Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Portable verzióban még nem elérhető sajnos a letöltéseknél, így egyelőre marad még a 4.1.4.

read-only mode on the forum

(#2) Diopapa


Diopapa
addikt

Először azt kéne megoldani, hogy ne fél óra alatt induljon el.. :U

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#3) Thusor válasza Diopapa (#2) üzenetére


Thusor
őstag

Kinek, hogy. Nekem a munkahelyi gépemen elég gyorsan betöltődik. Mondjuk az egy Hp Workstation z400-as 6 magos xeon processzorral és 24 GB DDR3-as ECC ramokkal és SSD-vel :D. Van olyan beállítási lehetősége a libreofficenak, hogy a windows indulásakor előre betöltse a modulokat, így sokkal gyorsabban indul el. Érdemes ezt a lehetőséget alkalmazni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Dicséretes, hogy így fejlesztik, csak így tovább!

Viszont nekem most a Kingsoft Office ingyenes verziója tetszett meg, csak kár, hogy nem magyar.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) CPT.Pirk válasza Diopapa (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt részletezd. Itt még a 4.1-es verzió van mert még nem frissítettem, nincs ssd-m, ment a torrent és közben HD filmet is nézek, mégis csak 6 másodperc volt a betöltés. A következő indítás 1 másodper alatt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) alcsa válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


alcsa
senior tag

Nalam is par masodperc alatt betoltott, mindenkepp javult ebben is.

(#7) pilóta válasza alcsa (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az jó, ha javult, mert tényleg nagyon lassú. Ahol az MSOffice pár tizedmásodperc alatt betölt, azon a gépen 10-20 másodperc, mikor milyen kedve van (i5, SSD, 8 giga ram stb...).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Mondjatok nekem olyan Office felhasználást amivel egy mai processzor nem birkózik meg és a GPU-t kell segítségül hívni, mert fogalmam sincs mi lehet ilyen.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#9) alcsa válasza pilóta (#7) üzenetére


alcsa
senior tag

Az elozo verziohoz, sot, az eddigi osszes verziohoz amit hasznaltam nagyon sokat javult, kb 3 masodperc amig megnyilik a kezdokepernyo, gyorsindito nelkul, no ssd, no i proci. Eddig egyik se tudta ezt. Nagyon bejon.

(#10) pilóta válasza alcsa (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, felrakom akkor.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) DraXoN válasza pilóta (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Akkor téged nem szeret.. nekem bármilyen pár éves gépen hamar megy..
Az itthonikban ssd-van, így nem tudom hasonlítani nagyon, de mind kettőn csak megnyomom az ikont és elsőre is egyből el is indul.. pedig nincs betöltve gyorsindító (persze én csak ezt használom így a windows lehet előre beolvassa)..

Még a munkahelyi egymagos merevlemezes xp-s gépemen is 5-6 másodperc alatt elindul szintén gyorsindító nélkül (mindenhol még a korábbi 4.1.x verziókról írtam)

Mindig örülök egy új verziónak és jó látni ahogy egyre jobban összerakják mióta különvált a libre és az openoffice azóta sokat fejlődött.. bár eleinte főképp csak kódrendbetétel és "lomtalanítás" ment.. a 4.x verzió óta indult be talán igazán a fejlődés... én így látom legalábbis.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) PandaMonium válasza Picturemaker (#8) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nagy táblázatok esetén sok függvénnyel, régebbi gépeken már azért nem hasítana annyira a dolog. Ahogy a cikkben írták elsősorban IGP-kre szánják az újítást így mindenki számára elérhető lesz és ha ennyivel kapunk 20-30% gyorsulást akkor miért ne? :U

What I cannot create, I do not understand

(#13) pilóta válasza DraXoN (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom, de több gépre is fel van rakva, itthon például egy i7, de nem nevezném gyorsnak. A CoreDuo-s laptopon meg kínszenvedés kivárni.
De most feltettem itthon ezt a 4.2-t és tényleg pikkpakk betölti, úgyhogy a laptopon is felrakom.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Picturemaker válasza PandaMonium (#12) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csak csodálkozom, mert pl. a Grupama Exel táblázattal kalkulál komplett biztosítást (azért az elég komolynak tűnik számomra) és egy kétmagos, HDD-s gépen pikk-pakk megy a dolog (tény, hogy a régi proci "kifingott" a program alatt) . Egyszer megnéznék egy ilyet, ahol a proci annyira kevés, hogy érezhetően frissebben pörög IGP-vel.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#15) DithenS


DithenS
senior tag

Jó lenne ha áttálnának az iskolák is erre,még ingyenes is és nem kénne milliárdokat ölne az MS szarjaira.
De a legroszabb mindig az volt,hogy ha be kellet adni valamit vagy prezentációt kellet csinálni akkor ugye egyből az MS Office vagy bármi ilyenen kellet volna mert a suliba nem volt meg az Liber Office áá,én meg vegyem meg a drága Office-t meg a PW-t,na persze...

[ Szerkesztve ]

(#16) Jack@l válasza DithenS (#15) üzenetére


Jack@l
veterán

Lehet menteni vele ms office file-ba.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17) galervin93 válasza Picturemaker (#14) üzenetére


galervin93
őstag

Valamilyen táblázatkezelő első cellájába írj sok-sok eszetlen függvényt egymás után (én random számmal szoktam kezdeni, aztán log, hatványok stb. minden mennyiségben :-D), majd ezt terjeszd ki pár tíz-százezer-millió cellára. :-D Simán megeszi a gépet! Persze értelme nem sok, bár ha ábrázolja az eredményeket az ember, sokszor egészen látványos lehet a dolog.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#18) mzso


mzso
veterán

Akkor a CALC-on kívől nem is játszik szerepet a GPU?

(#19) kispx válasza pilóta (#7) üzenetére


kispx
addikt

Nem a vírusirtó lassítja? Nálam az MSE kikapcsolásával sokat javult a betöltődése 8.1 alatt. Xubuntu alatt pedig pár másodperc alatt betöltődött.

(#20) Ice&Lime válasza AxBattler (#4) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem is az tetszett meg nem rég, kár hogy nem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#21) Reggie0 válasza DithenS (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Kar, hogy egy rakat fos, bar bohockodni meg megfelelo.

(#22) Jester01 válasza PandaMonium (#12) üzenetére


Jester01
veterán

De szerintem a régebbi gépekben ritkábban akad olyan GPU ami ebbe be tud segíteni.

Amúgy a 10 éves gépek is elvégeznek azért néhány százmillió műveletet másodpercenként, én sem igazán értem milyen értelmes táblázattal lehet ezt túlterhelni, már ha tényleg csak a cellák számolgatására használják.

Jester

(#23) banhammer válasza AtHoS (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Par nap es kinn lesz.
Ha ugyes vagy bele tudod hackelni a regibe az ujat.
Esetleg ha szeretned megcsinalhatom neked.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Igazan elkezdhetnek Androidra is fejleszteni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) AAAgold válasza Jester01 (#22) üzenetére


AAAgold
senior tag

ezres, vagy tízezres nagyságrendű sorokkal, nagyon sok oszloppal ellátott táblázatoknál, ahol egy-egy oszlop nem adatokat, hanem egymásba ágyazott függvényeket tartalmaz, nagyon sok "linkeléssel", "fkeres"-sel másik fülön vagy fileban lévő szintén óriás táblázatokhoz kapcsolódóan

na, ez azért régebbi gépeken azért nem megy pikk-pakk, hogy finoman mondjam

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#26) bambano válasza Picturemaker (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én borítottam már lo-ba sok képpel megtöltött ppt-t és azon rendszeresen kínlódik.
pedig nem varrógépen futtatom. azt nem tudom, a gpgpu tudna-e ezen segíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) Sub-ZeRo válasza DithenS (#15) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vállalatoknál is ingyen lenne mondjuk 1000 gépre a libre office? Nem tudom, csak kérdezem. Mert lásd Microsoft Security Ess.-t annak ingyenes verziója van, x gépre otthoni felhasználásra. De munkahelyre már fel kell venni a kapcsolatot az MS-sel. Ez egy példa volt ingyen szoftver és vállalati megoldásra. A libre-nél hogyan alakulna?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28) actival63


actival63
aktív tag

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#29) FreeWind


FreeWind
csendes tag

Nagy lelkesedéssel letöltöttem az új verziót, de látom a tizedesjelet még mindig nem lehet beállítani. Nem hiszem el, hogy csak nekem hiányzik, hogy tizedes elválasztónak pontot használjon.
Valami módszert nem tudok, hogy rávegyem a tizedespontra? (Magyar billentyűzet, Magyar területi beállítások, de ott a tizedesjelnél pont van beállítva) Köszi.

(#30) AtHoS válasza FreeWind (#29) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak én érzek ellentmondást?

"csak nekem hiányzik, hogy tizedes elválasztónak pontot használjon." -> "a tizedesjelnél pont van beállítva"

read-only mode on the forum

(#31) kispx válasza Sub-ZeRo (#27) üzenetére


kispx
addikt

Tudtommal akárhány gépre ingyenes. Viszont a support az fizetős lesz. Nagyvállalatok a supportot igénybe veszik.

(#32) Dark Archon válasza FreeWind (#29) üzenetére


Dark Archon
addikt

Magyar ember vesszőt használ, miért hiányozna a pont? Próbáltad egyébként átállítani a területi beállításokat úgy kompletten angolra vagy amerikaira? Úgy is vesszőt használ?

AtHoS: csak te érzed az ellentmondást, nyilván arra gondolt, hogy annak ellenére vesszőt használ a program, hogy a területi beállításoknál pont van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#33) copass válasza Diopapa (#2) üzenetére


copass
veterán

pár mp, a géped rossz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34) Diopapa válasza copass (#33) üzenetére


Diopapa
addikt

Tuti :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#35) CPT.Pirk válasza Diopapa (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De tényleg, ha mindenki másnak pár másodperc, akkor hol van a hiba? ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) orbano válasza Picturemaker (#8) üzenetére


orbano
félisten

hordozható eszközökön számít, mert kevesebb enerdzsiből megvannak a műveletek. de nagy táblázatok, bonyolult képletek estén, amik nyilván nem magánfelhasználáskor jönnek elő, bizony tud kelleni a segíség egy erős cpunak is. nem tudom a libreoffice tud-e ilyet, de az Excel pl. tud lineáris programozási feladatokat is elvégezni, ahhoz pedig jócskán kell a lóerő.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) DithenS


DithenS
senior tag

Mondjuk nem értem mi ez a nagy felháborodás hogy nem azonnal nyissa meg,1 perc várakozás alatt kétlem h elfelejtenél bármit is,amit le akartál írni...

(#38) kispx válasza DithenS (#37) üzenetére


kispx
addikt

Csak két ember mondta, hogy lassan indul, a többieknek gyorsan :)

(#39) FreeWind válasza Dark Archon (#32) üzenetére


FreeWind
csendes tag

Több más programot használok és az ott nyert adatokat illesztek be táblázatba, ezek a programok viszont mind pontot használnak. Továbbá sokszor használok SQL parancsokat is és ott sem megengedett a vessző (ami ugye mező határolót jelent). Szóval most Ctrl+C -> Jegyzettömb -> . csere ,-re -> LibreOffice és utána meg vissza ugyanez. Sokszor Excel formába mentésnél is gond van ha a másik gépen Excel-be olvassák be.

Amúgy most néztem át újra a LibreOffice beállítását. Elég csak ott átállítani a "Területi beállítások"-at Angolra, és működik úgy is (windows-é marat magyar). Majd meg kell néznem mit művel Excel alatt.

(#40) kispx válasza FreeWind (#39) üzenetére


kispx
addikt

Elég csak ott beállítani.

(#41) FreeWind válasza kispx (#40) üzenetére


FreeWind
csendes tag

Igen, így már működik is :)
Kipróbáltam elmentettem excel formában és vissza is töltöttem úgy is hogy a windows területi beállításoknál pont és vessző a tizedes jel, mindkét esetben jó.
Pedig egyszer korábban egy egész napot elkínlódtam, igaz még openoffice idején, akkor valahogy sehogy sem akart rendesen működni.

(#42) azopi74


azopi74
addikt

Na volt egy pár üres órám, megnéztem, milyen állapotban van jelenleg ez a LibreOffice nevű valami (néha rá szoktam nézni) , feltelepítettem, aztán gyorsan vakartam is le, hát még mindig fényévekre van egy MS Office-tól (legalábbis táblázatkezelőben, a többi nem nagyon érint, és nem is érdekel) .

Az persze becsülendő, hogy ingyen van, de sajnos körülbelül annyit is ér, amennyibe kerül... És az olló nem szűkül, hanem inkább tágul, amíg a Calc előrelép egy lépést, addig az Excel hármat ugrik előre, pedig jót tenne a piacnak egy kis verseny.

(#43) copass válasza azopi74 (#42) üzenetére


copass
veterán

fizetős vs ingyes. értelme nincs összehasonlítani. hozzáteszem az mso használok 90%-anak egy googledocs szövegszerkesztő is elég lenne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44) Reggie0 válasza azopi74 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

A szovegszerkesztoje is eleg szar. 70 oldal felett jonnek a gondok 100 felett pedig mar hasznalhatatlan. Lassu, neha szarul ment, es nem is olyan neha osszeomlik.

(#45) AtHoS válasza Dark Archon (#32) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát akkor jól éreztem az ellentmondást, ugyanis be lehet állítani pontot tizedes elválasztónak.
Azt nem tudhatom, hogy arra gondolt: ennek ellenére nem ezt használja. Nem vagyok én gondolatolvasó :DDD

Szerk.:
Ja igen...a lassú induláshoz én is jelentkezem
i5-2500k alapórajelen + SSD + win8.1

Indítást követően 19 másodperc múlva dobja be a töltési ablakot, majd a 27. másodpercnél töltődik be teljesen az "indítópult". Azt hiszem ez elég lassú...

Új verziót még nem néztem, majd ha lesz portable belőle megnézem mi változott

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46) SAdamm válasza actival63 (#28) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Gratulálok nekik, hogy sikerült, egy jobb fordítót írni :D

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#47) erhas01


erhas01
tag

Indulás: 7 másodperc a szövegszerkesztő elindulása.
Maxtor 40GB! IDE 40 eres! , Prescot 2660, 4x 512GB , gyorsindító nélkül!
Nagyon jó lett!

(#48) azopi74


azopi74
addikt

Egyébként miért nem tudnak valami kulturált, MS ribbon-szerű tabbed toolbar GUI-t rakni erre, mint ami pl a Corel Office-ban, vagy a Kingsoft Office-ban van?

Ez a felhasználói felület már nagyon avíttnak hat 2014-ben... Bár nem a felhasználói felület a legfőbb gyengesége a LibreOffice-nak, hanem inkább a funkcionalitása, de ha már ilyen buta, akkor legalább legyen kényelmesen használható :)

(#49) copass válasza Reggie0 (#44) üzenetére


copass
veterán

nekem akkor volt szar doc-ot nyitottam meg szerkesztettem és nem ods-be mentettem el, hanem ugyanúgy doc-ba.
saját formátumában elég stabil nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#50) AAAgold válasza azopi74 (#48) üzenetére


AAAgold
senior tag

én speciel örülök, hogy a "classic" menü van benne, utálom az office ribbonját - a metrós felületű 2013-at meg méginkább

1-2 olyan dolog volt, amire azt mondtam, jó lenne a librében is, de így is teljes mértékben tudom a munkámhoz használni, amire kell - és ráadásul legális ingyenes változatban a munkahelyen

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.