Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, nekem ez már nagyon nagy.

Live-Die-Respawn

(#2) blagolf


blagolf
senior tag

Én még mindig várom a 10 collos telefont. :C

Üdv, Zoli

(#3) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ez már tablet. És pont.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) darvinya


darvinya
titán

Jövőhéten jön 20"-os aktatáska, mint tankönyv, stb. helyettesítő, ennek már lenne értelme.
Viszont ez így már csak nagy képűség.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5) punky10 válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


punky10
addikt

Mér hogy lenne tablet?Ha az 5,5 alatti telefonok a "kompaktok"5,5 coll a telefon,6-7-ig még csak a phablet-kategória van,ugy 8 coll körül kezdödik a tablet... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#6) Atomgeszi válasza darvinya (#4) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Oktatáska. :DDD

(#7) Balint729


Balint729
csendes tag

Egy ilyenre beneveznék matt feketében.

Sokan rettenetes embernek tartanak engem. Pedig gyermeki szívem van. Az íróasztalomon egy befőttesüvegben...

(#8) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Felbontás?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9) ΞΔGLΞ válasza punky10 (#5) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egy Mi Mix után ez kimondottan visszalépésnek tűnik (nekem), de szinte mindenben.
Formavilág, káva nagysága, színek, hardver...
Mi Mix volt kezemben, az egy nagyon frankó készülék, kegyetlen jól optimalizált rendszerrel.
Feleségem S8+telefonjánál mindenben gyorsabb volt, ami elég kiábrándító volt a samsungra nézve és nem is gondoltam volna, kivéve a boot volt lassabb.

Ok, tudom, hogy ez nem felső kategóriásnak készült, mielőtt megjegyezné valaki, de azért ennyire alsó kategóriás serpenyőt kihányni sem célszerű manapság. Ingyen sem kellene. Ronda tepsi. (saját vélemény)

---------

Szerk:

Bocs, nem neked szólt, a franc tudja miért nyomta a válaszra új helyett. : )

[ Szerkesztve ]

(#10) DrBubo77 válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


DrBubo77
addikt

Full HD (1080 x 1920 px)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) Tejberizs76


Tejberizs76
tag

Nekem Mi Max-om van, de nagyon utálom, hogy olyanok írnak véleményt egy telefonról, akik még nem fogták kézben, nem használták. :((( A telefon teljesen használható és bele fér a zsebembe, nem ejtem el használat közben. Igen 2 kezes legtöbbször, de ma már sok telefon 2 kezes, mert a képernyő tetejét máshogy nem éred el. Én 195cm magas vagyok, tehát nem elég nagy kezem van én tudom használni.

"Nekem ez már túl nagy","ez egy tablet" etc... Akkor vegyél mást vagy olvasd el a cikket és olvass más cikket, de ne kommentelj butaságokat csak, hogy legyen valami a cikk alatt. Ufff...

Remélem akinek nem inge...., akinek meg igen, az tanul belőle és legalább 1 mp-re magába néz. Bár kétlem, hogy felfogja, amit írtam.

(#12) darvinya válasza Atomgeszi (#6) üzenetére


darvinya
titán

Már a neve is meg van. :C
Szerintem vevő is lenne rá, s nem kellene évente könyvet nyomtatni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13) whYz válasza ΞΔGLΞ (#9) üzenetére


whYz
addikt

Xiaomi es az optimalizacio? Te hol elsz ember? :DD

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Ekkora batar telefonnal user-cumiztatas a hatuljara tenni az ujjlenyomat-olvasot. :D

(#15) ollie válasza ΞΔGLΞ (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez mitől lenne alsó kategóriás?

***

(#16) ΞΔGLΞ válasza whYz (#13) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég sokat nyomogattam azt a készüléket már ember, és amire nyomtam, azt brutál gyorsan megnyitotta és vajsimán. És mivel együtt dolgozunk a tulajdonosával, ergo látom, hogy működik a telefonja. Ha meg ismernél, akkor tudnád, hogyha valaki itt rögtön kritizál valamit egy telefonban ott az elsők közt szoktam lenni...ember! :DDD

A többi Xiaomi-t nem ismerem, hogy mennyire optimalizálatlanok, vagy jók. De a Mi Mix össze van gyúrva rendesen.

-------------

(#15) ollie

Az a hardver manapság nem éppen a csúcs, jó legyen alsó közép, az ára is tükrözi. Nekem inkább alsó.

[ Szerkesztve ]

(#17) whYz válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


whYz
addikt

Inkabb mondjuk ugy, hogy a snapdragon 821 erobol megold mindent. Xiaomi telefonok es a MIUI nem az optimalizaltsagukrol hiresek. Nekem snapi 820-as gyari MIUI tele van mikrolagokkal es akadasokkal mar az alap beallitasok menuben vagy a bongeszoben.

[ Szerkesztve ]

(#18) Máté94 válasza ΞΔGLΞ (#9) üzenetére


Máté94
addikt

De hát ennek nem a MIX az elődje, hanem a MI Max. :F

Miért hasonlítasz almát körtével? :(((

(#19) Izzé


Izzé
őstag

Azt reméltem az oldalsó kávák keskenyebbek lesznek a 2-ben, ill. kap egy erősebb soc-t, erre beletesznrk egy gyengébbet. :(((
Az akksi miatt viszont jár a pacsi.

(#20) Máté94 válasza Izzé (#19) üzenetére


Máté94
addikt

El tudom képzelni, hogy a felhasználók nagy részének ez a teljesítmény és bőven elég átlagos használat esetén. Valamint ne feledjük az ezzel járó kisebb fogyasztást. Valószínűsítem, hogy az energiatakarékosság és több üzemidő játszott nagy szerepet a SoC és akkumulátor választásban. Talán olcsóbban is adna a Qualcomm ezeket a SoC-ket és könyebb optimalizálni a MIUI csapatnak, ha nincs 10x-féle telefon-SoC párosuk. :)

(#21) ΞΔGLΞ válasza Máté94 (#18) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem azzal hasonlítottam össze, csak az a készülék volt már a kezemben és le is írtam, hogy Ok tudom..bekezdéssel az egész lényegét.
De mivel a Mix formavilága egyszerűen frankó (nekem), addig ez csak egy nagy szappantartó lett (nekem). De megint leírom, ez saját vélemény.

(#22) ΞΔGLΞ válasza whYz (#17) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek szerint tökmindegy, mert a tavalyi! 821 (ezek szerint) akkor erőből legyalázta a szarszung s8+-t, ami meg engem idegesített, de kicseszettül!

[ Szerkesztve ]

(#23) HarleyCustom válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
Az meg kit érdekel? Érted....
:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) ΞΔGLΞ válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom, azért nem írtak róla külön, mert maradt FHD.

(#25) Mister_X válasza ΞΔGLΞ (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mennyivel is kerül többe a Mi Mix?

Hasonlítsuk össze akkor a Galaxy J5-öt meg az S8-at is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) ΞΔGLΞ válasza Mister_X (#25) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HA már a 21-re nyomtad a a választ, gondolom értelmezni is tudod. Ha nem, akkor menj előrébb. ;)

(#27) Martine


Martine
tag

Legjobb poén, hogy az S8+t Snapi 835 hajtja, és így is legyalulja a MIX. :D

Szóval nem lehet mondani, hogy nem optimalizált szerintem, én full meg vagyok elégedve a Mi4C-vel. A Snapi 625 meg majdnem a 808 szintjét produkálja.

(#28) joey04


joey04
titán

hát egy 660 azért beleférhetett volna... a többi ok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) #16820480 válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ettől függetlenül a Xiaomi szörnyen optimalizál sajnos. Amennyire kultusz övezi a MIUI-t, az még a korai időszakából jöhet, amikor a többi Android verzió volt még rosszabbul optimalizált, de a MIUI7 és MIUI8 szörnyű ilyen szempontból :(

Amúgy meg a Mix azért ennek több mint a duplájába kerül, szóval nem egészen egy kategória.

(#30) ΞΔGLΞ válasza Martine (#27) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Európában Exynos, a 835 ugyan papíron gyorsabb, de ez annyira csekély, hogy antutu-ban is csak 2-4 ezres az eltérés. :) De igen, ettől függetlenül poén, csak én nem röhögtem.

(#31) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez elég csúnya lett. A káva mérete ekkora kijelző esetében fokozttan fontos. az a durva, hogy nem csak alul felül, hanem oldalt is rengeteg a felesleges hely a kijelző mellett.
Az MI Mix meg szerintem sem mérvadó. egyrészt mert más árkategória, másrészt mert inkább tech demo, mint a hétköznapokban használható készülék.

(#32) prolad


prolad
őstag

Nem rossz, ha masszívabb lesz az elődnél, akkor beszerzek egy ilyet. Hardver kicsit kevés, de FHD-ra elég lesz, plusz mégjobb lesz az üzemidő.

(#33) Mister_X válasza ΞΔGLΞ (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudom értelmezni és ez a baj. 300 ezres telefonnál költöttek design-ra. 60 ezresnél nem. Long story short, nothing to see.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez egy tablet, és belenyomtak egy sim kártyát.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#35) Benetnes


Benetnes
tag

Na szép lett, szinte nem váptozott a mérete +450 mAh!
A kijelző körüli fekete kerettől remélem megszabadultak.......

[ Szerkesztve ]

(#36) prolad válasza Benetnes (#35) üzenetére


prolad
őstag

Kicsit aggasztó, mert a sima maxban se nagyon volt anyag, itt szinte méretre ugyanaz tömegre is csak 8 gramot nőtt a nagyobb akksi ellenére.

Viszont a kávánál azt érdemes figyelembe venni, hogy a sima max (egyébként kb 75%os aránnyal) a kijelzőhöz mértem elég kompakt volt, tehát ennek is kompaktnak kell lennie azonos mérettel. Itt mintha már eltűnt volna kijelző körüli csúnya fekete keret (vagy csak csaltak egy kicsit a promóképeken).

(#37) ΞΔGLΞ válasza Mister_X (#33) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tehát azt mondod, hogy 60 ezernél a nagy káva meg a szappantartó a releváns és ennyiért ez jár?
Az biztos, hogy a dízájnernek álmatlan éjszakái nem voltak emiatt. Mondjuk a Mi mix-et leszámítva az összes valamilyen, általában ájfon, note 7 etc koppintások(k) a xiaomi-nál/nél... Ettől független az Mi6 tetszik nekem a lekerekítéseivel együtt, de a káva alul felül ott is brutális a mai komolyabb készülékekhez képest.

(#38) Atomgeszi válasza Benetnes (#35) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem tűnt az el. :U

(#39) Benetnes válasza prolad (#36) üzenetére


Benetnes
tag

Szerintem csalás lesz az bár ne legyen igazam :D
Remélem nem játszanak samsungot aksi terén és most a belső zsúfoltságra gondolok!
A káva nem zavar, bár ha nincs az a legjobb, a hosszú üzemidő a lényeg ! Felírom a listámra az Sony Xa1 ultra, Honor note 9 mellé az biztos.

Atomgeszi: Akkor ez a kérdés letudva :O :W

[ Szerkesztve ]

(#40) Drenadar


Drenadar
veterán

A mi mix 2 mikorra várható? És milyen hülyeség már... Egyetlenegy betű az eltérés a két telo között...

(#41) Segal válasza Drenadar (#40) üzenetére


Segal
veterán

Az Lg G5 és G6 között is 1 katakter az eltérés meg az Galaxy S7 és S8 között is...
Az a másodlagos hangszóró dolog meg bármelyik androidos telefonon megcsinálható...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#42) ollie válasza Izzé (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanezt mondtam, amikor megjelent a Snapdragonos Redmi Note 4. A Note 3-ban S650 volt, a Note 4-ben meg ugyancsak S625. Viszont így, hogy használom is a Note 4-et, teljesen nyilvánvaló, hogy az emberek 99%-ának nem visszalépés, mert nem igazán érezni a sebességbeli különbséget a mindennapokban, viszont mivel kevesebbet fogyaszt a 650-nél, a fogyasztásban annál inkább megmutatkozik. Plusz még olcsóbb is e miatt az idei széria.

***

(#43) Mister_X válasza ΞΔGLΞ (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ne forgasd ki a szavaimat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#44) helixP


helixP
nagyúr

Egy hétre kölcsön venném, kipróbálnám, hogy hogy lehet vele együttélni :) Snapi 625 állat, nekem a tökéletes hardver.

(#45) ΞΔGLΞ válasza Mister_X (#43) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Eszemben sem volt, mert ha az lett volna cél, akkor megteszem egy kicsit másképp, szóval tényleg értetlen vagy...vagy én vagyok hülye :DDD , de kérlek magyarázd már el, akkor, hogy mit jelent másképp az, amit én megfogalmaztam és még egyszer hozzáteszem, eszem ágában nem volt, hogy abba belekössek, sőt nagyjából még egyet is értettem, csak valamiért te értelmezted úgy, hogy ki vagy forgatva.

Nem baj, ne válaszolj, belefáradtam.

[ Szerkesztve ]

(#46) holozis_HUN válasza #16820480 (#29) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem tudom... Nekem most custom rom van fent, de valahogy a miui gyorsabb volt, smoothabb ilyenek... Ja ami most van az resu remix, nem a leggagyibb custom rom. De valahogy a miui fluidabnak hat.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#47) Mister_X válasza ΞΔGLΞ (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Eszemben sem volt" khm...: "Tehát azt mondod, hogy "

"szóval tényleg értetlen vagy...vagy én vagyok hülye :DDD" - az elsőt szerintem kizárhatjuk.

De akkor kanyarodjunk vissza a legelejére. Felhozod a telefon esztétikai "hátrányait", eddig oké. De utána felhozol a szerencsétlen alsó-középkategóriás ellenében egy ötször annyiba kerülő, prémium készüléket (bár házon belülről). Míg az előbbinél leültettek két embert, hogy tervezzék meg költséghatékonyan a telefont, addig a Mi Mix esetén lehet 20 ember is dolgozott, hogy a lehető legjobb eredményt kihozzák design, anyaghasználat, azaz minőség terén. És míg a Mi Max 2 haszonkulcsa mondjuk 20%, addig a Mi Mixé 250%. Utóbbi esetén el lehet rugaszkodni a nem látható (K&F) költségekkel, mert adni kell valamit a horribilis árért.

Tehát a gondom nem az volt, hogy leszólod a Max 2-t, hanem hogy nem kategóriáján belül hasonlítod össze mással. Akkor lehet mondani mondjuk, hogy bezzeg a Galaxy J7 vagy akármi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) ΞΔGLΞ válasza Mister_X (#47) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És most megmagyaráztad és kiforgattad a saját szavaidat, ráadásul tök értetlen vagy...még mindig.
De bevállalom, hogy inkább hülye vagyok, mint ilyen...chhh
Close...

(#49) Mister_X válasza ΞΔGLΞ (#48) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mit forgatom ki a saját szavaimat?

Inkább adj abból amit szívsz, mert jó szernek tűnik.

De szerintem is fejezzük be, mert kár erre az időmet pazarolnom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#50) J.varga7


J.varga7
tag

Sziasztok, én egy kicsit csalódott vagyok, hogy senki sem tud gyártni nagy 6 col feletti telefont tisztességes hardverrel. Nem tud valaki egy olyan nagy telót amiben Snapdragon 820 vagy 821 van vagy hasonló kaliberű hardver? Előre is köszönöm a választ! :R

Don't waste your time, or Time will waste you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.