Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) rdanii13 válasza d@vee (#395) üzenetére


rdanii13
tag

Köszi a cikket, nagyon tetszett. :D Már az elején éreztem hogy, 1-2 fórumtárs hogy felháborodik mert nem olvassa végig. Na meg akik magukra ismertek.. Haha :C :C :C

(#402) d@vee válasza rdanii13 (#401) üzenetére


d@vee
őstag

Én köszönöm, hogy elolvastad :R
A sztoriknál maradva...egyik legemlékezetesebb itthol történt még évekkel ezelőtt. Nővérem az akkori férjétől kapott ajándékba egy lapost. Ugye a billentyűzet alá a csuklótámaszra rá volt matricázva a specifikáció. Egy Aspire modell volt...2 oszlopban volt az infó. Nézegeti mi van oda írva, Memory: 4GB.
Erre megkérdezi tőlem ijedt tekintettel kísérve, hogy az a 4 giga nem lesz kevés a filmeknek meg fényképeknek? Itt kaptam agyhalált xD A másik oszlopban ott volt, hogy HDD: 500GB, de odáig már nem olvasta.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#403) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula az új géphez, de szerintem kezd elavulni, ideje lenne cserélni ezt-azt!
Én érzem a különbséget a 200+ fps és a 120 fps között is megjelenítőtől függetlenül, hiába nem látszik a képernyőn, de érezni.

(#404) NandorHUN válasza D1Rect (#403) üzenetére


NandorHUN
addikt

+1

Ez a 2x GTX 1080 2017-ben már csak olyan felső középkategória. Csúcskategória az a 4 way 1080 SLI. Nem is értem, hogy lehet ennyire lemaradva.

De végül is megbocsájtható, a cikk 2016-os, így el lehet nézni neki, hogy már nem olyan erős a vas.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#405) Borisz76


Borisz76
veterán

Olvasva a cikket a következő sorrendben jöttek a kérdések :

Ez elavult ?
Minek cserélni ?
Te normális vagy ?
Hogy lehet ilyet írni ?

Aztán a legvégén elszálltak a kérdések...csak egy mosoly maradt. :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#406) d@vee válasza Borisz76 (#405) üzenetére


d@vee
őstag

Ezért érdemes végigolvasni minden cikket általában :D Főleg, ha valami nem stimmel az elején, feltűnően.

Ja

(#407) Sipike19 válasza NandorHUN (#404) üzenetére


Sipike19
tag

Levagy te maradva, 4 way titan x pascal. :K
Ja, és 2017 már a linux éve. :DDD

Sipi

(#408) d@vee válasza Sipike19 (#407) üzenetére


d@vee
őstag

Milye linux te? Te is le vagy maradva ahogy látom. Idén gamer gépet macOS alapon építünk :DDD

Ja

(#409) D1Rect válasza d@vee (#408) üzenetére


D1Rect
félisten

Minden év a linux éve lesz, úgy kb. tavaszig.

(#410) Borisz76 válasza D1Rect (#409) üzenetére


Borisz76
veterán

1976 a sárkány éve volt...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#411) D1Rect válasza Borisz76 (#410) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt a distrot nem ismerem.

(#412) kenwood


kenwood
veterán

Az elso oldal kozepeig jutottam
Odaig birtam a Sass-kabare\Showder Klub szintu "humort" :(
Az elkepzeles jo volt,csak a kivitelezes lett minosithetetlen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#413) d@vee válasza kenwood (#412) üzenetére


d@vee
őstag

Nos, kinek a pap, kinek a papsajt ugye. Legalább nem egyből hülyeséget írtál, mert nem esett le, hogy nem komoly az írás.

Ja

(#414) Zeratul válasza D1Rect (#403) üzenetére


Zeratul
addikt

Az alacsonyabb input lagot érzed.

(#415) d@vee válasza Zeratul (#414) üzenetére


d@vee
őstag

Ugyanmár, én is érzem, ha a 60Hz-s monitoromnál 120 fps-el megy a játék. Képszakadás forever ;]

Ja

(#416) Mazka05


Mazka05
őstag

Lehetett sejteni, hogy ez egy kis paródia lesz. Egynek jó volt! :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#417) Chaser válasza Zeratul (#414) üzenetére


Chaser
titán

sztem inkább te nem érzed az iróniát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#418) thebigK


thebigK
addikt

Zsenialis! Imadom, hogy mennyire megoszto egy cikk lett, az altala keltett felhaborodasokkal egyutt. Kiralysag, bearanyoztad a napom! :D

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#419) csongi


csongi
veterán

Nekem is ilyen gepem van.Minecraftban neha droppol, 350fps-rol le esett 349-re.
Mit tegyek? Nalad jelentkezett ez problema? Lehet csak cserelelni kellene ez a procit. :)

(#420) d@vee válasza csongi (#419) üzenetére


d@vee
őstag

Nem is tudom. Lehet le kell cserélni a processzorhűtőt, mert 40 fok helyett 41-re felment a hő nálad.

Ja

(#421) csongi válasza d@vee (#420) üzenetére


csongi
veterán

Elegem lett!
Hagytam a francba az egészet, és össze raktam egy AMD-s gépet :) :)

(#422) d@vee válasza csongi (#421) üzenetére


d@vee
őstag

:D AMD-ből is lehet játszós gépet csinálni, komolyra fordítva a szót :)

Ja

(#423) Ninjy


Ninjy
csendes tag

8/8 ,m8

120 FPS alatt elet sincs nem hogy jatek :DDD

(#424) , válasza XuChi (#355) üzenetére


,
addikt

Nincs ebben semmi bemagyarázás, de nekem bőven elég a 200-300 MB/s körüli másolási sebesség, meg a 30 mp körüli windows boot time is. Ennyit meg már tud a több éves korosodó HDD-m is.

(#425) d@vee válasza Ninjy (#423) üzenetére


d@vee
őstag

120fps csakis 60Hz-s monitorral az igazi. A valódi gamer úgy is megérzi, ha leesik 110-re :D

Ja

(#426) VIC20


VIC20
őstag

A régi géped megvan még? Ha útban van, olcsón átveszem: adsz egy sört vagy egy tábla csokit és érte megyek. (Soha nem károsítanék meg egy régi fórumtársat!)

(#427) gabyka válasza VIC20 (#426) üzenetére


gabyka
aktív tag

Gyűjtenéd a retrót, mi? :P

(#428) d@vee válasza VIC20 (#426) üzenetére


d@vee
őstag

Dehogy van meg...leadtam a vastelepre, oda való az olyan ipari hulladék.

Ja

(#429) moleculez


moleculez
veterán

Pár sor után átláttam mire megy ki a játék, átjött nagyon, jót szórakoztam. Most meg a kommenteken fogok😂

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#430) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem csak a végén esett le, de annál nagyobbat szólt!
Óriási! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#431) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de az lenne a kérdésem, hogy van egy ASRock Z87 Extreme4 lapom. Bele raktam egy Corsair Vengeance 2x4Gb-os ram kit-et és bárhova rakom a foglalatba sehogy se ismeri fel dual channelbe. A válaszokat előre is köszi! :)

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#432) Krogoth


Krogoth
senior tag

Ez mekkora gagyi összeállítás!!!
Hol az RGB ledes alaplap, memória, vga?
Ez így nem is gémer :N :W
4 way sli-t nem említem, mert ezt a hiányosságot már többen felhozták.

(#431) Viktor8.
Azonnali alaplapos kérdések órája
vagy
RAM topic

[ Szerkesztve ]

(#433) d@vee válasza Krogoth (#432) üzenetére


d@vee
őstag

A hülyeségnek is van határa :D Ha túl brutál konfigot csinálok, valszeg már ott leesett volna mindenkinek.

Ja

(#434) Krogoth válasza d@vee (#433) üzenetére


Krogoth
senior tag

4 way sli azért van offban, mert az már tényleg nagyon elborult, de sajnos sok embernél/gyártónál gamer = rgb, vagy csak én vagyok már túl öreg 30 évesen, hogy megértsem az rgb mániát? ... :)

(#435) d@vee válasza Krogoth (#434) üzenetére


d@vee
őstag

Igen, valszeg a kor miatt :DDD
Igen, sajnos néhány gyártónál led=gamer. Vagy csak rányomják mindenre a gamer jelzőt, mert az majd eladja. Aztán a tényleg gamer cuccoknak így a "gamer" megnevezése sem emeli ki őket tömegből. Meg van, aki szerint a led csúnya.
De én mindkét oldalt megértem. Tetszenek a leddel telezsúfolt ocsmányságok és a letisztult, elegáns kinézetek is.

Ja

(#436) XuChi válasza , (#424) üzenetére


XuChi
addikt

Azért azt a 200-300 MB/S-t nagyon megnéznèm ám a több éves korosodó merevlemezeiddel ;)

Raid0-ba hajtod a Raptorikat max akkor!

[ Szerkesztve ]

(#437) , válasza XuChi (#436) üzenetére


,
addikt

Ha jársz Győr fele, nálam bármikor megnézheted. Nem Raid és nem Raptorok. Sima 7200rpm/64 MB cache-es Toshiba HDD.
A 30 sec-es Windows boot time pedig azóta a töredékére csökkent, mivel már Win10-et használok.

(#438) d@vee válasza XuChi (#436) üzenetére


d@vee
őstag

Na azt azért én is :) Nem kötekedésképpen, simán érdeklődő módon. Mivel a mostani SSD- ennyit tud a sata2 csatis subnotimban :)

Ja

(#439) , válasza d@vee (#438) üzenetére


,
addikt

Lehetséges, hogy nem ugyanarról beszélünk? Másolási sebességről írtam. Fogj mondjuk egy X GB-os MKV fájlt, és kezdd el másolni Total Commanderrel, majd nézd meg, hogy milyen sebességet ír ki. Nálam egy elég magas értékkel indít, majd a végére beáll olyan 200-300 MB/s közötti értékre. Tehát akár 200 MB/sec-ig is visszaesik. Screenshotot tudok mellékelni, ha szükséges.

(#440) d@vee válasza , (#439) üzenetére


d@vee
őstag

Lehetséges. Simán Sandisk-el mértem, mikor beraktam pár hete, még nem volt szükségem tárhelyen belüli írásra.
De az eddigi merevlemezeim sem voltak 100 körülinél gyorsabbak, ha egyik partícióról a másikra másoltam.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#441) Bence03


Bence03
újonc

Nagyon jó poén volt. :R
De ha csúcskategória, miért nem I9 7980XE? :D :D

(#442) d@vee válasza Bence03 (#441) üzenetére


d@vee
őstag

Nemtudom :D Talán ha nagyon elszállok, az túl feltűnő

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.