Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) lord.lakli válasza nexusking (#5028) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én a helyedben nem szedném ki. Inkább szerintem vegyél egyet NFC nélkül. Valaki már vásárolt itt a fórumon. Kipróbáltam hátlappal, működő NFC-vel, hátlap nélkül, de annyira jelentős változásokat nem tudtam mérni, hogy megérje kitépni.

(#5052) lord.lakli válasza tybsen (#5034) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem néztem a fórumot, de eddig gyári rommal semmi bajom sem volt, pedig rendszeresen kap usb-t, mind töltésre, mind meghajtó gyanánt. Szerintem nincs para, sőt itt még senki sem panaszkodott hasonlóra sem.

(#5053) Borg76


Borg76
tag

Azt nem tudja valaki, hogy a custom rom miért látja a Barnacle wifi megosztást, a gyári meg miért nem?Ha a ezt meg tudnám oldani, na az sokat dobna a hangulatomon :D

(#5054) DonMedve


DonMedve
addikt

Srácok!
Autóstartót használtok?Ki milyet vett hozzá?Nézegettem de nem tudom milyet érdemes venni.Olyan kellene ami tokba is jól fogja a kicsikét, mert elég rázós helyeken járok,meg esetleg valami jó autós töltőt is hozzá ami bírja tölteni is.Olvastam itt vissza,hogy a gyári nem igazán bírja szuflával,ha megy GPS meg a többi..Ha tudtok linket,adjatok légyszi.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#5055) Dzsuri89 válasza lord.lakli (#5052) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ilyen adat eltünõs problémája senkinek nem volt még soha, én nyomon követem nap, mint nap a fórumot. Én is sokat használom az usb tár funkciót, de nem tapasztaltam hasonlót.
Valami rosszindulatú programtól lehet szerintem.

(#5056) lord.lakli válasza -axxon- (#5033) üzenetére


lord.lakli
őstag

1. Töltsd le: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13478981
2. Csomagold ki
3. Telefon indít recovery módban
4. indíts a kicsomagolt könyvtárból egy command promptot
5. fastboot.exe flash recovery recovery.img
6. a telefonon recovery menü kiválaszt (itt már az új lesz)
7. Recoveryben mountolod SD-t (mount / SD mount)
8. gépen a command promtba: adb.exe push root.zip /sdcard/su.zip
9. recoveryben: install zip from sd card menü, majd kitallózod az su.zip-et és elindítod. Ekkor van root + su
10. telefon elindít
11. olyan file kezelő kell ami kezeli a rendszer partíciókat is (én az ES File Explorert használom). Settingben engedélyezni kell a root-ot és hogy felcsatolja a systemet írásra.
12. Kitallózni az adott fájlt: /system/etc/install-recovery.sh, majd átnevezni pl.: install-recovery_bak.sh-ra
13. Telefon újraindít és 3-10 pont ismétlése, mert ugye indításkor a recovery-t felül írta, de ha most végig csinálod és előtte átnevezted a fájlt, akkor nem lesz már többet gondod vele.

(#5057) ciceroo válasza DonMedve (#5049) üzenetére


ciceroo
tag

Olyan progi nincs amit a NEM rootolt telóra is rá lehet tenni?

(#5058) molnarpeter válasza szucsi (#5035) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen táp van a gépedben? (nincs jobb ötletem, mint hogy nem megfelelő fesz miatt történhetett vmi...) Alaplapra forrasztott USB-n próbáltad? Vírus?

mp

(#5059) lord.lakli válasza DonMedve (#5054) üzenetére


lord.lakli
őstag

Régen még a speedtől vettem egyet a spicához, de ehhez is elfogadható. Sajna linket már nem tudok. Szerintem szinte mindegyik universális elfogadható. Töltőből mindenképpen 700mAh-nál nagyobbat érdemes. Speednl van talán HTC, de más márka is ami 2Ah-ok, ha jól emlékszem. Valaki ajánlotta is ezen a fórumon. Én még a régi gyári samusat használom. Az csak 700mAh-s. Tényleg gyönge egy kicsit. Ahogy néztem rövidebb 30-60 perces utakon szinten talán tartja, de hosszú úton már nem biztos. Én ezzel szemezek egy ideje: http://speedshop.hu/termekoldal/52875_autos_tarto_samsung_gt-i9023_google_nexus_s_aktiv_tarto_autos_toltovel_kihangositoval_brando.html
csak nem occó, viszont aktív töltő és kihangosító is.

(#5060) lord.lakli válasza ciceroo (#5057) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem igazán van, mert egy rendszer fáj tartalmát írja át, ami ugye root nélkül nem érhető el.

(#5061) vamosip válasza Andris_2 (#4986) üzenetére


vamosip
tag

Én sokszor járok úgy, hogy hívok valakit és mikor a fülemhez teszem tartásba kerül a hívás, gondolom előbb megnyomódik, minthogy lezárna a képernyő :)

(#5062) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Valaki magyarázza el nekem, hogy az első hsz-ben a két rom között mi a különbség pontosan a méretüket tekintve? Az egyik 12,x a másik meg 97,x mb.

I9023:
Android 2.3.3 (Build GRI40/KB1 Radio/KA3 Bootloader)
[Official GRI40 full ROM package flashable through ClockworkMod or stock recovery available here]

2.3.3 -> 2.3.4
Android 2.3.3 (Build GRI54/KB3 Radio/KA3 Bootloader)
2.3.3 -> 2.3.4 (Full ROM Package)

(#5063) gilfoyle válasza Dzsuri89 (#5062) üzenetére


gilfoyle
őstag

Gondolom az, hogy az első full 2.3.4, a második pedig egy update 2.3.3-ról...

(#5064) lord.lakli válasza Dzsuri89 (#5062) üzenetére


lord.lakli
őstag

Innen töltsd le: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13478981
Itt egész jól össze szedték. Megvannak a teljes romok is, de egy adott verzióról adott verzióra való frissítések is.

(#5065) Dzsuri89 válasza lord.lakli (#5064) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szóval az első hszben található Rom-ok közül a GRI40-es az alap, mert az van fent az általad linkelt oldalon is. Csak kíváncsi voltam, hogy miért van kettő, de amúgy meg ha visszatenném, akkor a ROM managerrel, mert azzal egyszerűbb.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5066) lord.lakli válasza Dzsuri89 (#5065) üzenetére


lord.lakli
őstag

GRI40 a 2.3.3-as stock rom. Miért nem 2.3.4-et (GRJ22), vagy inkább az új 2.3.6 (GRK39F) verziót töltöd le?
Egy hónappal ezelőtt már tuti 2.3.4-es GRJ22-vel árulták a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#5067) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
A DLNA-at hogyan vagy mivel lehet működésre bírni, mert nekem sehogy sem akar...
Köszi

(#5068) mgTerminator


mgTerminator
veterán

DonMedve: Kijött a v8.0-ás Matr1x kernel ;)

Innen letölthető!

(#5069) rerros


rerros
tag

nektek mennyit merul egy vagy fel ora alatt ugy, hogy automatikuson van a fenyero es wifin interneteztek? 2.3.6 stock

(#5070) szucsi válasza molnarpeter (#5058) üzenetére


szucsi
őstag

szia, biztosan nem a táp a bibi, sok-sok felhasználóval történik meg ugyanez a dolog, keress rá a nexus s pictures disappear szavakra, és látod, hogy nem egyedi a baj.

egyébként a telefonomon 2.3.5 android van.

(#5071) Dzsuri89 válasza szucsi (#5070) üzenetére


Dzsuri89
őstag

2.3.5. van a telefonodon? 2.3.4. után a 2.3.6. jött hivatalosan.

(#5072) szucsi válasza Dzsuri89 (#5071) üzenetére


szucsi
őstag

hmm igen, azt írja, hogy 2.3.5. lehet, hogy frissíteni kellene...

(#5073) slice14 válasza szucsi (#5072) üzenetére


slice14
veterán

Ez gyári rom? Mert nekem a miui 2.3.5, de a gári már 2.3.6-nál jár. Főleg hogy 2.3.5 ki se jött, csak 4G-re ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5074) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nekem 2.3.7 CM :D

mp

(#5075) szucsi válasza slice14 (#5073) üzenetére


szucsi
őstag

nem, cyanogenmod. most pakolom a 212 nightlyt, hátha valami lesz...

(#5076) szucsi válasza szucsi (#5075) üzenetére


szucsi
őstag

püff neki, 2.3.7. na kiderül, hogy meggyógyult-e

(#5077) tybsen


tybsen
addikt

Kicsit off de hatha erdekel valakit aki ilyen telefont szerezne mostanaban venni. Ausztriaban 10.06-tol a Nexus S 199 EUR-ert lesz akcios a Libro uzletekben.

http://www.android-handy.at/2011/10/nexus-s-bei-libro-um-199-euro/

[ Szerkesztve ]

(#5078) DonMedve válasza lord.lakli (#5059) üzenetére


DonMedve
addikt

Oksa köszi!A lényeg,hogy kb 2Ah-s legyen,okés.Ami linket bemásoltál,az szerintem tokkal nem jó.Csak simán a telót lehet belerakni.Majd még nézegelődök.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#5079) mgTerminator válasza DonMedve (#5078) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tök mindegy hogy mekkora a töltő... A töltést úgyis a telefonban lévő elektronika szabályozza. Ha 10A-es töltőt veszel úgyse vesz fel annyit csak amennyire szüksége van. Egyébként a Líthiumos aksik elég kényesek töltés terén. Nem hiába 700mA-es a gyári töltő :U

(#5080) DonMedve válasza mgTerminator (#5079) üzenetére


DonMedve
addikt

De ezek szerint kevés a 700mA-s töltő autóba,ha megy a GPS,3G,bluetooth,és ugye a kijelző akkor elfogy,nem ad neki annyit amennyire szüksége van, vagy nem tud felvenni annyit.De egy 2A-s esetleg el tudja látni ezeket is nem?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#5081) Slukkica


Slukkica
őstag

Nem tudja véletlenűl valaki hogy milyen programmal lehetne megnézni hogy a GPU milyen MHz-en megy éppen?

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5082) komloskaroly válasza mgTerminator (#5068) üzenetére


komloskaroly
tag

Szia
Mi a különbség a CFS és a BFS változat között?

G3 D852

(#5083) slice14


slice14
veterán

Tudtok olyan gallery-t ami picasa-val szinkronizál, mert a Gallery 3D-t nem támogatja a a MIUI 1.9.30 at. Legalább is nem ajálja fel mikor rákeresek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5084) mgTerminator válasza DonMedve (#5080) üzenetére


mgTerminator
veterán

Erről már volt szó. Nem a töltő árama kevés, hanem ottvan a teló az ablakban, ami ugye csont fekete, tehát kikapcsolt állapotban is elég szépen és rohamosan fel tud melegedni, főleg (most) nyáron. Ha használod, akkor a proci is elég szépen melegszik 1GHz-en is, a többi meg csak ráadás. Az akumulátorban van egy hőérzékelő, ami nem véletlenül került bele. Ha a hőmérséklet 40celsius felé megy már károsodik az aksi. Ha felette van, akkor könnyen fel is robbanhat, pláne ha elkezded tölteni. Úgyhogy egyáltalán nem arról van szó hogy nem bírja a szuflát a töltő, hanem arról, hogy megvéd téged hogy 120-nál az autópáláyn ne robbanjon a telefon az arcodba. Ígyhát leáll a töltés :U

Ezek a lithiumos aksik minden téren nagyon nagyon kényesek. Viszont rendeltetésszerű használattal a legjobbak ;)

(#5085) havri1 válasza DonMedve (#5080) üzenetére


havri1
félisten

1A alatt autóstöltőt szerintem ne vegyél. Ha megy a GPS, 3G, le fog merülni, vagy pont nem fog semmit se tölteni, haverom Galaxy S -el pont így járt.
HTC TDiamondomat 4 azaz 4 éve használom, 2A-os gyári HTC töltővel, mai napig a gyári akksival. Kb most érzem azt, hogy a fele az akksi teljesítménye.
Hálózati töltője szintén 700mAh.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5086) mgTerminator válasza komloskaroly (#5082) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt én sem tudtam és ezért kifejtették nekem itt a fórumon nagyon szépen és érthetően. Légyszíves keress rá.

(#5087) Slukkica válasza slice14 (#5083) üzenetére


Slukkica
őstag

A "gyári" MIUI Galléria tudja!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5088) DonMedve válasza mgTerminator (#5084) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#5089) slice14 válasza Slukkica (#5087) üzenetére


slice14
veterán

Ami tudja a multitouch-ot is?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5090) komloskaroly válasza mgTerminator (#5086) üzenetére


komloskaroly
tag

Köszi megvan így már értem
:R

G3 D852

(#5091) Lara1


Lara1
csendes tag

MIUI 1.9.30 miért nem működik a nevek hangbemondása a svox le van töltve a Magyar hang kiegészitővel,hogy lehet rábírni hogy működjön a hárombetüs navigációban a tts pedig tökéletesen működik.

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#5092) Slukkica válasza slice14 (#5083) üzenetére


Slukkica
őstag

Tessék egy kis full extrás [Gallery 3D] :D Saját honosítás, magyar nyelvű.

/system/app alá kell bemásolni és az rw-r--r-- jogokat megadni.

Megy benne a picasa szinkron.

A MIUI Galéria is multitouch-os nem?

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5093) slice14 válasza Slukkica (#5092) üzenetére


slice14
veterán

Igen müxik, de ha elengedem az ujjam a kijelzőről akkor visszaáll az eredeti méretre.

A jogokat hol tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5094) havri1 válasza Slukkica (#5092) üzenetére


havri1
félisten

MultiTouchos, most néztem. Amúgy az megoldható benne, hogy forgassa a képeket? Akár a g-szenzor segítségével?

havri

(#5095) Slukkica válasza slice14 (#5093) üzenetére


Slukkica
őstag

Erre én a root explorer-t használom.

havri1:telefon forgatásra forgatja a képeket. Nem erre gondoltál?

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5096) Lara1 válasza Slukkica (#5092) üzenetére


Lara1
csendes tag

Na ez tökéletes a gyári nagyon gagyi a MIUI be ez 5-ös köszönjük.

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#5097) slice14 válasza Slukkica (#5095) üzenetére


slice14
veterán

Hogy tudom bemásolni a system/app mappába, valahol olvaszam hújra kel csatlakoztattni a rendszer meghalytót. Vagy ilyesmi?

Még nem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5098) havri1 válasza Slukkica (#5095) üzenetére


havri1
félisten

Hm, nekem nem forgatja el. Lehet elállítottam valamit.
Mondjuk nekem olyan lenne a tuti, hogyha CSAK a képeknél illetve a böngészőnél forgatna, egyéb esetben nem.
Ezt be lehet állítani MIUI-ban?

havri

(#5099) Lara1 válasza slice14 (#5097) üzenetére


Lara1
csendes tag

Fogod a nexus s-t innen letöltöd az oldalról megkeresed amikor letöltötted és bemásolod az syste,apps mappába root ex el rajtatartod az ujjad a bemásolt apk-n felurik egy ablak kiválasztod a Permissiont az execute től kiszeded a pipát a write nál csak az Ownert pipáld ki. Read-ot végig pipáld ki ok-zd le és kész.

Samsung Galaxy S2 Turkbey V.26

(#5100) slice14 válasza Lara1 (#5099) üzenetére


slice14
veterán

Nem engedi másolni a system/app mappába.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.