Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

a maga kategóriájában a Gaudi és Goya cuccok elég ütősek voltak, kíváncsi vagyok mi lesz most ezzel

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) tibaimp válasza fatpingvin (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt így nem tudom, de elhiszem neked.
Én inkább egy összehasonítást néznék meg a konkurenciával, mert azok se piskóták, ahogy olvasgatom, bár sokat nem értek hozzá.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) fatpingvin válasza tibaimp (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

a maga idejében volt prémium cumó, a cikk is írta.

kicsit olyan ez mint a RaptorCS Talos II-je: amikor kijött akkor maga kategóriájában konkrétan a top topja volt, ez volt a világ legelső desktop platformja ami tudott PCIe 4.0-t is, OpenCAPI-ban is emlékeim szerint első volt, valamint ha jól emlékszem egyedül az adatbázisokban keresés volt az amiben az intel egy HPC platformja (teszem hozzá kétszer annyi fizikai maggal) valami marginálisan jobban teljesített, másfélszeres fogyasztás mellett. Minden másban verte a konkurenciát...

csak ugye ez volt 6 éve. azóta meg ugye újabb generációs RaptorCS platform nem lett, hiába van már itt a POWER10, az x86 meg ugye elrajtolt mellette az ARM-el karöltve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) tibaimp válasza fatpingvin (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, de a cikk is írja, hogy van Gaudi2, sokkal nagyobb fogyasztási kerttel, és itt ezt a keretet nem az Intel 10nm-es csíkszélessége adja, mivel a 7nm-en van gyártva a TSMC-nél + tenzor mag 8 --> 24-re nőtt, HBM memória méret is 96GB (az előző szériánál nem írta, vagy én nem találom hirtelen), szóval volt itt fejlesztés rendesen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.