene volt.
Nem kaptam a gombapörköltből. :O

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) greenity válasza Vakegérke (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

:(

Igen a mérgező tinorukat innen lehet jól felismerni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) szben05


szben05
tag

Jó dolog a kirándulás! :K
Mi ma voltunk Hortobágyon darulesen. Jó volt, csak az volt a baj, hogy már sötétedett mire megérkeztek a darvak.

(#15) greenity válasza szben05 (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát ezek a darvak :) nem tudják mi a jó :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) Vakegérke válasza greenity (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán egész nap egy erdőben időztek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.