Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ceia


ceia
őstag

Ha anyira biztonságosak azok a telefonok, hogy lehetett mégis elkapni vele bárkit? Talán egy önmegesemmisítőt is be kellett volna építeni. Egy bizonyos szám hívására 10 másodperccel rá felrobban.

        it's more fun to compute

(#52) ceia válasza -Skylake- (#50) üzenetére


ceia
őstag

+1 Ha lenne megbízható anonimitás, még nem biztos, hogy bűnözésre használná valaki. Az eljárás igénye valós és jogos. A szervek meg oldják meg, hogyan kapják el a bűnözőket. De az ne menjen a törvénytisztelő polgárok jogainak kárára. Engem is bosszant, hogy mindenki az adataimat akarja és amit csak lehet, megteszek ellene.

(#47) nyisziati Ha neked nem probléma, hogy lehallgatnak egy olyan szolgáltatást használva, ami anonimitást kellett volna biztosítson és ezért fizettél..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#53) Alogonomus válasza ceia (#51) üzenetére


Alogonomus
őstag

Tégla?

(#54) Ezekiell válasza ceia (#52) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt a kérdés az EncroChat-el kapcsolatban csak az, hogy tudtak-e róla, hogy ezek az emberek illegális tevékenység megbeszélésére/tervezésére/egyeztetésére használják a szolgáltatásukat. Ha tudtak róla, és nem tettek semmit, az nagyon gáz, beszántani+megvádolni őket. Ha nem tudtak róla, akkor nem is tehetnek róla, és akkor igazad van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55) Béééla válasza -Skylake- (#50) üzenetére


Béééla
őstag

"Ilyen szintű anonimitásra" nem is hiszi az átlag, mennyire szükség van. Két szó: céges titok, és ez máris az átlagnak semmit se mond. Kentucky kapitány a legendárium szerint olyan fűszereket is rendelt amit nem használt, nehogy a "rendelési szokásokból" kideríthető legyen a recept, és ez csak egyetlen példa. Engem borzasztóan irritál, hogy van egy cucc, ami itt van velem és kénye-kedve szerint hallgatózik. Alternatíva: ne használj okostelefont. Szenzációs, csak sajnos biznisz és kommunikáció miatt megkerülhetetlen.
Vagy hol hagytam jóvá, hogy X oldalra látogatva engem profilozzanak, és nem, a sütis felhívás nem megoldás, mert fogadni mernék hogy 10 esetből 9 olyan 3rdparty dzsuvaszkript libet használ, aminek a felét se érti a használója és bónuszban adatot szolgáltat ki. (már az is vicces, hogy mindenféle víruskergető, admin jog és fityf..sz kell egy asztali program telepítéséhez, de a böngészőben gyakorlatilag akármi "bekúszhat" egy oldal meglátogatásával...)
Az lenne az alap, hogy nem nyúlnak fel könyékig a magánéletembe, end to end titkosítás minden kommunikációra (integritás miatt is, nem csak mert közük nincs mit küldök, lehet titoktartás kötelez engem is) és ha nagyon szépen kérnek, akkor kedvezményért opt-in profilozhatnak.

Bélabá

(#56) -Skylake- válasza Béééla (#55) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennyi. Es akkor itt emberek allva tapsikolnak hogy hurra, tonkrevagnak egy ceget ami egy kis legetoseget ad arra, hogy ne digitalis rabszolgakent eld az eleted. Hat csak gratulnani tudok. Remelem amikor majd (mert nem kerdes hogy igen, csak hogy mikor) bevezetik a fasza kinai pontrendszert , majd akkor is igy tapsikolnak hogy ezaz fonok, nyomjad. Mert fejben ennyire nem tudjak osszerakni , hogy mi van. Ezt a jovot epitik, aztan majd mikor bekoszon hogy hello sracok akkkor mindenki fulltrigger lesz, hogy nanananana. Na mi ? El lettek erve a celok, maskor majd nem adsz location-t egy tetves angry birdsnek... A felelos digital magatartasnak konkretan a szikraja sincs meg a lakossag 99%+aban...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#57) bambano válasza Béééla (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Vagy hol hagytam jóvá, hogy X oldalra látogatva engem profilozzanak": amikor tűrted, hogy a gdpr-t ebben a formájában iktassák be, akkor jóváhagytad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) Ivy.4.Ever válasza -Skylake- (#50) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Egyik végletből nem kell a másikba lendülni rögtön. Ha lenne, vagy van olyan szolgáltatás amelyik nem adja el az adataidat, az neked-nekünk fizetős lesz. Akkor meg mindegy ha butatelefonnal smsezel meg hagyományosan telefonálgatsz. Itt jól tudták mire megy ki a játék. Hasonlóan, ha találnak pl egy illegális alagutat a határvonal alatt, nem fogják őrizni ki megy be meg ki, hanem szépen betemetik.

(#59) -Skylake- válasza Ivy.4.Ever (#58) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ha lenne, vagy van olyan szolgáltatás amelyik nem adja el az adataidat, az neked-nekünk fizetős lesz."

Akkor fizetek. De dönthessem el, hogy adattal vagy pénzzel akarok fizetni és akkor pénzzel fogok.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#60) Eugene Roe válasza -Skylake- (#59) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából eldöntheted most is. Nem netezel, VPN, kamu néven facebook profil, stb.

A társadalom egésze ebből a szempontból fontosabb, mint az egyéni érdek. Mert ilyeneken keresztül sikkasztanak milliárdokat, döntenek be kisbefektetős cégeket úgy, hogy a két gazdagnak kimentik a pénzét, a 300 ezer csóri meg bent ragad, és stb.

Itt nem nyerhetsz, ugyanakkor viszont nem is muszáj játszani :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#61) -Skylake- válasza Eugene Roe (#60) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nézd, a gond azzal van , hogy nem valódi a választás. Papíron dönthetek , hogy "nem használom" de a valóságban nem.
Egyszerű példa : BIZTOS, hogy nem tudtam volna elvégezni az egyetemet facebook nélkül. Egyszerűen muszáj volt, mert annyira ott koncentrálódott minden fontos információ, hogy konkrétan tudom , hogy nem sikerült volna. Most akkor valóban van választásom ? Nem volt kötelező az FB reg amikor beiratkoztam , de nélküle mégsem tudtam volna megcsinálni. Amit mondasz jól hangzik , csak igazából nem működik. Persze ha rá tudtam volna venni mondjuk 300-500 hallgatót + előadókat, hogy csak miatt jöjjenek át mondjuk Signal-ra és osszanak meg mindent ugyan úgy mint FB-n , csak miattam ott is , akkor persze simán ment volna. De gondolom érzed, hogy ez nem kimondottan életszerű.

Úgyhogy nem , nem dönthetek úgy, hogy nem használom, mert azáltal hogy mindenki más használja , kényszerítve vagyok. Nyilván ha buddhista szerzetes lennék akkor működhetne , mérnökként nem. Millió +1 platform van, ami sokkal alkalmasabb pl az egyetemi évek alatt felhalmozott információk megosztására mint az FB , csak mindenki olyan rohadt kényelmes, hogy meg sem fordul a fejében semmi más.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#62) Ezekiell válasza -Skylake- (#61) üzenetére


Ezekiell
veterán

Rendben, de használhatsz kamu fiókot kamu képpel, 0 infóval, VPNen keresztül. Nem lesz kényelmes, de menni fog.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#63) paljani válasza -Skylake- (#61) üzenetére


paljani
aktív tag

...BIZTOS, hogy nem tudtam volna elvégezni az egyetemet facebook nélkül. Egyszerűen muszáj volt, mert annyira ott koncentrálódott minden fontos információ...

--- Mi 20 éve úgy csináltuk meg az egyetemet, hogy tanultunk. Használtunk ugyan levelező listákat, bár ott is inkább tartalom előállító nem pedig fogyasztó voltam (egyike vagyok a 2 embernek aki időben befejezte a szakot az évfolyamból) ezért ha nem lettek volna, se lett volna semmi hátrányom. Úgy tűnik már más vizek folynak...

(#64) Ezekiell válasza paljani (#63) üzenetére


Ezekiell
veterán

Régen minden jobb volt... Bezzeg a kötelező sorkatonaság... Bezzeg amikor még lehetett verni a gyereket.. Bezzeg a márciusi ifjak azok még férfiak voltak... Bezzeg amikor még mammutokat öltünk... :U

Ha saját bevallásod szerint sincs fogalmad se arról, hogy mostanában hogy zajlik az egyetemi képzés, és miért fontos a Facebook és a Facebook csoportok egy szak sikeres teljesítéséhez, akkor miért fikázod ilyen passzív-aggresszíven azt, akinek van?

Igen, változott a világ.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65) paljani válasza Ezekiell (#64) üzenetére


paljani
aktív tag

...Ha saját bevallásod szerint sincs fogalmad se arról, hogy mostanában hogy zajlik az egyetemi képzés...

--- Ezt honnan veszed? Hol írtam ilyet? Miért adsz a számba ki nem mondott, le nem írt szavakat? Segítek, mert magadtól nem fogtad fel: Véleményem szerint NINCS szükség facebookra az egyetemi szakok elvégzéséhez, csak nagyban megkönnyíti az információáramlást (és végsősoron elvégzését). A tanulás/készülés, óralátogatás és személyes kapcsolattartás mind a mai napig alternatíva. Bár úgy tűnik a kényelmetlenebb.

(#66) Ezekiell válasza paljani (#65) üzenetére


Ezekiell
veterán

20 éve végeztél egyemetet. Ha lenne fogalmad a mai helyzetről, akkor a kommented meg se született volna. Az oktatók jó része Facebookon kommunikál, innentől eleve kell.

Még egy dolgot elfelejtesz: 20 éve nem bolognai rendszer volt. Most nincsenek már "évfolyamcsoportok" és hasonlók, az információáramlás eleve sokkal-sokkal nehezebb a szegmentált hallgatóság miatt.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#67) paljani válasza Ezekiell (#66) üzenetére


paljani
aktív tag

20 éve végeztél egyemetet. Ha lenne fogalmad a mai helyzetről, akkor a kommented meg se született volna.

--- Három egyetemista van most a szűk családban, meglehet másodkezes tapasztalatból akad itt nálam. Ezért célszerűnek látom, hogy ezt a részét elengedd, mert folyamatosan ROSSZ feltételezésekkel élsz és emiatt ROSSZ következtetéseket vonsz le. Én továbbra is azt állítom, hogy NEM KELL az egyetemi szakok elvégzéséhez fészbúk, csak megkönnyíti azt. Ha megint nem erre az állításomra fogsz válaszolni, akkor muszáj lesz megkérdeznem, hogy te mégis miről beszélsz pontosan? És miért?

(#68) Ezekiell válasza paljani (#67) üzenetére


Ezekiell
veterán

Előadásokra se kell járni, csak megkönnyítik a vizsgát, hisz van tankönyv, amiben minden benne van.
Tankönyv se kell, csak megkönnyíti a vizsgát - hisz mindent leadnak előadáson is.
Jegyzetelni se kell, hisz minden benne van a tankönyvben.

Mégis mindenki vesz tankönyvet, bejár órára (a jobbik fele...), és jegyzetel is.

Látod, hogy ezen tematikájú érvelésnek semmi értelme?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#69) Eugene Roe válasza -Skylake- (#61) üzenetére


Eugene Roe
őstag

De 3 éves fb tevékenységed gondolom nem képviselt hatalmas értéket. Illetve, ha csak este belépsz, felteszel egy kérdést majd bezárod az alkalmazást és 3 óra múlva felnézel, hogy válaszoltak-e valamit, akkor még az fb adatgyűjtése is lekorlátozódott.

+1 Ezekiell VPN

-1 Ezekiell egyetem: Ha bejársz órákra (nekem 90% volt a kötelező óralátogatási arány) akkor szerintem nem annyira életszükséglet a facebook ma sem. Könyvlistát most is adnak a tanárok, attól hogy 5000 oldalból csak 60-at kérnek számon, és így fb-vel 20-ad annyi erőbefektetéssel is el lehet végezni a szakot, még nem lehetetlen a dolog :B egy 120 fős tantárgyból úgy se tanulnak többen 20 főnél, abból 5-tel pedig füstjelekkel is kommunikálhatsz, vagy élőben.

Emlékszem tesóm vizsgafelkészülésére, nekem 3-4 teljes nap volt a nehéz vizsga, 2 a könnyű, neki pedig 1,5 nap az, ahol 100-ból 95-en buktak, és 4 óra a töltelék. És állítólag ő még a középmezőnyben is volt. Igaz LoL, facebook, prohardver belefért a 1,5 napba. Nekem meg 2*1 óra volt a napi kikapcs.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#70) paljani válasza Ezekiell (#68) üzenetére


paljani
aktív tag

Látod, hogy ezen tematikájú érvelésnek semmi értelme?

--- Látom, de TE érvelsz így. Én - tudom arcoskodás - de csak idézni tudom korábbi önmagam: NEM KELL az egyetemi szakok elvégzéséhez fészbúk, csak megkönnyíti azt.

Erre esetleg valami konkértumot tudnál írni vagy boldogan süketelsz tovább?

(#71) Ezekiell válasza paljani (#70) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tankönyv se KELL, jegyzet se KELL, órára járni se KELL, kommunikálni a hallgatótásaiddal se KELL. Ugyanannyira nem KELL, mint manapság a FB, ahol oktatók kommunikálnak, ahol a TO tesz bejelentéseket, vagy ahol a HÖK kommunikál. Mind a három tény és konkrétum.

Szóval talán próbálj meg leszakadni egyetlen szóról, és megérteni a lényeget.
Ha nem vagy képes ezt felfogni, akkor nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72) paljani válasza Ezekiell (#71) üzenetére


paljani
aktív tag

Szuper, egy élmény volt veled "beszélgetni". Azt ugyan nem tudom, hogy pontosan mit tudtam meg csak sejtéseim vannak. Sejtem, hogy szerinted KELL fészbúk minden egyetemi szak elvégzéséhez, csak éppen nem mered kijelenteni. Mert ugye ez netto f@sság ezt te is érzed, helyette próbálsz engem győzködni, hogy de a KELL az ugye azt jelenti, hogy ... (insert random bullshit here).

Oké. Ezt akkor megbeszéltük. :C

(#73) Ezekiell válasza paljani (#72) üzenetére


Ezekiell
veterán

Leírtam baszki 3 konkrét dolgot is, ami hétköznapi, amire a Facebook kell (mert az a HIVATALOS kommunikációs forma a HÖKnél pl), de nem vagy képes felfogni. Nem tudok többet neked segíteni, de nem is akarok. Csak pazarlom rád a karaktereket, teljesen igazad van, hagyjuk is rá.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#74) Lami66 válasza Ezekiell (#71) üzenetére


Lami66
őstag

Azt meg lehet tudni, konkrétan melyik egyetemre nem kell az előadásokra bejárni ( nappalin értelemszerűen) ? Nincs diplomám, de ha ilyen alacsony a léc, akkor hamar összelinkeskedek egyet egy facse reggel, biztos komoly szakmai értéke lesz. :(((
Egy normál egyetemen az előadások többségére be KELL járni, mert az katalógusos (név szerinti létszámellenőrzés)
Az egyetemi oktatással, hivatalos ügyintézésel kapcsolatos dolgok szintere a Neptun rendszer (SZE Győr), amely elengedhetetlen az egyetem elvégzéséhez. Minden más csak választható.

(#75) Ezekiell válasza Lami66 (#74) üzenetére


Ezekiell
veterán

SZTEn pl TTIK-n az előadások nagy többsége nem katalógusos. Úgy vannak vele, hogy rábízzák a userre, hogy be akar-e járni. Ha nem akar, az ő döntése, felnőtt ember.

Én is úgy csináltam meg egy raklap tárgyamat hogy nem jártam be (és nem csak szabvál szutykokat, hanem Kalkulust/Dimatot/nummatot/stb).

Ezzel nem mondom, hogy felesleges bejárni, mert nagyon nem az, sőt, ha újra egyetemre járnék, akkor bemennék (ahogy posztgraduálison be is mentem mindenre, de az ugye más).

Az egyetemi oktatással, hivatalos ügyintézésel kapcsolatos dolgok szintere a Neptun rendszer
Teljesen igazad van. Amikor a Neptunba pedig felkerül egy ilyen bejegyzés az oktatótól, hogy "Próbavizsgára időpontegyeztetés a tárgy facebookcsoportjában", vagy amikor a saját FB oldalára rakja fel az előadások youtube linkjeit, akkor elég nehéz lesz az élet FB nélkül. Persze a próbavizsga nem kötelező, előadások youtube videóit nézni se az.

Szabályos ez az oktatótól? Közel se. De ez van.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76) D1Rect válasza paljani (#72) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet azzal érvelni, hogy nincsen benne a tvsz-ben a fb regisztráció, akkor nem "kell".
A valóság meg az, hogy gyakorlatilag mindent fb-on szerveznek a diákok és a tanárok is.

Tulajdonképpen nem kell, csak kibaszott nehéz nélküle bármit lekommunikálni.

(#77) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

megint a szokásos ostoba általánosítás...
a kiinduló állítás az volt, hogy skylake nem tudta volna elvégezni az egyetemet fb nélkül, nem pedig az, hogy senki se. ezt pedig ki lenne képes cáfolni? hint: senki.

egyébként a saját első kézből származó tapasztalataim szerint annyival nehezebb facebook nélkül elvégezni az egyetemet, hogy gyakorlatilag minimális hibát vétesz, ha azt mondod, kell fb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#78) Ivy.4.Ever válasza -Skylake- (#61) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ha inkognítóban nyitod meg pl. edge-ben amely böngészőt amúgy nem használsz, és tényleg csak egyetemi dolgokra használod, és nem likeolgatsz közben ide-oda, akkor gyakorlatilag semmilyen infót nem adsz át.

(#79) paljani válasza bambano (#77) üzenetére


paljani
aktív tag

Valamiért megszólítva érzem magam... ne kérdezd miért.

Valahogy arra tudom visszavezetni az egész "egyetnemértést", hogy pontosan mit is jelent a KELL szó. Ezek szerint párunknak "ezt" jelenti, párotoknak meg "azt" jelenti. Most miattatok direkt megkérdeztem az unokahúgomat, hogy szerinte KELL-e a FB a suli elvégzéséhez. Rávágta, hogy igen. Aztán visszakérdeztem, hogy egészen biztosan KELL? Nélküle el se tudná végezni? Arra meg az volt a válasz, hogy akkor NEM KELL. Csak k*b*szott kényelmes, meg az oktatók közül is páran használják.

Tehát akkor úgy KELL, hogy valójában NEM KELL. De mégis. :DD

Szóval érdekes témakör ez, na.

(#80) Eugene Roe válasza Ezekiell (#73) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Oktató: Egyénfüggő, az én esetemben vizsgaidőszakos jó/rosszkívánságot leszámítva nem sok minden értelmeset kommunikáltak. Amikor másnaposság miatt elfelejtett megjelenni, azt is csak 30 perc várakozás után írta meg. Egy pótvizsgám volt csak, így ha valahol itt ment a pótvizsga-jelentkezés az más kérdés, de ha sok youtube videót tett fel, akkor gondolom volt neki csatornája is, amire fel lehet iratkozni. Bár nyilván az is lopja az infót.

TO: Ócska Neptunon is tudtak körüzenetet írni.

HÖK: Onnan hasznos infó a gólyatábort és amatőr pénzmosást leszámítva még nem jött :D + diploma megszerzéséhez nem szükséges, max pénztől és élménytől esel el.

#Direct: Mondanál kérlek egy példát arra, amit a diákok szerveznek, és szükséges (hatalmas, megkerülhetetlen segítség) a tantárgy elvégzéséhez? Minden hátsó szándék nélkül kérdezem, mert nekünk volt pl ~tanulószoba, ahol 2 profi magyarázott 10 hülyének (nekem is) mikro-t, de ezt személyesen óra előtt-után is sikerült lebeszélni. Az fb-s pótvizsga pl nálunk elképzelhetetlen volt. Ha nem volt jó az időpont, odamehettél alkudozni, de alapból neptunon kellett és lehetett jelentkezni.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#81) -Skylake- válasza Lami66 (#74) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gyakorlati képzéseken mint pl mérnöki vagy info , egyetlen előadásra sem KELL bejárni. Neptun megenged előadást és gyakorlati órát azonos időpontra felvenni , mert úgy veszi hogy előadásra amúgy sem kell menned. Egyébként meg ha azt gondolod, hogy attól mert nem kell elméleti órákra beülni attól csak végig linkeskedsz egy sulit , hát hajrá nyomjad. Majd számolj be hogy túlélted e az első félévet vagy már januárba kiiratkoztál. Katalógust elméleti órákon nem is tarthatnak , ha tartanak is semmilyen formában nem lehet figyelembe venni. Tehát olyan nincs , hogy "mert egy előadáson se voltál". A gyakorlati órák persze teljesen mások , de az előadások elméleti órák.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#82) bambano válasza paljani (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

próbáld meg követni a megfogalmazásokat.
skylake azt állította, hogy ő nem tudta volna elvégezni az egyetemet fb nélkül. következik ebből, hogy mindenkinek KELL? nem következik.

tehát ha te kiverted a hisztit, hogy ne adjanak olyan dolgokat a szádba, amit nem mondtál, akkor ne kövesd el ugyanezt a hibát.

egyébként pedig látható a tendencia, hogy az egyetemre járók közül mennyien hajlandóak emailt használni és mennyien hajlandóak fb-t, illetve mennyien élik az életüket fb-n. az én személyes tapasztalatom, hogy mostanra nagyjából 97% minimum fent van fb-n, és a többsége aktívan használja is. hogy ebből mennyien kapnának azonnal bsod-t, ha lekapcsolnák a mobilnetjüket, azt nem tudom, de hitem szerint sokan.

ehhez képest max. 3% az, aki egyáltalán nem fb-zik és hajlandó emailezni. ha az osztálytársaid eloszlása ilyen, akkor kell az fb. a tanárok zöme egy kommunikációs csatornán hajlandó kommunikálni, és elég nagy százalékának nagy vonalakban sincs fogalma arról, hogy mi a hivatalos kommunikációs csatorna. tehát át fogja adni a tananyagot ppt-ben és az abban a kommunikációs formában fog terjedni, amit az elsőnek odaérő diák használ. ugyanígy: ha az évfolyam szervez valamit, akár tételkidolgozást, akár tüntetést, akár hivatalos választ vagy bármit, akkor azt a gyakoribb kommunikációs csatornán fogja megszervezni, ami 97%-os facebook őrület mellett az fb lesz. ha nem vagy fent, kimaradsz.

persze, mondhatod, hogy vannak hivatalos csatornák. igenis meg nemis. jegyek közlésére lehetne hivatalos csatorna a neptun. de egy csomó tanár kijavítja a dolgozatot, beleírja egy excelbe és szétküldi a csoport csatornájára, a neptunba meg napokkal vagy hetekkel később kerül fel. tehát ha a neptunra vársz, megbuksz.

van, akinek megfelel, hogy vizsgaidőszak vége előtt 3 nappal kap 6 tárgyból értesítést a neptunban, hogy javítania kell, és el tud menni javítani, miközben a többiek hetekkel korábban tudták ugyanezt. van, akinek ez nem felel meg. ő megalapozottan fogja mondani, hogy kell fb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) Eugene Roe válasza bambano (#82) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Látom dolgozik a hök ott is :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#84) D1Rect válasza Eugene Roe (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

Mostani félévben ott voltak a csoportok a gyakokhoz.
De a szakesteket is ott szervezik.
Igaz ebben a félévben a discord is kötelező volt.

(#85) Gargouille


Gargouille
őstag

Nem kell az egyetemig menni, már az óvodában és az általános iskolában is FB csoporton keresztül kommunikálnak szülőkkel. Elméletileg tehát nem KELL, gyakorlatilag meg akármilyen formában, de rá vagy kényszerülve.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#86) Ezekiell válasza D1Rect (#84) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ebben a félévben konkrétan kötelező volt a FB rengeteg iskolában, mert oda töltötték fel a tananyagot. De reméljük, ilyen nem nagyon lesz többször...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87) paljani válasza bambano (#82) üzenetére


paljani
aktív tag

skylake azt állította, hogy ő nem tudta volna elvégezni az egyetemet fb nélkül. következik ebből, hogy mindenkinek KELL? nem következik.
--- Ki és hol állította, hogy mindenkinek KELL? Vagy, hogy ez következik? Rajtad kívül értem persze. :W

Tehát ha te kiverted a hisztit, hogy ne adjanak olyan dolgokat a szádba, amit nem mondtál, akkor ne kövesd el ugyanezt a hibát.
--- Nem követem, hiszen én nem adtam senkinek, semmit a szájába. Esetleg rámutathatsz az ellenkezőjére... :W

A többi meg netto trágya amit írsz, ex-has számokkal (97-3) és feltételezéseket ill. privát véleményt tényként előadva. Még annyit se ér, hogy tételesen megcáfoljam. :W

Látom neked mindegy, csak belállhass a másikba... Gondolom most jön a személyeskedés rész, epekedve várom.

(#88) Crinos


Crinos
tag

:O

[ Szerkesztve ]

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#89) Crinos


Crinos
tag

A.C.A.B.

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#90) Ezekiell válasza Crinos (#89) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert lekapcsoltak bűnözőket? Pffff :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#91) k-adi


k-adi
nagyúr

20 off komment a fbről.
taps.

(#92) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Off vége! Innentől törlöm és szankcionálom.

(#93) Tapsi válasza Ezekiell (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

Valójában a kormányok hatalmas erőfeszítéseket tesznek a készpénzforgalom visszaszorítására. Vállalkozások között Magyarországon 1,5 millió a limit. Ha EU-n kívül utazol, akkor is limitálva van, hogy mennyi kp-t vihetsz be egy országba.

(#94) Ezekiell válasza Tapsi (#93) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, ez igaz. De főleg az adóelkerülés visszaszorítása miatt, a gazdaság fehérítése a cél ezekkel az intézkedésekkel, hiszen a "kemény bűnözők" úgyis a hatóságok látókörén üzletelnek KPval, nem fognak utalgatni vállalkozásokkal egymás közt :) Ha utalnak, akkor az bőven ezeknek az intézkedéseknek a keretén kívül történik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#95) Tapsi válasza Ezekiell (#94) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez szerencsére nem ennyire egyszerű. A pénzt valahogy tisztára kell mosni, és a kp. korlátozása pont ezt nehezíti meg.

(#96) Ezekiell válasza Tapsi (#95) üzenetére


Ezekiell
veterán

A pénzmosás az más, mint amiről én beszéltem. Én illegal-illegal pénzforgalomról beszéltem, te illegal-legalról. Utóbbiban teljesen igazad van :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97) dokanin


dokanin
aktív tag

Hát nem lennék a cég vezetőinek a helyében. Őket is ugyanabba a dutyiba fogják dugni, ahová az ügyfeleik kerülnek majd az ő hibájukból..., ajjaj. :D
Egyébként arra kíváncsi lennék, hogy egy jó szándékú felhasználónak vajon mi szüksége van a bitcoin nyújtotta központ nélküliségre és visszakövethetetlenségre. Ráadásul ilyen brutális energiaigény árán?
És a további kérdésem, amit már sokszor feltettem, hogy mi szükség bármiféle ilyen szuperbiztos telefonra, meg dupla oprendszerre, ha a végpontok közti titkosítás elvileg feltörhetetlen?

(#98) janos666 válasza dokanin (#97) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Neked nem tűnik úgy a legutóbbi kijárási korlátozások után, mint ha egy Orvelli világ küszöbén állnánk? Szerintem némi paranoia egészséges, mikor a FANG (Facebook, Alphabet, stb nagy tech. vcégek) jobban ismernek már téged, mint az családod, pszichiátered, könyvelőd, ügyvéded, stb együtt?
Nem csak közveszélyes betegek járnak agyturkászhoz, nem csak bűnözőknek van szüksége néha ügyvédre. Nekem még a bőrgyógyászommal is fura már úgy társalognom, hogy kint virít az asztalon 2-3 okostelefon.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#99) Ivy.4.Ever válasza dokanin (#97) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Mert a végpontot attól még feltörhetik.

(#100) Reggie0 válasza dokanin (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Bitcoin nem visszakovethetetlen, a kp vagy arany mar igen.

(#54) Ezekiell: Nem az szamit, hogy tudtak-e rola, hanem, hogy kellett-e volna szolniuk a torveny szerint. Arra azert kivancsi vagyok, hogy itt a ceget miert rangatjak meg. Biztonsagos szolgaltatast nyujtani alapvetoen nem bun.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.