Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tjb007 válasza icemad (#150) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Felskálázza
2. Igen és igen
3. Papíron 2160p, amúgy meg 1080p
4. Igen

(#152) gzbotii


gzbotii
veterán

A kijelzoje ilyen fako, vagy a screenshot-ok lettek ilyenek :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#153) tjb007 válasza gzbotii (#152) üzenetére


tjb007
nagyúr

A screenshotok fényképezőgéppel lettek készítve, azért ennyire fakóak.

(#154) yerico válasza csab2 (#110) üzenetére


yerico
senior tag

Ha tényleg számít, akkor ne vegyél tabletet, mert másra kell a pénzed. Ha tényleg a belépőkategória legaljánál számít az az 5000 HUF, akkor már nekem szánalmas. Olyan, mint PC-nél a "jó lesz a legolcsóbb is, csak játszani kell." Apróság, de pl. érdekes dolog, hogy van-e hozzá USB driver, amivel lehet rá ADB-vel programot felrakni. Egy ilyen A10-es kütyühöz 2 napig vadásztam a neten, mire lett.

(#155) bongeszo válasza yerico (#154) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Szerintem akinek nem számít 5000ft, az nem ebben az árkategóriában nézelődik...

(#156) User64476


User64476
őstag

Azoknak szeretném jelezni, akik csak leszólják, de nem is voltak ilyen gép közelében, hogy én vettem egyet, teljesen jól használható és megérte a 30e forintot.

Kelzsoca: gyártói support a gyártó weboldalán, aki keres az talál. Közösségi support pedig az eddig megjelent 2-3 custom ROM formájában, de mindenki előtt nyitva áll a lehetőség.

(#157) yerico válasza Bocha (#146) üzenetére


yerico
senior tag

"Aki szerint ez nem számít és az is mindegy, hogy valami 30 vagy 35 000 forintba kerül, az
nyugodtan tehet valami hasznosatt abból a havi 5000 forintból."

Ilyen észérvekkel nem lehet vitatkozni, tehát csakis a Point of View GenII 7" lehet a befutó, azt már 22 körül meg lehet venni, a kapacitív képernyő meg nem annyival jobb, hogy megérje rá kidobni azt a 8 ezer forintot. Hiszen itt minden forint számít, aki meg mást mond, az tehet valami hasznosatt(sic!) abból a havi(??????) 8000 forintból. Ez is magyar cég, magyar szupport, itthon fizetett adók.

(#158) yerico válasza bongeszo (#155) üzenetére


yerico
senior tag

Azt kell megérteni, hogy az embereknek nem kell tablet. Igazából az csak egy luxuscikk. Kevés embernek van rá szüksége, dolgozni nem lehet vele, filmnézésre nem az igazi, vonaton netezni kell hozzá 3G. Persze jó, hogy van, de a legtöbben csak azért veszik meg, mert másnak is van, és mert az Apple marketingesei feltámasztották iránta az igényt. Aztán ha megvette az ember, havonta egyszer előveszi, mert amúgy számítógépen netezik, játszik, néz filmet.
De mivel erős az emberben a birtoklási vágy, hát vesz egyet. A legolcsóbbat, mert az úgyis jó lesz. Aztán ha megvette, majd jönnek az igények, mert az első 3 nap varázsa után felmerül a kérdés, hogy mire is jó az egész kütyü? Mondjuk Androidos program fejlesztésére, de arra keveseknek van hajlandósága. Facebookozni halálosan rossz, mert nincs fizikai billentyűzet. Naponta ránézni az indexre, leveleket csekkolni ott az okostelefon.
Tehát mire jó még? Könyvolvasásra. Igen, arra tök jó. De kicsi hozzá a 480-as kijelző. Kellene a 600-as. Legalább. Jobb esetben 1024-gyel kombinálva. De az meg drága. A nagyobb felbontás netezni is jobb. Sokkal. Mármint azzal már használható. És itt jön be, hogy nem a legolcsóbbat kell megvenni, hanem az igényeknek megfelelőt. Csakhogy az igények a legtöbb embernél nincsenek letisztázva, mikor tabletet vesz. Merthogy árkategóriából választ, nem tulajdonságok alapján.

De amúgy meg mindenki azt vesz, amit akar, annyiért, amennyiért akar. A kereskedő meg örül, mint majom a farkának, a garanciát meg úgyis intézi, tehát baj nem lehet belőle.

(#159) Bocha válasza kelly416 (#148) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem én teszteltem, de itt van most a kezemben, mert sajnos a tárhelyet rosszul írta meg a kolléga, nem 2, hanem 3 GB van szabadon. GPS viszont tényleg nincs, csak WiFi alapján tudunk pozícionálni.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#160) User64476 válasza Bocha (#159) üzenetére


User64476
őstag

GPS tether nevu progival GPSes android telorol at lehet loni a jelet. :)

(#161) User64476 válasza yerico (#158) üzenetére


User64476
őstag

En az altalanos netezes, RSS olvasas, emailezes vonalon mozgok, es akar napokig be sem kapcsolom az asztali gepem, mert ezen is tokeletesen el lehet intezni. Biztos nyomi vagyok.

(#162) Bocha válasza icemad (#150) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

1.: TV most nincs a szerkesztőségben, ezért sajnos nem tudom megnézni. De ha tudok szerezni egy HDMI-s átalakító kábelt, akkor otthon kipróbálom neked!
2.: Sajnos külső vinyó sincs most itt; egy külső SSD-t rányomtam, gond nélkül vitte, de az kevesebb áramot kér, mint egy HDD. Este kipróbálom.
3.: Nem nézem meg, kolléga már válaszolt. :)
4.: Szintén.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#163) Bocha válasza yerico (#154) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

"akkor már nekem szánalmas."
Ezt remélem, hogy én értettem félre, ezért inkább nem is írok semmit. :)

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#164) Bocha válasza yerico (#157) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Én azt mondtam, hogy ha egy adott követelményrendszernek megfelelő gépet 30-ért is 35-ért is megvehetsz, akkor igenis számít az 5k különbség. Ha ezt nem érted és csak funolsz rajta, akkor kérlek, ne itt csináld. ;)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#165) sien válasza yerico (#158) üzenetére


sien
aktív tag

"Azt kell megérteni, hogy az embereknek nem kell tablet. "

ne haragudj, de a 2 éve folyó tabletmizérikus hozzászólások toptizébe varázsoltad magad :D

(#166) hallerlaller válasza sien (#165) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mai világban már ott tartunk hogy egy 30e forintos kütyü luxuscikk, ez azért elég szomorú. :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#167) AXisBOLD válasza pzstm (#50) üzenetére


AXisBOLD
addikt

[link] <- :K

ha továbbgörgetsz találsz még pár tapasztalatot, inkább negatívat :(((.

Aurea mediocritas

(#168) pzstm válasza AXisBOLD (#167) üzenetére


pzstm
titán

:R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#169) canniball válasza Tomy Yayo (#145) üzenetére


canniball
nagyúr

Mea culpa, rosszul fogalmaztam. :R Helyesen: ARM-re nem lesz w8.

=Mentor=!
Csak hogy pontosak legyünk. :D De számomra úgy tűnik ezen eszközök érkezési ideje a homályos jövőbe vész...

Baskiria!
A jack-mizériát meg tudod erősíteni, nálad is ilyen?

Bocha!
Baskiria kolléga említette itt hogy ha kikapcsol a kijelző akkor a wifit is lelövi, meg tudnád nézni hogy ami nálatok van az is így tesz-e? Gondolom igen, de a reményhal meg utoljára. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#170) Tomy Yayo válasza yerico (#158) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Nem kellene általánosítani... :U Pontosítanám: bizonyos embereknek igenis kell tablet, csak Neked nem kell tablet.

Elmondom a mi példánkat (mi is emberek vagyunk, és képzled, kellett egy tablet). Van egy laptopunk, ami tökéletesen megfelelt két embernek is (feleségem és én), nem volt szükség másikra, amíg nem kezdtem el többet dolgozni rajta, mint korábban (semmi extra, word és excel főleg, stb.). A lényeg, hogy rájöttünk, hogy így már nem elég egy gép kettőnknek, mert míg én dolgozom, halálra unja magát (TV nem opció, nem részletezem az okokat, aki nézegette mostanában a műsorkínálatot, megértheti, heti egy óránál, meg esetleg a híradóknál többet nem nézünk). Ténnyé vált, hogy 2 gépre van szükségünk. Nekem egyértelműen laptop kell, a teljes értékű office miatt. Asszonykámnak eddig is és ezután is csak filmnézésre (akár fullHD), böngészésre, röviden szórakozásra, multimédiára kellett a gép. Namármost miért vegyünk még egy laptopot, ha egy vadonatúj, garanciális ~50 ezres táblagépen ugyanúgy meg tudja nézni a fullHD filmeket, és meg tud csinálni minden mást, amire szüksége van. Ezekre a dolgokra kompromisszummentesen megfelel, kompaktabb méretben és súlyban (női kéznek számít), szebb kijelzővel (IPS kijelzős laptopok elég borsosak), sokkal hosszabb akkuidővel, és gyorsabban mint egy ilyen árkategóriájú netbook, mert max. az jönne ki ennyiből (ha van egyáltalán ilyen árban új garanciás).

Lényeg a lényeg: azért mert Te így látod, még nem igaz, hogy az embereknek nem kell tablet. Csak a magad nevében beszélj.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#171) User64476 válasza canniball (#169) üzenetére


User64476
őstag

Nem, nalam teljesen hibatlan a jack, sot eleg jo minosegu es igen hangos is a kimenet.

(#172) canniball válasza User64476 (#171) üzenetére


canniball
nagyúr

Pöpec, ezek szerint csak pont a MA csapata kapott egy hibás példányt.

Bocha, Legendd és más illetékesek!
Ezt be is írhatnátok a tesztbe! :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#173) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz a tesztet legalább megnyugtattam magam, hogy nem nyúltam mellé a Concorde tabbal sem. Ez a 7" mindenre elég, főleg most betegen a hátamon feküdve netezni, filmet nézni és olvasni. Akinek ezek a paraméterek a felbontás miatt kevesek ésa telefonom is ennyit tud, azoknak üzenem, hogy a fentiekben leírt dolgok élvezhetőbbek egy ekkora kijelzőn és nem kell szenvedni a 4"-os csodákkal. :K :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#174) User64476 válasza canniball (#169) üzenetére


User64476
őstag

Mondjuk a wifi dologhoz az is hozzátartozik, hogy nem a gyári ghoo rommal használom most épp, hanem a gyártó romjával mert az frissebb. Lehet hogy a Ghoo rom nem csinálja ezt.

(#175) canniball válasza User64476 (#174) üzenetére


canniball
nagyúr

No akkor már emiatt is jó lenne ha a MA is letesztelné ezt. :K

Az a gyártói rom amúgy mivel tud többet/miért azt használod?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#176) User64476 válasza canniball (#175) üzenetére


User64476
őstag

Valahogy gyorsabbnak tunik, illetve sokkal tobb dolgot mutat a market, foleg jatekokat (9mm, GTA3 is kompatibilis)...

(#177) canniball válasza User64476 (#176) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ez érdekesen hangzik, remélem megírod majd a romos tesztet amiről korábban írtam. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#178) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Jól sejtem, hogy ez a tablet TN TFT-LCD kijelzős? (a felbontás már csak eltörpül ez mellett)
Ha ez így van, akkor ez sajnos nem jó vétel sem ennyiért, de még kevesebbért sem.
Ugyanis mindennapi használatra a tn panelok csaknem teljesen alkalmatlanok, mivel szinte állandóan forgatni kell valamilyen irányba a készüléket, hogy jó legyen a kép, de a kép minősége valahogy sohasem lesz megfelelő, mert minden szögben tartva találunk "árnyékos" részeket. Ez pedig egy idő után annyira zavaró tud lenni, hogy erősen gondolkodóba eshetünk azon, hogy lehet érdemesebb lett volna inkább többet rákölteni, de ezért legalább normális kijelzővel rendelkező és ezért használható tabletet kapni.

Tomy Yayo véleményét egyébként osztom és hozzáteszem azt is, hogy ráadásul a villanyszámlán is tudunk spórolni a laptop (pláne asztali gép) helyett történő tablet használattal.

[ Szerkesztve ]

(#179) canniball válasza G-Guts (#178) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó hogy mondod, eddig sosem forgattam a monitorom, de majd ezután fogom...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#180) User64476 válasza G-Guts (#178) üzenetére


User64476
őstag

Jaja, teljesen használhatatlan, mert 180 fokba fordítva eltűnik a kép! Csak egy csík marad! :D

(#181) G-Guts


G-Guts
aktív tag

canniball, Baskiria: Használtatok már tn kijelzős tabletet?

(#182) canniball válasza G-Guts (#181) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem, de a monitorom TN paneles. Baskiria kollégának pedig pont ilyen Ghoo Tab 7000-ese van. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#183) G-Guts válasza canniball (#182) üzenetére


G-Guts
aktív tag

JA, hogy a monitorod is TN paneles?! :W
A laptomom is TN paneles és teljesen elégedett vagyok a kijelzőjével. Ne hasonlíts össze egy monitort egy tablettal..

Baskirián meg csodálkozni fogok, ha a gyenge kijelzőtől nem fog előbb-utóbb megundorodni.

(#184) canniball válasza G-Guts (#183) üzenetére


canniball
nagyúr

"A laptomom is TN paneles..."
Akkor ezek szerint mégsem a TN panellel van a probléma...? :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#185) G-Guts válasza canniball (#184) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Egy asztali gép vagy egy laptop monitornál a TN kijelző szinte egyáltalán nem probléma, mert azt csaknem mindig egy bizonyos szögből nézed.
Tabletnél viszont teljesen más a helyzet, azért is kérdeztem, hogy használtál-e már TN kijelzős tabletet. Feltételezésekkel itt nem sokra mész.
Amikor olvastam róla, hogy a TN kijelzős tableteknek botrányos a betekintési szöge, én is azt gondoltam, hogy nem vagyok én annyira finnyás, hogy IPS kijelző meg stb., de aztán be kellett látnom, hogy tényleg qrva sz@r tabletbe a TN panel, mert amint egy keveset hátradöntöd a tabletet úgy, hogy azt kényelmes legyen kézben tartani, nem az van, hogy romlik a képminőség, hanem az, hogy fogalmad sincs mi van a képen, csak egy nagy sötét-szürkeséget látsz. Próbáld ki és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#186) Polllen


Polllen
nagyúr

Ennyi pénzért nagyon jó vételnek tűnik. Komoly gondban lennék, ha most kellene választani...

A tab-ban van bt, de tudja fene, h ennyi felárat ez kinek ér meg.:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#187) User64476 válasza G-Guts (#185) üzenetére


User64476
őstag

nem vészesen rossz a betekintési szög, pedig finnyás vagyok.

(#188) canniball válasza G-Guts (#185) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem feltételezésekre hagyatkozok hanem tapasztalatokra, még ha másokéra is. Eddig három ember véleményét olvastam erről a gépről, egyikőjük sem húzta le emiatt.
De tágíthatjuk is a kört: ha jól tévedek a tablet tulajdonosok jelentős része nem IPS panelt nézeget, mégsem olvastam ilyen panaszt.
A telefonom sem IPS, mégsincs vele semmi bajom (nálam jelenleg jelenleg ez tölti be a tablet szerepét).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#189) G-Guts válasza canniball (#188) üzenetére


G-Guts
aktív tag

A telefonod nem IPS, ok, de biztos nem is TN. A véleményemet a tabletba épített TN panelokkal kapcsolatosan fejtettem ki. Te többször bizonygatod itt az igazadat, úgy, hogy mások véleményére hagyatkozol ezzel a tablettal kapcsolatban, tehát saját tapasztalatod továbbra sincs, de azt nem sikerül megértened, hogy a TN panel az tabletbe borzalmas, ehelyett okoskodsz úgy, hogy nem is használtál TN paneles tabletet.

Az elején írtam, hogy úgy sejtem, hogy ez TN panel. Mivel nem használtam, nem láttam a képét, csak olvastam a tesztben róla, ezért csak sejteni tudom és nem állok neki okoskodni, hogy biztosan az van benne.

Ha Baskiria nem találja vészesnek a betekintési szöget, akkor az lehet akár MVA panel is, mint amilyen az Archos G9-ben van, mert az már vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#190) bongeszo válasza canniball (#188) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Bocs 2x ment...

[ Szerkesztve ]

(#191) bongeszo válasza canniball (#188) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Tévedsz, a tablet tulajdonosok jelentős része IPS panelt nézeget...

(#192) User64476 válasza G-Guts (#189) üzenetére


User64476
őstag

Nem tudom most jobban elmondani, remélem így is elképzelhető lesz. Ha leülsz egy normál íróasztalhoz, leteszed magad elé fektetve a masinát, akkor még tökéletesen olvasható. Ha aláteszel egy ceruzát hogy kicsit szögben álljon, akkor már nem látszik változás ahhoz képest, ha teljesen szemben nézed. Ha kézben tartod magad előtt majdnem párhuzamosra lehet fordítani mikor átfordul a kép színe. Mindez magad felé fordítva kicsit rosszabb (ha a tab tetejét, a kamerást rész kezded magad felé fordítani). Emiatt álló módban érezhető furcsaság a színekkel, de vállalható. Az előző Concorde Tab 7030-am sokkal rosszabb volt minden irányban, állítva szinte átfordult a szín akárhogy tartottam.

(#193) G-Guts válasza User64476 (#192) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Akkor nem annyira rossz. Próbáld ki azért úgy is, hogy lefekszel valahova (úgy, hogy persze a fejedet kitámasztod) a lábaidat kb. 60 fokos szögben felhúzod és tabletet úgy teszed az öledbe, azaz rá a két combodra. Így, ebben a kényelmes testhelyzetben két kézzel nagyon kényelmesen tudod használni a gépet. A TN kijelzős tabletek ilyen szögben tartva sajnos már teljesen elveszítik a színűket és csak egy nagy sötétség halmazt lehet látni.
Ha a Ghoo Tab 7000 kiállja ezt a próbát, akkor erős a valószínűsége, hogy nem TN kijelzős.

(#194) kokyt válasza G-Guts (#193) üzenetére


kokyt
senior tag

Idézem Baskiria kollégát:

"Mindez magad felé fordítva kicsit rosszabb (ha a tab tetejét, a kamerást rész kezded magad felé fordítani). Emiatt álló módban érezhető furcsaság a színekkel, de vállalható."

TN lesz az, ez így már biztos, de a használhatóbb fajta.

Baskiria:
Ha esetleg akad majd valahol a közeledben egy Galaxy Mini, akkor azzal össze tudnád hasonlítani? Ha minden igaz, abban is TN van, és azzal van is tapasztalatom, jó lenne tudni ahhoz képest milyen a színtorzulás álló helyzetben.

(#195) pumpedlix


pumpedlix
tag

Ezen az áron nagyon nyerő a cucc.
Általánosságban nem értem miért kell ilyen gyenge betekintésű kijelzőket gyártani.
Az összes 256 ezer színű telónál bárminél könnyen fordulnak át a színek.

Nálam a best buy a Wayteq xpad-70i, de a második helyen ez jönne ebben az árszegmensben

(#196) User64476 válasza kokyt (#194) üzenetére


User64476
őstag

Sajnos nincs a kornyeken senkinek, de ha beleakadok egybe megnezem majd.

(#197) kokyt válasza User64476 (#196) üzenetére


kokyt
senior tag

Előre is köszi!

(#198) Dadpool


Dadpool
aktív tag

hali most tervezek egy ilyen csodát venni szerintetek ez a mashina megér 45e huf ot
[link]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#199) csab2 válasza yerico (#154) üzenetére


csab2
veterán

Nem értelek. Aki 30-40 ezres kategóriában keresgél bármit, annak igenis pont számít 5000 ft.

Amúgy meg nem rólam van szó, nekem nem kell ilyen tábla.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#200) csab2 válasza User64476 (#161) üzenetére


csab2
veterán

Hagyd! Ő úgyis jobban tudja mint te.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.