Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tetsuo válasza bambano (#150) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem tudok arról, hogy ártatlan emberekkel ez megtörtént volna.
A kuruc cikkeket olvasva néha-néha felbukkan egy személy adatainak felfedése, de úgy emlékszem bűnözőkről volt szó ilyen esetekben.
Az igaz, hogy nem olvasom el az összes cikket, de mivel hazai viszonylatban a legkorrektebb hírújságnak tartom, nem hiszem, hogy ez megtörtént, ha igen, valami tévedés kehetett.
Nem is lenne ok arra, hogy csak úgy ártatlan emberek személyiségi jogaiba gázoljon egy hírportál. Ilyenről a kurucot illetően nem is hallottam.
Szóval ha ilyen állításokat teszel hasraütve, jó lenne azért valamivel igazolni.

(#152) bambano válasza Tetsuo (#151) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

próbáld meg értelmezni: a bűnösnek is vannak személyiségi jogai. tehát attól függetlenül, hogy te mit hiszel egy konkrét emberről bűnösség terén, jogtalan kitenni a telefonszámát, adatait. a k.i. nem teheti ki sem bűnös ember adatait, sem általuk bűnösnek aposztrofált emberét, sem ártatlanét. mindhárom, fussunk neki újra és utoljára: MINDHÁROM BŰNCSELEKMÉNY.

"Nem tudok arról, hogy ártatlan emberekkel ez megtörtént volna.": ennek két oka lehet: nem tudsz minden esetről vagy a te hitvilágod szerint az illető nem volt ártatlan.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#153) Eugene Roe válasza FattyDove (#136) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Voltak, csak 1849-ban kihalt az összes (sajnos).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#154) Fecogame válasza Tetsuo (#105) üzenetére


Fecogame
veterán

Épp most akartam linkelni. Valószínűleg lesznek még hasonló "felfedezések".

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#155) Eugene Roe válasza Tetsuo (#151) üzenetére


Eugene Roe
őstag

"Ha Mao / Sztálin / Hitler tudná, hogy mi történik ebben az országban, biztosan tenne ellene! Csak azok a komisz tanácsadói!"

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#156) Tetsuo válasza Fecogame (#154) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kíváncsi vagyok lesz-e ennél nagyobb fogás.

#152
Mindez szofizmus, hablaty, hiszen a szerver Ámerikában van, ottani jogot pedig nem sért.
A BP-i Autósok Közössége is kénytelen kisatírozni az arcokat és rendszámokat, felmerült, hogy Angliába költözzön a feltöltés mert ott ezt nem kell. Végül elvetették.

(#157) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Az is érdekes, vajon milyen jogköre és lehetősége van az Europolnak? Hol tartanak a központosításban, illetve titkosszolgálatokat igénybevettek-e?

(#158) Ivy.4.Ever válasza Tetsuo (#157) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Az europol nem sok minden magában. Leginkább csak infó megosztásra szolgál a tagállamok között. A fejlődési irányuk azt célozza, hogy bizalmasabban oszthassanak meg információkat a nemzeti szervek, és felügyeleti bizottság létrehozása. Nem látom hogy ebből születne meg az eu-s rendőrség, de lehetne csak tudatlan vagyok.

(#159) Eugene Roe válasza Ivy.4.Ever (#158) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Rendőrség soha nem is lesz, max nyomozó iroda lehetett volna, ha nem nyelik be a népek az elmúlt 10 év populizmusát :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#160) Reggie0 válasza Tetsuo (#156) üzenetére


Reggie0
félisten

BPi autosok azert nem tudjak meglepni, mert mar felvallaltak arccal es nem csak az szamit, hogy hol van a szerver, hanem az is, hogy ki szolgaltat, szerkeszt es a fogyasztok hol helyezkednek el, ugyanis jogilag a szolgaltatas helye a fogyaszto helye. No meg azert elegge latszik, hogy a reklamokbol akarnak munka nelkul lebecolni, szoval a penz utjat mindig vissza lehetne kovetni.

[ Szerkesztve ]

(#161) Tetsuo válasza Reggie0 (#160) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt nem tudom, de külső munkatárssal oldották volna meg, viszont így növekedtek volna a költségek, a büdzsé viszont kicsi volt eleinte mindenképpen - ezt már csak gondolom.

(#162) dokanin válasza Tetsuo (#151) üzenetére


dokanin
aktív tag

Akkor is ilyen korrektnek tartanád, ha történetesen cigányak születtél volna? Akkor is tetszene a "cigánybűnözés" topik?
Kíváncsi lennék egyébként, hogy szerinted születhet bármi pozitívum abból a stílusból és szellemiségből, ami a kurucinfo-ról jön?

[ Szerkesztve ]

(#163) FattyDove válasza dokanin (#162) üzenetére


FattyDove
őstag

Olvasd vissza, hogy miket fosott ide és rájössz magadtól is a válaszra

[ Szerkesztve ]

(#164) nyisziati válasza dokanin (#162) üzenetére


nyisziati
veterán

Tavaly neki volt egy kommentje, amiben az "utolsó felelős magyar kormányt" éltette, ami szerinte a '44-es Szálasi-kormány volt.

(#165) Tetsuo válasza dokanin (#162) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha visszaolvasol, látod, hogy személyeskedésen és egyéb érvelési hibákon kívül senki nem próbált válaszolni, így az érdemi vita elmaradt.
Te is félrebeszélsz, de szívesen reagálok, mert legalább az alpáriság nem jellemzi hozzászólásodat.
Két költőinek ható provokatív, csúsztató állítású és sugallatú kérdés volt.
1. Ha cigánynak születtem volna, nem a topik zavarna, hanem hogy sok cigány bűnözik és próbálnám magam megkülönböztetni a bűnözőktől ugyanis azzal nem oldjuk meg a társadalmi (és egyéb) problémát, ha elhazudjuk a szinte csak a kurucon bemutatott tényeket.
Az idézett topik azoknak szól, akik eljutottak addig - mondjuk némi műveltség okán -, hogy tudják, a cigánybűnözés szó nem arra utal, hogy minden cigány bűnöző, nem is arra megy ki a játék, hogy mindegyiket megbélyegezzék, viszont a cigányság és az ő "jogaikat" védők, támogatók sara, hogy nem akarnak távolodni a bűnöző szubkultúrától, hanem egyre elterjedtebb, a fiatalok körében egyenesen "menő" bekerülni haverokhoz a sittre, ott kigyúrni magát, szabaduló bulit tartani és így tovább. Ez a bűn terjesztése és nem tudom, más hogy van vele, de én a kurucot olvasva elsősorban nem a cigányságot okolom, hanem a liberalizmust, mert többek között nem szigorúak a büntetések és a rendőrség maga.
2. Az embereket fel kell ébreszteni, mindemellett az igazságot ki kell mondani, nem a szőnyeg alá söpörni, akárkinek az akármijét is sértené. Erre jó a kuruc.infó, de igazad van, lehetne jobb is.

(#166) Tetsuo válasza nyisziati (#164) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Természetesen hazudsz. Azt írtam, hogy legalább '44 óta nincs magyar kormány.
De mi lenne, ha úgy értettem volna?

[ Szerkesztve ]

(#167) dokanin válasza Tetsuo (#165) üzenetére


dokanin
aktív tag

Az lehet , hogy te így értelmezed a "cigánybűnözés" topikot, viszont egy csomó egyszerű emberre ez teljesen másképp hat. Ők simán csak gyűlölködni fognak, aminek az eredménye az lesz, hogy egy csomó teljesen intelligens és normális cigányak is ugyanaz a bánásmód fog jutni, mint a bűnözőknek. Egyébként milyen eredményeket ért már el a kurucinfo az igazság kimondásával eddig?

(#168) Tetsuo válasza dokanin (#167) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Privát üzenetben válaszolok, mert itt off.

(#169) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Az ír rendőrség szerint több hasonló hálózat van, mint az EncroChat, náluk más az elterjedtebb.

(#170) nyisziati válasza Tetsuo (#166) üzenetére


nyisziati
veterán

"De mi lenne, ha úgy értettem volna?"

Vagyis úgy értetted.
Tehát te hazudtál. Ennyi.

(#171) Ivy.4.Ever válasza Tetsuo (#165) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

...nem szigorúak a büntetések és a rendőrség maga.

Rendvédelmi szervekkel igen nehéz lesz megoldani egy szociális problémát. Ha belegondolsz, az egekig magasztalt csendőrség sem oldott meg semmit, csak konzerválta a már akkor is tarthatatlan állapotokat és görgette tovább. De vehetnénk Brazília példáját, vagy az USA esetét. Szigorú törvények, brutális rendőrség. És? A társadalom perifériája csak még jobban a sárba van tiporva és még inkább kilátástalan a helyzete.

(#172) Tapsi válasza Tetsuo (#165) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezek tipikusan egységsugarú, olcsó megoldások. Tizenévesen nyomattunk ilyesmiket, felnőttként meg már röhögünk rajtuk. Te azt látod, hogy azok a fasza helyek a világon, amelyek rendőrállamként üzemelnek? Vagy az általad köpködött liberális államok? Hol jobb élni, USA-ban, vagy Skandináviában? A liberalizmus nem keverendő össze a neoliberális gazdaságpolitikával! Végtelenül szigorú törvényektől még sehol sem lett rend a világon.

Magyarország egy részére jellemző a cigánybűnözés. Azokra a helyekre, amelyek konkrétan kiürülnek (Borsod, Nógrád, SSzB), mivel nincs munkalehetőség. Ez nem elsősorban etnikai, hanem szociális/gazdasági kérdés. Aki éhezik, azt szerinted visszatartja majd a szigorúbb ítélet? Haljon éhen?

(#173) D1Rect válasza Tapsi (#172) üzenetére


D1Rect
félisten

Aki Magyarországon tényleg éhezik általában azért teszi, mert nem jut eszébe enni.
A herbál/kristály már csak ilyen.

(#174) Eugene Roe válasza D1Rect (#173) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem éppen. Borsodból meglepően sok cigány jár dolgozni a dunántúlra építőiparba, és képesek arra, hogy zuhanyzás után, jegyet vásárolva szálljanak vonatra.

A probléma az, hogy tőke nélkül nincs mobilitás. Pláne gyerekekkel. Lakik 2 generáció, 6-10 ember egy 1-2 millió ft-ot érő 100m2-es házban, a havi bevételük 100 ezer ft + amit dolgozik a férfi (tegyük fel, hogy ingázik építőiparba).

Hogy fogod rávenni őket, hogy béreljenek lakást egy működő nagyváros közelében 50m2/150 ezer ft-os áron? Pedig ez a minta már a legnagyobb putriban is élő példa lehetne nekik a kiugrásra. Segédmunkával is megkeresnek 300 ezret (igaz szürkén, vagy feketén). A neoliberális gazdaságpolitikának hála én se tudok lakást venni 5 év munka után, hiába keresünk a párommal gyerek nélkül 850-et.

Régen adták nekik a lakásokat ingyen, munka nélkül, most van munka, de lehetetlen lakást szerezni, lehet stadionok mellé valami ilyesmivel is lehetne foglalkozni. A nép sem haragudna, ha az állami bérlakás építési m2 ára 450 ezerről 1,5 millióra ugrana, és valami szociológiai haszna is lenne a dolognak.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#175) D1Rect válasza Eugene Roe (#174) üzenetére


D1Rect
félisten

Ők nem is éheznek.

(#176) Ivy.4.Ever válasza D1Rect (#175) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

(#200) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topik etnikai szálát kitöröltem, kérlek titeket, hogy ne folytassátok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.