Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Érdekes, a fenti képen a jobb alsó gombok sorrendje: alt - win lock - fn - ctrl, míg az alsón win lock - windows - fn - ctrl. Akkor most van jobb alt vagy nincs? :F

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Daywalker válasza Csapoati (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

:Y :Y :Y Észre sem vettem. A Giga hivatalos oldaláról vannak a képek:DDD És ahány kép annyiféle kiosztás alul...sajnos így nem tudni a tutit :W

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) b0rZ


b0rZ
aktív tag

De mi kerül ezen 100 dolcsiba? :/

(#4) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Ha háttér-világítást kapott volna, akkor számomra tökéletes lenne. Marad még egy jó darabig a Tesoro Excalibur. Bár nem is bánom, mert abszolút elégedett vagyok. Csak a Kaihl mechanika állítólag nem olyan tartós.

(#5) Csapoati válasza Daywalker (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor érdekesen nyomják Gigáéknál, mert még a különböző nyelvi kiosztásra se lehet fogni a különbséget. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

ha nem lenne rajta numpad akkor talán, de így túl sok helyet foglalna el nálam

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) twollah1976 válasza b0rZ (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

A minoseg.

Amugy egy ilyen billentyuzetert a 100 dollar nem sok penz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Menthirist válasza CsonkaImo (#4) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem így is ideális lenne (a megvilágítást nem igénylem), ha az ű betű nem az enter felett lenne ahogy látom.Ha lenne olyan kiosztása, ahol rendesen az éá után kerülne, akkor meggondolnám Brown-okkal (bár én is elégedett vagyok a Tesoro Durandal-ommal, ezt a Gigabyte-ot talán könnyebb lenne tisztán tartani, mivel a a gombok nincsenek egy árokban, amiben összegyűlik a kosz)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Ennyit egy 30$-os billentyűzet is tud, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Menthirist válasza snecy20 (#9) üzenetére


Menthirist
veterán

Azt, hogy mechanikus gombjai vannak. Próbálj ki egy mechanikus billentyűzetet, és érezni fogod a különbséget. Lehet hogy nem fog tetszeni, de különbség az ettől függetlenül bőven van.
Én pl gépelni imádok rajta, és a szakmámból adódóan kell is bőven :)

Illetve a Durandalom előtt kb 2-3 havonta ettem meg egy billentyűzetet. Ez már több mint egy éves, és szinte olyan mint első nap.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) CsonkaImo válasza snecy20 (#9) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mechanikus billentyűzet nem nagyon van ebben az árkategóriában. De egyébként igen, mindegyik billentyűzettel lehet gépelni.

(#12) #10691584


#10691584
törölt tag

Nemistudom, nekem valahogy tetszik :) Mondjuk én még mindig egy 24 éves mechanikus bill-t nyúzok szóval.. Képeken jól néz ki, kérdés hogy milyen minőségű műanyagokat használtak, meg ugye az összeszerelés minősége stb. Amit viszont nem értek: miért pont középre kellett tenni a kábelkimenetet? :(

(#13) Ł-IceRocK-Ł válasza Menthirist (#8) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Látom más is szeret normálisan gépelni :))

Amúgy tetszetős, semmi csicsa, már-már puritán eszköznek mondható.
Most is egy Gigám van, nem mechanikus, de eddig nagyon jó :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) menpee


menpee
aktív tag

Már az első rostán kiesett. Nem tudom megszokni a kicsi Enter-es billentyűzeteket.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#15) Breaker


Breaker
tag

Ejj, kar hogy kicsi az ENTER billentyu, amugy tetszene :)

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#16) Menthirist válasza menpee (#14) üzenetére


Menthirist
veterán

+Breaker: jah, sajna nekem is ebben problémás. Annyi hogy ez az angol kiosztású változat, hátha a magyar más lenne. A Durandalból is az angol változat ilyen, míg a magyar kiosztású normális enterrel van szerelve. Szóval van remény, csak várjuk meg hogy milyen a magyar kiosztás :)

Ł-IceRocK-Ł: szokni kellett eleinte hogy ilyen magasak a gombok, mert azelőtt nem egyszer slim billentyűzeteim voltak, de az ember elég hamar beletanul, aztán már nagyon kényelmes. Annyi, hogy természetesen hangosabb mint a membrános, legalábbis a csillapítógyűrű nélküli brown mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#17) menpee válasza Menthirist (#16) üzenetére


menpee
aktív tag

Ha magyar kiosztás nem is lesz, a németet csak egy kis gyakorlat vagy egy matricacsomag választja el a magyartól.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#18) Menthirist válasza menpee (#17) üzenetére


Menthirist
veterán

mindegy, csak az enter / ű / í gomb legyen megfelelő helyen :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#19) McSico


McSico
senior tag

Remélem erősíteni fogja a magyar kiosztású billentyűzetek sorát, mert mechanikusba nem valami nagy a választék ezen a téren, ahogy én tapasztalom.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#20) ViZion


ViZion
félisten

hááát... ilyenből azért van egy tucat. Pl. amit vettem Steelseries 6Gv2, de sorolhatnám. 100 $ azért elég sok lesz mire ide ér, akkor inkább a SS, gigában csalódtam már eleget, sztem ezt is el tuddják kefélni... ;] :D

Breaker: nekem német ISO kiosztású van, ezen van szép nagy enter és kicsi a shift, ahogy én kedvelem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Én se szeretem a felesleges gombokat, amik csak a billentyűzet méretét növelik feleslegesen. Mondjuk egy mute + hangerő fel/le azért elférne rajta, a Logitechen is csak ennyit használok. Play gomb minek, space-szel indul a film pauseból. :) Ja és még kérnék rá kék entert (mint a TP-ken), meg WASD szinezést. :)

(#22) ViZion válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Steelseries-en a bal win helyett SS gomb van, ami fn-nek felel meg és F1... stb a média vezérlők.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) vaakuum


vaakuum
addikt

Én mindig reménykedek, hogy egy férfikézre (illetve főleg a férfiakra jellemző gyűrűs és mutatóujj hosszra) optimalizált gombelrendezésű natutral keybord is megjelenik egyszer... :F
Dehát a reményhal az, ami élni akar...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24) Dr. Akula válasza ViZion (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyszer láttam még valami kamu Thinkpaden (talán Edge?) hogy az F gombok alapértelmezetten médiagombok, és csak föléjük vannak karcolva hogy mellékállásban F akárhány. Na olyat még véletlenül se vennék.

(#25) ViZion válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem alapból F-gombok, ha SS gombbal nyomom, akkor média. De nem használom, csak van. Az alap gombok nekem elég: nyilak a léptetés, hangerő, space a pause/play...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) ivana válasza menpee (#14) üzenetére


ivana
Ármester

Én amikor megvettem az első mechám (egy dell at101 az aprón 1000Ft volt) az ansi kiosztás volt, én azóta már laptopban is azt használok, meg az asztalomon is egy ansi model m pihen. Az ansi entert home row-ból kisujjal le lehet nyomni, ellentétben az isoval, illetve a bal shift is jobb ha hosszú, amennyire kell a hosszú í annyiszor jó az altgr+j.

(#24) Dr. Akula): Ott fn+esc a váltás és permanensen F gombok lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#27) ViZion válasza ivana (#26) üzenetére


ViZion
félisten

...ezek szerint nem játszol :D
Játéknál könnyebben lenyomod a 1,5× méretű shiftet, és í-re is lehet vmit pakolni. Photoshopnál meg főleg használom, segédvonal parancsokat í-re raktam, az nem kever be a gyári kiosztásnak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Én meg olyan billentyűzetet szeretnék, amilyet Artúr használ a 13-as raktárban.
De most komolyan. 100 dollárral fog tudni versenyezni egy Durandal-al szemben? Ugye nem?!?!?
Pedig külsőre nem rossz!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#29) ViZion válasza Gróf... (#28) üzenetére


ViZion
félisten

Tesoro nem Cherry (durandal az oldaluk szerint az :U ) gombos, Steelseries az ellenfele, 24k-ért. [link].
Ha nem lesz magyar kiosztás, akkor kár is erőlködniük.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) SylverR válasza ViZion (#29) üzenetére


SylverR
senior tag

A magyar az világnyelv! Mert a magyarok nem vesznek billentyűzetet, ha nincs rajta magyar nyelvű matrica. :R :U

Nem!

(#31) ViZion válasza SylverR (#30) üzenetére


ViZion
félisten

jah, meg az összes amcsi filmben is magyarul beszélnek! ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) #96349952


#96349952
törölt tag

Soha nem értettem az ilyen mechanikus billentyűzetekben mi a szeretni való. (Biztos roppant tartósak, ebben nem kételkedek.) Gondolom, nagyon hangosak - a billentyűk kialakításából következtetek erre. És azzal engem ki lehet kergetni a világból, mindig a lehető leghalkabb megoldásokat kerestem. (Mondjuk kevés sikerrel...) De ezek szerintem úgy kattoghatnak, mint egy írógép. Vagy tévedek?

(#33) ViZion válasza #96349952 (#32) üzenetére


ViZion
félisten

Nem annyira hangosak. Ha lenyomod, mint a barom, akkor a műanyag műanyagon koppan... Ennyi. Nálam halk billek voltak eddig, asszony talán csak első héten szólt rám, h milyen hangos. Azóta ügyesebb vagyok :B

Engem meg a lötyögős, bizonytalan gombok idegesítenek... Nah, itt ilyen nincs. De nem feltétlenül ez a jó mindenkinek, nekem az Apex RAW is nagyon jó volt, meg a giga aivia k8100 is... Ez mindkettő halk, elég tartós, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) Dr. Akula válasza ViZion (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vasember, Underworld, pl. :)

(#35) bakagaijin


bakagaijin
tag

A régi mechanikusak hangosak, viszont eléggé elpusztíthatatlanok (gyerkőc teszteli aktívan). Egyébként ha megnézi valaki ennek szinte minimális pereme van egy 15+ éveshez képest... Én is úgy voltam vele, hogy azon baromi gyorsan tudok gépelni, de kimértem - most már egy vékony profilún gyorsabb vagyok - kisebb az út, korábban lehet siklani a gombok felett (ez egy Trust-15366, filléres cucc, volt amíg lehetett kapni.)

Egyébként érdekes mennyien szólnak a US leosztás ellen, nekem ugyanis ez a normális és komoly utánajárást szokott igényelni hogy EU-ban rendes US leosztást tudjon vásárolni az ember. Mert pl. a boltok gyakran igénytelenek és US stock fotót tesznek fel a weboldalukra miközben lokalizált változatot értékesítenek. Úgyhogy van otthon raktáron tartalék...

Mindenesetre nekem ez az összeállításom: írásra lapos scissor-switch, játékra mechanikus (Wolfking).

(#36) eppogabber


eppogabber
csendes tag

Nekünk kicsit "norvégul" van, de itt jól látható közelebbről is a kicsike:
[link]

Pioneer NC-50DAB, 2x JBL Studio 280 *(Norstone Silver SV150 kábellel) a sztereó félisten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.